Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli xiaomi.eu czy inne?
Xiaomi.eu jest lepsze niż global bo jest robione na romach china, które są z reguły bardziej dopracowane. Do tego nie mają tyłu apek od Google, właściwie to mają tylko Google Play, resztę instalujesz sam wg własnego uznania

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiadomo kiedy lineageOS wyjdzie dla RN4 MTK.?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Nie, ja codziennie spoglądam na listę użytkowników wersji alpha i obecnie jest ich tylko 47 ale liczba rośnie więc i są szanse. Mogę podesłać link jak wrócę do domu

Wysłane z mojego Prezes przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mzetz250 napisał:


Wiadomo kiedy lineageOS wyjdzie dla RN4 MTK.?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

https://stats.lineageos.org/model/nikel/       Niestety są to wersje alpha do których my prawdopodobnie nie mamy dostępu. Może sie mylę ale nigdzie tego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do was pytanie. Po długich męczarniach (okazało się że trzeba  jeszcze na 3 dni zbindowac telefon z kontem na które otrzymałem pozwolenie na odblokowanie) odblokowałem bootloader oraz wgrałem TWRP. Jestem właściwie gotowy do instalacji MIUI Polska ale tu pojawia się moje pytanie. Czy wykonując kopię zapasową w TWRP po czym jak zainstaluje MIUI Polska będę mógł normalnie cofnąć cały system do obecnego globala bez straty jakichkolwiek danych czy od nowa czysta instalacja i wgrywanie wszystkiego? Niby swoją przygodę z wgrywaniem oprogramowania zaczynałem za gimnazjum w xperii X8 a nigdy nie korzystałem z tej opcji.  

Edytowane przez Felandore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ktoś z Was zakupił w Proline ten model: Xiaomi Redmi Note 4 Pro 32GB Dual SIM LTE Black - https://proline.pl/?p=XM-RN4-32-CE+BK

Szukam informacji o nim, bo niby jest to Redmi Note 4, ale jednak procesor ma Snapdragon 625 - więc z tego co poczytałem to wygląda to na Redmi Note 4 X - do którego będę więc szukać ewentualnie oprogramowania, skoro nawet tu na forum nie ma opisu dla takiego modelu?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Ktoś z Was zakupił w Proline ten model: Xiaomi Redmi Note 4 Pro 32GB Dual SIM LTE Black - https://proline.pl/?p=XM-RN4-32-CE+BK
Szukam informacji o nim, bo niby jest to Redmi Note 4, ale jednak procesor ma Snapdragon 625 - więc z tego co poczytałem to wygląda to na Redmi Note 4 X - do którego będę więc szukać ewentualnie oprogramowania, skoro nawet tu na forum nie ma opisu dla takiego modelu?
Bardzo proszę o odpowiedź.


Ja nabyłem ten dokładnie model i chętnie udzielę odpowiedzi na Twoje pytania :)ef906710e8022221b817c29e58725b87.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd taka wersja jak pisze wyżej kolega 8.2.1.0 jest dostępna,  jeśli na stronie miui http://en.miui.com/download-309.html aktualna wersja dla RN4 MTK Global to wersja 8.1.7.0 ? Ja mam aktualnie wersję 8.1.6.0 i z poziomu telefonu nie wyszukuje mi żadnych aktualizacji, a powinien zaktualizować się do wersji 8.1.7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SiaraSiarzewski napisał:

@akej

Spróbuj zmienić w telefonie region na "Hongkong". Mi się wtedy pojawiła aktualizacja, po zainstalowaniu normalnie była po polsku itd.

Cześć, dzięki za podpowiedź, działa ten sposób. Telefon znalazł aktualizację do wersji 8.1.7.0.MBFMIDI (MIUI8)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwsze nie da się zmienić regionu ( nie wchodzi w tą zakładkę w ustawieniach, cały czas mam region Chiny) a po drugie, pomimo ściągnięcia pełnego zipa do wersji 8.1.7.0 w trakcie aktualizacji przerywa i wyskakuje nieudana aktualizacja ... jakieś pomysły ?

