Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, trzepak napisał:

Przedsprzedaż pojawiła się na xiaomi4you, "telefony dostępne będą od 15 marca", mam kupon rabatowy na 100zł  XIA4YMI5, ważny przez 4 dni od dziś, ja go nie wykorzystam, jak ktoś się zdecyduje, to niech bierze :)

tylko pytanie czy wszystkie czy te które są wyżej 3/32, 64 w kolorze białym xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, dlaczego wszystko teraz musi być szklane, ceramiczne i tak okropnie błyszczące? Skończyły się czasy kiedy dominował plastik, matowy, lekko szorstki albo jakieś szczotkowane aluminium. Czy to wszystko musi się świecić jak psu jajca? Jak jakieś lusterka dla panienek. Czyż facet nie może mieć już telefonu z segmentu premium, ale o stonowanym wyglądzie?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trzepak napisał:

Przedsprzedaż pojawiła się na xiaomi4you, "telefony dostępne będą od 15 marca", mam kupon rabatowy na 100zł  XIA4YMI5, ważny przez 4 dni od dziś, ja go nie wykorzystam, jak ktoś się zdecyduje, to niech bierze :)

Na banggook jest sporo taniej ,przynajmniej oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w sumie nie dziwie ze jest problem jak dzwonilem dzis do znajomego w Shenzen ktory zawsze mi kupowal bezposrednio Xiaomi na premierze 
I mowil ze problem z Mi5 jest 
oficjalne ceny Xiaomi to odpowiednio za 128/64/32 420/365/310USD
A teraz juz po wyprzedaniu u "resellerow" kosztuja 
Mi5 2.15GHz 4GB LPDDR4 + 128GB UFS  728 USD Mi5 2.15GHz 3GB LPDDR4 + 64GB UFS  573 USD  Mi5 1.8GHz 3GB LPDDR4 + 32GB UFS  496 USD

Tak ze trzeba bedzie chwile poczekac az szalenstwo minie i sytuacja sie ustabilizuje ;) a w miedzy czasie moze zadowolic sie RN 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, facepalm

Zgadzam się ze te błyszczące tyły są słabe. Ja mam teraz htc z aluminium, które nie dość że jest miękkie i się rysuje łatwo to jest śliskie jak nie wiem. Wcześniej miałem Nexus ze szkłem z tyłu to było to samo. Ok telefon ładniej wygląda ale to bardzo delikatne i niepraktyczne. Jak wyciągam tel to zawsze się boję że mi wpadnie z ręki bo mam suche dłonie i on się poprostu slizga.

PS ostatnio ojcu kupiłem Moto G3 i jak wziąłem do ręki to stwierdziłem że taka obudowa jest super, plastiko-guma w ręce leży ekstra. Tylko specyfikacja samego tel słaba.

Wysłane z mojego HTC One dual sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niestety SGS4 mi sie kończy i liczyłem na Mi5, ale jedyny kolor jaki mogę uznać to czarny.

Czy warto kupić MI4S, czy poczekać jeszcze chwilę na czarny 3/64? Czy myślicie, że różnica dla zwykłego użytkownika będzie zauważalna (tak naprawdę, to tylko dzwonię i robię zdjęcia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bmbl80 napisał:

Witajcie. Niestety SGS4 mi sie kończy i liczyłem na Mi5, ale jedyny kolor jaki mogę uznać to czarny.

Czy warto kupić MI4S, czy poczekać jeszcze chwilę na czarny 3/64? Czy myślicie, że różnica dla zwykłego użytkownika będzie zauważalna (tak naprawdę, to tylko dzwonię i robię zdjęcia)?

napewno przy mi4s i mi5 poczujesz kolosalną różnicę w porównaniu do S4, Mi4S jest napewno słabszy od Mi5 i to dużo. Ale Snapdragon 808 jest dalej bardzo dobrym prockiem i ma jeszcze zapas mocy,a na ten moment zadna aplikacja albo gra nie wykorzysta nawet połowy mocy snapdragona 820  Jeśli chodzi o zdjęcia to Mi5 pewnie lepszy. Ja na twoim miejscu bym poczekał miesiąc i zobaczył jaka wtedy będzie sytuacja. bo jak na ten moment to i Mi4s i Mi5 są drogie jak na Xiaomi (kolejno około 1300 i 1600-1700 zł). wtedy pewnie już bedzie kolor czarny Mi5 i wtedy zdecydujesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zastanawiam się jak pewnie większość z Was nad zakupem mi5. Szukając jakiś informacji natknąłem się na porównanie mi5 z iphonem 6s. Czy dobrze rozumiem, że w codziennym intensywnym użytkowaniu mi5 nie będzie wcale taki super jak wszystkim się wydaje? 

