Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

LTE mam praktycznie wszędzie,więc nie powinno być problemu. Tylko często zmienia na HSPA bo pewnie mocniejszy sygnał. Jak ręcznie wybiorę LTE to jest oki

Tyle że w trybie only LTE nikt się do ciebie nie dodzwoni,ani ty nigdzie nie zadzwonisz

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Mi5, na razie na 8.1.2 Stable. Jeszcze na tydzień przed przyjściem telefonu złożyłem "podanie" o odblokowanie bootloadera i własnie dostałem sms'a ze zgodą. Czy warto przechodzić na MiuI Polska? Telefon służy mi do standardowego użytkowania. Słyszałem, że na eu. nie można dokonywać transakcji gotówkowych, ja korzystam z blika od czasu do czasu, czy to prawda?
Proszę o nie odsyłanie mnie do różnic między dwoma romami, pytam tu bo chce poznać opinie użytkowników obu systemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZumiXxX

Blika można normalnie używać na xiaomi.eu. To czego nie można, to bodajże android pay (czy tam inna metoda płatności przez NFC), w momencie jak się ma zrootowane urządzenie - można mieć xiaomi.eu bez roota.

Co do różnic, xiaomi.eu ma jakieś drobne poprawki, np. ucinanie ogonków w smsach ostatnio weszło, możliwość używania stabilizacji optycznej którą zepsuli w oficjalnych romach i jakieś inne... Do standardowego użytkowania powinno Ci wystarczyć to co masz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie przez android pay. Zostań na stable, już weszła chińska wersja 8.2.x i za niedługo pojawi się w wersji global, jak wszystko będzie płynnie i dobrze działać, to będzie najlepszy wybór. Ja obecnie korzystam z global dev, bo moim zdaniem na tę chwilę sprawia najmniej problemów. Miui polska to sporo usprawnień, ale też zazwyczaj więcej bugów. 

Edytowane przez CryRek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZumiXxX napisał:
Witam,


Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Mi5, na razie na 8.1.2 Stable. Jeszcze na tydzień przed przyjściem telefonu złożyłem "podanie" o odblokowanie bootloadera i własnie dostałem sms'a ze zgodą. Czy warto przechodzić na MiuI Polska? Telefon służy mi do standardowego użytkowania. Słyszałem, że na eu. nie można dokonywać transakcji gotówkowych, ja korzystam z blika od czasu do czasu, czy to prawda?
Proszę o nie odsyłanie mnie do różnic między dwoma romami, pytam tu bo chce poznać opinie użytkowników obu systemów.

Pozdrawiam.


Na lineage os android pay wciąż działa i z rootem i z odblokowanym bootloaderem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Screenshot_20170309-203400.png

Edytowane przez miszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZumiXxX napisał:

Dzięki Panowie za podpowiedzi.
W takim razie tak jak radzi Kolega CryRek poczekam do 8.2.x i zobaczymy co dalej :)

P.S. Kod ważny 30dni?

Co 3-5 stronę ktoś wpada i zadaje te same pytania. Szukanie nie zajmuje dużo czasu.

 

Z innej beczki...

W poniedziałek oddałem mój telefon do serwisu (w związku ze słabą czułością przycisków dotykowych, po założeniu szkła hartowanego + opcje diagnostyczne wskazywały, że TP color=white, a mam wersję czarną). Panowie ze sklepu powiedzieli, że mieli już kilka zgłoszeń od klientów dotyczących słabej czułości przycisków, którzy ostatnio kupowali końcówkę produkcji. Z tym, że zastanawia mnie jedna rzecz. Mi5 kupiłem pod koniec stycznia, a TP screen mam w pierwszej wersji JDI (podobno był zastępowany jd1 - nowszą wersją).

Ciekaw jestem jaki będzie rezultat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, ostatnio zauważyłem, że po każdym ponownym uruchomieniu urządzenia, ustawienia regionu przywracane są na "Chiny (systemowe)". W temacie, który zakładałem jakiś czas temu informowałem, że po pierwszym uruchomieniu telefonu (po zakupie) nie miałem możliwości wyboru innego regionu, ale po aktualizacji do kolejnej (i następnej) wersji MIUI mogłem już zdefiniować inny region, np. Polskę i dziesiątki innych. Wobec tego, czy przywracanie regionu na Chiny świadczy o tym, że coś jest nie tak z ROM-em? Nie udało mi się go jeszcze flashować, bo nie doczytałem jak poprawnie uruchomić telefon w trybie EDL, ale kwestia - czy muszę się z tym spieszyć, bo mam jakiś modyfikowany ROM? Aktualnie jest to MIUI 8 Global 7.3.2. | Beta [7.0 NRD90M]. Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli muszę przycisnąć temat. Dzięki serdeczne. Pozdrawiam.

 

EDIT: No niestety - nie mam możliwości wystartowania w EDL... Telefon po prostu uruchamia się normalnie. Wysłałem oficjalną prośbę o odblokowanie BL zgodnie z tematem "Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK". Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać. Dzięki.

Edytowane przez laszlociaszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ostatnio wypadłem z "obiegu". Powiedzcie proszę, jak się sprawuje OIS od czasu, kiedy znów nie ma narzędzia do kalibracji? Z racji, że chyba sie wreszcie skończyły problemy z GPS, chcę się w końcu przesiąść na "7", tylko ten OIS mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Troszkę ostatnio wypadłem z "obiegu". Powiedzcie proszę, jak się sprawuje OIS od czasu, kiedy znów nie ma narzędzia do kalibracji? Z racji, że chyba sie wreszcie skończyły problemy z GPS, chcę się w końcu przesiąść na "7", tylko ten OIS mnie martwi.

Też chciałem o to zapytać bo w przyszłym tygodniu zaczynam przygodę z Mi 5 - 3/64 GB :)

GPS mnie osobiście nie interesuje bo nie używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet @majdan12@lockerek

Ostatnio na forum była gównoburza o to, że niektórzy nie znają umiejętności poprawnego posługiwania się kalkulatorem - ja czasem mam wrażenie, że niektórzy nie czytają lub czytają z pominięciem elementu zrozumienia czytanego tekstu...

Ale znajcie moją łaskę. Podpowiem Wam.

W bonusie dorzucam link: Mi5 - Kalibracja OIS - Tutorial dla nie umiejących czytać

IMG_20170310_234610.jpg

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,ale niżej bylo napisane że od ktoregoś wydania jest juz wbudowana kalibracja,wiec dlatego napisałem.A teraz przeczytalem w temacie w najnowszym wydaniu miui ze juz nie ma,ale powinno działac jak mowił Acid.

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lockerek napisał:

Dobra,ale niżej bylo napisane że od ktoregoś wydania jest juz wbudowana kalibracja,wiec dlatego napisałem.A teraz przeczytalem w temacie w najnowszym wydaniu miui ze juz nie ma,ale powinno działac jak mowił Acid.

Ja to, co Acid wtedy napisał, że narzędzie do kalibracji usunięto, bo się (potencjalnie) gryzło z czymś tam, ale że mimo tego OIS już powinien działać OK. Nie było tam sugestii, aby sobie teraz to narzędzie ręcznie instalować (choć wiem, że się da, tak mam na 6.11.10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się przeflashować system. Godna podziwu szybka reakcja ze strony MIUI. Zgodę na odblokowanie telefonu dostałem dzisiaj w nocy, więc zacząłem działać z samego rana. Wszystko jest już OK - nowy system nie informował o żadnych chińskich aplikacjach, region ustawiony. Dzięki za wszystkie informacje.

Edytowane przez laszlociaszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...