Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakiś telefon xiaomi ma active dual sim? Jak z jakością rozmów z karty osadzonej w drugim slocie? Gdyby ktoś zrobił większy test dual sim tego modelu byłbym uradowany.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boober Mnie również interesuje czas działania na baterii, czekam na wrażenia po dłuższym użytkowaniu. Jeśli masz Mi4c dla porównania, to prosiłabym o sprawdzenie ekranu: powinien być jaśniejszy i cieplejszy (Mi4c ma wyraźnie niebieski zafarb wg recenzji). Daj znać też, jak głośnik się sprawuje. Z góry dzięki!

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm czy widzieliście, ale człowieki mają w swoich rączkach czarną wersję:

Z-A-Z-D-R-OOOO

Ps. No i z tego wynika że wersja 64GB na 100% będzie czarna. Czyli 32 chyba(miejmy nadzieję) również...

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tyle z miuipolska dla Mi5

 

Tak myślę, że być może to przejściowe problemy. To samo było jak xiaomi zablokowali bootloader, wszyscy panika, a po jakimś czasie dali oficjalne narzędzie do jego odblokowania.

Wysłane z mojego Mi-4c

No to tyle z miuipolska dla Mi5

 

Tak myślę, że być może to przejściowe problemy. To samo było jak xiaomi zablokowali bootloader, wszyscy panika, a po jakimś czasie dali oficjalne narzędzie do jego odblokowania.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w użytkowaniu ok, jedynie w trybie oczekiwania zjadło mi 13 procent w nocy :/. Dzisiaj pobawię się aparatem. wyświetlacz ma doskonałe kąty, jest cieplejszy i bardzo równomiernie podświetlony, bardzo dobry w odbiorze jak dla mnie. Można zjechać naprawde nisko jeśli chodzi o podświetlenie, więc w nocy jest bardzo komfortowy. Nie wypowiem się jeszcze na temat aparatu, powiem tylko, że autofocus jest dość szybki. Co do miuipolska, to bardzo złe wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie (jeszcze) laika : do czego, oprócz -co oczywiste- spolszczenia, potrzebujemy MiUI Polska?

Czym rom MIUIPolska różni się od fabrycznej wersji systemu w telefonach Xiaomi?

Przede wszystkim system MIUIPolska posiada język polski. Warto zaznaczyć, że o ile Xiaomi sprzedaje swoje urządzenia także z MIUI w tzw. wersji Global Multilanguage to w żadnym wypadku system nie zawiera polskiego, ani żadnego innego języka europejskiego. Język polski na telefonach Xiaomi w wersji legalnie pozyskanej można uzyskać jedynie na stronie miuipolska.pl i xiaomi.eu (wersje multilanguage). Rom MIUIPolska wydawany jest tylko dla urządzeń Xiaomi.

Dodatki w MIUIPolska

Język polski to nie jedyna różnica w romach MIUIPolska/xiaomi.eu. System posiada mnóstwo dodatków i poprawek, dlatego wymienione zostaną tu tylko najważniejsze.Sklep Google Play (pełne wsparcie Google)Zegarki MIUIPolska (widżety 4x2 z obrazkową pogodą)*Klawiatura Xperia w motywie MIUI*Klawiatura GoogleZaawansowany korektor dźwięku ViperFX (tylko wybrane urządzenia)*Aplikacja MiFit w języku polskim*Wyłączony tryb Online w MuzyceAlbumy dla dzieci w GaleriiDodatkowe funkcje aparatu (tylko wersje dev): Slow-motion, Poziomica, Tilt-Shift, Ubi-Focus (tylko wybrane urządzenia)Nagrywanie w 4K (Mi4C)Clearmotion, wideo w 60 FPS (Redmi Note 2/Note 3)Przesunięcie w prawo na ekranie blokady przenosi do dialeraSystemowa czcionka Android Roboto 5.0 2014Animacja wygaszania ekranuok 100 ikon w stylu MIUI dla aplikacji z Google PlayKilka dodatkowych dzwonków** - funkcje dostępne wyłącznie w romie MIUIPolska Ważne: większość sklepów i pośredników sprzedających urządzenia Xiaomi instaluje wersje multilanguage xiaomi.eu. Aktualizacja do MIUIPolska jest jednak bezproblemowa i sprowadza się do instalacji pobranego wcześniej pliku zip przez aplikację Aktualizacje. Więcej informacji można znaleźć winstrukcji.