Chodzi mi przede wszystkim o szybkość przełączanie się pomiędzy aplikacjami działającymi w tle. Wydaje mi się, że użycie ramu nie jest wcale tak dobrze zoptymalizowane. Jak macie jakieś uwagi to podzielcie się nimi.

pozdrawiam,

JT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JanTymosz napisał:

Witam wszystkich,

Zastanawiam się jak pewnie większość z Was nad zakupem mi5. Szukając jakiś informacji natknąłem się na porównanie mi5 z iphonem 6s. Czy dobrze rozumiem, że w codziennym intensywnym użytkowaniu mi5 nie będzie wcale taki super jak wszystkim się wydaje? 

Chodzi mi przede wszystkim o szybkość przełączanie się pomiędzy aplikacjami działającymi w tle. Wydaje mi się, że użycie ramu nie jest wcale tak dobrze zoptymalizowane. Jak macie jakieś uwagi to podzielcie się nimi.

pozdrawiam,

JT 

hmm, ogólnie jest szybki, ale w porównaniu do ip rzeczywiście jakoś za dobrze nie wypadł... ale to wersja 3/32 pewnie 3/64 i 4/128 beda szybsze ale nieznacznie

 

najbardziej to czekam na prównanie Mi5 z Rn3P, bo te dwa telefony mnie interesują, i nie wiem czy dopłacać tyle do Mi5...

i widze ze mi5 nie "zamraża" apek tak jak ip, tylko wczytuje je od nowa, a to nie za dobrze :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie ramem jak w każdym androidzie tylko ciut gorzej z racji zasobnego systemu. W teście rzeczywiście wypadł słabo, aż się zdziwiłem, bo mój RN2 nie ma takich zamuł i mikro przycinek. Nie wiadomo co tam za system mieli, tu nie ma jak w IP jednego prawidłowego, tylko syfiaste i bardziej lub mniej dobre :P A nawet jakby to ciągle będą poprawiali optymalizację. Sam telefon akurat ma najlepszą specyfikację na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części pewnie tak ale głównym powodem jest kiepska optymalizacja aplikacji. Apki na iOS maja działać na paru urządzeniach i 2-3 wersjach systemu a Android? Urządzeń tysiące każde o innej architekturze, ilości i prędkości rdzeni, innej pamięci ram, innej rozdzielczości i proporcjach no i na innej wersji systemu... Apki na iOSa generalnie są "wychuchane" i z tego co pamiętam zamrożone apki w tle mają określoną ilość pamięci RAM jaką mogą zająć w tle a na androidzie jest wolna amerykanka... każda apka działa jak chce aby działała każdemu jak najmniejszym kosztem.
Na MI5 wydaje mi się że widać moment w którym RAM się "skończył" bo od pewnego momentu na niemal wszystkie polecenia reaguje z opóźnieniem i akurat to jest do poprawy, mój MI4 po zapchaniu pamięci tak się nie zachowuje ale z drugiej strony... kto normalny uruchamia 20 aplikacji na raz i to jeszcze gier? ;p Test powinien być na kilku najpopularniejszych apkach w stylu kontakty, aparat, przeglądarka, facebook, snapchat, apka od meila, pogodynka, youtube i tam dajmy na to jakiegoś angry birdsa czy co tam teraz jest w modzie. W takim trybie niegdyś MI2 z 2GB RAM z palcem w nosie dawał rade to ogarnąć także... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia inna rzecz, skoro tak bardzo niedoszacowali zapotrzebowania to teraz pewnie w fabrykach jest ostre cisnienie i jazda na ilość 24h na dobę, sam pracuje w firmie produkcyjnej i wiem że niestety w takich przypadkach kontrola jakości schodzi na dalszy plan byle nie zatrzymać produkcji bo kolejka tirów czeka na załadunek, mam nadzieje ze to ogarną i nie będzie dużo niedoróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nosports napisał:

mnie zastanawia inna rzecz, skoro tak bardzo niedoszacowali zapotrzebowania to teraz pewnie w fabrykach jest ostre cisnienie i jazda na ilość 24h na dobę, sam pracuje w firmie produkcyjnej i wiem że niestety w takich przypadkach kontrola jakości schodzi na dalszy plan byle nie zatrzymać produkcji bo kolejka tirów czeka na załadunek, mam nadzieje ze to ogarną i nie będzie dużo niedoróbek

niezłe tempo pewnie teraz mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...