Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się w ogóle ciesze, że są zamienniki. Najpierw plastikowe, a za jakiś czas szkło czy drewno.

PS Myślę, że plastik do codziennego użytku lepiej się spisze od szkła. A do sprzedaży znowu zakładamy szkło :P Ciekawe czy z ceramiką też się będzie dało równie prosto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cichq napisał:

Ja tam się w ogóle ciesze, że są zamienniki. Najpierw plastikowe, a za jakiś czas szkło czy drewno.

PS Myślę, że plastik do codziennego użytku lepiej się spisze od szkła. A do sprzedaży znowu zakładamy szkło :P Ciekawe czy z ceramiką też się będzie dało równie prosto to zrobić.

I tu wydaje mi się,że z tą wersją nic się nie zrobi. To raczej wersja topowa i nie wymienna, Choć glowy nie dam;-)

Edytowane przez andrzej55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bobson napisał:

Gdzieś przeczytałem niedawno że w Indiach mi5, mi5 pro ma być w połowie kwietnia dostępne w Indiach, czyli oznacza to mniej więcej ze w kwietniu również będzie dostępny w sklepach? Mam na myśli wszystkie wersje. 

Dostalem @ od jednego z "przedstawicieli" Xiaomi w Polsce,że  Mi 5 Pro będzie dostępny u nas ok. kwiecień-maj za ok.2600k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, andrzej55 napisał:

Dostalem @ od jednego z "przedstawicieli" Xiaomi w Polsce,że  Mi 5 Pro będzie dostępny u nas ok. kwiecień-maj za ok.2600k

Prawdę mówiąc wygląda mi to na to że napisali Ci byle co, bo można być pewnym że do tego czasu już będzie. A telefonu jeszcze nie ma... ale już wiedzą jaką marzę sobie dadzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eragon napisał:

Prawdę mówiąc wygląda mi to na to że napisali Ci byle co, bo można być pewnym że do tego czasu już będzie. A telefonu jeszcze nie ma... ale już wiedzą jaką marzę sobie dadzą :D

 Coż, zobaczymy co życie i czas nam przyniesie. Najważniejsze, żeby w Polsce ten telefon był szybko (jak piszesz - wcześniej) i taniej niż w nieoficjalnych informacjach.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eragon napisał:

Prawdę mówiąc wygląda mi to na to że napisali Ci byle co, bo można być pewnym że do tego czasu już będzie. A telefonu jeszcze nie ma... ale już wiedzą jaką marzę sobie dadzą :D

Bo ceny już są dawno podane ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, andrzej55 napisał:

 O ile są wiarygodne.

jeśli ktoś zamierza sprzedawać hurtowo, to zapewne ma osobę w chinach albo ma pewien układ, wątpię aby ktoś sie bawił za sprzedawcę z 3 ręki. Raczej Xiaomi nie oszukuje podając ceny dla ich rynku. Zresztą ja już kupiłem za 1900, wiec tylko czekać aż ibuygou będzie miało telefon.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bobson napisał:

jeśli ktoś zamierza sprzedawać hurtowo, to zapewne ma osobę w chinach albo ma pewien układ, wątpię aby ktoś sie bawił za sprzedawcę z 3 ręki. Raczej Xiaomi nie oszukuje podając ceny dla ich rynku. Zresztą ja już kupiłem za 1900, wiec tylko czekać aż ibuygou będzie miało telefon.. 

Kupiłeś wersję Pro za tę cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! o to pytanie.. Tak czy inaczej chce sprzedać swojego Mi2s wraz z wszystkim co do niego mam, jest tego trochę sporo, osoba ta się niecierpliwi jak i również ja.. Ponoć Xiaomi potwierdziło kwiecień dla Indii, mi5/mi5pro, do tego czasu mam nadzieje że ibuygou również ten telefon mieć będzie, dodatkowo polski język w romach global, ponoć.. Nie pytam ich bo pewnie nie wiedzą sami, a Ci którzy zapytali dostali zwrot pieniędzy z wiszącym w powietrzu zamówieniem. Czy to płacili w funtach czy dolarach. Jeśli zrobią tak wszystkim w dniu kiedy będą mieć telefon i każdemu anulują zamówienie ponieważ już o wiele sobie ceny podnieśli czy to w funtach czy dolarach, szczerze zacznę omijać ten sklep oraz odradzać innym, bo to trochę nie fair.. Czekam i czekam.. Chciałbym jak najszybciej, wielkie amibcje zweryfikowało zarząd tej firmy, jeszcze pamiętam jak Barra pisał że już telefony są w produkcji co będzie skutkowało bardzo szybkim wypuszczeniem na rynku, racja 1 marca dało sie kupić telefon w 2 wersjach w 1 kolorze przez tydzien xddd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teardown akurat jest wersja ceramiczna. Ta ceramika czy szkło to tylko powłoka.

