Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.12.2017 o 17:56, cebem napisał:

Operuję funtami, nowy ekran z chin srednio 18f, nie uważam na telefon, ekran zmieniałem już 2 razy, ostatnim razem wyrwałem za 9f.

 

Widziałem wymianę przez gościa, który znał się na rzeczy w modelu 4x i nie powiedziałbym, że to takie super łatwe. Trzeba jednak mieć doświadczenie i osprzęt bardzo mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DyndaS napisał:

 

Widziałem wymianę przez gościa, który znał się na rzeczy w modelu 4x i nie powiedziałbym, że to takie super łatwe. Trzeba jednak mieć doświadczenie i osprzęt bardzo mile widziany.

Mam 4 na mediateku, fakt, jakieś zdolności manualne trzeba mieć, ale najtrudniejsze jest samo otworzenie telefonu, później to już tylko śrubki i konektory, porządek na biurku podczas pracy, czas i opanowanie. Do ekranu z chin zawsze dorzucają zestaw narzędzi. Nie jest to takie trudne jak się wydaje. Jeśli ktoś będzie zamawiał i próbował to polecam ekran już sklejony z ramką, oszczędza dużo pracy, nie trzeba bawić się z taśmą 2stronną itd. I przy wyjmowaniu uważać na baterię, można trochę zginać, ale nie polecam podważać ostrymi narzędziami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych użytkowników ale u mnie po aktualizacji do 8.5.6.0 bateria od 100% do 0% schodzi w 6,5godz przy ekranie włączonym jedynie przez 2godz 58min. Poza tym w użyciu baterii aplikacje zużyły 19% a sprzęt 81% (w tym ekran 70,5% czyli 58% całości zużytej baterii, przy jasności ustawionej na 1/3). Bateria ładowała się przed aktualizacją około 2godz 20min a teraz przynajmniej 3godz 15min.

Czy ktoś ma jeszcze podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jest taka funkcja - ustawienia-wi-fi-asystent wi-fi. Jeśli tą funkcję zaznaczę to rozumiem iż w przypadku gdy jest słabe wi-fi to przejdzie telefon na przesył danych ? czy tak ? Ale tak się nie dzieje, gdyż jak mam włączone wi-fi i wyjdę na zewnątrz to mi się nie włącza transmisja danych, chyba że należy mieć włączone wi-fi i transmisję danych i w przypadku zaniku wi-fi wtedy przejdzie z automatu na transmisje danych, czy o to tu chodzi ? Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dostać do pliku systemowego w katalogu głównym/storage/emulated poprzez podłączony telefon do komputera. Jeśli podłączam się pod komputer, wchodzę w redmi note4/pamięć wewnętrzna, to mam listę plików i katalogów. ale nie widzę tego czego szukam. A w fonie jak wchodzę menedżer plików ( w ustawieniach mam odznaczone ukryj pliki systemowe)  to wyświetlają mi się katalogi z katalog główny/sdcard, tu też nie ma mego szukanego katalogu, ale jak kliknę na katalog główny to mam to czego szukam storage/emulated. W jaki sposób mogę się do niego dostać poprzez kompa , bo tu nie mogę znaleźć katalogu głównego tylko pokazuje mi pamięć wewnętrzną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, akej napisał:

W jaki sposób mogę się do niego dostać poprzez kompa , bo tu nie mogę znaleźć katalogu głównego tylko pokazuje mi pamięć wewnętrzną ?

Po pierwsze, w komputerze musisz mieć włączone pokazywanie plików/folderów ukrytych oraz systemowych.

Po drugie, w telefonie, w TWRP, w którymś z podmenu (Montowanie pamięci, o ile mnie pamięć nie myli), musisz powachlować ustawieniami MTP/FTP. W którejś z opcji te same pliki/foldery są widoczne  poziomu PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo to inny telefon? :)
Mniej popularny i chyba celowo uwalony bo byl za dobry jak na redmi :)
Soft mniej dopracowany i mniejszy ekran nie zawsze oznacza ze mniej prądu bierze. Widywalem tu na forum ludzi z 14h SoT wiec te testy na gsmarena roznie wypadają, wiadomo xiaomi ma co tydzien nowy soft ktory nieraz rozni sie znacząco jesli chodzi o zarządzanie energią

Wysłane z Le Pro 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .
W ciągu miesiąca planuje zakup RN4. 
tutaj moje pytania:
1. Czy warto dopłacać do wersji 4/64 ? Smartfona używam do przeglądania internetu, sporadycznie jakaś gra ....
2. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ? Jakieś rady ?
3. Pewniej kupić w sferis czy proline ? (dodam,że tylko te 2 sklepy wchodzą w grę)

Pozdrawiam i liczę na pomoc ;) 
Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, edoss777 napisał:

Witam .
W ciągu miesiąca planuje zakup RN4. 
tutaj moje pytania:
1. Czy warto dopłacać do wersji 4/64 ? Smartfona używam do przeglądania internetu, sporadycznie jakaś gra ....
2. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ? Jakieś rady ?
3. Pewniej kupić w sferis czy proline ? (dodam,że tylko te 2 sklepy wchodzą w grę)

