Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, luka napisał:

To ja jeszcze dodam od siebie KATASTROFALNĄ jakość dzwięku - 96kbs AAC (oczywiście nie zasłaniałem mikrofonów):

https://www.youtube.com/watch?v=V-0hQ17at-A

https://www.youtube.com/watch?v=SYqxJI231nw

Aż dziw, że developerzy nie słyszą tego i nie są w stanie zwiększyć bitrate'u... 

Problem słabego dźwięku w video w telefonach Xiaomi jest odkąd sięgam pamięcią. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek to poprawili w ramach aktualizacji dla jakiegokolwiek modelu (mogę się mylić), ale z drugiej strony jest pod tym względem ogromna różnica między np. Redmi Note 1 a Mi Note (choć w obu przypadkach jest to  96kbs AAC). Z Twoich nagrań wynika, że dźwięk w Mi5 jest bliższy temu, jaki znam z Redmi Note 1 (aż się wierzyć nie chce).

Oto moje "dowody rzeczowe" :

Ohydny dźwięk w video z Redmi Note 1 (AAC 96kbps) – https://www.youtube.com/watch?v=eEzQtCGhEKQ

Dużo lepszy dźwięk z Mi Note (też AAC 96kbps) – https://www.youtube.com/watch?v=A5E9wxXNqGI

Obawiam się więc, że problem nie leży w bitrate, a przynajmniej nie tylko w nim, więc prostego rozwiązania nie ma. Nie liczyłbym, że to poprawią w telefonach, w których jest źle. No, ale jak to mówią – nadzieja umiera wraz z ostatnią aktualizacją...

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna (błaha hehe) rzecz która nie daje mi spokoju. W aplikacjach typu 'Light Flow' można ustawić własne kolory diody powiadomień, ale telefon ich nie rozróżnia. Wybranie koloru pomarańczowego skutkuje pojawieniem się migania w standardowym kolorze żółtym. Co jest tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grizzly napisał:

Eh, cały czas przewija się ta informacja nawet na stronie. Dowiedz się 17.06.

Wtedy wchodzi dopiero beta, a ja pytam o pełnego Stable'a

 

2 godziny temu, Acid napisał:

Wtedy kiedy skończy się Alfa i Beta...

Z MI 5

Czyli rozumiem, że trochę to jeszcze potrwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2016 o 22:47, kulig007 napisał:

 

Bardzo fajny artykuł.

A co do wyboru. Chyba jednak wziąłbym wersję 64GB. Mimo wszystko, to troszkę krok w przód(te wyższe taktowanie i szybsza pamięć) . Tym bardziej, że celujesz w nowy, świeży produkt. Różnica w cenie chyba nie jest wielka.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Właśnie kupiłem Mi 5 na ąllegro od użytkownika "xon24_eu " za cenę 1579 zł (64 GB pamięci) , niestety  jest w wersji angielskiej.. Trzeba odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matrix1954 napisał:

Właśnie kupiłem Mi 5 na ąllegro od użytkownika "xon24_eu " za cenę 1579 zł (64 GB pamięci) , niestety  jest w wersji angielskiej.. Trzeba odblokować bootloader.

Z tego co czytałem, to od niego się nie kupuje, tylko mu płaci za załatwienie transakcji - telefon idzie z Chin i jak trafi na cło, to Ty płacisz. Więc on kupuje od jakiegoś najtańszego chińczyka na aliexpress i ten chińczyk Ci wysyła. A odnośnie gwarancji, to wysyłasz do autoryzowanego serwisu xiaomi, a ten serwis jest w Chinach (ten w EU i PL współpracuje zdaje się tylko z ibuygoyou.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BQB napisał:

Z tego co czytałem, to od niego się nie kupuje, tylko mu płaci za załatwienie transakcji - telefon idzie z Chin i jak trafi na cło, to Ty płacisz. Więc on kupuje od jakiegoś najtańszego chińczyka na aliexpress i ten chińczyk Ci wysyła. A odnośnie gwarancji, to wysyłasz do autoryzowanego serwisu xiaomi, a ten serwis jest w Chinach (ten w EU i PL współpracuje zdaje się tylko z ibuygoyou.com)

Xon kupuje bezpośrednio od Xiaomi więc takich bzdur z aliexpres tu nie wypisuj, zresztą Ty byś się bawił w zarabianie 50zł na sztuce mieszkając w chinach...? 