 

Edytowane przez gamyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gamyl napisał:

U mnie po pierwsze nie da się zmienić regionu ( nie wchodzi w tą zakładkę w ustawieniach, cały czas mam region Chiny) a po drugie, pomimo ściągnięcia pełnego zipa do wersji 8.1.7.0 w trakcie aktualizacji przerywa i wyskakuje nieudana aktualizacja ... jakieś pomysły ?

 

Miałem podobnie jak Ty.

Nie mogłem zaktualizować telefonu przez aplikacje "update", tylko przez komputer się dało.Podobnie było ze zmianą regionu , nie mogłem tego zmienić.

To wszystko zaważyło na tym że zmieniłem system na xiaomi.eu i teraz jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wernix napisał:

Ja nabyłem ten dokładnie model i chętnie udzielę odpowiedzi na Twoje pytania :)

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i screen.

Czyli ściągamy oprogramowanie pod Redmi Note 4 i wszystko pasuje, czy jednak na coś zwracać uwagę ?

Jeśli możesz napisz jeszcze czy jesteś zadowolony ze sklepu Proline i z telefonu - będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i screen.
Czyli ściągamy oprogramowanie pod Redmi Note 4 i wszystko pasuje, czy jednak na coś zwracać uwagę ?
Jeśli możesz napisz jeszcze czy jesteś zadowolony ze sklepu Proline i z telefonu - będę bardzo wdzięczny

Właśnie z tym fw pod RN4 to bym uważał, trzeba pamiętać że ten telefon z Proline ma Snapa 625 a on był wydany w RN4X. Ja na razie nie myślę o zmianie oprogramowania bo tel działa świetnie.

Co do sklepu Proline nie mam zastrzeżeń, bardzo szybka wysyłka i dobre zabezpieczenie telefonu.

Telefon w pełni spełnia moje oczekiwania, jedynie jeszcze nie zweryfikowałem możliwości aparatu ale dla mnie aparat nie jest najważniejszy.
Od pierwszego naładowania wytrzymał mi 2,5 dnia (10,5 h ekran włączony). Ładowanie od 10 do 100 procent w 2,5 h co jest również plusem przy takiej baterii.

Trzeba tylko pamiętać że RN4 jest ciężki do obsługi jedną ręką, ja się z tym liczyłem przed zakupem więc mi to bardzo nie przeszkadza :)

Natomiast minus - ale to raczej do uchwytu - RN4 nie mieści się w uchwyt do samochodu Nokia CR-123, na to nie byłem przygotowany :(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, animaes napisał:

Panowie, 

warto wykonać aktualizację MIUI Polska z wersji 6.9 (październik 16) na 7.4 (kwiecień 17) dla RN4? Minęło pół roku, zastanawiam się czy wprowadzono jakieś istotne poprawki, aby bawić się w update.

Nie chce Ci się po prostu przejrzeć changelogów, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Natomiast minus - ale to raczej do uchwytu - RN4 nie mieści się w uchwyt do samochodu Nokia CR-123, na to nie byłem przygotowany



Posiadam też uchwyt Nokia CR-123 i udało mi się na siłę wcisnąć tam RN4 ale faktycznie ciasno. Polecam natomiast uchwyt Samsung EE - V200, wykonanie bardzo dobre, i idealnie pasuje ( właśnie mierzyłem od kumpla). Rewelacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie,bo przymierzam się do kupna Redmi Note 4 na Snapie, i takie pytanie który MIUI mu wgrać?Ten do Redmi Note 4 MTK czy Redmi Note 4X snap? Przecież Redmi Note 4 i 4X się różnią,pomimo iż oba są na Snapie,tylko wersja 4 jest Global, a 4X chinczyk :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę Was o podpowiedz, zgłupiałem już całkowicie w kwestii rodzajów Remidi note 4, może da się to jakoś opisać w punktach

Zależy mi na zakupie w Polsce i otrzymaniu faktury, Przeglądam różne sklepy itd i wszędzie jest coś innego, zwariować można, raz 4, raz 4x, raz procesor Helio, raz snapdragon 625

Oglądałem dziś w euro.rtv  ten telefon http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-note-4-32gb-czarny.bhtml czy wg Was jest ok, czy polecacie jakiś inny z tej serii 

Zależy mi na tej europejskiej wersji (chyba) aby nie mieć problemów z gwarancją itd, a najbardziej na fakturze - tel na firmę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...