Sent from my MI 5

Jak najbardziej ubezpieczenie vat, dhl przedłużona gwarancja i zwrot kosztów w razie zgubienia przesyłki 

56e5e41f93582_Beztytuu.thumb.jpg.7580cecfd14354cd461b4e88693efbf4.jpg

Żebyś się nie zdziwił. :-)

Sent from my MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem od siebie, po dwoch dnia spedzonych na wersji global english- uwazam, ze jesli komus nie przeszkadza j. angielski i to, ze aplikacje domyslnie instaluja sie w tym jezyku (nawet IKO PKO BP, bez mozliwosci zmiany na polski) to sie nie zawiedzie.

JEdyny z tym zwiazany problemik jaki teraz widze to to, ze w kalendarzu google swieta są oznaczone podwojnie : po angielsku i po polsku. Nie umiem sobie z tym poradzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eragon napisał:

@boober Dowiedziałem się czegoś niefajnego, i prosze o potwierdzenie.

Niemożliwym jest odblokowanie wprost z czarnego ekranu poprzez czytnik ? 

Możliwym, ale należy go wcisnąć, dokładnie jak w Samsungu czy iPhone. Inaczej niż w OP2, który nie był przyciskiem fizycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Vassilij napisał:

Porównanie kamery z s7 :) polecam 

 

Akurat chciałem to wysłać :P Jakość całkiem ok, czasem nawet zdjęcia wyglądają realniej (np. drzewo i trawa na jedym z ujęć), tak samo focus, który jest szybszy od S7, jednak mikrofon nie wypada zbyt dobrze. Tak samo z 4osiową stabilizacją, która odstaje od tej samsungowej.

Edytowane przez Cichq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z kamerą S7 jest bez sensu, przecież tam wielkość piksela już na starcie robi gigantyczną różnicę. Oprogramowanie zrobi swoje. Można porównywać ale do zeszłorocznych flagowców o podobnej rozdzielczości, S6 jedynie. Tu nie ma konkurencji, napisałem o tym w recenzji. S7 ma w tym momencie bezsprzecznie najlepszy aparat na rynku i kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy bezpośrednim porównaniu to wygląda mizernie :) w zasadzie pod każdym względem, stabilizacja troche kuleje (chyba ją ostro przereklamowali), w nocy to różnica jest już kolosalna... natomiast nie zmienia to faktu że i tak jest bardzo dobrze :)

Martwi mnie natomiast te lipne zbieranie dźwięków :/

Jak napisano wyżej, aparat w S7 robi jednak robotę ;)

Nexus 5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a gdzieś ktoś w jakiejś recenzji na yt twierdził,że Mi5 wymiata aparatem i kamerą samego flagowca od jabłka. Że ma takie parametry,że żaden mu nie podskoczy. Jak widać,życie weryfikuje niektore opowieści. Zresztą najlepiej niech się wypowiedzą Ci,co maja ten telefon. Myślę,że jednak nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem fotki Iphone 6s i moge pokusic sie o taką konkluzję: w dobrych warunkach oswietleniowych Mi5 jest lepszy (wiecej detali, pewnie dzieki 16mpix vs 12Mpix). Natomist jak jest ciemniej to Iphone 6s miazdzy Xiaomi pomimo braku stabilizacji i gorszego swiatla (aperature 2.2 vs rzekomo 2.0 w Mi5). Nie wiem jak oni to zrobili, ale to jest fakt. Podejrzewam, ze moze byc niedopracowany software.

Pozniej wrzuce sample.

W ogole aplikacja stockowa do zdjec to porazka. TUTAJ dalem pare slow na ten temat.

Edytowane przez bikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...