Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

boober a mocno wkurza Cię wyświetlacz, tzn ramka na okolo? Czy idzie się przyzwyczaić i nie przeszkadza to w ogóle?

Ale wiecie, że Mi4 też miał taką ramkę czarną wokół lcd? Jakoś wtedy nikt specjalnie nie narzekał.

Wysłano z Mi4c

Chce kupic pierwszego xiaomi, może ktoś napisac czy w mi5 bedzie możliwość wgrania języka polskiego?

Może kiedyś będzie.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim się nie przejmuję. Jedyne co to zależy mi by soft był w pełni dostosowany pod europejskiego konsumenta tj. bez zbędnych chińskich bajerów.

Skoro zaprezentowali Mi5 w Barcelonie, to na 99% zapewnią dobre działanie dla większości anglojęzycznego świata. Głowa do góry ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil996 napisał:

@Bobson i wierzysz w to, że te kilkaset mHz da aż tyle dodatkowej wydajności? Ja myśle że software musi zostać dopracowany.
Btw. to jest stary Exynos, obecny był juz w Galaxy S6.

Kilkaset w procku kilka set w ramie już nie mówie o ilosci ramu 3 a 4, ale o jej częstotliwości, rodzaj pamięci eMMC a UFS, jeśli chodzi o milisekundy to jest przepaść ;3 wiec test do niczego ;p 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobson i wierzysz w to, że te kilkaset mHz da aż tyle dodatkowej wydajności? Ja myśle że software musi zostać dopracowany.

Btw. to jest stary Exynos, ten z Galaxy S6.

Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo dobry exynos, wciąż w czołówce. To po pierwsze. Po drugie apki są pod niego zoptymalizowane z powodu długiej obecności na rynku. Po trzecie nie wiem jaka wersję softu ma ten koleś, ale to jest ten sam tester który porownywal działanie ip6s z mi5 i wychodziły mu jakieś koszmarki. Nie mam pytań. Z drugiej strony ja nie jestem graczem i nie powiem wam jak to wygląda. Z ciekawości zrobiłem antutu dwa razy pod rząd i wyszło tak.:

96f0b7b9d854a9cb10a571b911ef83d5.jpg

4c612c376a6862fde78601489596bbe4.jpg

Za drugim razem wynik był lepszy. To jest najsłabsza wersja nota bene. Jak ktoś lubi benchmarki to proszę bardzo.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Może kiedyś będzie.

Wysłano z Mi4c

Ale to było 18 miesięcy temu 😊 Poza tym może i niektórym przeszkadzała. Tutaj się bardzo rzuca w oczy na tle konkurencji i poza tym wymagania wzrosły...

Kilkaset w procku kilka set w ramie już nie mówie o ilosci ramu 3 a 4, ale o jej częstotliwości, rodzaj pamięci eMMC a UFS, jeśli chodzi o milisekundy to jest przepaść ;3 wiec test do niczego ;p 

Podobno mi5 ma szybszy ram niż samsungowy.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, boober napisał:

Ale to było 18 miesięcy temu  Poza tym może i niektórym przeszkadzała. Tutaj się bardzo rzuca w oczy na tle konkurencji i poza tym wymagania wzrosły...

Podobno mi5 ma szybszy ram niż samsungowy.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

a wiemy o tym że mi5 ma obniżone taktowanie w ramie?  jest różnica miedzy pro a zwykłym, i note 5 używa ufs2.0 (jak w mi5pro) a tutaj mamy emmc przecież to spora różnica.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiemy o tym że mi5 ma obniżone taktowanie w ramie?  jest różnica miedzy pro a zwykłym, i note 5 używa ufs2.0 (jak w mi5pro) a tutaj mamy emmc przecież to spora różnica.. .

A to że zwykły ma emmc a pro ma ufs 2.0 to informacja potwierdzona?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, boober napisał:

 

A to że zwykły ma emmc a pro ma ufs 2.0 to informacja potwierdzona?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Na prezentacji było podane ze w 4/128 jest ufs, gdzieś też widziałem ze jest emmc w 3/32, możliwe ze sie mylę teraz ;| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, na prezentacji podawali ufs 2.0, ale nie przypominam sobie żebym widział gdziekolwiek emmc w mi5, ale ja też mogę się mylić. Najlepsze jest to, że Android authority napisali że rusza sprzedaż urządzeń Xiaomi w Europie i zaczyna się od Polski. Źródło: xiaomi.com.pl ;-)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aQua napisał:

Oficjalna (chińska) storna Xiaomi podaje, że we wszystkich wersjach mi5 jest pamieć ufs 2.0 :wink:

No to widocznie różni ich czestotliwość ram 1866 a 1333MHz, częstotliwość GPU 624MHz a 510 i moc procka to 2,5 a 1,8 i tak sporo ;p jeśli bierzemy co szybciej sie odpala ;d Największe zmiany są miedzy 3/32 a resztą, bo 3/64 a 4/128 różni ich tylko ilość ram ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bobson napisał:

No to widocznie różni ich czestotliwość ram 1866 a 1333MHz, częstotliwość GPU 624MHz a 510 i moc procka to 2,5 a 1,8 i tak sporo ;p jeśli bierzemy co szybciej sie odpala ;d Największe zmiany są miedzy 3/32 a resztą, bo 3/64 a 4/128 różni ich tylko ilość ram ;p 

Procek to 2,15 i 1,8GHz także... ;p mimo wszystko ten "okrojony" snap 820 to też bardzo dobry wybór i większej różnicy poza benchmarkami raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek to 2,15 i 1,8GHz także... ;p mimo wszystko ten "okrojony" snap 820 to też bardzo dobry wybór i większej różnicy poza benchmarkami raczej nie będzie.

