Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jordana5 napisał:

Drodzy forumowicze.Chociaż mi 5 jest stosunkowo tani może pomyślelibyśmy wspólnie o zakupach zbiorowych? Może udałoby się jeszcze coś uszczknąć (:

 

Nie czytałeś poprzednich wiadomości ? Przy takim popycie na ten model, nawet jeśli zamówisz 100szt. to nie wiem czy dostaniesz rabat 5% na całość zamówienia... Jak całe szaleństwo opadnie i telefony zostaną wysłane do tych milionów z pre-order'u (czyli za około 3 miesiące), dopiero wtedy można myśleć o takich akcjach i teoretycznych zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jordana5 napisał:

Drodzy forumowicze.Chociaż mi 5 jest stosunkowo tani może pomyślelibyśmy wspólnie o zakupach zbiorowych? Może udałoby się jeszcze coś uszczknąć (:

 

I później rozsyłać po milionach miejscach aby każdy dostał swój? Średni pomysł, dla was, bo ja tam już zamówiłem po niższej cenie jak była możliwość ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jordana5 napisał:

Drodzy forumowicze.Chociaż mi 5 jest stosunkowo tani może pomyślelibyśmy wspólnie o zakupach zbiorowych? Może udałoby się jeszcze coś uszczknąć (:

 

Według mnie super inicjatywa. Ja byłbym zdecydowanie za takim rozwiązaniem. Nie posiadam konta walutowego, więc traciłbym na przewalutowaniu, dodatkowo można by coś na wysyłce zaoszczędzić plus może jakiś minimalny rabacik. Poza tym jeszcze nigdy nie zamawiałem przez Pay Pala ani w zagranicznych sklepach, więc jakby zamówienie złożyła jakaś ogarnięta w temacie osoba to dodatkowy plus. 

Niby Mi 5 jest niedrogi, ale niedrogi tylko na "surowo" (że się tak wyrażę), jeśli się już doda wysyłkę, wszystkie ubezpieczenia, stratę na przewalutowaniu to do standardowej kwoty trzeba dodać z 200zł i już nie robi się tak taniutko, a na zbiorowym zamówieniu właśnie na tych dodatkowych kosztach można by zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, da-MI-an napisał:

Według mnie super inicjatywa. Ja byłbym zdecydowanie za takim rozwiązaniem. Nie posiadam konta walutowego, więc traciłbym na przewalutowaniu, dodatkowo można by coś na wysyłce zaoszczędzić plus może jakiś minimalny rabacik. Poza tym jeszcze nigdy nie zamawiałem przez Pay Pala ani w zagranicznych sklepach, więc jakby zamówienie złożyła jakaś ogarnięta w temacie osoba to dodatkowy plus. 

Niby Mi 5 jest niedrogi, ale niedrogi tylko na "surowo" (że się tak wyrażę), jeśli się już doda wysyłkę, wszystkie ubezpieczenia, stratę na przewalutowaniu to do standardowej kwoty trzeba dodać z 200zł i już nie robi się tak taniutko, a na zbiorowym zamówieniu właśnie na tych dodatkowych kosztach można by zaoszczędzić.

mnie za przewalutowanie przy kwocie 1900 wyszło 90 to nie dużo ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jordana5 napisał:

Drodzy forumowicze.Chociaż mi 5 jest stosunkowo tani może pomyślelibyśmy wspólnie o zakupach zbiorowych? Może udałoby się jeszcze coś uszczknąć (:

 

Pomyslmy ilu musialoby sie nas zebrac, zeby zrobic wrazenie na chinskim sprzedawcy... hmmm. strzelam - 20.000?;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym, że przy zamówieniu (opcja optymistyczna) ~ 15-20 sztuk byłby jakikolwiek rabat. Bo na tą chwilę, podejrzewam, że więcej osób nie kupi.

Po co Chińczyk ma Wam zejść z ceny, jak i tak sprzeda cały swój nakład MI5. Teraz tym bardziej, gdzie jest bardzo gorący okres

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poohacz super że tam jedziesz.Jak będziesz mógł rozeznaj się w sytuacji.Może jest możliwość wysłać (przywieżć)kilka (naście?) sztuk np jako podarunki dla osób fizycznych czy na firmę oczywiście gdyby były dostępne. W każdym razie ciekawy temat być może na przyszłość

Edytowane przez jordana5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poohacz79 napisał:

Ja się właśnie wybieram w połowie marca w tamte rejony i zastanawiam się ile mogę tego przywieźć żeby się nie przyczepili na kontroli lotniskowej. Podatku nie uśmiecha MI się płacić....

Po pierwsze, wszystkie telefony zostały wykupione w sklepach stacjonarnych. Druga partia będzie 8-9.03 i wtedy też wszystkie się wyprzedadzą w przeciągu minut. Znajomy będzie pod koniec Marca w Pekinie, ale 'mogę się założyć' że nie kupi niczego bo po prostu nie będzie tych telefonów na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mogłem wytrzymać i kupiłem w koncu na ibuygo:)

Wyszło 1 613,65zł $394,99 za najtansza wersje. DHL, bez ubezpieczenia od cła (lubię hazard;).

