Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dotknięcie nie wybudza? Wciskać trzeba? Kolejna niedogodność.

Szkoda.

1,5 roku teoretycznie tworzyli ten model, a tak naprawdę wyszła niedoróbka. Gdyby w wersji Pro kosztował 1500 zł - nie powiedziałbym nic. A Tak....

No nic, mam 3 miechy na zmiane fona. W międzyczasie wyjdzie P9, M10 , wszystkie będą przetestowane, łącznie z G5, a S7 powinna trochę poleciec w dół.

Szkoda że mi5 się obsuwa w moim rankingu. Z must have stoczył się do "pożyjemy,zobaczymy"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Will5on napisał:

Dotknięcie nie wybudza? Wciskać trzeba? Kolejna niedogodność.

Szkoda."

Na początku także miałem mieszane odczucia. Szczerze po przyzwyczajeniu zaczynam się zastanawiać czy to nie lepiej że trzeba lekko wciśnąć (oczywiście odblokowanie po liniach jest tak szybkie że nawet nie zauważysz ekranu blokady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Will5on napisał:

Dotknięcie nie wybudza? Wciskać trzeba? Kolejna niedogodność.

Szkoda.

1,5 roku teoretycznie tworzyli ten model, a tak naprawdę wyszła niedoróbka. Gdyby w wersji Pro kosztował 1500 zł - nie powiedziałbym nic. A Tak....

 

No to Iphone 6s, Samsung S6 i S7, Sony Z5 to też niedoróbki. Jak mogli to tak spaprać, że trzeba wciskać przycisk? No jak?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Will5on napisał:

W międzyczasie wyjdzie P9, M10 , wszystkie będą przetestowane, łącznie z G5, a S7 powinna trochę poleciec w dół.

Dodatkowo wyjdzie jeszcze Nubia Z11 (kwiecień), One+ Tree (czerwiec) na SD820.

Nawet bym się nie zastanawiał i kupił Mi5 Pro - szkoda, że Xiaomi poleciało sobie w kulki. Domyślam się, że taka polityka firmy pozwala na zmniejszenie kosztów (płynność finansowa) ale wszystko ma swoje granice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bodzio3333 napisał:

 Nubia Z11 (kwiecień), One+ Tree (czerwiec) na SD820,  P9, M10

No niewątpliwie one wszystkie będą pozbawione wad, przetestowane i cudownie będa rozwiązywały ludzkie problemy;). W dodatku będą tańsze i na MIUI. Poproszę od razu 4. :) 

Serio, moi drodzy, żadne z urządzeń nie jest pozbawione wad. Czy to konstrukcyjnych, skorygowanych po premierze czy niekoniecznie. Wpadki zdarzają się każdemu producentowi, wszędzie. HTC? Serio? Nie wierzę, że następny model będzie hitem, na pewno coś spieprzą, zawsze im się udaje. Utyskiwanie na wpadki i wskazywanie urządzeń, które nie miały jeszcze premiery jest trochę śmieszne. Oczywiście konkurencja nie śpi, ale nigdy nie spała. Chyba zbyt wiele oczekujecie. Fakty sa takie, że Mi5 nie jest pozbawione wad, ale pomimo nich, jest naprawdę jednym z najlepszych urządzeń z jakimi się zetknąłem. S7 rozjeżdża w benchmarkach? No to niech rozjeżdża, w codziennym użytkowaniu, nawet intensywnym te laboratoryjne wyniki można o kant du..y potłuc, serio :). Miłego dnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bodzio3333 napisał:

Dodatkowo wyjdzie jeszcze Nubia Z11 (kwiecień), One+ Tree (czerwiec) na SD820.

Nawet bym się nie zastanawiał i kupił Mi5 Pro - szkoda, że Xiaomi poleciało sobie w kulki. Domyślam się, że taka polityka firmy pozwala na zmniejszenie kosztów (płynność finansowa) ale wszystko ma swoje granice.

