Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, t00kie napisał:

Kurcze to jestem niepocieszony a już od tygodnia byłem oswojony z myślą, że to jednak Mi5 będzie moim wyborem a tu im więcej czytam tym bardziej się zrażam.. a to się ceglą, a to bateria, a to fixa ciężko łapią...

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Wszystko ma jakieś dobre i złe strony. Też mam 5 i przyzwyczaiłem się do pewnych rzeczy. Jednak ilość plusów przewyższa ilość minusów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:


Szkoda wielka że nie ma mi note 2 flat.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak.. Niedługo będą same zaokrąglone, bez ramek i bez duszy. Mi na przykład podoba się design Redmi Note 2, trójka i czwórka dla mnie wygląda tandetnie, jak połowa innych Chinoli.

2 minuty temu, t00kie napisał:

Kurcze to jestem niepocieszony a już od tygodnia byłem oswojony z myślą, że to jednak Mi5 będzie moim wyborem a tu im więcej czytam tym bardziej się zrażam.. a to się ceglą, a to bateria, a to fixa ciężko łapią...

Mi5 ceglą się od początku, bateria jest w porządku, fix nie świadczy o jakości GPS. Kup Mi5s i po sprawie, jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5s jest zdecydowanie za drogi dla mnie.

Ja piszę o tych samoucegleniach z powodu usterki płyty głównej o której tu mowa na forum. Ale miło, że już druga osoba twierdzi, że nie ma spadku wydajności. Ja rozumiem, że to smartfon i, że nie ma co liczyć na kilkudniowe trzymanie baterii ale nie chciałbym też ładować dwa razy dziennie po jakimś czasie. W domu siedzę na wi-fi, w pracy głównie też na wi-fi a obecny sprzęt i tak doładowuję i w pracy i w domu i potem jeszcze na noc, trochę to frustruje :P A jak chcę pograć w domu to tylko na kablu bo raz-dwa i ostrzeżenie o 15%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, t00kie napisał:

Kurcze to jestem niepocieszony a już od tygodnia byłem oswojony z myślą, że to jednak Mi5 będzie moim wyborem a tu im więcej czytam tym bardziej się zrażam.. a to się ceglą, a to bateria, a to fixa ciężko łapią...

ja mam mi5 od czerwca i cały czas ładuję oryginalną ładowarką. Na baterię nie narzekam bo wytrzymuje mi 6-7h włączonego ekranu i nie zauważyłem by z czasem coś się z nią działo(synchro włączone, bt włączony, dane komórkowe i wifi na okrągło włączone, zasięg mam ustawiony na maks 3g, chrome i apka  wykop nie gaśnie u mnie, czasem sobie gram w gry). Uceglenie telefonu to zrobisz w każdym. Niektórzy nie potrafią doczytać instrukcji do końca i potem mają cegłę. Samoczynnie też się jakieś osoby trafiają z ceglą, ale hej na tyle mi5 co jest w obiegu to  kilka przypadków to  w każdej marce znajdziesz. Jak kupowałem na premierę ps4 to też ludzie słali na gwarancje bo się im psuło, działy się cuda, a u mnie przez tyle lat jest spokój. Najwięcej krzyczą Ci co są niezadowoleni, a Ci co są zadowoleni to nie mają czasu na bzdury tylko cieszą się sprzętem

6 minut temu, t00kie napisał:

Mi5s jest zdecydowanie za drogi dla mnie.

Ja piszę o tych samoucegleniach z powodu usterki płyty głównej o której tu mowa na forum. Ale miło, że już druga osoba twierdzi, że nie ma spadku wydajności. Ja rozumiem, że to smartfon i, że nie ma co liczyć na kilkudniowe trzymanie baterii ale nie chciałbym też ładować dwa razy dziennie po jakimś czasie. W domu siedzę na wi-fi, w pracy głównie też na wi-fi a obecny sprzęt i tak doładowuję i w pracy i w domu i potem jeszcze na noc, trochę to frustruje :P A jak chcę pograć w domu to tylko na kablu bo raz-dwa i ostrzeżenie o 15%..

to ja jak wracam z pracy to mam przeważnie średnio plus minus 50% baterii, a mam taką pracę, że na telefonie bawię się przez większość czasu jak tam siedzę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, t00kie napisał:

Kurcze to jestem niepocieszony a już od tygodnia byłem oswojony z myślą, że to jednak Mi5 będzie moim wyborem a tu im więcej czytam tym bardziej się zrażam.. a to się ceglą, a to bateria, a to fixa ciężko łapią...

Ja kupiłem 2 mies. temu Mi5 z zamiarem potestowania go i sprzedania. Nie planowałem go dla siebie, bo jest mały, bo mała bateria, bo cholera wie, jak to będzie z GPS. I co?... Po paru dniach się "zakochałem" w tym telefonie i zostawiam go dla siebie na 100%. W decyzji pomogły nieco zniechęcające recenzje Mi Note 2 (aparat, ekran).

