Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam cały wątek i napaliłem się na Mi 5. Szukam telefonu z dual sim. Zastanawiałem się nad s6 (~2,4k zł), ale Mi 5 jest za 2,28k zł na allegro w wersji 3/64. Jestem ogólnie średnio zadowolony z Samsungów. Meizu wiem że ma problemy z dual sim na swoim sofcie Flyme (brak możliwości wybrania domyślnej karty sim - ważne dla obsługi przez bluetooth). Dlatego tutaj pytanie do @boober: próbowałeś może parować Mi5 z jakimś zestawem głośnomówiącym? Nie ma problemu z wyborem karty sim?

Jest jeszcze jakiś porównywalny telefon z dual sim?

Kiedyś próbowałem też wgrywać MIUI na SGS2, ale było tyle błędów, że nie miało to sensu. Zakładam, że tutaj nic nie szwankuje?

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segor napisał:

Czytam cały wątek i napaliłem się na Mi 5. Szukam telefonu z dual sim. Zastanawiałem się nad s6 (~2,4k zł), ale Mi 5 jest za 2,28k zł na allegro w wersji 3/64. Jestem ogólnie średnio zadowolony z Samsungów. Meizu wiem że ma problemy z dual sim na swoim sofcie Flyme (brak możliwości wybrania domyślnej karty sim - ważne dla obsługi przez bluetooth). Dlatego tutaj pytanie do @boober: próbowałeś może parować Mi5 z jakimś zestawem głośnomówiącym? Nie ma problemu z wyborem karty sim?

Jest jeszcze jakiś porównywalny telefon z dual sim?

Kiedyś próbowałem też wgrywać MIUI na SGS2, ale było tyle błędów, że nie miało to sensu. Zakładam, że tutaj nic nie szwankuje?

Nie lepiej z ibg? Taniej i pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Painless napisał:

Nie lepiej z ibg? Taniej i pewniej.

Hmmm... Problem w tym, że w tej chwili wersja 3/64 jest niedostępna. Koszt z opcją ochrony przed VAT to ~1,8k. Faktycznie jest taniej. Jak to jest w końcu z gwarancją? Dopiero teraz doczytałem na ibg, że użytkownicy z Polski muszą wysyłać telefony do serwisu w.. Polsce?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segor napisał:

Czytam cały wątek i napaliłem się na Mi 5. Szukam telefonu z dual sim. Zastanawiałem się nad s6 (~2,4k zł), ale Mi 5 jest za 2,28k zł na allegro w wersji 3/64. Jestem ogólnie średnio zadowolony z Samsungów. Meizu wiem że ma problemy z dual sim na swoim sofcie Flyme (brak możliwości wybrania domyślnej karty sim - ważne dla obsługi przez bluetooth). Dlatego tutaj pytanie do @boober: próbowałeś może parować Mi5 z jakimś zestawem głośnomówiącym? Nie ma problemu z wyborem karty sim?

Jest jeszcze jakiś porównywalny telefon z dual sim?

Kiedyś próbowałem też wgrywać MIUI na SGS2, ale było tyle błędów, że nie miało to sensu. Zakładam, że tutaj nic nie szwankuje?

Parowałem z Roidmi oraz X2 i głośnikiem od Xiaomi. zero problemu. Czemu coś miałoby się dziać z kartami? Wybierasz tak jak normalnie. 

Zaczynacie zadawać bardzo elementarne pytania dotyczące gwarancji Ibuygou, języka etc. Odpowiedzi na te pytania były wielokrotnie podawane. Używajcie forum jako narzędzia, wątków jest masa. Mi5  nie jest pierwszym telefonem od Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boober napisał:

To wgraj dev a wcześniej zrób backup aplikacja od xiaomi w ustawieniach, bardzo dobrze działa. 

OK, tak zrobie, bede walczyl dzisiaj. Dzieki.

BACKUP od xiaomi odpaliłem. Dzwina sprawa, ale po wykonaniu backupu zginelo mi konto google...:( Stracilem kontakty, kalendarz, itd. Ale teraz mi wszystko jedno, bo dzisiaj i tak zaczne z białą kartą, wgrywając china dev rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak zrobie, bede walczyl dzisiaj. Dzieki.

BACKUP od xiaomi odpaliłem. Dzwina sprawa, ale po wykonaniu backupu zginelo mi konto google...:( Stracilem kontakty, kalendarz, itd. Ale teraz mi wszystko jedno, bo dzisiaj i tak zaczne z białą kartą, wgrywając china dev rom.

