Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Eragon napisał:

Wersja 128GB może nawet za pół roku wejść do sprzedaży... ale czy kolor czarny to taki problem :D ? Miejmy nadzieję że Buriza jutro bedzie wiedział już wszystko. 

Bez przesady, nie bez powodu już sprzedawają Mi5 w takich a nie innej formie (32/64 tylko białe), a nie czekają jak wszystkie będą jak robi to Samsung. Nie można flagowego modelu, wprowadzić do sprzedaży pół roku po zaprezentowaniu ;D Wtedy już dopiero słupki sprzedażowe spadną ;D Myślę że będzie to marzec tylko który ;3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce wykorzystać kupon na IBG to musi:

1. dodać inny telefon, na który można wykorzystać kupon,

2. przejść do koszyka i wpisać kupon,

3. dodać mi5,

4. usunąć pierwszy telefon

Na samym końcu przy podsumowaniu powinien się kupon odjąć :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kulig007 napisał:

Później może być tak, jak w przypadku różnicy płatności we funtach.

Będzie e-mail z informacją, że błędnie system kupon naliczył....Choć jak jest taka możliwość, można próbować :-)

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

To co podał kolega wcześniej z dot. Funtami to nie jest nic oficjalnego, szukałem tego dziś na stronie nic nie zauważyłem, czy to przy opisie mi5 czy w metodach płatności, maila też żadnego nie ma ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie głównie zastanawia ten aparat.

Niestety ten sam jest w Mate 8 i jest dobry, ale gorszy od G4 i SGS6 a przecież już mamy następców tych telefonów.

Teraz mam SGS5 i to nadal jeden z lepszych aparatów na rynku, brakuje mi w nim tylko OIS.

Mam nadzieję że inżynierowie w Xiaomi nie pokpili sprawy jak ci od łałeja i aparat będzie przynajmniej tak dobry jak w SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie bez powodu już sprzedawają Mi5 w takich a nie innej formie (32/64 tylko białe), a nie czekają jak wszystkie będą jak robi to Samsung. Nie można flagowego modelu, wprowadzić do sprzedaży pół roku po zaprezentowaniu ;D Wtedy już dopiero słupki sprzedażowe spadną ;D Myślę że będzie to marzec tylko który ;3 

Oj tam nie można ;-)

Mi3 64GB zamawiałem na Ibuygou w przedsprzedaży w październiku 2013 a dostępny był dopiero na początku marca 2014 roku i wtedy dopiero go dostałem.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobson napisał:

To chyba wtedy najmniej na tym zyskają ;D 

Jeśli mają stracić na zamówieniu to jak najbardziej zyskają po anulowaniu zamówienia.

 

8 godzin temu, Bobson napisał:

Z tego co się oriętuje nie ma to znaczenia, ale akurat tak się składa ze na uczelni mam podstawy prawa wiec bez problemu można sie dopytać :)

Zapytaj. Chińczyki maja w du*ie wszystkie patenty na świecie, a będą się polskim prawem przejmować :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja, niestety w języku hiszpańskim:

https://www.youtube.com/watch?v=BYO_N376qc8

Aczkolwiek, zamieszczone zostały zdjęcia wykonane Mi 5:
https://www.flickr.com/photos/140541792@N05/sets/72157662934024123/

Same zdjęcia, w dobrych warunkach oświetleniowych wyglądają dobrze, ale w nocnych sytuacjach pojawia się dość sporo ziarna i ostrość obiektów też jest nie najlepsza.

Edytowane przez Kamil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Uświadomcie mnie :>

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi5-pro-4gb-128gb.html - mogę zapłacić w Rublach, wychodzi niecałe 1400.00 zł.

Realizował ktoś transakcje poprzez tą stronę? Jak wygląda gwarancja?

Osobiście wolałbym przez IBG,(IBG=ACID=Serwis i gwarancja w PL) ale cena...

 

Pomijam fakt, że jest wszędzie jeszcze Out of Stock.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rublach wygląda świetnie, jak się da to pewnie można zapłacić w rublach. Pytanie tylko czy to przejdzie przez ich system i nie zrobią anulowania.

PS: BURIZA już wystawił na allegro 2 sztuki MI5 koloru białego, ale cena kosmos wg mnie (1899zł) i duże prawdopodobieństwo, że na VAT wpadnie.

