Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

ja szczerze jestem trochę rozczarowany , jakoś tak liczyłem na coś więcej od tego aparatu ale jak zobaczyłem porównanie z S7 to wogóle mi kopara opadła, moje zamówienie jest w trakcie realizacji i sam nie wiem czy nie odpuscic sobie tego telefonu ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytka zdecydowanie lepiej dopłacić ~1700zł do samsunga. Aparat pierwsza klasa. Nie no żartuję. Za 1700 to ja mam dobre szkło do mojej lustrzanki. Sam mam kozak telefon jeśli chodzi o aparat, ale jakość mi5 raczej mnie nie zawiedzie pod względem dodatkowego aparatu na wypady:) Zresztą jakości zdjęć i nagrań się spodziewałem porównując to co jest w huawei mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stereo0 napisał:

@Pytka zdecydowanie lepiej dopłacić ~1700zł do samsunga. Aparat pierwsza klasa. Nie no żartuję. Za 1700 to ja mam dobre szkło do mojej lustrzanki. Sam mam kozak telefon jeśli chodzi o aparat, ale jakość mi5 raczej mnie nie zawiedzie pod względem dodatkowego aparatu na wypady:) Zresztą jakości zdjęć i nagrań się spodziewałem porównując to co jest w huawei mate 8

Czyli że mate 8 ma lepszy aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to do wakacyjnych fotek spoko. Brakować mi będzie dobrego przybliżenia bo w mi5 z tego co widzę nie ma. Brak cropa jest czasem problematyczny, ale w codziennej konsumpcji nie będzie przeszkadzać. Jak nie zamierzasz robić wesel, ani zarabiać na fotkach z mi5 to myślę, że będziesz zadowolony. Do wydruku 15x10 zdjęcia są super:) Myślę, że softem można by to było wyciągnąć jeszcze, ale nie wiem jak z Xioami w tej kwestii. Raczej większej uwagi do tego nie przykładają patrząc na rozbudowanie apki w Redmi Note 2 taty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie Mi5 vs Ip6s w ciezszych warunkach oswietleniowych.

TUTAJ link do pelnych fotek. Dwie ostatnie zrobione na obu telefonach w trybie HDR.

Jak juz pisalem - nie wiem jak oni to zrobili, ale IPhone z obiektem o otworze 2.2 daje duzo wiecej swiatla niz Mi5 z 2.0. Ja tego nie rozumiem, ale takie sa fakty. I wysokie ISO w Mi5 nic na to nie pomoze, ani stabilizacja, ktorej ten model apple nie ma w ogole.

Zeby bylo jasne - uwazam, ze fotki z Mi5 w normalnych warunkach są bardzo dobre i nie mozna narzekac. Do tego super-szybki AF (jak jest ciemno mniej skuteczny).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez bikej
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bikej napisał:

Porownanie Mi5 vs Ip6s w ciezszych warunkach oswietleniowych.

TUTAJ link do pelnych fotek.

Jak juz pisalem - nie wiem jak oni to zrobili, ale IPhone z obiektem o otworze 2.2 daje duzo wiecej swiatla niz Mi5 z 2.0. Ja tego nie rozumiem, ale takie sa fakty. I wysokie ISO w Mi5 nic na to nie pomoze, ani stabilizacja, ktorej ten model apple nie ma w ogole.

Zeby bylo jasne - uwazam, ze fotki z Mi5 w normalnych warunkach są bardzo dobre i nie mozna narzekac. Do tego super-szybki AF (jak jest ciemno mniej skuteczny).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Chyba coś nie najlepiej oba aparaty są ustawione. Bo w obydwuprzypadkach szału nie ma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andrzej55 napisał:

Chyba coś nie najlepiej oba aparaty są ustawione. Bo w obydwuprzypadkach szału nie ma

Aparaty ustawiły się same tak, jak było to konieczne przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

fotka 1 : IP ISO250 | Mi5 ISO370
fotka 2 : 250 | 630
fotka 3 : 1000 | 3200
fotka 4 : 2000 | 3200

Ktos powie, ze to bez sensu porowanie, bo byly inne wartosci ISO (na niekorzysc Mi5), ale to sie poustawiało z automatu, zeby dobrze naswietlic dana scene. Gdybym ustawil w Mi5 ISO na sztywno, na wartosci takie jak w IP6, to fotki bylyby tak ciemne, ze nic nie byloby widac.

