Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to 64GB styknęłoby z górką. Bardziej kusi RAM i układ graficzny.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

32GB to rozsądne minimum. Natomiast pobór mocy w mocniejszych modelach jest niewiadomą. Na razie nie ma wiarygodnych porównań pracy baterii na tych modelach. Ja osobiście wolę trochę wolniej a dłużej

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, boober napisał:

 

Dobra szanowni. Przyszedł i jest. Jak macie pytania to zapraszam. Postaram się zrobić recenzję wieczorem.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Czy jest Google Play, pytanie najważniejsze, bo jak działa to nie pytam bo masz inną wersję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra szanowni. Przyszedł i jest. Jak macie pytania to zapraszam. Postaram się zrobić recenzję wieczorem.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Pierwsze najważniejsze! Jakie odczucia są odnośnie fizycznego przycisku... który tak bardzo mnie razi.

Pierwsze wrażenie jakie, widząc ten przycisk? Siedzi ciasno zamontowany, czy jest luźno osadzony?

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kulig007 napisał:

Pierwsze najważniejsze! Jakie odczucia są odnośnie fizycznego przycisku... który tak bardzo mnie razi.

Pierwsze wrażenie jakie, widząc ten przycisk? Siedzi ciasno zamontowany, czy jest luźno osadzony?

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Przycisk siedzi ciasko, dobrze osadzony. Nie wygląda źle, nie telepie się i działa błyskawicznie. Jest to przycisk, ale również czuły na dotyk, czyli nie trzeba go wciskać aby przejść do głównego ekranu. Telefon jest bardzo lekki, dobrze leży w dłoni. Co do software'u, to wypowiem się potem.

15 minut temu, Bobson napisał:

Czy jest Google Play, pytanie najważniejsze, bo jak działa to nie pytam bo masz inną wersję :D

Oczywiście po wyjęciu z pudełka nie ma, trzeba zainstalować ze sklepu Mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysyłka po 18.03" czyli to może być również czerwiec :)  i jeszcze ta cena eh...

Mnie też najbardziej interesuje rzeczywiste porównanie do innych modeli szczególnie do 4C/S, 4c można kupić za 1150pln i mieć w kilka dni, różnica do aktualnej ceny Mi5 jest wg mnie w chwili obecnej zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo, 4S ma wejście na karte SD - ogromny plus, nigdy Ci miejsca nie zabraknie;)

Nie ma oddzielnego wątku dla 4S więc zapytam tu: Czy wiadomo jaki aparat ma 4S, czy są dokładnie te same co w 4C czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boober napisał:

 

Dobra szanowni. Przyszedł i jest. Jak macie pytania to zapraszam. Postaram się zrobić recenzję wieczorem.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Czekam na recenzję lub videorecenzję? :D Mnie najbardziej interesuje wykonanie, a co za tym idzie trwałość produktu. O bebechy jestem spokojny, bo wiadomo co w środku siedzi. Do tego dojdzie soft, który z każdą aktualizacją tchnie życie w ten telefon jeszcze bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boober napisał:

 

Dobra szanowni. Przyszedł i jest. Jak macie pytania to zapraszam. Postaram się zrobić recenzję wieczorem.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Jak z nagrzewaniem? Mam nadzieje, że jest mniej gorący od pierwszych 810 :P
I jak sobie radzi bateria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kacpeer napisał:

Jak z nagrzewaniem? Mam nadzieje, że jest mniej gorący od pierwszych 810 :P
I jak sobie radzi bateria?

Mam telefon od 2h, nie wiem jak bateria, z nagrzewaniem nie jest najgorzej, w sensie nie grzeje się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) dla potomnych żeby nie musieli szukać :P
Ładowarka o mocy 18W z Quick Charge 3.0; 2,5A przy 5v, 2A przy 9v i 1,5A przy 12v.

W wolnej chwili mozesz porównać z MiNote; prędkość uruchamiania telefonu, pierwsze uruchomienie podstawowych aplikacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu usług Goole, w sklepie aplikacje poprzednio kupione pokazuja cenę i każą za siebie znowu płacić. Poczekam, zrestartuję, na razie konfiguruję jako nowy telefon, bo za dużo błędów. Miuipolska jak najszybciej potrzebny.

11 minut temu, Ari93 napisał:

Dzięki ;) dla potomnych żeby nie musieli szukać :P
Ładowarka o mocy 18W z Quick Charge 3.0; 2,5A przy 5v, 2A przy 9v i 1,5A przy 12v.

W wolnej chwili mozesz porównać z MiNote; prędkość uruchamiania telefonu, pierwsze uruchomienie podstawowych aplikacji itp

Tego nie mogę zrbić, bo nie mam już MiNote, muszę zaktualizować profil. Mogę natomiast porównać z Mi4c, bo aktualnie używam. 

UPDATE: Przycisk home nie ma wyraźnego kliku jak w samsungach, lecz jest trochę bardziej miękki jak w Meizu 5 Pro, nie wiem co wam bardziej odpowiada, lecz ja wolałbym jednak klik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

@boober

Jeśli chodzi o przycisk. Czy jak wcisniesz paznokciem na lawej/prawej krawedzi to tez lapie bez problemu? Czy trzeba palcem po srodku celowac?

Panokieć nie ma linii papilarnych o ile się orientuję. Nie wymagajmy niemożliwości, jakoś tak trzeba ten paluch przyłożyć, żeby jednak te linie zostały odczytane. Na pewno jest szybszy i wygodniejszy w użyciu od samsungowego w kwestiach odblokowania ekranu. 