Znikające konta i widgety po użyciu aplikacji backup to problem znany od dość dawna. Aplikacje Google nie są usuwane. Wystarczy tylko ponownie dodać konto.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, andrzej78 napisał:

Znikające konta i widgety po użyciu aplikacji backup to problem znany od dość dawna. Aplikacje Google nie są usuwane. Wystarczy tylko ponownie dodać konto.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Tak, widżety tez zniknely. No to już będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2016o09:29, Cichq napisał:

Niby w teorii tak jest, ale znając Xiaomi mogli czegoś nie powiedzieć lub montują kilka typów podzespołów. 

Nie ma dodatkowych typów podzespołów wpływających na wydajność.

Dnia 21.03.2016o13:07, corell napisał:

Tak się wszyscy skupili na tym, że to fake pomijając fakt, że Mi5 wyszło i tak więcej niż Samsungowi Galaxy S7 Edge na Snapie 820

Raz wyszło, raz nie:

141k punktów to też fake taki sam jak wcześniej reklamowane 142k. Snapdragon 820 w Mi5 nie stał się nagle 20% wydajniejszy jeśli chodzi o CPU.

Dnia 21.03.2016o15:48, kulig007 napisał:

Sam fakt posiadania 1 GB RAMu więcej, nie zrobi roboty.

Tu właśnie chodzi o to, że pamięć jest dużo wyżej taktowana.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Nie jest. Już w Mi5 Prime procesor i pamięć mają maksymalne taktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, penguino napisał:

Raz wyszło, raz nie:

141k punktów to też fake taki sam jak wcześniej reklamowane 142k. Snapdragon 820 w Mi5 nie stał się nagle 20% wydajniejszy jeśli chodzi o CPU.

Nie wiem co tak wjechałeś na to antutu i Mi5, ale mimo to wersja Prime osiąga te 140k co potwierdza wiele screenów i filmów. Nie wiem czy albo ile da ten 1GB ramu więcej, ale to pewnie kolejne kilka punktów. Dodatkowo z każdą wersją MIUI oraz Antutu coraz więcej będzie. Pomijając już to, że Antutu to dziadostwo i nie wskazuje realnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam odblokowany bootloader, mam roota. Zainstalowalem TWRP (od razu dorzucilem theme po angielsku). Ale jest jeden problem: przy probie odpalenia recovery pokazuje mi sie tylko grafika telefonu z kabelkiem u dolu. Jedyne co moge zrobic to odczekac kilkanascie sekund az telefon sie restartuje... Co moglem spieprzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to kusi

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-Pro-5_15-inch-4GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038076.html

 

jezeli pobierzemy apke banggood na telefon dostajemy 10% rabatu czyli wychodzi mniej wiecej 1810zl (wysylka prawdopodobnie 30 kwietnia)

 

tylko tak powiedzcie ile na normalnym przewalutowaniu stracę i jak zrobić że jak najmniej zapłacić za przewalutowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy mojej karcie kredytowej przy przewalutowaniu na waluty EU nie płacę nic a przy innych 2,5% czyli da się przeżyć. 

Przy płatności w oddziale bankowym nie oplaca się to zupełnie.  Zapłacisz więcej za przewalutowanie i jeszcze za dokonanie przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fabianek93 napisał:

tylko tak powiedzcie ile na normalnym przewalutowaniu stracę i jak zrobić że jak najmniej zapłacić za przewalutowanie

Załóż konto na https://kantor.aliorbank.pl/ i wyrób do niego darmowa kartę (po jednej transakcji taka się staje) w dolarach. Przelewasz tam kasę jak na zwykły rachunek a następnie przewalutowujesz po takim kursie jak Ci pasuje (w sensie, jak jest wysoki to możesz poczekać). Po przewalutowaniu masz te środki dostępne na karcie.

Minusem jest to, że musisz czekać na przelew między swoim bankiem a Aliorem ale jak Ci się nie spieszy i chcesz oszczędzić na kosztach to idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fabianek93 napisał:

mnie to kusi

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-Pro-5_15-inch-4GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038076.html

 

jezeli pobierzemy apke banggood na telefon dostajemy 10% rabatu czyli wychodzi mniej wiecej 1810zl (wysylka prawdopodobnie 30 kwietnia)

 

tylko tak powiedzcie ile na normalnym przewalutowaniu stracę i jak zrobić że jak najmniej zapłacić za przewalutowanie

Dodam, że przy drobnych kombinacjach powinno dać się jeszcze urwać 3% zwrotu od https://givingassistant.org/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zniwiarz napisał:

Trzeba mieć nadzieję, że przy wersjach czarnych, spasowanie tylnej szybki będzie dokładniejsze, a i przyciski zasilania i głośności ciaśniej osadzone.