Jednak trzeba będzie się wstrzymać miesiąc, dwa, niech ten szał opadnie na ten telefon, bo co sprzedawca to drożej :)

Ja rozumiem, że cena dla chińczyków pokazywana na prezentacji jest o wiele mniejsza, ale jest to cena dla klienta końcowego odbiorcy w ich państwie. Natomiast Dystrybutorzy mają na pewno rabaty do dalszej odsprzedaży, bo tak jest zawsze. A na rynek europejski wypuszczają ceny kosmos moim zdaniem.

Edytowane przez Wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce zarobić ;>

Trzeba uzbroić się w cierpliwość - pojawi się ich więcej to prawdopodobnie ceny polecą.

 

A wracając do kwestii gwarancji zaqpionego telefonu w xiaomidevice. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forum(forach).

Miał ktoś przyjemność rozpracowywać gwarancję na swoim przypadku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wariat 

Cena ostatnich dwóch sztuk została ustalona na podstawie cen konkurencji z aliexpress posiadających towar realnie na stanie.

Nasza cena na allegro jest o ok 70zł niższa niż u Goldway na aliexpress uwzględniając ten sam sposób wysyłki oraz tę samą walutę + można zakupić towar na raty, w tym na raty 0% wpłacając 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@corell

Owszem. ale cała zabawa polega na Tym, aby kupić telefon z dobrymi bebechami w stosunkowo niskiej cenie. (w porównaniu do innych flagowców)

Poza Tym, producent podał pewien poziom cen i konfrontując je z rzeczywistością - pozostaje niesmak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszyscy czekali na Xiaomi, żeby nie wydać tych 3 tysięcy tylko stosunkowo mniej. Zresztą do tego już przyzwyczaili (Xiaomi) fanów tej marki. Dobrze, nawet b.dobrze ale za rozsądne pieniądze.

Nie sposób jest wyłożyć dużo $$ za telefon. 

Osobiście czekam aż się pojawią i w niższej cenie i zamawiam dwie sztuki 4GB/128ROM.

 

Wracając do tematu gwarancji z xiaomidevice - nikt, nic?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skarżyski napisał:

Kupował ktoś na allegro od użytkownika pwpaul z Piotrkowa Trybunalskiego? Ma wysyłkę od 14 marca, ale daje FVat 23% i cena w sumie niższa niż u Burizy. Chyba poobserwuje rynek i wstrzymam się z miesiąc czasu, choć ręka i kieszeń mnie świerzbi.

Wysyłki "po" 14.03, nie "od" ;-)

Może pomyśleć nad jakimś zakupem grupowym?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Ale ja z czystej ciekawości. Nie jestem zainteresowany póki co tym modelem, bo solidnie służy mi Mi4. Organoleptycznie, jeśli będzie taka możliwość, zbadam sobie MI5, przy okazji inne modele. Chociaż będę wiedział jak leżą w dłoni. Brat też będzie zadowolony, bo zobaczy na żywo, jak prezentuje się RM Note 3

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@interno

po prostu mnie skręca jak czytam, że na IBG jest drogo. wyszło mi niecałe 1500 zł za model 32GB, łącznie z wysyłką. jasne, liczę że może wpaść VAT ale to już ryzyko zawodowe.

 

Edytowane przez corell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, corell napisał:

@interno

po prostu mnie skręca jak czytam, że na IBG jest drogo. wyszło mi niecałe 1500 zł za model 32GB, łącznie z wysyłką. jasne, liczę że może wpaść VAT ale to już ryzyko zawodowe.

 

@corell

porównuję ceny z IBG do cen, jakie podali w dniu premiery. I tu jest znacząca różnica. 

Czy dane "coś" jest drogie czy nie - to już pojęcie względne i zależy od portfela każdego z Nas.

 

Masz info kiedy otrzymasz telefon? Wysyłki realizowane są od ręki?

(http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi5-4gb-16gb.html - 1063,00 brutto płacąc w Rublach, plus przesyłka, ale nadal nie mogę znaleźć info co z gwarancją, nie wspominam już,że out of stock. )

Edytowane przez interno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiadomo kiedy zaczna te nowe modele wysylac:

 

Thank you so much for your e-mail
Now this phone is for pre-order, and the supplier did not give us a definite date for shipping, so sorry we can not give the detail date, but we will ship out the orders in turn when we get the phone.
Let us wait together.
Have a nice day.

