Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem tutaj nowy i dopiero zaczynam podróż z xiaomi.  Właśnie zakupiłem xiaomi redmi note 4x z prockiem helio x20 4/64gb. 

troszkę nietypowy bo góra ma port podczerwieni na środku obudowy a dół ma 6 dziur na głośnik i nie ma  błyszczącego paska na rancie oraz niema srubek mocujących port micro usb. wersja oprogramowania to miui global 8.2 / stable 8.2.1.0 (MBFMIDL).  

Moje pytanko do was  (znawców) czy to jakiś bubel czy ktoś się spotkał z taka wersją. jeśli to oryginał to co z oprogramowaniem jest ok czy jakiś syf. Jaka wersja oprogramowania była by najlepsza i najnowsza do tego modelu.

Screenshot_2017-08-21-17-14-11-154_com.android.settings.pngScreenshot_2017-08-21-17-14-31-346_com.android.updater.pngScreenshot_2017-08-21-17-16-33-994_com.cpuid.cpu_z.pngScreenshot_2017-08-21-17-16-38-681_com.cpuid.cpu_z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy różnią się od siebie nieznacznie. Tysiąc razy już było poruszane czym, poczytaj trochę, masz 72h
Ok poczytam. A czy jeśli wgram przez twrp to za każdym razem tak będę musiał aktualizować ?. A jak zostanę przy global to samo będzie ściągać nowe aktualizacje?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziś stałam się posiadaczką (mam nadzieję, że szczęśliwą) notesa na snapie. Póki co jestem mile zaskoczona i zadowolona. Bateria robi wrażenie już od pierwszych chwil. To w sumie był główny powód zmiany urządzenia. Mój poprzedni smart z trudem wytrzymywał 15h. :/ Czytałam o jakości rozmów na redmi note 4. Póki co z rozmów, które dziś przeprowadziłam wynika, że jest okej. I ja dobrze, wyraźnie słyszę i odwrotnie, więc i to póki co na plus. Aparat faktycznie sredni. W dzień to jeszcze obleci. Jednak trochę brakuje mi Huaweia w tym względzie. Ale tylko w tym.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, tomasznowak napisał:

Wydajniejszego w tej cenie, to wątpię, a czy czekał bym na Note 5? Raczej nie, bo wiele się nie różni od Note 4, który dla mnie jest wystarczająco szybki i ma bardzo dobrą baterię.

A wydajnościowo lepszy od tego co mam ? Mediatek mt6795 1,95 Ghz 8x ARM Cortex-A53

GPU PowerVR Rogue G6200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc, bo trochę wypadłem z tematu.

Posiadam Redmi Note 4 MTK (nikel) i z tego co widzę romy stanęły na wersji 7.6.10, nie ma też nowszej wersji twrp (jest tylko do Snapa - mido) - czy to tylko czekanie na MIUI9 (takie słowa padły m.in. w tym wątku), czy definitywnie padło wsparcie dla tego modelu?

Tu: http://en.miui.com/download-309.html#455 widzę że dev rom już ma MIUI9.

Z góry dzięki za pomoc

 

P.S. Czy wgranie tego romu z linku powyżej zablokuje mi bootloader?

Edytowane przez tomasz_kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałam. Przeglądam aukcje i na niektórych jest ta opcja wpisana, a na niektórych nie. 

W zasadzie zdecydowałam się na tel. z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6799184268&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

i na niej jest. 

Zrobiłam porównanie na mgsm i Xiaomi Redmi Note 4 ma tą funkcję, a Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon nie ma. Z kolei Xiaomi Redmi Note 4X,  który tez brałam pod uwagę nie ma B20.

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redminote4-vs-xiaomi-redminote4snapdragon-vs-xiaomi-redminote4x/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę wyboru. Mam oba, ten na snapie i ten z helio. Oba mają pamięć 4/64. Mtk jest zauważalnie szybszy w normalnym użytkowaniu. Ma Volte i ogólnie wydaje mi się... lepszy. ALE... Jeżeli chodzi o baterię to tutaj sprawa jest bezdyskusyjna. B20 to też duży plus snapa. Chociaż ja na mtk nie odczuwam braku, ale to sprawa lokalizacji, ale przede wszystkim naszego operatora i kart sim.

Gdybym miał wybierać, to pamięć i cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Kupiłem żonie Redmi Note 4 MTK z zainstalowanym Global stable ROM z MIUI 8


Czy instalować Global developer z MIUI 9 (bo już jest), czy czekać na MIUI 9 Polska?

Pytam, bo widząc aktualizacje do tego modelu (ostatnia z czerwca tego roku) to chyba MIUI Polska
odpuściło sobie ten telefon i może już nie warto czekać.
Ktoś? Coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Jadę dziś kupić tel. Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon z tej aukcji  http://allegro.pl/show_item.php?item=6799184268&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 z tym, że stacjonarnie w sklepie.

TO mój pierwszy telefon na androidzie. 
Czy macie jakieś rady dla nowicjusza?
Co należy, a czego nie należy robić, jak skonfigurować, żeby był jak najbardziej wydajny i bateria długo trzymała itp. Czy po prostu włączyć i cieszyć się nowym nabytkiem?

Edytowane przez Lude-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem note 4 że snapdragonem z miui polska. Wcześniej miałem note2 i moje pytanie. Mam do pobrania przez Wifi aktualizacje systemu, można je normalnie pobierać? Czy lepiej z pliku ZIP? Jaka nazwę kodowa ma note 4 że snapdragonem ? Proszę o odpowiedzi 

Screenshot_2017-09-14-15-14-37-113_pl.zdunex25.updater.pngScreenshot_2017-09-14-15-13-50-827_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...