Mam wersje białą i nie mam najmniejszego problemu ze spasowaniem czy dzwoniącymi przyciskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Loki napisał:

Mam wersje białą i nie mam najmniejszego problemu ze spasowaniem czy dzwoniącymi przyciskami

A to chyba też im w zależności od partii wyszło :). Bo na większości recenzji (może z 1ego rzutu), występowały w/w dolegliwości, nie nazbyt uciążliwe, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak do tej pory jestem szczęściarzem widzę moje 3 sztuki xiaomi były dobrze "zalosowane" bez widocznych niedoróbek od Mi3 przez Mi4C do Mi5. Ale taki bubel jak ktoś trafi oj może wkurzyć i sie nie dziwie bo czytając o nie równych pleckach w Mi5 sie bałem że i mi sie coś może trafić rozjechanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Will5on napisał:

Co wy z tym antutu?

Wiadomo ze mi5 będzie miał więcej od S7,G5 bo ma ekran o mniejszej rozdzielczości.

Pogoń za liczbami? Czyżby kompleks małego wacka?

W Antutu rozdzielczość nie ma znaczenia. Pogoń za liczbami? Xiaomi powinno popracować nad przełożeniem liczb na rzeczywistą szybkość bo póki co S7 go rozjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się ogląda jego recenzje. Źle mówi,gubi się, miesza slang ze staropolszczyzną....

To wszystko składa się na bardzo amatorski przekaz, bałbym się cokolwiek kupić gdybym tylko musiał się posiłkować jego recenzjami.

No ale lepsze to niż nic.

W związku z tym filmem, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym odblokowywaniem ekranu? Widzę jak gość blokuje telefon przyciskiem zasilania a odblokowuje czytnikiem. A słyszę jednocześnie od niego że najpierw trzeba odblokować ekran a czytnik tego nie robi.

Jaka jest prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Will5on napisał:

Ciężko mi się ogląda jego recenzje. Źle mówi,gubi się, miesza slang ze staropolszczyzną....

To wszystko składa się na bardzo amatorski przekaz, bałbym się cokolwiek kupić gdybym tylko musiał się posiłkować jego recenzjami.

No ale lepsze to niż nic.

 

 

Mnie też jego recenzje nie przekonują:sad: Choć pewnie stara się jak może,brak mu tego czegoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pooglądałem porównanie tej słynnej 4-osiowej stabilizacji........ekhm, nawet nie chcę się zastanawiać ile tych osi ma S7.

W niektóryh sytuacjach bardziej mi się podobał aparat w MI5, ale ten dźwięk......tak być nie może.

Przy okazji ponawiam pytanie nt. odblokowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 nagrywa dźwięk z bardzo niskim bitrate (96 kb/s, S7 - 256kb/s), stąd przeciętna jakość.

A tak w międzyczasie - Mi5 po raz kolejny rozjechany przez S7:

Widać, że Xiaomi zdecydowanie ma problem z softem, a Mi5 wcale nie jest tak wspaniały jak twierdzi Hugo Barra. Widać też efekt zastosowania ekranu IPS - wystarczył niewielki kąt względem kamery by biel w lewej górnej części ekranu się przyciemniła/zmieniła odcień.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Will5on napisał:

W związku z tym filmem, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym odblokowywaniem ekranu? Widzę jak gość blokuje telefon przyciskiem zasilania a odblokowuje czytnikiem. A słyszę jednocześnie od niego że najpierw trzeba odblokować ekran a czytnik tego nie robi.

Podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknięcie skanera nie wybudza ekranu. Czytnik jest też przyciskiem - trzeba go wcisnąć co wybudzi ekran, a następnie zostanie zeskanowany odcisk.

A co do recenzji, autor ją trochę "ulepszył". Jest doskonale świadomy problemów z softem, w komentarzach przyznał, że teoretycznie wolniejszy Mate 8 jest bardziej responsywny, prawdopodobnie widział też porównania z S7, a sam poległ na usługach Google'a (nie działają w jego egzemplarzu), o czym nie ma ani słowa w recenzji. Co więcej - dwukrotnie podkreślił, że Mi5 jest szybkie i responsywne.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...