Wiadomo jednak, że u Xiaomi nie ma dobrej kontroli jakości części i produktów, więc bardzo wiele zależy od tego na jaką sztukę trafisz. 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - będę kupował na IBG więc mogę mieć nadzieję, że to co mała żółta kontrola jakości przeoczy to uda się w razie czego poprawić we Wrocławiu :) Ja mam tak, że jak coś kupuję to z myślą o tym, że będzie mi służyć przez jakiś rozsądny okres czasu, nie lubię kupować i sprzedawać. Stąd też między innymi wybór flagowca. No dobra, chyba mnie przekonaliście, żebym jednak został przy tym wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, t00kie napisał:

Jedno jest pewne - będę kupował na IBG więc mogę mieć nadzieję, że to co mała żółta kontrola jakości przeoczy to uda się w razie czego poprawić we Wrocławiu :) Ja mam tak, że jak coś kupuję to z myślą o tym, że będzie mi służyć przez jakiś rozsądny okres czasu, nie lubię kupować i sprzedawać. Stąd też między innymi wybór flagowca. No dobra, chyba mnie przekonaliście, żebym jednak został przy tym wyborze :)

Z tym rozsądnym okresem czasu to bym nie przesadzał :P Chyba, że sobie wykupisz 2 lata ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamKli napisał:

Albo miui7 albo.. bajki? Na wifi ponad 5h idzie wyciągnąć. (miui8) ale 7?

tak miui 7:) dokładnie to siedzę na wersji z instrukcji 6.4.21 i raz miałem nawet ponad 8h, ale zwykle jest to ponad 6h

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Na jakim Romie siedzisz? Aż się nie chce wierzyć że wytrzyma 7h SoT

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Miui 7 6.4.21 tak jak wyżej pisalem

Screenshot_2016-10-26-20-20-41_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-02-09-44-54_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-26-20-20-46_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-02-09-45-17_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, t00kie napisał:

Też bym wolał ale budżet ograniczony a wolę mieć spokojną głowę o gwarancję. Żeby wyskrobać na Mi5s to musiałbym kupić bez dodatkowej gwarancji i bez duty insurance - a to już ryzyko ;)

Ale bez duty insurance i gwarancji nie ma sensu kupować na IBG... 

- IBG + koszt kuriera + koszt VAT + koszt gwarancji = 284$

- Goldway 295$ za Mi5s. 

Może poczekaj, dozbieraj i wtedy? Jest to lepszy telefon, nawet już kup na IBG ale poczekaj miesiąc, dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Ale bez duty insurance i gwarancji nie ma sensu kupować na IBG...

Też tak myślę dlatego zdecydowałem się na Mi5 :) Na razie i tak muszę czekać aż dostanę wypłatę czyli do 10-go :D ale wątpię, żeby coś się diametralnie zmieniło w cenach na przestrzeni 2-3 miesięcy.. Swoją drogą - do tej pory żyłem bez czytnika palców, więc nie sądzę, że będę jakoś namiętnie akurat z tej funkcji korzystał. A aparat, patrząc na te wszystkie jutubowe testy, w zupełności mnie powinien zadowolić, gdyż do zdjęć mam cyfrówkę. Wydajnościowo patrząc na testy na YT to Mi5 niewiele odbiega od Samsunga S7, więc to i tak dużo lepiej niż człowiek by się spodziewał po tej cenie. 

A tak w ogóle to budżet jaki na początku sobie wyznaczyłem to był 1000zł, więc już nie kuś szatanie! :D Zostaję przy Mi5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, t00kie napisał:

Też tak myślę dlatego zdecydowałem się na Mi5 :) Na razie i tak muszę czekać aż dostanę wypłatę czyli do 10-go :D ale wątpię, żeby coś się diametralnie zmieniło w cenach na przestrzeni 2-3 miesięcy.. Swoją drogą - do tej pory żyłem bez czytnika palców, więc nie sądzę, że będę jakoś namiętnie akurat z tej funkcji korzystał. A aparat, patrząc na te wszystkie jutubowe testy, w zupełności mnie powinien zadowolić, gdyż do zdjęć mam cyfrówkę. Wydajnościowo patrząc na testy na YT to Mi5 niewiele odbiega od Samsunga S7, więc to i tak dużo lepiej niż człowiek by się spodziewał po tej cenie. 

A tak w ogóle to budżet jaki na początku sobie wyznaczyłem to był 1000zł, więc już nie kuś szatanie! :D Zostaję przy Mi5!

To tylko życzę, żeby nigdy nie spadł, ani nie oparł się z nim w kieszeni :D I niech służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podpytam bo w dziale pomocy technicznej cisza

 

wam też tak szybko telefon się rozładowuje od rozmów?