 

Update: płatne apki zaskoczyły.
Update2: ikony z motywu ocean breeze w porównaniu do Lollipopa są okropne, mają białe tło, nie podobają mi się, ale to chyba drobny problem i nie dotyczy jedynie tego urządzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to czy działa ogólnie przycisk po kliknięciu na samą krawędź paznokciem ;) ale skoro działa miękko i osadzony jest sztywno to myślę że się nie kołysze i klika normalnie niezależnie od tego w jaki sposób klikamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boober ja czekam, aż uda Ci się ustabilizować działanie telefonu na tym sofcie co masz. To jest teraz najważniejsze, bo co z tego, że fajny sprzęt, jak występują problemy :) Nie rób recenzji, póki tego nie ustabilizujesz, bo pewnie się denerwujesz przez to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ari93 napisał:

chodzi o to czy działa ogólnie przycisk po kliknięciu na samą krawędź paznokciem ;) ale skoro działa miękko i osadzony jest sztywno to myślę że się nie kołysze i klika normalnie niezależnie od tego w jaki sposób klikamy

Działa w sensie jako przycisk home jak najbardziej, myślałem że pytanie dotyczyło czytnika :)

3 minuty temu, Wariat napisał:

boober ja czekam, aż uda Ci się ustabilizować działanie telefonu na tym sofcie co masz. To jest teraz najważniejsze, bo co z tego, że fajny sprzęt, jak występują problemy :) Nie rób recenzji, póki tego nie ustabilizujesz, bo pewnie się denerwujesz przez to...

w punkt :) Już ustabilizowane, teraz aplikacje, przywracanie danych z mybackup i zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wariat napisał:

To 3mamy kciuki :)

Tak na szybko to powiem Wam, że mam mieszane odczucia. Tylna tafla szkła jest nierówno spasowana, prawa strona względem lewej. Po lewej jest idealnie, po prawej stronie natomiast wyczuwam krawędź szkła. Telefon jest lekki i wygląda bardzo dobrze, nie grzeje się nadmiernie i jest diabelnie szybki. Ramka czarna dookoła ekranu jednak to jakiś żart - nie wyglada to dobrze jak włączymy ekran. Przycisk reaguje bardzo szybko i odczytuje palec bardzo dobrze, natomiast jest zbyt miękki jak dla mnie. Zbirę to potem w całość i wrzucę recenzję z prawdziwego zdarzenia, jednak musze trochę poużywać. Jedno jest pewne - za te pieniądze co mnie to urządzenie kosztowało  - jest dobrze, oczekiwałem jednak czegoś więcej. Martwi mnie jednak to niedopasowanie pleców, bo to może być kwestia kontroli jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boober - widziałeś filmik z porównaniem z iphonem 6s paręnaście postów wcześniej? Mówisz że chodzi bardzo szybko czyli nie zdarzają się takie lagi jak na tym filmiku? Już nawet nie chodzi mi o to że iphone jest szybszy ale o to że po kliknięciu w aplikacje gościu zdąrzył odłożyć rękę na stół a telefon dopiero odpalił apke...

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/profile/3793-boober/'>@boober - widziałeś filmik z porównaniem z iphonem 6s paręnaście postów wcześniej? Mówisz że chodzi bardzo szybko czyli nie zdarzają się takie lagi jak na tym filmiku? Już nawet nie chodzi mi o to że iphone jest szybszy ale o to że po kliknięciu w aplikacje gościu zdąrzył odłożyć rękę na stół a telefon dopiero odpalił apke...

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

To jest Android, tutaj nie zwojujesz cudów. Dużo zależy od optymalizacji aplikacji.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, squirrelkuss napisał:

Czyli znaczy że odwalili lipe z optymalizacją? Bo uruchamiam sobie teraz różne apki na telefonie i u mnie nie ma takich lagow...

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Spokojnie, tym bym sie nie przejmowal. Soft na pewno jeszce niedopracowany. Snap 820 i 3GB/4GB ramu nie moze slabo chodzić o koniec. Na pewno nie gorzej niz mój nexus 2GB ramu i snapdragon 800:)

Bardziej mnie martwi niska jakosc spasowania. Mam nadzieje, ze kolega dostal po znajomosci jakas wersje przedprodukcyjną;)

Edytowane przez bikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bikej napisał:

Spokojnie, tym bym sie nie przejmowal. Soft na pewno jeszce niedopracowany. Snap 820 i 3GB/4GB ramu nie moze slabo chodzić o koniec. Na pewno nie gorzej niz mój nexus 2GB ramu i snapdragon 800:)

Bardziej mnie martwi niska jakosc spasowania. Mam nadzieje, ze kolega dostal po znajomosci jakas wersje przedprodukcyjną;)

NIe dostałem wersji przedprodukcyjnej na pewno. Nie wiem, może będę reklamował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, tym bym sie nie przejmowal. Soft na pewno jeszce niedopracowany. Snap 820 i 3GB/4GB ramu nie moze slabo chodzić o koniec. Na pewno nie gorzej niz mój nexus 2GB ramu i snapdragon 800:)

Bardziej mnie martwi niska jakosc spasowania. Mam nadzieje, ze kolega dostal po znajomosci jakas wersje przedprodukcyjną;)

No właśnie może słabo chodzić i chodzi co widzimy na tamtym filmiku :-) - cały czas zaznaczam że chodzi o lagi a nie wolniejsza prędkość otwierania.

Także znowu czekamy- tym razem na optymalizację... Heh

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...