Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tych zdjęć, to dziwne dla mnie jest to, że ustawiona została jednakowa rozdzielczość, a przecież 16MP ma większą rozdzielczość niż 12MP, może ta rozdzielczość wypada na "pół piksela"? Coś tak jakby ustawić monitor LCD w nienatywnej rozdzielczości, to też kiepsko wyświetla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu była przedwczoraj, aktualnie jest 7.2.6. W changelogu jest jednak jedynie bug fixes and system optimizations. 

 

W sprawie aparatu. Nie oczekujcie, że ten aparat będzie lepszy od tegorocznych flagowców bo nie będzie, na pewno nie w trudnych warunkach oświetleniowych. Wielkość piksela w porównaniu to S7, iPhone 6s, Nexusa, czy One 10(zapowiedzianego) jest mniejsza, obiektyw o mniejszej jasności etc. Oprogramowanie tu nic nie zmieni, stabilizacja może pomóc, ale nie oczekujmy aż takiej efektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym mieć prośbę Panie @boober ? Bardzo zależy mi na poprawnej jakości nagrywania audio w Video, zwłaszcza na koncertach i wydarzeniach gdzie w tle grana jest głośna muzyka. Zarówno S6, G4 jak i iP6 już bardzo dobrze radziły sobie z takim środowiskiem,w najnowszych modelach jest oczywiście jeszcze lepiej. Czy byłaby możliwość nagrania krótkiego wideo puszczając na kinie domowym albo innym sprzęcie audio, głośną muzykę rock/house ? Zastanawiam się jak oprogramowanie wyciszy bas, czy w ogóle go wyciszy... Może okaże się, że będzie tylko "pierdzieć" i nic więcej. Z chęcią podam namiary na maila, albo prosiłbym żeby udostępnić to na YouTube to i zapewne inni też z chęcią sprawdzą jak telefon radzi sobie z obróbką audio. Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotrek007 napisał:

Mógłbym mieć prośbę Panie @boober ? Bardzo zależy mi na poprawnej jakości nagrywania audio w Video, zwłaszcza na koncertach i wydarzeniach gdzie w tle grana jest głośna muzyka. Zarówno S6, G4 jak i iP6 już bardzo dobrze radziły sobie z takim środowiskiem,w najnowszych modelach jest oczywiście jeszcze lepiej. Czy byłaby możliwość nagrania krótkiego wideo puszczając na kinie domowym albo innym sprzęcie audio, głośną muzykę rock/house ? Zastanawiam się jak oprogramowanie wyciszy bas, czy w ogóle go wyciszy... Może okaże się, że będzie tylko "pierdzieć" i nic więcej. Z chęcią podam namiary na maila, albo prosiłbym żeby udostępnić to na YouTube to i zapewne inni też z chęcią sprawdzą jak telefon radzi sobie z obróbką audio. Bardzo dziękuję za pomoc

Spoko, mogę to zrobić. Podeślij mi playlistę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pewną prośbę do @boober 

Nikt nie robi testów dual-sim... A jest to funkcja na której mi naprawdę zależy. Jak to wygląda w MI5 (choć pewnie nie tylko tu).

1. Wpisuje numer - jak wygląda wybieranie numeru z karty SIM1 lub SIM2

2. Jak wygląda wybieranie numeru z książki telefonicznej przez SIM1 lub SIM2

3. Czy do kontaktu da się przypisać "dzwoń z SIM1" lub SIM2?

4. Jak wysyła się SMSy z SIM1 lub SIM2?

5. Nie wiem czy dobrze rozumiem dual sim standby. Przykład: przeglądam forum miuipolska korzystając z netu na SIM2, czy SIM1 nie ma problemu z odbieraniem połączeń dzwoniących do mnie? A jak z odebraniem połączenia na SIM2 kiedy pobieram 100MB plik przez net na SIM2?

6. Jak z jakością rozmów na SIM2?

 7. Co słyszy dzwoniący na SIM2 kiedy rozmawiam przez SIM1? Czy widzę, że ktoś dzwoni na SIM2? (zdaje się, że nie, o ile dobrze rozumiem standby)

Może na razie tyle, tak na szybko :) Prośba o odpowiedzi jeśli czas pozwoli.

Edytowane przez wmajonez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wmajonez napisał:
Też mam pewną prośbę do @boober 

Nikt nie robi testów dual-sim... A jest to funkcja na której mi naprawdę zależy. Jak to wygląda w MI5 (choć pewnie nie tylko tu).

1. Wpisuje numer - jak wygląda wybieranie numeru z karty SIM1 lub SIM2

2. Jak wygląda wybieranie numeru z książki telefonicznej przez SIM1 lub SIM2

3. Czy do kontaktu da się przypisać "dzwoń z SIM1" lub SIM2?

4. Jak wysyła się SMSy z SIM1 lub SIM2?

5. Nie wiem czy dobrze rozumiem dual sim standby. Przykład: przeglądam forum miuipolska korzystając z netu na SIM2, czy SIM1 nie ma problemu z odbieraniem połączeń dzwoniących do mnie? A jak z odebraniem połączenia na SIM2 kiedy pobieram 100MB plik przez net na SIM2?