Jak sparowałem tel z słuchawką bluetooth (bez niej nie próbowałem) to przy rozmowie mam krzywą w dół jak podczas używania telefonu w trybie hotspota, 20% na godzinę (!). Chore. U was też tak jest, a jeśli nie - co z tym zrobić?

Na Xperii Z3C miałem inne problemy, a bateria działała porównywalnie długo (mimo zachwytów ile to compacty nie trzymają.. taaa - bzdury). Ale rozmowę mogłem zacząć z 5% baterii, bo wiedziałem, że co najmniej godzinę jeszcze pogadam.

MIUI 8 global.

 

 

 

 

BTW, trochę mnie martwi podejście userów, że koniecznie trzeba brać drugi rok gwarancji z IBG... tzn. ja go wziąłem, ale srsly, telefon za 1,5 koła i martwimy się, czy wytrzyma 1,5 roku bez awarii? :( samoczynne brickowanie, padające ekrany i digitizery... no bez jaj. Chyba jednak wrócę do SONY jak ten padnie - szkoda,że cenowo SONY to tragedia ostatnimi czasy.

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, okulowiec napisał:

tylko zwróć uwagę że od 30% nie masz sygnału sieci, poza tym tylko 22h więc jak pokazujesz da się sot wyciągnąć i do 8h, ale nie tylko sot jest wyznacznikiem. u mnie natomiast sot jest 2,5 - 3 h ale czas bez ładowania to 2 dni i kilka godzin, za to bardzo dużo używam słuchawki.

Przypuszczam, że jakby się uprzeć to i 8h SoT wyciągniesz. Myślę, że średnio ok. 4-5 godz. na ekranie jest standardem i jest to przyzwoity wynik. Ja średnio miewam około 4:30 gdy dane są cały dzień w użyciu i jestem zadowolony. Na Samsung Galaxy S3 4 godziny to był cudowny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎02 o 22:23, sp4ubw napisał:

Bardzo dużo to byłoby 2W/kg. Tutaj masz bardzo mało. Do którego Samsunga porównujesz skoro piszesz, że daleko?

Jeśli do S7, S7 Edge czy Note 7 to te modele mają zdecydowanie więcej, odpowiednio: 0.62, 0.64 i 0.39 W/kg.

Starsze Samsungi, jak S6 (Edge) mają po 0.31 W/kg. S5 ma 0.56 W/kg.

Dla przypomnienia, MI5 ma 0.33 W/kg, więc jest to praktycznie ta sama wartość co w S6 (uwzględniając warunki pomiarowe to jest dokładnie to samo).

nie wiem co jest nie tak z tymi telefonami MI ale od rana używam Mi5 ma logo certyfikatu CE i głowa to mi zaraz pęknie taka masakra ;/

Wcześniej używałem 2 tygodnie huaweii mate 8 (też ma duży sar) i nie było żadnych skutków ubocznych, dla pewności wziąłem sobie na dzień Note 4 i Galaxy Alpha i też bez problemów. Zatem niestety z mojej obserwacji to co pisze MI 0,33 to jest kit. W tym linku jest 1,49 https://miuipolska.pl/forum/topic/10004-mi-5-pytania-ogólne-wątek-zbiorczy/?page=12 i jestem w stanie to potwierdzić niestety :( Szkoda że Samsung nie robi duos na rynek europejski tylko jakieś słabe modele. Będę zmuszony wrócić do Mate 8, tylko kto kupi mi5 ode mnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem MI5 ceramic i mam kilka pytań odnośnie słuchawki. Czytam posty i nurtuje mnie pytanie, czy te wszystkie problemy o których piszecie pojawiają się na romach eu czy na globalu również tak się dzieje? Pytam, ponieważ u mnie wszystko działa w jak najlepszym porządku i nie wiem, czy przesiadać się na eu... Czy android pay działa na sofcie europejskim? I czy ktoś z użytkowników fizycznie doświadczył awarii płyty głównej i musiał ją wymieniać?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach powiadomień aplikacji sprawdzałeś czy jest dioda włączona? Nie korzystam z tej aplikacji więc nie wiem czy ma w ogóle taką możliwość.

Potwierdzam, u mnie również nie świeci dioda powiadomień w przypadku otrzymania wiadomości w aplikacji messenger-w samych opcjach aplikacji nie ma opcji włączenia takowej diody

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andree86 napisał:

Pytam, ponieważ u mnie wszystko działa w jak najlepszym porządku
 

Albo tak Ci się tylko wydaje :) Np. jeśli to Global z MIUI8, to raczej nie działa Ci prawidłowo OIS. Ale poza tym pewnie raczej wszystko działa Ci OK, podobnie jak u mnie na ROM-ie EU 6.11.10. Nie polecam na razie przesiadki na ROM-y oparte na andku 7.x – choć z każdą wersją błędów jest mniej, to poważne problemy z GPS wciąż są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...