Co do SOT wyniki mam minimalnie gorsze ale 12h leci muzyka na glosiczku bt + miband na wifi z lte w tle i do tego jakieś gierki się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayex napisał:

Jak z baterią w mi5 w porównaniu do redmi note 3 pro? Jaki sot? 

Nic w ustawieniach oszczędzania nie grzebałem.  Miuipolska. Normalne używanie. Trochę apka serwisu społecznościowego, chwilke grania, dużo sms, yt, chrome i inne. wifi/3g a czasem wyłączałem jak szedłem spać czy nie korzystałem dłużej z telefonu

 

Screenshot_2016-06-09-19-30-35_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-09-19-30-45_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stereo0 napisał:

Nic w ustawieniach oszczędzania nie grzebałem.  Miuipolska. Normalne używanie. Trochę apka serwisu społecznościowego, chwilke grania, dużo sms, yt, chrome i inne. wifi/3g a czasem wyłączałem jak szedłem spać czy nie korzystałem dłużej z telefonu

 

Screenshot_2016-06-09-19-30-35_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-09-19-30-45_com.miui.securitycenter.png

O ładnie ładnie, dzięki za staty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
4 godziny temu, damian890 napisał:

Witam.

Czy jest dostępne polskie menu już w którejś wersji ROM'u Global dla Xiaomi MI5? Czy nadal pozostaje Xiaomi.eu / MIUI Polska?
Chodzi głównie o instalację PL menu na zablokowany bootloader.

Pozdrawiam

Co konkretne masz na myśli przez "menu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie menu, czyli możliwość wyboru polskiego języka w ustawieniach telefonu. Najlepiej żeby to było pełne 100% spolszczenie.

Po prostu chcę wiedzieć czy w którejś wersji softu Global od Xiaomi (czy to Stable czy Dev) jest polski język.

Ale widzę, że już koledzy wyżej odpowiedzieli.
Dzięki

Edytowane przez damian890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5/32Gb - problemy z 4G LTE.

wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń z forum :

- zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund.

w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę.

Obserwuje zasięg ( centrum Warszawy) i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać.

Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji 4G LTE) to tel. jest bezużyteczny.

Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkadiusz napisał:

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5/32Gb - problemy z 4G LTE.

wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń z forum :

- zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund.

w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę.

Obserwuje zasięg ( centrum Warszawy) i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać.

Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji 4G LTE) to tel. jest bezużyteczny.

Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Mam ten sam problem u siebiez kartą plusa, dwa razy zmieniałem kartę, ręcznie wpisywałem APN i nic nie pomaga. Przeskakuje ciągle między H+ i 3g zarówno na MIUI 7 jak i na MIUI 8 alpha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie wiem dlaczego ale pobierając większe pliki (typu nowe romy) prędkość pobierania na Mi 5 jest bardzo mała. Na komputerze taki rom (około 800-900 MB), ściąga się przez 3-4 minuty. Kiedy pobieram bezpośrednio na telefon z tego samego mirrora i korzystając z tego samego łącza poprzez WiFi zajmuje to jakieś 30-40 min.
Czym jest to spowodowane? Istnieje jakieś rozwiązanie?

Pozdr ;)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkadiusz napisał:

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5/32Gb - problemy z 4G LTE.

wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń z forum :

- zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund.

Jesteś już kolejną osobą, która pisze o problemie z 4G w tym telefonie i wygląda na to, że w każdym przypadku chodzi o sieć Plus. Czyżby w plusowym LTE było coś inaczej, coś co jest niekompatybilne z Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...