Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

W recenzji na oneforum.pl brak informacji o diodzie powiadomień ☺ przy czujniki zbliżeniowy.

Sent using Tapatalk

Bo jej nie widać. Dlatego o niej nie napisałem w tym miejscu gdzie opisywalem wygląd i budowę.

Mam do Was pytanie, jestem zielony, chcę zakupić Mi5 Gold albo biały 64GB. Jedyne wątpliwości powoduje u mnie fakt, że na ten telefon na razie nie ma MIUI POLSKA. Proszę o wskazówki co to zmienia? Czy nie będzie w ogóle języka Polskiego czy będą inne utrudnienia? Znajomy kupił Redmi Note 2 i na domyślnym sofcie było jakieś podejrzane oprogramowanie - jakiś fałszywy dialer. Jak to widzicie?

Nie ma na razie języka polskiego. Poza tym musisz zainstalować usługi Google z marketu Xiaomi oraz usunąć chińskie apki. W sumie 5 minut roboty. Język tylko angielski na tę chwilę. Jednak sytuacja powinna się zmieniać.

Sent from my MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boober Zakładając bardzo pesymistycznie że nic innego poza oficjalnym nie będzie, to czy wyobrażasz sobie codzienne, kilkuletnie śmiganie na oficjalu ? Nie tyle o język pytam, co o performance, i użyteczność z puktu zwykłego kowalskiego ? Nie masz żadnych, choćby najmniejszych obiekcji co do softu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boober Zakładając bardzo pesymistycznie że nic innego poza oficjalnym nie będzie, to czy wyobrażasz sobie codzienne, kilkuletnie śmiganie na oficjalu ? Nie tyle o język pytam, co o performance, i użyteczność z puktu zwykłego kowalskiego ? Nie masz żadnych, choćby najmniejszych obiekcji co do softu ? 

Jasne że wyobrażam, pod warunkiem że będę mógł go zrootowac :-)

P. S. Zaraz zaraz... Powiedziałeś kilkuletnie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boober napisał:

Nie ma na razie języka polskiego. Poza tym musisz zainstalować usługi Google z marketu Xiaomi oraz usunąć chińskie apki. W sumie 5 minut roboty. Język tylko angielski na tę chwilę. Jednak sytuacja powinna się zmieniać.

Czy są w sieci jakieś poradniki jak usunąć te Chińskie niepożądane aplikacje? Czy nie istnieje takie ryzyko, że zakupię Mi5 i się okaże, że nie ma możliwości spolszczenia i instalacji MIUI POLSKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morton kup na ibuygou to nie będziesz miał syfu w telefonie. Po drugie może będzie miui polska, może nie. Spolszczenie idzie jakoś wgrać, przynajmniej skoro na Redmi 3 ktoś dał radę to i tu się da radę to zrobić. Bez MIUI Polska przeżyjesz, nie umrzesz, najwyżej się nauczysz 3 słów po angielsku jeśli coś by nie było dokładnie przetłumaczone na standardowym miui. Usunąć niepotrzebne aplikacje umiesz. WP ogarniasz widzę, więc już jakiś plus. W androidzie też podobnie się je usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są w sieci jakieś poradniki jak usunąć te Chińskie niepożądane aplikacje? Czy nie istnieje takie ryzyko, że zakupię Mi5 i się okaże, że nie ma możliwości spolszczenia i instalacji MIUI POLSKA?

@Morton kup na ibuygou to nie będziesz miał syfu w telefonie. Po drugie może będzie miui polska, może nie. Spolszczenie idzie jakoś wgrać, przynajmniej skoro na Redmi 3 ktoś dał radę to i tu się da radę to zrobić. Bez MIUI Polska przeżyjesz, nie umrzesz, najwyżej się nauczysz 3 słów po angielsku jeśli coś by nie było dokładnie przetłumaczone na standardowym miui. Usunąć niepotrzebne aplikacje umiesz. WP ogarniasz widzę, więc już jakiś plus. W androidzie też podobnie się je usuwa.

Telefon mój jest z Ibuygou. Chińskie apki usuwasz normalnie jak każde inne przytrzymując palec na ikonce i przesuwając na kosz na górze ekranu. Język polski raczej będzie, prędzej czy później.