FOtek zrobilem duzo wiecej, ale wrzucam kilka dla ogolnego rozeznania. Wszedzie efekt byl ten sam, czyli Mi5 musi forsowac ISO, zeby cos w ogole bylo widac na zdjeciach (pomimo teoretycznie jasniejszego obiektywu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0eefcacc5ec2cdc877a2e07b17d1c909.jpg

Czyli że mój Mi Note robi całkiem fajne zdjęcia,porównując powyższe Hurra

,po co mi Mi5'

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Bez  żadnych ustawień. Sam automat.

A tak serio,myślę,że Mi5 ma na prawdę dobry aparat,jednak te zdjęcia tego nie pokazały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andrzej55 napisał:

0eefcacc5ec2cdc877a2e07b17d1c909.jpg

Czyli że mój Mi Note robi całkiem fajne zdjęcia,porównując powyższeemoji12.png Hurra

,po co mi Mi5'

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Przede wszystkim fotkę masz zrobiona z lampą a te z MI5 i z iphona sa zdecydowanie bez.

Poza tym mój redmi za mniej niż 100$ robi lepsze fotki niż te zamieszczone co nie oznacza że mam lepszy aparat tylko bez osobistej urazy ręce autorów lub oprogramowanie jest nie najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję pro na IBG i zaczynam się zastanawiać, czy nie anulować zamówienia i zamiast Mi5 kupić Mate 8. Ma on trzy zasadnicze zalety 1) istnieje, 2) soft bez kombinowania (MIUI PL na Mi5 nie będzie), 3) LTE band 20. Kwestię ceny pomińmy. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cichq napisał:

W dodatku te, które tutaj wstawił są przybliżone - nie wiem czy zauważyłeś :P I bardziej chodzi tu o porównanie IP6 i MI5 w jednych rękach, aniżeli ogólną jakość.

Zauważyłem i mam świadomość a nawet pewność,że oba aparaty stać na dużo więcej.

1 minutę temu, pk.waw napisał:

Kupiłem wersję pro na IBG i zaczynam się zastanawiać, czy nie anulować zamówienia i zamiast Mi5 kupić Mate 8. Ma on trzy zasadnicze zalety 1) jest, 2) soft bez kombinowania (MIUI PL nie będzie), LTE band 20. Kwestię ceny pomińmy. Co radzicie?

Ja postawiłbym an Mi5. Z tym MIUI a konkretnie z j.polskim,to tak do końca jeszcze nie wiadomo. A nie chce mi się wierzyć,że polskiego może zabraknąć (nawet jeżeli to trochę potrwa)przy takij liczbie miłośników tej marki w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pk.waw napisał:

Polski to nie problem. Mogę mieć po angielsku. Bardziej martwi mnie to, czy wersja chińska softu nie jest zaśmiecona chińskimi śmieciami :)

Miałem przez pewien czas Meizu MX4,który ledwo co pojawił się w Polsce. Tam to dopiero były krzaki. Ale po kolejnych (jakie by nie były)aktualizacjach,nie wyglądało to źle. Po prostu każdą aktualizację po chińsku wywalałem i nie było z tym problemu. I myślę,że w przypadku Mi5 będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dzisiejszymi nowinkami w kwestii MIUIPolska mam kolejne pytanie. Czy mając oryginalny soft chiński bądź global nie będzie możliwości zrootowania telefonu? Jeśli tak to trzeba szukać alternatywy bo dla mnie smartfon bez roota staje się tylko telefonem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, andrzej55 napisał:

[...]Zauważyłem i mam świadomość a nawet pewność,że oba aparaty stać na dużo więcej.[...]

