Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, corell napisał:

Głupia sprawa, ale o niedostępności danych wersji kolorystycznej dowiedziałem się 3 dni później. Nikt tego wcześniej nie komunikował.

Z drugiej strony - mam z czego dzwonić, nie spieszy się a przez ten czas może powstanie ROM MIUI Polska + zgoda na odblokowanie bootloadera

Też mi się nie spodobało to zagranie :? OnePlus wypuszczając model X od razu zaznaczył, że wersja ceramiczna będzie 1-2 miesiące później, tutaj cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@corell

porównuję ceny z IBG do cen, jakie podali w dniu premiery. I tu jest znacząca różnica. 

Czy dane "coś" jest drogie czy nie - to już pojęcie względne i zależy od portfela każdego z Nas.

 

Masz info kiedy otrzymasz telefon? Wysyłki realizowane są od ręki?

(http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi5-4gb-16gb.html - 1063,00 brutto płacąc w Rublach, plus przesyłka, ale nadal nie mogę znaleźć info co z gwarancją, nie wspominam już,że out of stock. )

Możesz zamówić preorder z tej strony? Nie? Znaczy cena nie jest zaktualizowana.

http://xiaomi.com.pl/produkt/mi5/

Tu masz za 1zl

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz to zauważyłem - wersja 32GB ROM ma 3GB RAM ale o niższym taktowaniu niż wersja 64GB (1333MHz do 1866MHz).

Czyli oprócz niższego taktowania procesora również obniżone taktowanie RAM-u.

Edytowane przez corell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, corell napisał:

Dopiero teraz to zauważyłem - wersja 32GB ROM ma 3GB RAM ale o niższym taktowaniu niż wersja 64GB (1333MHz do 1866MHz).

Czyli oprócz niższego taktowania procesora również obniżone taktowanie RAM-u.

Pytanie czy to jakkolwiek przełoży się na codzienne użytkowanie (w co szczerze wątpie) - prawdopodobnie tylko w benchmarkach i bardzo wymagających grach będzie różnica.

No ale ręki sobie nie dam uciąć, znalazł ktoś jakies porownanie wersji 32 vs 64 GB? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kulig007 napisał:

Wejdź na pierwszą stronę wątku. Masz podany link z bardzo fajnym artykułem nt MI5

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Tak artykuł przeglądałem, jednak nie ma tam porównania wersji :) a o różnicę w codziennym użytkowaniu mi najbardziej chodzi, czy w ogóle jakakolwiek będzie odczuwalna. Sporo ludzi zmieści sie w te 32GB właśnie, no i nasuwa się pytanie: warto dopłacać czy nie? :) no nic czekamy na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem (chyba nawet w tym wątku). Ja bym dopłacił do wersji 64GB. Głównie ze względu na wyższe taktowanie. Uważam, że przy otwieraniu plików o większych rozmiarach, mocnym obciążeniu pamięci, różnica będzie widoczna. O wersji 128GB już nie piszę, bo to opcja dla fanatyków :-)

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kamil92 napisał:

(...) Aczkolwiek, zamieszczone zostały zdjęcia wykonane Mi 5:
https://www.flickr.com/photos/140541792@N05/sets/72157662934024123/

Same zdjęcia, w dobrych warunkach oświetleniowych wyglądają dobrze, ale w nocnych sytuacjach pojawia się dość sporo ziarna i ostrość obiektów też jest nie najlepsza.

Zawsze można przejść na manuala i zmniejszyć czułość ISO żeby nie było ziarna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibugou zamieściło coś takiego na swoim oficjalnym kanale youtube


 

 

16 minut temu, Shadow2k3 napisał:

Oj mój telefon chyba tyle nie wytrzyma, a szkoda bo chciałem kupić tą wersje pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nadal najtaniej 400USD (z transportem) w ibuygo? Oczywiscie pisze o najtanszej wersji. 

Ciagle sie waham, czy poczekac jeszce dzien/dwa, czy zamawiac. Ale chyba ceny na razie nie spadna... A chce miec telefon jak najszybciej:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz najszybciej to najtaniej jest na ibuygo. Chociaż z tym szybciej to różnie bywa, bo to na razie jest czas orientacyjny. Czy będzie to termin sztywny to kto wie. Mam przeczucie, że dopiero od kwietnia będą normalne stany magazynowe :) a MI5 pro koło maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bobson napisał:

Czy grubość(...) ma znaczenie? 

No to chyba raczej naturalne, że będzie słabsze, mniej wytrzymałe. Fizyka. Mam info od IBG, że jutro ma nastąpić wysyłka. Czy biała wersja najbrzydsza to już rzecz gustu, zobaczymy. Na pewno pojawi się recenzja sprzętu jak już dotrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, boober napisał:

No to chyba raczej naturalne, że będzie słabsze, mniej wytrzymałe. Fizyka. Mam info od IBG, że jutro ma nastąpić wysyłka. Czy biała wersja najbrzydsza to już rzecz gustu, zobaczymy. Na pewno pojawi się recenzja sprzętu jak już dotrze. 

Czekamy na recke od Ciebie. A co do koloru, to kwestia gustu. Przy tej bryle mi biały bardziej podchodzi niż czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobson napisał:

Czy grubość szkła hartowanego ma znaczenie? Bo na IBG są dostępne 3 szkła hartowane, im cieńsze tym droższe, lecz czy też to nie znaczy, że im cieńsze szkło tym bardziej jest słabsze? ;> 

"Im cieńsze  tym droższe".  Może grubość szkła odciska swoje piętno na "czułości" ekranu, na jego obsłudze. (??). Czyli im cieńsze tym lepsze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, interno napisał:

"Im cieńsze  tym droższe".  Może grubość szkła odciska swoje piętno na "czułości" ekranu, na jego obsłudze. (??). Czyli im cieńsze tym lepsze....

 

W kwestii ochrony czym cieńsze tym gorsze, jesli zrobione z tego samego materiału. Czym cieńsze tym droższe ponieważ w produkcji jest to wyższy koszt. TO detal, ja zamówiłem najcieńsze szkło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, interno napisał:

@boober

Nie masz czasem info o pozostałych  modelach? (3/64, 4/128)?

 

4/128 nie ma informacji. Na 3/64 czekam. Zamówiłem oczywiście 4/128, lecz musiałem zweryfikować oczekiwania. Robię recenzję i czekam na wersję pro, na razie informacji przynajmniej IBG nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...