Wszędzie będzie różnica. Widać to na tych porównaniach- sprzęt z najlepszym prockiem na rynku (nawet w słabszej wersji) powinien otwierać wszytko tak samo jak najszybsze telefony a nie gorzej niż note 5 z zamulonym touchwizem! Jeśli komuś nie przeszkadza to wolniejsze otwieranie- ok - wasza sprawa ale nie mówicie że taka sytuacja nie występuje. Zawsze można zwalić na optymalizację.

Ja mam tylko nadzieję że te filmiki to jakiś specjalnie zrobiony fake bo aż się nie chce wierzyć w to co się widzi.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka powiedzcie Miui Polska bedzie napewno na MI5 ? bo chę jutro zamówic 1szt :) narazie na english polece :) a mozna wgrac samemu Play Store ? bo nie wiem czy takowy bedzie miał ? ps ktoś ma juz MI5 z forum ? jak sie sprawdza czytnik ? bo w S6 mi nie przypasił w Iphone 6 działał idealnie może ze względu na okrągłu przycisk home ciekawe jak rozpoznaje w MI5 :) a o tym wejsciu Xiaomi na Polske to plota własnie czytam na GizChina :)

Edytowane przez Pytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka powiedzcie Miui Polska bedzie napewno na MI5 ? bo chę jutro zamówic 1szt  narazie na english polece  a mozna wgrac samemu Play Store ? bo nie wiem czy takowy bedzie miał ? ps ktoś ma juz MI5 z forum ? jak sie sprawdza czytnik ? bo w S6 mi nie przypasił w Iphone 6 działał idealnie może ze względu na okrągłu przycisk home ciekawe jak rozpoznaje w MI5 a o tym wejsciu Xiaomi na Polske to plota własnie czytam na GizChina

Przeczytaj cały wątek i nie zadawaj pytań na które padły już odpowiedzi.

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boober, ładowarka zwykła czy z quick change 3.0???

QC3.0

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Wszędzie będzie różnica. Widać to na tych porównaniach- sprzęt z najlepszym prockiem na rynku (nawet w słabszej wersji) powinien otwierać wszytko tak samo jak najszybsze telefony a nie gorzej niż note 5 z zamulonym touchwizem! Jeśli komuś nie przeszkadza to wolniejsze otwieranie- ok - wasza sprawa ale nie mówicie że taka sytuacja nie występuje. Zawsze można zwalić na optymalizację.

Ja mam tylko nadzieję że te filmiki to jakiś specjalnie zrobiony fake bo aż się nie chce wierzyć w to co się widzi.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

TW na ostatnich wypustach samsunga jest daleki od zamulenia, powiedziałbym nawet ze jest lżejszy niż miui. Ale taka sytuacja nie występuje. Miałem s6edge plus, czyli urządzenie tożsame z note5 i mi5 jest wyraźnie szybszy. Wyraźnie.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramek wokół ekranu to dla mnie ludzie przesadzają. Mam 4c i tu ramki są chyba jeszcze grubsze co jest dla mnie nawet w porządku bo jak trzymam telefon bokiem to palce nie zasłaniają mi ekranu!! 

Dla "ramkomaniaków"  przewidziano wersję czarną :D

I jeszcze dodam od siebie, że gdyby ten telefon był robiony z myślą o europejskim rynku to działałby zupełnie inaczej( na pewno jeszcze lepiej). Zawsze można pobawić się w wgranie czystego softa, który może będzie dostępny.

Za połowę ceny można oczekiwać 2 razy słabszego(lub dużo słabszego) telefonu niż np. S7 czy ip6s a Mi 5 to ich konkurent więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narzekania o optymalizacji softu, otwierania aplikacji to popatrzcie na S7 Edge który również z w starciu z Note 5 nie wypada najlepiej. Co prawda chodzi mi o wersje z Exynosem, ale i tak to nowsza generecja względem Note 5. Także napewno wszystkie flagowce ze nowym procesorem dostaną jakieś aktualizacje poprawiające wydajność. Chodziło o to żeby pokazać działający tel na MWC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pytka napisał:

tu na filmiku tez cos jak by ta tylnie szkło było zle spasowane moze tak ma kazdy hmm chyba ze on tam coś innego pokazuje :)

http://www.gizchina.com/2016/03/07/xiaomi-mi5-unboxing-video/

Mówi, że wyczuwa minimalne zakrzywienie, mimo to jest bardzo płynne :P Oglądałem już kilka recenzji i wszędzie mówią, że idealnie przechodzi szkło w metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boober

Czy w mi5 pojawia się throttling? Na mi4c po kilku minutach grania wyłączają mi się dwa rdzenie i taktowanie spada do 1.44ghz. Jak to wygląda w mi5 pod obciążeniem?

Wysłane z Mi4c

Wrzuciłem wynik dwóch testów pod rząd z antutu. W drugim teście był lepszy wynik. Jak chcesz, żebym inaczej sprawdził, to poproszę o sugestie. Wczoraj zainstalowałem sniper fury oraz World of tanks i wszystko chodzi płynnie a CPU z pokazał okolice 40st.

Sent from my MI 5

Mówi, że wyczuwa minimalne zakrzywienie, mimo to jest bardzo płynne  Oglądałem już kilka recenzji i wszędzie mówią, że idealnie przechodzi szkło w metal.

Nie przechodzi idealnie tak samo wszędzie. Największą różnica jest na dole, z prawej strony (patrząc z przodu na wyswietlacz) jest dobrze, natomiast z lewej jest wyczuwalny skok. Przestałem to zauważać. Największą fizyczna wadą tego telefonu jest przycisk home i to jak on działa. Bardzo ciężko jest odblokować nim ekran za pierwszym razem. Zrobię filmik później i wrzucę.

Sent from my MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...