6. Jak z jakością rozmów na SIM2?

 7. Co słyszy dzwoniący na SIM2 kiedy rozmawiam przez SIM1? Czy widzę, że ktoś dzwoni na SIM2? (zdaje się, że nie, o ile dobrze rozumiem standby)

Może na razie tyle, tak na szybko  Prośba o odpowiedzi jeśli czas pozwoli.

 

1. 0fb5b286b875ef248de5ac604da89583.jpg

2.3c2334b04b56e46ba9eb4d8ad46b534b.jpg

3. Nie

4. 8c18b94caa47b004e80a06ee9fa51f16.jpg

5. Jak korzystasz z netu na jednej karcie to połączenie przychodzące odbierzesz, nie wiem jednak czy nie przerwie pobierania, nie sprawdzałem.

6. Tak samo jak na sim1

7. Nie wiem, sprawdzę, ale pewnie sygnał zajetosci.

Sprawdziłem. Niedostępność niestety.

Sent from my MI 5

w zdjęciu nr 2 na górze była nazwa kontaktu z numerem telefonu, którą usunąłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, interno napisał:

Dobra, 

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro. Pobawię się Nim przez jakiś czas. Jak wszystko się ustabilizuje z mi5, wyjdzie 4/128 oraz wyjaśni się kwestia ROM'ów , spadnie cena - to zaqpie Mi5.

Bywajcie! ;-)

 

 

Zamówiłeś w kraju? Za ile?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, interno napisał:

Dobra, 

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro. Pobawię się Nim przez jakiś czas. Jak wszystko się ustabilizuje z mi5, wyjdzie 4/128 oraz wyjaśni się kwestia ROM'ów , spadnie cena - to zaqpie Mi5.

Bywajcie! ;-)

 

 

A ja HONOR 7. Też poczekam na rozwój sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adrian91bp napisał:

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy Mi5. Jak jest z GPS ? na recenzjach mi4c czytałem, że dość często miał kłopoty z gpsem albo dość długo mu to zajmowało. Czy problem występuje w mi5?

Działa poprawnie. Łapie bezproblemowo takze w czasie jazdy autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja Mi 5 na gsmarena.com i ogólnie są bardzo pozytywnie nastawieni do tego telefonu. Zwłaszcza bateria wypadła bardzo dobrze w teście (92h) także w porównaniu do S7 (80h) i S7 edge (98h). Jakość zdjęć też jest bardzo dobra, trochę gorzej z nagrywaniem wideo w 1080p. Tutaj link do recenzji:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411.php

A tutaj bardzo dobre porównanie aparatów w Mi 5 i S7:

 

Szczerze powiedziawszy, to jestem bardzo zaskoczony tym jak dobrze wypadł Mi 5. Może dlatego, że spodziewałem się dużej przewagi S7. Widać, że Samsung ma świetny aparat, bardzo dużo światła rejestruje, nawet w ciemnych scenach, ale fotki wykonane Mi 5 też są niczego sobie. Zważając na to, że S7 ma aktualnie najlepszy aparat na rynku, to trzeba przyznać, że Mi 5 wypadł bardzo dobrze w tym porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem. Znalazłem w moim zaprzyjaźnionym sklepie Samsunga S7 za 2600zł. Jest to wersja 32GB ale jest slot na karty sd. Na tego Mi5 Pro to się chyba nie doczekam. W sumie musiałbym dopłacić tylko 600zł a miałbym telefon już w poniedziałek z polskim językiem i nie musiałbym się babrac z tym. Z drugiej strony to samsung, a mam z nimi doświadczenie takie, że krótko są wspierane. Jednak podoba mi się na równi z Mi5. Mówię tu o wersji czarnej z płaskim ekranem bo edge mało praktyczne jak dla mnie. Anulować preorder czy nie anulować ;_;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, TKN napisał:

Powiedzcie mi, czy miał ktoś z Was Meizu PRO 5? Bo już nie cholera bierze od tego myślenia - czekać na Mi 5 PRO czy kupić Meizu...

Ktoś mi pomoże rozwiązać ten dylemat? ;-)

 

PS. Dzień dobry wszystkim. :-)

Ja miałem, mam porównanie, pytaj na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem. Znalazłem w moim zaprzyjaźnionym sklepie Samsunga S7 za 2600zł. Jest to wersja 32GB ale jest slot na karty sd. Na tego Mi5 Pro to się chyba nie doczekam. W sumie musiałbym dopłacić tylko 600zł a miałbym telefon już w poniedziałek z polskim językiem i nie musiałbym się babrac z tym. Z drugiej strony to samsung, a mam z nimi doświadczenie takie, że krótko są wspierane. Jednak podoba mi się na równi z Mi5. Mówię tu o wersji czarnej z płaskim ekranem bo edge mało praktyczne jak dla mnie. Anulować preorder czy nie anulować ;_;

Ja bym brał S7 jeżeli robisz dużo zdjęć. Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...