Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Info z xiaomi4you,

"Początkowo będzie on dostępny w dwóch wersjach:

- 3GB/32GB, obudowa biała - cena: 1999 zł
link: http://www.xiaomi4you.pl/produkt/xiaomi-mi5-32gb/

- 3GB/64GB, obudowa biała - cena: 2299 zł
link: http://www.xiaomi4you.pl/produkt/xiaomi-mi5-64gb/

Telefony dostępne będą od 15 marca 2016.

Przypominamy, że nowe telefony Mi5 mają zablokowany bootloader, co oznacza, że oprogramowanie w języku polskim nie jest jeszcze dostępne, ale na życzenie klienta bootloader może zostać usunięty przez Xiaomi."

Co oznacza, że bootloader może być usunięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, malpkar23 napisał:

Czy orientuje się może jaki jest sar value mi5?

 

Bardzo zależy mi na tej informacji. Dzięki

Jest w normie bo jakie może być? Kolejny od tej ściemy z nadmiernym promieniowaniem telefonów Xioami? Boże złe plotki łykają jak pelikany. W chlebie jest rad i polon. Jestem ciekaw jak szybko to obiegnie świat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stereo0 napisał:

Jest w normie bo jakie może być? Kolejny od tej ściemy z nadmiernym promieniowaniem telefonów Xioami? Boże złe plotki łykają jak pelikany. W chlebie jest rad i polon. Jestem ciekaw jak szybko to obiegnie świat

Ochłoń, kolega normalnie zapytał. Ciebie to nie interesuje to ok, ale to, że możemy zacząć świecić za jakiś czas od nadmiaru promieniowania to jest teoria posiadająca dużo zwolenników oraz mająca dość mocne podstawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boober napisał:

Ochłoń, kolega normalnie zapytał. Ciebie to nie interesuje to ok, ale to, że możemy zacząć świecić za jakiś czas od nadmiaru promieniowania to jest teoria posiadająca dużo zwolenników oraz mająca dość mocne podstawy. 

kolega pyta o to drugi raz. Inne telefony nie promieniują? Wszystko promieniuje co ma anteny. A te fale radiowe i wifi? Umrzemy wszyscy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stereo0 napisał:

kolega pyta o to drugi raz. Inne telefony nie promieniują? Wszystko promieniuje co ma anteny. A te fale radiowe i wifi? Umrzemy wszyscy xD

Pytał o konkretne dane, nie dostał odowiedzi, nie było podtekstu w jego wypowiedzi jakoby coś promieniowało bardziej. Może prowadzi badania naukowe, naprawdę spokojnie. Pewnie że umrzemy :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boober napisał:

Pytał o konkretne dane, nie dostał odowiedzi, nie było podtekstu w jego wypowiedzi jakoby coś promieniowało bardziej. Może prowadzi badania naukowe, naprawdę spokojnie. Pewnie że umrzemy :). 

ale jeszcze na żadnym forum nie spotkałem się z pytaniami tego typu:) czy to apple czy samsung czy htc nikt o to  nie pyta. Chyba, że faktycznie xioami ma jakieś większe te wartości to spoko luz. Myślałem, że to faktycznie tylko plotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma pytac na innym forum skoro zawsze procudent podaje i mozna sobie dosc latwo znalezc.

Dla osob ze zmianami migrenowymi lepiej szukac telefonu z niskim SARem, na prawde jest roznica w czestosci wystepowania migren przez te osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu rzuciliście się na kolegę @malpkar23. Dla mnie w jego pytaniu nie ma żadnej złośliwości, po prostu istnieją ludzie, którzy zwracają na to uwagę. Jeden z moich wykładowców, z bodajże "Architektury komputerów" rozpoczął o tym temat i właśnie współczynnik SAR jest jego najważniejszym kryterium przy kupowaniu telefonu. Nie pamiętam już dobrze tego wykładu bo miał on miejsce jakiś czas temu, ale powiedział kilka rzeczy o których się nie mówi i mimo wszystko nie dziwie się że ludzie zwracają na to uwagę.

Ale wracając do kwestii Mi5. Muszę przyznać, że strasznie się napaliłem na telefon w wersji 4/128. Miałem już nawet na IBOYGOU zamówiony, jednak kazali mi dopłacić 50GBP za zły kurs to stwierdziłem, że zrobię refund i poczekam, aż będzie na TECHNOS'ie dostępny i wezmę z fakturką.

Jednak patrząc na wypływające rzeczy na temat tego telefonu jestem coraz mniej do niego pozytywnie nastawiony. To niespasowanie, problemy z poprawnym działaniem (migracją danych, istalacją google services) nie powinny tutaj występować. I nie piszcie że telefon to 1/2 ceny Samsunga czy LG bo tamte telefony mają potężny marketing (nie wiem czy dobrze użyte słowo) oraz sieć dystrybucji. Więc mimo wszystko cena musi być wyższa... Mimo wszystko mam nadzieję, że rozsądnie będzie można w Polsce kupić ten telefon bo jak nie to nawet się nie zastanawiam i biorę Mi4S....

