Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Rom jeszcze nie jest dopracowany. Zapewne jakaś aplikacja która używacie typu Facebook (nie Lite), Messenger czy Google+ drenuje wam baterie.

Telefon wchodzi w Deep Sleep? Można sprawdzić w CPU Spy. Jak nie to w tym problem.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocny film dla osób zastanawiających sie czy warto dopłacać do wersji 64gb :)
To tylko namiastka testu, raczej słabo zrealizowana ale jakiś podgląd na róznice w codziennym użytkowaniu już jest. Co mnie (osoba nie potrzebująca wiecej niz 32gb pamięci) utwierdziło w przekonaniu że dobrze zrobilem zamawiając najtanszą wersję. Czekam na 32gb black ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wynik super:) czyli mogę być spokojny. Raczej nie będę korzystał z szybkiego ładowania. A jak @boober odnosisz się do tematu wolnego działania przeglądarki? Koledzy administratorzy są dość tajemniczy w swych odpowiedziach xD Nie da się tego jakoś łatwo naprawić mimo, że nie będzie miui polska? Występuje to u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stereo0 napisał:

dla mnie wynik super:) czyli mogę być spokojny. Raczej nie będę korzystał z szybkiego ładowania. A jak @boober odnosisz się do tematu wolnego działania przeglądarki? Koledzy administratorzy są dość tajemniczy w swych odpowiedziach xD Nie da się tego jakoś łatwo naprawić mimo, że nie będzie miui polska? Występuje to u Ciebie?

Nie zauważono wolnego działania przeglądarki. Ale telefon już u nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Z Note tak było. Na filmach upadł na beton na płasko i nic. A jednak w serwisie miałem potluczone Note gdzie zawsze upadały na kanty.

Wysłano z Mi4c

Z moim było podobnie. Dwa razy spadł na płytki i nic. Za trzecim razem spadł kantem i na tyle zrobiła się duża pajęczyna która zaczęła się kruszyć tak,że musiałem posklejać to taśmą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, boober napisał:

Czekam na Pro. Teraz mam 6p. 

A wysłali Ci już? :P Zamawiałeś IBG ? DHL ? VAT Insurance? 

Dzisiaj teoretycznie jest TEN dzień gdy nowa dostawa... 

PS. Muszę ogarnąć czy przy IBG-DHL szansa na VAT maleje... czy wzrasta... ;( :D

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem p. Izabele z IBG, jak to będzie z tymi sztukami 31. Odpisała że te 2 tysiące to na cały chiński market, wiec trudno będzie o duzą ilość sztuk, oraz następnie gdy będą mieć już jakieś sztuki to jeszcze muszą sie przygotować do wysyłki, zapytałem również o 6 kwietnia bo gdzieś było ze globalna sprzedaż, do tego akurat się nie odniosła w ogóle. Napisałem na support IBG, zamówienie nadal na Paid, żadnych zwrotów. 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cichq napisał:

Razem z unikalnym numerem spośród tych 2000sztuk :P 

Ja tam przyjmę bez numerku :D Ale wydaje mi sie że tych sztuk ibg będzie mieć bardzo mało albo wcale.. Mimo wszystko, a dwa to jest chyba tylko sprzedaż w sklepach stacjonarnych, a nie internetowych a pewnie kolejki będą na te 2 tysiące sztuk. Ciekawe co z tą informacja o tym 6 kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,  że chodzi o Nexusa. Jak wypada porównanie z mi5? 

Zupełnie inny telefon. Dzięki czystemu androidowi zdaje się szybszy, wszystko otwiera się natychmiastowo. Fajny ma wyświetlacz, lubię amoledy i ich czerń. Możliwość wgrywania innych Romów i kerneli dla mnie jest również niebagatelna. Mi5 ma idealny rozmiar, Nexus to trochę klocek, chociaż wykonanie jest pierwszorzedne. Bateria lepsza w mi5. Aparat lepszy w nexusie, dźwięk na słuchawkach lepsze w mi. Głośnik - tu zdecydowanie Nexus, głośniki stereo z przodu. Możliwość personalizacji podobnie, że wskazaniem na nexusa jednak (natywna obsługa layers oraz romy z theme engine cyana). Cenowo również mi5 wygrywa, chociaż gorzej z dostępnością.

Reasumując, nie ma idealnego urządzenia na re chwilę. Brałbym mi5 z romem nexusa i jego głośnikami oraz aparatem. ☺️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobson napisał:

Pytałem p. Izabele z IBG, jak to będzie z tymi sztukami 31. Odpisała że te 2 tysiące to na cały chiński market, wiec trudno będzie o duzą ilość sztuk, oraz następnie gdy będą mieć już jakieś sztuki to jeszcze muszą sie przygotować do wysyłki, zapytałem również o 6 kwietnia bo gdzieś było ze globalna sprzedaż, do tego akurat się nie odniosła w ogóle. Napisałem na support IBG, zamówienie nadal na Paid, żadnych zwrotów. 

Ja pisałem do IBG i rozmawiałem z Nikim (Niky) i nie był taki wylewny :D Na każde pytanie odpowiadał, że nie znają terminów.
Mam nadzieję, że zaraz wjedzie do nich dostawa i ruszy się wysyłka. Na stronie jest już dostępna opcja EU Direct, więc chyba już co raz bliżej. Niecierpliwię się, bo od stycznia jestem skazany na Windows Phone 8.0 i z tego telefonu da się tylko dzwonić i smsować :D Tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...