Dokładnie. W dniu premiery powinni zalać rynek Mi 5, wtedy napaleni by kupili. A tak czekają,czekają , w miedzyczasie wychodzą coraz mniej pochlebne recenzje.Ludzie jak ja po prostu zaczynają się rozmyślać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko telefon :) Ma dzwonić, odbierać maile , wysyłać smsy. Do grania mam konsolę, do słuchania muzyki mam mpgrajka, do robienia zdjęć i kręcenia filmów na wakacjach mam aparat fotograficzny - te zdjęcia i filmy na potrzeby służbowe, czy tak o robi bardzo ładne jak dla mnie. Jak będę coś nagrywał to pewnie raz na jakiś czas, bo ogólnie kto używa do częstego nagrywania kamery z telefonu? Są inne sprzęty do częstszego kręcenia filmików. Najważniejsze, aby miał długie wsparcie, nie mulił z czasem i dobrze służył przez te 3-4 lata. Benchmarki? Kto w ogóle się tym przejmuje. Sprzęt sprzętem, ale soft odpowiada w głównej mierze za to, że urządzenie jest cały czas płynne. A tu Xiaomi myślę, że nie da ciała :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boober napisał:

No niewątpliwie one wszystkie będą pozbawione wad, przetestowane i cudownie będa rozwiązywały ludzkie problemy;). W dodatku będą tańsze i na MIUI. Poproszę od razu 4. :) 

Serio, moi drodzy, żadne z urządzeń nie jest pozbawione wad. Czy to konstrukcyjnych, skorygowanych po premierze czy niekoniecznie. Wpadki zdarzają się każdemu producentowi, wszędzie. HTC? Serio? Nie wierzę, że następny model będzie hitem, na pewno coś spieprzą, zawsze im się udaje. Utyskiwanie na wpadki i wskazywanie urządzeń, które nie miały jeszcze premiery jest trochę śmieszne. Oczywiście konkurencja nie śpi, ale nigdy nie spała. Chyba zbyt wiele oczekujecie. Fakty sa takie, że Mi5 nie jest pozbawione wad, ale pomimo nich, jest naprawdę jednym z najlepszych urządzeń z jakimi się zetknąłem. S7 rozjeżdża w benchmarkach? No to niech rozjeżdża, w codziennym użytkowaniu, nawet intensywnym te laboratoryjne wyniki można o kant du..y potłuc, serio :). Miłego dnia.

Ale Boober, my tylko piszemy o pewnych błędach, również marketingowych, bez których Xiaomi by pozamiatało rynek.

Tymczasem ja odnoszę wrażenie że Xiaomi poszło po najmniejszej linii oporu na zasadzie:

-mamy fajny system, dorzucimy najmocniejszy procesor żeby fon królował w benchmarkach, a reszta......zrobimy dobrze, ale bez przesady.

Każdy telefon to pewien kompromis, i to klient decyduje czy mu to odpowiada. Zapewne i P9 i M10 będą miały swoje wady. Każdy je porówna w stosunku do konkurencji i cen i podejmie wybór.

Na tą chwilę uważam cenę Mi5 za trochę za wysoką, a już to że telefon jest niczym Yeti (wielu widziało,mało kto ma) to już jest totalna porażka.

W cenie Mi5 można nabyć i G4 i S6 - które, co przykre są w moim odczuciu nadal lepsze od flagowca Xiaomi. Mimo, że nie mają Snapa 820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Will5on napisał:

Ale Boober, my tylko piszemy o pewnych błędach, również marketingowych, bez których Xiaomi by pozamiatało rynek.

Tymczasem ja odnoszę wrażenie że Xiaomi poszło po najmniejszej linii oporu na zasadzie:

-mamy fajny system, dorzucimy najmocniejszy procesor żeby fon królował w benchmarkach, a reszta......zrobimy dobrze, ale bez przesady.

Każdy telefon to pewien kompromis, i to klient decyduje czy mu to odpowiada. Zapewne i P9 i M10 będą miały swoje wady. Każdy je porówna w stosunku do konkurencji i cen i podejmie wybór.