Oczywiscie, ze stac na wiecej. Jak sobie zrobicie zdjecia na zewnatrz w slonczeny dzien, albo odszumicie i poddacie tuningowi w programach graficznych. Wtedy mozecie je zaprezentować naiwniakom/frajerom, ktorzy wierzą że aparacik z obiektywem wielkosci glowki od szpilki dorownuje lustrzance (jak niedawno przekonywał jakis redaktor na adroid.com.pl, na przykladzie Samsunga S7:D)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze stac na wiecej. Jak sobie zrobicie zdjecia na zewnatrz w slonczeny dzien, albo odszumicie i poddacie tuningowi w programach graficznych. Wtedy mozecie je zaprezentować naiwniakom/frajerom, ktorzy wierzą że aparacik z obiektywem wielkosci glowki od szpilki dorownuje lustrzance (jak niedawno przekonywał jakis redaktor na adroid.com.pl, na przykladzie Samsunga S7:D)

Jakiś niedoinformowany redaktor

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, Pytka napisał:

z tego co wiem to w global ma byc jezyk polski 

Rom Global

Aktualnie polski język ma zostać dodany od najbliższego piątku do romów Global od Xiaomi. Systemy te nie potrzebują odblokowanego bootloadera do działania. Co więcej nawet Mi5 ma taki rom otrzymać. Niestety koniecznie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie telefony Xiaomi posiadają wersję Global. Mają ją jedynie urządzenia sprzedawane jednocześnie poza Chinami. Do urządzeń z Global nie wliczają się np. Mi4c czy MiNote Pro, a nowe urządzenia dostają tę wersję dopiero po jakimś czasie od premiery w Chinach.

Obecnie romy Global wydawane są dla:
Redmi Note 4G; Redmi 2 811 (ale nie 813); Redmi Note 3G; Mi 4i; Mi 3, Mi 4, Redmi Note 2, Mi Note

i w tych urządzeniach niebawem użytkownicy będą mieli wybór w postaci romu MIUIPolska (lepszy) lub romu Global do pobrania z tej strony: en.miui.com/download.html. Do nowych Xiaomi z 2016 roku będzie już tylko rom Global z językiem PL.

Dp wiadomości;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom Global

Co więcej nawet Mi5 ma taki rom otrzymać. Niestety koniecznie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie telefony Xiaomi posiadają wersję Global. Mają ją jedynie urządzenia sprzedawane jednocześnie poza Chinami.

Jeśli dobrze rozumie wszystkie mi5 maja teraz chiński rom, czy jak wyjdzie Global to będzie można go wgrać bez problemu na tel z chińskim romem ? Jest jakiś sposób na sprawdzenie przed zakupem jaki jest rom na urządzeniu? (pytanie może bardziej aktualne będzie w przyszłości)

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba próżno szukac w tej cenie czegos z lepszym aparatem , miałem wczesniej tez galaxy s6 i iphone6 mam nadzieje ze gorzej nie bedzie ?

Będzie gorzej

Sent from my MI 5

Polski to nie problem. Mogę mieć po angielsku. Bardziej martwi mnie to, czy wersja chińska softu nie jest zaśmiecona chińskimi śmieciami

Nie jest. Czytajcie trochę więcej niż stronę wstecz.

Sent from my MI 5

Jeśli dobrze rozumie wszystkie mi5 maja teraz chiński rom, czy jak wyjdzie Global to będzie można go wgrać bez problemu na tel z chińskim romem ? Jest jakiś sposób na sprawdzenie przed zakupem jaki jest rom na urządzeniu? (pytanie może bardziej aktualne będzie w przyszłości)

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Nie będzie problemu z wgraniem, rom global jest z tego samego źródła co rom china. Zrobisz to na zablokowany bootloader.

Sent from my MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pk.waw napisał:

 

Kupiłem wersję pro na IBG i zaczynam się zastanawiać, czy nie anulować zamówienia i zamiast Mi5 kupić Mate 8. Ma on trzy zasadnicze zalety 1) istnieje, 2) soft bez kombinowania (MIUI PL na Mi5 nie będzie), 3) LTE band 20. Kwestię ceny pomińmy. Co radzicie?

ciekaw jestem jak tą patelnie Mate 8 wsadzisz do kieszeni ;p

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tuzin1992 napisał:

Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera. Jeśli zrobię to na mi5 to czy będę mógł go zroootowac czy telefonik już nie wstanie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy wystarczył @ do xiaomi z danymi telefonu? Jak długo czekałeś i w jakiej formie otrzymałeś zgodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja na gizchina

Cytat

In good light the Xiaomi Mi5 really performs well, but I am shocked but how noisy images get when light is at a premium.

To na potwierdzenie moich obserwacji.

Dzisiaj porownywalem fotki z jakims Szajsungiem S5 Neo (chyba jakas srednio nizsza polka) i generalnie Mi5 miażdzył go w kazdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...