Sent from my MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, boober napisał:

 

Jasne że wyobrażam, pod warunkiem że będę mógł go zrootowac :-)

P. S. Zaraz zaraz... Powiedziałeś kilkuletnie? :-)

No tak ^^ Z moim iP jadę już (chyba) 4 rok... liczę że nowszy, szybszy, konfigurowalny Mi5 będzie w stanie mu sprostać :P

A MiuiPolska powstało chyba z narzekań na oficiall - więc się upewniam czy i ja będę happy :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid z recenzji @boober wynika, że w tej wersji MIUI zniknęło tap2wake. czysto teoretycznie - da się to dorobić w MIUI polska? Mam jakieś dziwne przeczucie, że chodzi o Androida 6.0 bo niby dlaczego w tym samym czasie ta funkcja

zniknęła z EMUI Huaweia opartej o 6.0 właśnie?...

Nie ma tap2wake!? Wtf! To ja głównie po to root robiłem w swoim obecnym tel.

To jak się tel odblokowuje? Myślami!?

Chociaż jak jest czytnik linii papilarnych to ma sens, z drugiej strony nie każdy chce go używać i wtedy opcja t2w byłaby wskazana

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, boober napisał:

[...]Jasne że wyobrażam, pod warunkiem że będę mógł go zrootowac :-)[...]

Właśnie, a złożyłeś już "wniosek" w xiaomi i czekasz na odblokowanie? Jak ten proces wyglada?

Dopytuje, bo moj Mi5 jest juz w Polsce:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sidus napisał:

Gdzie kupowales i jaka wersja?

Jesli to pytanie do mnie to: najtansza wersja, biała z ibuygo. Wysłali w środę z Chin, dzisiaj jest juz u mnie w domu (po poludniu zobacze:) - szok..

Na szczescie minął mnie VAT (nie wykupiłem ubezpieczenia od naliczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boober, czy jesteś w stanie porównać aparat do jakiś innych modeli, niekoniecznie Xiaomi.

Po pierwsze mnie interesuje czy jest lepiej niż w Mi Note.

Po drugie , czy dużo brakuje go G4 i S6

Lepiej, do s6 trochę brakuje, ale jest lepsza stabilizacja.

Sent from my MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko napisze, ze moj Mi5 jest idealnie spasowany. Mam szczescie byc moze. Jestem mocno przewrazliwiony na punkcie jakosci wykonania i niestety do niczego nie moge sie przyczepic. Co do skoku przycisku home - wg mnie bez zarzutu. Skok daje dobre wyczucie. Skaner dziala perfekt (ale nie od razu po wlaczeniu telefonu - musi z 2 min uplynac - tak jest u mnie).

Baterią jestem bardzo pozytywnie zaskoczony (po slabiutkiej w nexusie 5).

Na razie martwi mnie to, ze nie moge zainstalowac dialera z marshallow, bo ten xiaomi jest do d. Pisze mi google, ze mam niezgodne urzadzenie. No i brak roota, ale dzisiaj wysle prosbe o odblokowanie.

Jutro wrzuce porownanie fotek z iphone 6S i ewentulanie redmi note 2, bo żona ma takowego:]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to pytanie do mnie to: najtansza wersja, biała z ibuygo. Wysłali w środę z Chin, dzisiaj jest juz u mnie w domu (po poludniu zobacze:) - szok..

Na szczescie minął mnie VAT (nie wykupiłem ubezpieczenia od naliczenia)

To ile dni to szło i jaka poczta

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016o08:09, karolingus napisał:

Witajcie....Narazie odpuszczam MI5...Kupilem Meizu Pro 5...Jak bedzie dostepna wersja ceramiczna to wtedy go kupie...Szkoda ze z dostepnoscia wyszlo jak wyszlo...Narazie pobawie sie innym chinczykiem :-)

Też chyba tak zrobię, mam ochotę się przesiąść z S5.  Możesz powiedzieć gdzie kupiłeś jaką wersję i ile Ci wyszło na PLN? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, daniel77724 napisał:

Też chyba tak zrobię, mam ochotę się przesiąść z S5.  Możesz powiedzieć gdzie kupiłeś jaką wersję i ile Ci wyszło na PLN? 

 

5 minut temu, daniel77724 napisał:

 

ja myślę o leeco le 2 pro ze snapkiem 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2016o23:21, Eragon napisał:

@boober Zakładając bardzo pesymistycznie że nic innego poza oficjalnym nie będzie, to czy wyobrażasz sobie codzienne, kilkuletnie śmiganie na oficjalu ? Nie tyle o język pytam, co o performance, i użyteczność z puktu zwykłego kowalskiego ? Nie masz żadnych, choćby najmniejszych obiekcji co do softu ? 

Myślę,że mało jest osób, które kilka lat trzymaja telefon. Jednak technologia idzie do przodu i kilkuletni telefon w użyciu to zabytek;-). Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...