Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, nosports napisał:

no szkoda mi tych chinoli

dziwi mnie że Xiaomi nie przewidziało takiego zainteresowania, to było raczej pewnie że przy takiej cenie i specyfikacji popyt bedzie ogromny. A jeszcze dziwniejsze jest to że od razu nie wypuścili wszystkich wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzonaa00 napisał:

dziwi mnie że Xiaomi nie przewidziało takiego zainteresowania, to było raczej pewnie że przy takiej cenie i specyfikacji popyt bedzie ogromny. A jeszcze dziwniejsze jest to że od razu nie wypuścili wszystkich wersji.

przewidziało, przewidziało przecież z mi4 było identycznie, bardziej mi to zajeżdza polityką firmy, cięcie kosztów itd... przecież dwóch moze zrobić to samo co czterech (patrz cena telefonu), ja jednak czekam az cisnienie opadnie, podróba appla działa dobrze to podróba samsunga może poczekać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem warto dopłacić i wziąć 4/128, czy może 3/64 w zupełności wystarczy w codziennym użytkowaniu? Myślę bardziej o długoterminowej inwestycji, tak by za rok nie denerwować się z powodu lagów i ścięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem warto dopłacić i wziąć 4/128, czy może 3/64 w zupełności wystarczy w codziennym użytkowaniu? Myślę bardziej o długoterminowej inwestycji, tak by za rok nie denerwować się z powodu lagów i ścięć. 

O lagowanie po roku czy dwóch, to nie musisz się martwić. Nie ma opcji by coś takiego Cię spotkało, szczególnie przy high endzie.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2016o20:45, mars28 napisał:
6 godzin temu, Mu napisał:

Waszym zdaniem warto dopłacić i wziąć 4/128, czy może 3/64 w zupełności wystarczy w codziennym użytkowaniu? Myślę bardziej o długoterminowej inwestycji, tak by za rok nie denerwować się z powodu lagów i ścięć. 

Zabawne mają niektórzy dylematy:] Czy telefon ze snapdragonem 820, 3GB ramu bedzie lagowac za rok. Ja mam ponad dwuletniego nexusa 5 (wlasnie sprzedaję i czekam na najtansze mi5), ktory nie łapie żadnych lagów, chodzi jak żyleta. Nie miałem apki ktora by na nim muliła. Mam pare ciezkich programow do edycji zdjec. Fotki robie tylko interpolowane do 18Mpix, wiec ważą naprawdę sporo. Nic nie muli. Otwartych kilka aplikacji podczas jazdy autem (Muza z Tidal via BLT, yanosik, nawigacja - hula bez zadyszki). Zamieniam tylko dlatego, ze chce miec lepsza jakosc fotek i po prostu nowy telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, złożyłem prośbę o unlock bootloadera, dostałem pozytywną odpowiedź, chciałem to na mi 5 zrobić, ale jak wiadomo jeszcze go nie ma, wie ktoś może na jak długo działa ta zgoda? :>

Ktoś pisał o miesiącu ważności takiego pozwolenia... Ale to nie zweryfikowana informacja. Miesza się to z możliwością odblokowania jednego urządzenia / miesiąc. Chyba, że już ktoś zbadał sprawę i ma jakieś potwierdzenie.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mu napisał:

Waszym zdaniem warto dopłacić i wziąć 4/128, czy może 3/64 w zupełności wystarczy w codziennym użytkowaniu? Myślę bardziej o długoterminowej inwestycji, tak by za rok nie denerwować się z powodu lagów i ścięć. 

Mi2s jest chyba od 2013 i nie mam większych ścięć czy lagów więc masz odpowiedz, a jest tutaj 2gb ramu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, dziękuje za rzeczowe odpowiedzi. Miałem do czynienia z Androidem na SGS1 i SGS3, a później przesiadłem się na WP. Teraz chcę wrócić do Androida i od stycznia czekałem na Mi5 śledząc przecieki. Najprawdopodobniej zdecyduje się na 3/64, tylko jeszcze będę musiał prześledzić wątki na forum gdzie kupić i wywnioskować czy bardziej opłaci się brać prywatnie zza granicy czy na firmę u polskich dostawców.

 

 

Edytowane przez Mu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, interno napisał:

a widziałeś jakieś porównanie Mi5 z Redmi Note 3 Pro? bo nic nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOMM napisał:

Fajne porównaniu działania MI5 vs Mi4s. Widać, że ekrany bardzo podobne ( jasność ) i ogólnie Mi4s jest jedynie niewiele wolniejszy od Mi5, całkiem nieźle.

 

 

MI4S ma jeszcze jedną zalete jak dla mnie. Jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bmbl80 napisał:

MI4S ma jeszcze jedną zalete jak dla mnie. Jest mniejszy

Nie byłbym pewien. Mi5 jest lżejszy, cieńszy, ładnie wyprofilowany oraz węższy o milimetr, mimo że ma ekran 5.15, a nie 5cali. Jedynie dłuższy o 5mm. 

35 minut temu, interno napisał:

I nie ma(ma mniejsza) ramki -tą czarną wokół ekranu.

Czarną może ma mniejszą, ale ogólnie są większe. Złoty Mi4s jak dla mnie brzydku tu wygląda, gorzej od białego Mi5, a tym bardziej od czarnej wersji "Piątki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytanie było czy nie, a szukanie na 28 stronach po 22 mi się nie uśmiecha. Gdzieś słyszałem, że odrazu w Mi5 z IBG ma Sklep Play i proszę o sprostowanie tego. Dwa, to czy telefon po zakupie w IBG ma odrazu do wyboru pełny język angielski? I trzy, to czy ktoś wie, za ile ww. sklep będzie miał na stanie do wysłania Mi5

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek007 napisał:

Mnie trochę śmieszy fakt, że na pierwszy flash sale mieli "tylko" 4 miliony modeli.... Drugi ma się odbyć 8.03 ale obstawiam, że kolejnej tak dużej partii już nie będzie. Coś czuję, że na wersję PRO będzie trzeba czekać około 4 miesięcy :?

Skąd masz takie informacje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...