Na tą chwilę uważam cenę Mi5 za trochę za wysoką, a już to że telefon jest niczym Yeti (wielu widziało,mało kto ma) to już jest totalna porażka.

W cenie Mi5 można nabyć i G4 i S6 - które, co przykre są w moim odczuciu nadal lepsze od flagowca Xiaomi. Mimo, że nie mają Snapa 820.

Na tę chwilę jest tak, że Xiaomi nie wchodzi na rynek europejski a na rodzimym chińskim radzi sobie świetnie i urządzenia sprzedają się jak świeże bułeczki za cenę, którą producent ustalił i która nota bene jest znakkomita. Myślę, że Xiaomi wie co robi, wypuszcza urządzenie w takiej ilości o takiej jakości jakie jest w stanie wyprodukować. Jako całkowity pakiet uważam, że Mi5 jest produktem lepszym niż S6 - tu porównałem osobiście i mogę się wypowiadać. 

Marketing - on praktycznie w ich wypadku nie istnieje. Pamiętajmy o jednej rzeczy - to jest firma która ma zaledwie 6-letnią historią której nakłady na R&D, sieć dystrybucyjną oraz marketing są ułamkiem przy Samsungu czy LG. 

Cena została wyregulowana na takim poziomie przez popyt. Marżę narzucają dystrybutorzy. Ten produkt znika z półek, więc kosztuje tyle ile klient w tym momencie jest w stanie zapłacić. Jak kurz opadnie, cena wróci do swojego poziomu z premiery i będzie spadać. 

BTW

Pomyślałeś o tym, że oni ten rynek w który celowali to faktycznie "pozamiatali"? Coś mi się staje że tak jest, bo jak widać nie wyrabiają się z produkcją :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ma telefonu bez wad... taki można stworzyć tylko w swojej wyobraźni (przyznam, że Mi5 było blisko).

O  tańszy produkt mi nie chodzi, MIUI też nie jest wyznacznikiem, CM wystarczy w 100%.

Po prostu obawiam się, że zapał do kupna potencjalnych nabywców "topnieje", w szczególności, że konkurencja nie śpi. Domniemywam, że wypuszczenie urządzeń takim trybem, tj. po "jednej sztuce" skończy się zakupem innych telefonów. Stąd ta dyskusja w temacie np. S7. Jakby Mi5 było dostępne, wymienialibyśmy się teraz opiniami z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cichq napisał:

Nie wiem na ile można wierzyć temu źródłu, ale 31 Marca ma wyjechać pierwsza partia (2000 sztuk) wersji Pro. Tylko dla Chin. http://en.miui.com/thread-247752-1-1.html Jest to też kolejne potwierdzenie tego o czym @boober pisze, to w teorii nie są urządzenia dla nas.

to, że tylko dla chin to bym nie dramatyzował bo bodaj z tego samego źródła zaopatruje się ibg i inne skley chińskie, ale 2000szt. to trochę mało. Pamiętam jak były informacje o 15mln preorderów. Jestem ciekaw ile już zostało zrealizowanych bo myślę, że dużo osób wybrało wersję 32 i 64gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stereo0 napisał:

No to Iphone 6s, Samsung S6 i S7, Sony Z5 to też niedoróbki. Jak mogli to tak spaprać, że trzeba wciskać przycisk? No jak?

Tak, w prawie każdej recenzji (może poza 6s - on co do zasady nie może mieć wad) konieczność wciśnięcia przycisku podkreślana jest jako niedogodność.