Zastanawiałem się jeszce nad przesyłka via Pocztę Francuską taniej o 3$, ale poniewaz nic nie wygoglowałem na ten temat to zostalem przy DHL.

JEdna porada - przy przewalutowaniu, jesli placicie karta, a nie paypalem, wybierzcie opcje przewalutowania przez dostawce karty, zamiast przez paypal. Oszczednosci ok 35zl przy tej kwocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej sprawdzic po ile jest w banku waluta i czy jakies dodatkowe koszty przewalutowania sa. W moim przypadku o 1gr taniej na kazdym dolarze przez paypala wychodzi niz przez bank.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bohyn napisał:

Chyba lepiej sprawdzic po ile jest w banku waluta i czy jakies dodatkowe koszty przewalutowania sa. W moim przypadku o 1gr taniej na kazdym dolarze przez paypala wychodzi niz przez bank.

Pewnie masz racje, być moze nie zawsze wychodzi, jak w moim wypadku, taniej. Trzeba po prostu kliknac w czasie zakupu i sprawdzic obie opcje. Warto czytac drobne druczki, bo nie jest to wyeksponowane podczas dokonywania zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam darmowe konto na kantorze kantor.aliorbank.pl i do tego kartę w USD i jej dodanie do Paypala. Potem tylko po dodaniu trzeba zadzwonić do Paypala i poprosić o zmianę waluty na USD< bo domyślnie po dodaniu będzie PLN i unika się kosztów przewalutowania oraz kupuje się walutę po najniższych stawkach. Najtaniej i najbezpieczeniej :) 

Edytowane przez ufo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na kupno przed podwyżką i załapałem się na wysyłkę dzisiaj. Się chwalę :)

 

Swoją drogą, wygląda na to, że Xiaomi ma problem z oszacowaniem zapotrzebowania oraz egzekucją. Szkoda. Premiera wszystkich wariantów, dostępny jeden, co do innych niewiadomo - to nie wróży dobrze na ewentualne wejście na europejskie rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ufo napisał:

przecież pisał, że na IBG

W którym miejscu??:)
 

 

Cytat

 

Załapałem się na kupno przed podwyżką i załapałem się na wysyłkę dzisiaj. Się chwalę :)

 

Swoją drogą, wygląda na to, że Xiaomi ma problem z oszacowaniem zapotrzebowania oraz egzekucją. Szkoda. Premiera wszystkich wariantów, dostępny jeden, co do innych niewiadomo - to nie wróży dobrze na ewentualne wejście na europejskie rynki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ufo napisał:

A ja polecam darmowe konto na kantorze kantor.aliorbank.pl i do tego kartę w USD i jej dodanie do Paypala. Potem tylko po dodaniu trzeba zadzwonić do Paypala i poprosić o zmianę waluty na USD< bo domyślnie po dodaniu będzie PLN i unika się kosztów przewalutowania oraz kupuje się walutę po najniższych stawkach. Najtaniej i najbezpieczeniej :) 

Zbytnie kompilowanie sprawy. Wystarczy używając PayPal-a wybrać płatność kartą ale nie przez konto PayPal. Wtedy wpisujesz dane karty przydzielonej do kantoru i tyle roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na kupno przed podwyżką i załapałem się na wysyłkę dzisiaj. Się chwalę

 

Swoją drogą, wygląda na to, że Xiaomi ma problem z oszacowaniem zapotrzebowania oraz egzekucją. Szkoda. Premiera wszystkich wariantów, dostępny jeden, co do innych niewiadomo - to nie wróży dobrze na ewentualne wejście na europejskie rynki.

I to mnie wkurza w Xiaomi. Niby sprzedaż od 01.03, a kupić się nie da. O konkretnej wersji czy kolorze nie wspomnę. Można psioczyć na Samsungi czy iPhone'a, ale jak rusza sprzedaż to idę do sklepu i mam. I cena nie ma tu nic do rzeczy. Logistyka i marketing w xiaomi leży i kwiczy.

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba ludności: 1,357 miliarda (2013) Bank Światowy - CHINY

Liczba ludności: 742,5 miliona (2013) - Europa

To się nie dziwcie, że ciężko z wyprodukowaniem na same Chiny, a gdzie resztę? ;p 

Dlatego pośrednicy walą takie ceny poza swój kontynent, bo wiedzą, że będzie i tak zapotrzebowanie, a deficyt produktów występuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te telefony nie są dla was. Jeszcze tego nie wiecie? Telefony zostały wyprodukowane w takiej czy innej ilości dla kogoś innego. Wy dostajecie bo udaje się cudem załapać. I nie to nie jest to samo co w Samsungu gdzie sklep masz w byle dużym mieście.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...