Dodam jeszcze, że ta czarna ramka w białej wersji to jakiś żart. W Mi4 rzuca się to w oczy, ale nie aż tak. Tutaj wygląda to po prostu paskudnie.

Edytowane przez Manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Manix napisał:

Nie rozumiem, czemu rzuciliście się na kolegę @malpkar23. Dla mnie w jego pytaniu nie ma żadnej złośliwości, po prostu istnieją ludzie, którzy zwracają na to uwagę. Jeden z moich wykładowców, z bodajże "Architektury komputerów" rozpoczął o tym temat i właśnie współczynnik SAR jest jego najważniejszym kryterium przy kupowaniu telefonu. Nie pamiętam już dobrze tego wykładu bo miał on miejsce jakiś czas temu, ale powiedział kilka rzeczy o których się nie mówi i mimo wszystko nie dziwie się że ludzie zwracają na to uwagę.

Ale wracając do kwestii Mi5. Muszę przyznać, że strasznie się napaliłem na telefon w wersji 4/128. Miałem już nawet na IBOYGOU zamówiony, jednak kazali mi dopłacić 50GBP za zły kurs to stwierdziłem, że zrobię refund i poczekam, aż będzie na TECHNOS'ie dostępny i wezmę z fakturką.

Jednak patrząc na wypływające rzeczy na temat tego telefonu jestem coraz mniej do niego pozytywnie nastawiony. To niespasowanie, problemy z poprawnym działaniem (migracją danych, istalacją google services) nie powinny tutaj występować. I nie piszcie że telefon to 1/2 ceny Samsunga czy LG bo tamte telefony mają potężny marketing (nie wiem czy dobrze użyte słowo) oraz sieć dystrybucji. Więc mimo wszystko cena musi być wyższa... Mimo wszystko mam nadzieję, że rozsądnie będzie można w Polsce kupić ten telefon bo jak nie to nawet się nie zastanawiam i biorę Mi4S....

Dodam jeszcze, że ta czarna ramka w białej wersji to jakiś żart. W Mi4 rzuca się to w oczy, ale nie aż tak. Tutaj wygląda to po prostu paskudnie.

A może zrobił ktoś kiedykolwiek rozeznanie jak wygląda SAR w xiaomi mobile?

Bo może rzeczywiście jest problem.

 

http://smartphone-sar-value.com/category/xiaomi/

 

a tu dla telefonów z logiem nadgryzionego jabłka.

http://www.apple.com/legal/rfexposure/

 

Edytowane przez interno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAR dla telefonów XIAOMI, posortowany po wartości SAR.

Xiaomi Mi2A   1.62
Xiaomi Mi Note Pro   1.49
Xiaomi Mi 4i   1.49
Xiaomi Redmi Note 2   1.49
Xiaomi Mi 5   1.49
Xiaomi Hongmi 1s   1.42
Xiaomi Redmi Note   1.39
Xiaomi Mi4c   1.39
Xiaomi MI2   1.37
Xiaomi Mi2A   1.37
Xiaomi Mi4 TD-LTE 16GB   1.37
Xiaomi Redmi 3   1.33
Xiaomi Redmi 1s   1.32
Xiaomi Hongmi 1S   1.32
Xiaomi Mi 4   1.31
Xiaomi Mi3   1.29
Xiaomi Mi Note   1.29
Xiaomi Redmi Note 4G   1.26
Xiaomi Redmi 2   1.18

 

źródło: http://sarshield.com/radiation-chart/

Edytowane przez TOMM
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manix napisał:


Ale wracając do kwestii Mi5. Muszę przyznać, że strasznie się napaliłem na telefon w wersji 4/128. Miałem już nawet na IBOYGOU zamówiony, jednak kazali mi dopłacić 50GBP za zły kurs to stwierdziłem, że zrobię refund i poczekam, aż będzie na TECHNOS'ie dostępny i wezmę z fakturką.
 

zamówiony i zapłacony czy tylko zamówiony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem z pp mam podpiętą kartę ale nie płaciłem nią, bo sie nie dało :v musiałem zrobić szybki przelew z PKO na pp i dopiero wtedy. Tak czy inaczej nie dostałem żadnego maila od nich o jakimkolwiek zwrocie czy tam dopłacie. Zresztą już 14 dni po wpłacie to trochę dziwne z ich strony to było. Tak czy inaczej nadal nie wiadomo kiedy Mi5pro oraz inne kolory w ogóle będą..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolingus napisał:

Ja akurat płaciłem w USD...przesylka, ubezp. od Vatu i yelefon....wszystko wrocili co do grosza...Pytanie czy bede mógł zapłacić po tej samej cenie co zamowiłem i jest w koszyku jak bedzie doatępny? Hmmm....coraz czesciej rozwazam Meizu Pro 5....

A może napisz im co oni odje*ali? ;D @Acid tez gdzieś pisał że płacił w dolarach jak była niższa cena niż teraz

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...