4 godziny temu, boober napisał:

No niewątpliwie one wszystkie będą pozbawione wad, przetestowane i cudownie będa rozwiązywały ludzkie problemy;). W dodatku będą tańsze i na MIUI. Poproszę od razu 4. :) 

Serio, moi drodzy, żadne z urządzeń nie jest pozbawione wad. Czy to konstrukcyjnych, skorygowanych po premierze czy niekoniecznie. Wpadki zdarzają się każdemu producentowi, wszędzie. HTC? Serio? Nie wierzę, że następny model będzie hitem, na pewno coś spieprzą, zawsze im się udaje. Utyskiwanie na wpadki i wskazywanie urządzeń, które nie miały jeszcze premiery jest trochę śmieszne. Oczywiście konkurencja nie śpi, ale nigdy nie spała. Chyba zbyt wiele oczekujecie. Fakty sa takie, że Mi5 nie jest pozbawione wad, ale pomimo nich, jest naprawdę jednym z najlepszych urządzeń z jakimi się zetknąłem. S7 rozjeżdża w benchmarkach? No to niech rozjeżdża, w codziennym użytkowaniu, nawet intensywnym te laboratoryjne wyniki można o kant du..y potłuc, serio :). Miłego dnia.

Nie są pozbawione wad, ale nie są to wady krytyczne tylko drobne niedogodności, które jednym nie pasują, innym nie robią różnicy. Tymczasem Mi5 kuleje w kwestiach zasadniczych dla opracowywanego przez 1,5 roku "zabójcy flagowców".

Co do rozjeżdżania benchmarków - właśnie najważniejsze jest codzienne użytkowanie. Tu Mi5 najmocniej kuleje.

4 godziny temu, Wariat napisał:

To tylko telefon :) Ma dzwonić, odbierać maile , wysyłać smsy. Do grania mam konsolę, do słuchania muzyki mam mpgrajka, do robienia zdjęć i kręcenia filmów na wakacjach mam aparat fotograficzny - te zdjęcia i filmy na potrzeby służbowe, czy tak o robi bardzo ładne jak dla mnie. Jak będę coś nagrywał to pewnie raz na jakiś czas, bo ogólnie kto używa do częstego nagrywania kamery z telefonu? Są inne sprzęty do częstszego kręcenia filmików. Najważniejsze, aby miał długie wsparcie, nie mulił z czasem i dobrze służył przez te 3-4 lata. Benchmarki? Kto w ogóle się tym przejmuje. Sprzęt sprzętem, ale soft odpowiada w głównej mierze za to, że urządzenie jest cały czas płynne. A tu Xiaomi myślę, że nie da ciała :)

Tylko, że w tym wypadku Mi5 jest jeszcze większą porażką bo do wymienionych czynności równie dobrze może służyć Redmi 3 i wtedy flagowiec przestaje mieć jakikolwiek sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tym wypadku Mi5 jest jeszcze większą porażką bo do wymienionych czynności równie dobrze może służyć Redmi 3 i wtedy flagowiec przestaje mieć jakikolwiek sens.

Zapytam nieśmiało. Miałeś to urządzenie w rękach że z taką pewnością twierdzisz, że kuleje w tych najważniejszych kwestiach, czy sugerujesz się recenzjami z dalekich krajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, penguino napisał:

Tak, w prawie każdej recenzji (może poza 6s - on co do zasady nie może mieć wad) konieczność wciśnięcia przycisku podkreślana jest jako niedogodność.

Co do rozjeżdżania benchmarków - właśnie najważniejsze jest codzienne użytkowanie. Tu Mi5 najmocniej kuleje.

Obojętne jest mi czy położę palec czy położę i lekko przycisnę. 

Generalnie benchmarki mi latają, jednak nie można powiedzieć, że Mi5 przegrywa z jakimś telefonem, a ty tu to usilnie próbujesz wmówić. Jak już ci pisałem, te 1GB ramu więcej też pewnie da kilka punktów oraz w testach multitaskingu pomoże. Na codzień nie boję się o płynność Mi5. Mam RN2, RN3, Mi3 i nie wymieniłbym ich na żadnego LG czy Samsunga. Super, tu ci gierka się otworzy 1s szybciej, potem snapczacik 0.3s szybciej. S7 nie testowałem, ale już po miesiącu pojawiają się nieprzychylne komentarze co do płynności. W MIUI mam pewne wsparcie oraz wiem, że z każdą wersją będzie lepiej.

Żeby nie być jednostronnym, S7 muszę pochwalić za rekord w teście SOT, ponad 8h oglądania YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S7 jest super, najlepszy i nie ma lepszego niż on, doputy nie wyjdzie S8. A wracając do Mi5...