Pozdrawiam i liczę na pomoc ;) 
Tomek 

Cześć,

ad1. Wg skoro będzie używany do tego co napisałeś to nie warto dopłacać, choć z czasem wiadomo aplikację będą bardziej zasobożerne ale myślę, że 3giga ramu w zupełności sobie poradzi. Różnicę lepiej przeznaczyć na szkło/etiu. 

ad2. Na procesor, wg mnie lepiej sprawdzi się ten ze Snapdragonem na pokładzie gdyż jest bardziej wspierany (aktualizacje itp.). Kolor? Kwestia gustu, mam cały czarny i bardzo palcują się plecki ale mnie to osobiście nie przeszkadza, siostra ma złoty i plecki nie palcują się praktycznie.

ad3. Nie mam pojęcia, weź z tego sklepu gdzie cena bardziej atrakcyjna. Możesz również kierować się renomą sklepu. Wybór ostatecznie należy do Ciebie :)

 

Pozdrawiam :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, p89 napisał:

Cześć,

ad1. Wg skoro będzie używany do tego co napisałeś to nie warto dopłacać, choć z czasem wiadomo aplikację będą bardziej zasobożerne ale myślę, że 3giga ramu w zupełności sobie poradzi. Różnicę lepiej przeznaczyć na szkło/etiu. 

ad2. Na procesor, wg mnie lepiej sprawdzi się ten ze Snapdragonem na pokładzie gdyż jest bardziej wspierany (aktualizacje itp.). Kolor? Kwestia gustu, mam cały czarny i bardzo palcują się plecki ale mnie to osobiście nie przeszkadza, siostra ma złoty i plecki nie palcują się praktycznie.

ad3. Nie mam pojęcia, weź z tego sklepu gdzie cena bardziej atrakcyjna. Możesz również kierować się renomą sklepu. Wybór ostatecznie należy do Ciebie :)

 

Pozdrawiam :)

1. Hmm więc do przeglądania internetu, yt, skrzynki mailowej, sporadycznie gierka w zupełności 3/32 mi wystarczy :)
--- Możesz polecić jakieś dobre etui i szkło do tego modelu ? :) 
2. Snap 625 - z tym prockiem będę kupował , okej. Przypadł mi do gustu z szarymi plecami :P ponoć najmniej się palcuje :) 
3. Najpewniej dorwę coś ze Sferis bo najbliżej - w razie w ... odpukać w niemalowane :) 
Na kartoniku musi być czerwona naklejka z napisem "Global" tak ? Wtedy obsługuje LTE b20 i to pasmo 800/ 900 tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Panowie nie chcę zakładać nowego wątku dlatego tu piszę. Chodzi mi o funkcję która automatycznie przełącza między wi-fi a transmisją danych w zależności od siły sygnału. Wydaje mi się że kiedyś takowa była, a teraz nie mogę jej znaleźć. Może podpowie mi ktoś gdzie takowa jest. MIUI 9.5.2.0 

Znalazłem rozwiązanie. Wątek zamknięty.

Edytowane przez akej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ta  nowa wersja miui 9 to niby szybka ale tylko dlatego że okrojona na maxa i nie działa wiele opcji które były w 8 przez co można k....icy dostać. Brak możliwości usuwania nakładek, usunięto motywy (online również) nie można spersonalizować ekranu tak jak by się chciało -wszystko okroili i wielce szybko działa, śmiechu warte. Aż żałuje że zrobiłem tą aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 21:16, BigosPL napisał:

Ta  nowa wersja miui 9 to niby szybka ale tylko dlatego że okrojona na maxa i nie działa wiele opcji które były w 8 przez co można k....icy dostać. Brak możliwości usuwania nakładek, usunięto motywy (online również) nie można spersonalizować ekranu tak jak by się chciało -wszystko okroili i wielce szybko działa, śmiechu warte. Aż żałuje że zrobiłem tą aktualizacje.

Aplikacja motywy nie działa na regionie polski. Zainstaluj MIUI Polska lub zmień region np na Stany Zjednoczone i motywy będziesz mógł zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.07.2018 o 18:48, AfgFire napisał:

Aplikacja motywy nie działa na regionie polski. Zainstaluj MIUI Polska lub zmień region np na Stany Zjednoczone i motywy będziesz mógł zmienić :)

To akurat wiedziałem że po zmianie regionu  wracają motywy i tapety, tyle że to najmniejszy problem. Dla mnie system (nakładka) ma być tak zrobiony aby to użytkownik mógł decydować co ma być a czego ma nie być (przynajmniej na ekranie głównym) Poza tym tak trąbili o tej piekielnie szybkiej nakładce "9" że zapomnieli opisać o tym co użytkownik straci , bo tak naprawdę nie zyskał nic (no może odrobinę) Wciąż uważam że wszystko zostało mocno okrojone dlatego chodzi ciut szybciej. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Uszanowanko :)
Naszła mnie chęć na zakup tego telefonu. Są jeszcze nowe na allegro. Do tej pory używam Redmi 4x ( ... piąty rok już leci :) ).
Grywam w grę Age of Z, która rozpala ten telefon do czerwoności w 5 minut. Niestety gra tnie się niemiłosiernie kiedy jest mnóstwo ludzi na serwerze. Zastanawiam się czy to będzie dobry pomysł. W kwestii procesora to będzie przeskok, ale w kwestii grafiki już chyba nie aż taki. Czy jest sens nabyć ten "flagowiec" xD czy lepiej kupić coś obecnej epoki ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...