Ja szczerze mowiac chyba wole kupic mi4s, jakos bardziej podoba mi sie w wersji czarnej. W MI5 nie widzi mi sie ten czarny swiecacy tyl i ten guzik jak w samsungu :/

Edytowane przez kubackjeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kolor biały tylko miał być sprzedawany od dziś, a pomimo iż sprzedaż ruszyła w Pekinie już od kilku dobrych godzin na 'necie' dalej żadnego info na ten temat nie ma. Jak to w ogóle możliwe ? Zero przecieków, zdjęć, filmów z otwarcia ? Chwalą się milionami zamówień, a teraz cisza ? Dziwne to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, interno napisał:

Dlatego wszyscy czekali na Xiaomi, żeby nie wydać tych 3 tysięcy tylko stosunkowo mniej. Zresztą do tego już przyzwyczaili (Xiaomi) fanów tej marki. Dobrze, nawet b.dobrze ale za rozsądne pieniądze.

Nie sposób jest wyłożyć dużo $$ za telefon. 

Osobiście czekam aż się pojawią i w niższej cenie i zamawiam dwie sztuki 4GB/128ROM.

 

Wracając do tematu gwarancji z xiaomidevice - nikt, nic?

 

I właśnie tutaj trafiłeś w sedno. Nie sposób przepłacać, bo chce się mieć już ten telefon. Ja osobiście poczekam. A cena konferencyjna wychodzi 2 razy tańsza od S7. Tylko bierzmy poprawkę również, że S7 aktualnie jest sprzedawany tylko z Gear vr lite. Czyli podejrzewam, że cena samego telefonu będzie oscylować około 2,3-2,5tyś zł. Mając MI5 za 2tyś to ma się to nijak do tego, że jest to różnica kolosalna (mając gwarancję na innym kontynencie lub  w ogóle jej nie mając). Także dla mnie na dzień dzisiejszy są to ceny zaporowe dla tych co "muszą" już mieć ten telefon i nie liczą się z wydaną kasą. Dojną krową nie będę, poczekam. Mam działający telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wariat napisał:

I właśnie tutaj trafiłeś w sedno. Nie sposób przepłacać, bo chce się mieć już ten telefon. Ja osobiście poczekam. A cena konferencyjna wychodzi 2 razy tańsza od S7. Tylko bierzmy poprawkę również, że S7 aktualnie jest sprzedawany tylko z Gear vr lite. Czyli podejrzewam, że cena samego telefonu będzie oscylować około 2,3-2,5tyś zł. Mając MI5 za 2tyś to ma się to nijak do tego, że jest to różnica kolosalna (mając gwarancję na innym kontynencie lub  w ogóle jej nie mając). Także dla mnie na dzień dzisiejszy są to ceny zaporowe dla tych co "muszą" już mieć ten telefon i nie liczą się z wydaną kasą. Dojną krową nie będę, poczekam. Mam działający telefon ;)

Co Ty w ogóle piszesz ? Że cena preorderu jest wyższa bo dodają Gear'a ? Bez tego dodatku, telefon będzie kosztował 2999 jak w tamtym roku S6 i spadnie do pułapu 2.3-2.5tyś po ok. 3-4 miesiącach dopiero ! Jeśli ktoś nie potrzebuje telefonu na "już teraz" to oczywiście, warto poczekać bo wszystkie modele będą z czasem tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, corell napisał:

Zamówiłem czarny, więc nie mam złudzeń, że szybko przyjdzie. Nie, żadnego info.

Nie zamówiłbym telefonu nie wiedząc kiedy do mnie dotrze - ale to subiektywne zdanie.

Daj znać jak będziesz już coś wiedział.;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrek007 napisał:

Co Ty w ogóle piszesz ? Że cena preorderu jest wyższa bo dodają Gear'a ? Bez tego dodatku, telefon będzie kosztował 2999 jak w tamtym roku S6 i spadnie do pułapu 2.3-2.5tyś po ok. 3-4 miesiącach dopiero ! Jeśli ktoś nie potrzebuje telefonu na "już teraz" to oczywiście, warto poczekać bo wszystkie modele będą z czasem tańsze.

Dajmy na to nawet, że ceny spadną po 3 miesiącach Samsunga, to XIAOMI takim tempem wypuszczania telefonów dopiero zacznie mieć stany magazynowe dla wszystkich :P 

No ale nie neguję, w tym miesiącu powinno się wszystko okazać jak wygląda ta firma logistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, interno napisał:

Nie zamówiłbym telefonu nie wiedząc kiedy do mnie dotrze - ale to subiektywne zdanie.

Głupia sprawa, ale o niedostępności danych wersji kolorystycznych dowiedziałem się 3 dni później. Nikt tego wcześniej nie komunikował.

Z drugiej strony - mam z czego dzwonić, nie spieszy się a przez ten czas może powstanie ROM MIUI Polska + zgoda na odblokowanie bootloadera

Edytowane przez corell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...