Wydaje mi się, że każdy z nas będzie bardzo zadowolony z tego telefonu. Szkoda, że z tą dostępnością jest jak jest, ale samo Xiaomi mówi, że to jest telefon dla Chińczyków, a my go dostajemy "rykoszetem". Cieszę się na niego bardziej niż na wszystkie inne flagowce i mam nadzieje, że mnie nie zawiedzie, wszak nie gram w 6 gier na raz, w każdą po 15 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sobie, ze jak do 15 kwietnia Mi5 nie bedzie w drodze do mnie to anuluje zamowienie I zakupie S7. Prerorder mam od 29 lutego. Juz sie troche niecierpliwie. Sam sobie winien jestem bo sie napalilem. Kase ibg wraca na paypala? Da sie to potem przelac na karte/konto bankowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goti no ale ja chce odzyskać dolary bo płaciłem dolarami i nic nie przewalutowywałem.

@fabianek93 jak zagraniczny sklep ma Ci naliczyć vat skoro jest za granicami Polandi i płaci sobie podatki u siebie? xD Najwyżej na granicy Ci doliczą vat i tyle

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze, widać to po sofcie (multitasking, obie wersje mają tyle samo RAMu). Już w Note4 wersja se Snapdragonem była traktowana po macoszemu. Chyba pora zakończyć offtopa.

11 godzin temu, boober napisał:

Zapytam nieśmiało. Miałeś to urządzenie w rękach że z taką pewnością twierdzisz, że kuleje w tych najważniejszych kwestiach, czy sugerujesz się recenzjami z dalekich krajów?

Oczywiście że nie miałem, taka jednostkowa opinia jest całkowicie niemiarodajna. A na kupno dwóch flagowców żeby mieć porównanie mnie po prostu nie stać. Na szczęście kilka innych osób nie miało z tym problemu więc jest już trochę porównań, wszystkie z tym samym wynikiem. Mi5 muli. Płynnie, ale muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bobson napisał:

jeśli załóżmy ze z tych 2tys ibg kupi np. 200 sztuk to są one wysyłane wg kto wcześniej zamówił czy chybił trafił, wie ktoś? Albo czy ktoś może ewentualnie ich zapytać na supporcie? ;D 

Rzucają koścmi, potem kręcą ruletką. Dodatkowo pierwszeństwo mają zamówienia opłacone podczas pełni księżyca, ale tylko jeśli numer karty kredytowej kończy się na cyfrę parzystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej jak zwykle zabawny.

Dla zainteresowanych. Xiaomi 31 marca da na rynek 2000szt Xiaomi Mi5 Pro. O tym wspominane było wyżej. Jest to mało, ale na szeroką skalę sprzedaż rozpocznie się od 6 kwietnia! Czyli już po 6 kwietnia mogą się zacząć pojawiać pierwsze sztuki w naszych domach. Obstawiam 12 kwietnia na datę pierwszych wysyłek Mi5 pro z preordera w ibuygou

Dodatkowo Xiaomi wydaje na dniach dużo ciekawych urządzeń i celebruje swoje 6 urodziny. Urządzenia te to rower, telewizory, nowa kamerka do domu i wiele innych. http://www.gizmochina.com/2016/03/25/xiaomi-mi-5-pro-4gb-ram-128gb-rom-edition-will-go-sale-april-6/

Już miałem jechać po Samsunga xD bo jest w okolicy za 2600zł, ale boli mnie brak dualsima dostępnego na naszym rynku. Fakt można zdobyć dual sima, ale jego wsparcie będzie zapewne znikome. Więc czekamy dalej na nasze Xiaomiki Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, stereo0 napisał:

A klikłeś w mój link?;p jak do tej pory wszystko się im sprawdza;p

Akurat nie kliknąłem, myślałem że to artykuł do tych dodatkowych rzeczy które wymieniłes. No to gdyby się to sprawdziło było by super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...