Informacje wzięte z samouczka miuipolska :)

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bobson napisał:

Co do przycisku @boober odstaje od ekranu czy jest mniej więcej na równi? ;d 

Na równi. Ale mnie denerwuje to, że jest taki miękki. Poza tym nie zawsze pierwsze naciśnięcie zaświeca ekran blokady , możliwe że to kwestia softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co siedzi w głowach ludzi od Xiaomi...Bardzo spodobał mi się Mi4s, miałem rozbijać skarbonkę, ale jak widzę tą trochę szarą przyszłość w kwestii custom ROM, to rezygnuję. Ktoś napisze, przecież można używać j. angielskiego w ich MIUI. Ok, można, niby żaden problem. Ale lepiej mieć podświadomie komfort psychiczny i widzieć język polski.

Jak Xiaomi pod względem hardware, wykonaniem bije większość producentów, tak ich polityka to zupełne przeciwieństwo. Jeśli nic się nie zmieni w tej kwestii, kolejnym telefonem na pewno nie będzie Xiaomi.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się potwierdzi to trzeba pomyśleć jak można by się wycofać rakiem z preorderu, póki IBG nie zacznie rozsyłać.

Cóż, zawsze zostaje chargeback tylko ciekawe co z opłatą za przewalutowanie.

Edytowane przez corell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kulig007 napisał:

Nie wiem co siedzi w głowach ludzi od Xiaomi...Bardzo spodobał mi się Mi4s, miałem rozbijać skarbonkę, ale jak widzę tą trochę szarą przyszłość w kwestii custom ROM, to rezygnuję. Ktoś napisze, przecież można używać j. angielskiego w ich MIUI. Ok, można, niby żaden problem. Ale lepiej mieć podświadomie komfort psychiczny i widzieć język polski.

Jak Xiaomi pod względem hardware, wykonaniem bije większość producentów, tak ich polityka to zupełne przeciwieństwo. Jeśli nic się nie zmieni w tej kwestii, kolejnym telefonem na pewno nie będzie Xiaomi.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Czy ten problem dotyczy również innie chińskie tel takie jak np oppo ,one,jiayu czy elephone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz dosyć ciekawe pytanie do Ciebie @boober - jak to się wszystko ma (szybkość działania itp) w stosunku do mi4c? Miałeś z nim kiedyś styczność? Potrzebuję telefonu na już i nie wiem czy jest w ogóle sens czekać tym bardziej, że inne modele są dostępne na już i w dodatku są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bear napisał:

To teraz dosyć ciekawe pytanie do Ciebie @boober - jak to się wszystko ma (szybkość działania itp) w stosunku do mi4c? Miałeś z nim kiedyś styczność? Potrzebuję telefonu na już i nie wiem czy jest w ogóle sens czekać tym bardziej, że inne modele są dostępne na już i w dodatku są tańsze.

Ma się tak jak mniej więcej iphone 2g do iphone 4. Trochę przepaść w szybkości działania. Moim zdaniem jest diabelnie szybki, aplikacje się otwierają bez zadnych zaciec i opoznien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, boober napisał:

Ma się tak jak mniej więcej iphone 2g do iphone 4. Trochę przepaść w szybkości działania. Moim zdaniem jest diabelnie szybki, aplikacje się otwierają bez zadnych zaciec i opoznien.

Dzięki za porównanie, czyli mój dylemat dalej aktualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią jest na razie nienajgorzej, zważywszy, że miałem 4 restarty (sam restartowałem), instalację apek i przywracanie danych, 2x antutu, odcinek Jessiki Jones na Netflix oraz 13-procentowy drain w nocy. 21h na razie na baterii oraz 4,5h SOT. 7% zostało. Coś czuję że może być dużo lepiej jak się wezmę za optymalizację czasu pracy i znajdę odpowiedzialne wakelocki.Oczywiście GPS + transmisja danych + BT włączone cały czas (BT podłączone do Gear S2 oraz X2 Jaybird).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016o21:54, Piotrek007 napisał:

Mnie trochę śmieszy fakt, że na pierwszy flash sale mieli "tylko" 4 miliony modeli.... Drugi ma się odbyć 8.03 ale obstawiam, że kolejnej tak dużej partii już nie będzie. Coś czuję, że na wersję PRO będzie trzeba czekać około 4 miesięcy :?

Skąd masz takie informacje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...