Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Acid napisał:

Dobry. To prawdziwy Global. Miuipolska lepszy ale trzeba się bawić w bootloadera i twrp.

Wysłane z mojego MI 5
 

Witam i dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich fanów Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎19 o 16:31, tymeg.porwit napisał:

28464944de69307097392bc6882765f0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Można prosić o wersję tej apki? Bo ja pobierałem i mi nagrywanie się obraziło

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Udało Ci się znaleźć tą apkę z aparatem google? Bo mi też wyskakuje podobny komunikat, a w sklepie play tego nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pełni sprawną wersje tej apki. Działała mi na 8.1.4.0 i na 8.1.6.0 bez problemu. Tyle że apke mam na karcie sd której nie mam do czego obecnie "wsadzić" a telefon jest w mi center. Jak nie znajdziesz działającej wersji to zaraz jak tylko wróci mój telefon to wsadze apke na dysk google i dam linka. Aparatu google w sklepie play wgl nie ma, ja ściągnąłem dokładnie 10 wersji i tylko 2 działały z czego jedna miała problemy z HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że mam 6 h SOT ale przy:

A) preferowany typ sieci 2G

B) aplikacja GserviceFix żeby ograniczyć drenaż przez google services 

C) korzystam z WiFi

Ogolnie dla mnie duze rozczarowanie bo bez tych 'sztuczek' i też na Global miałem około 8h SOT na Redmi Note 3 Pro. A teraz na Note 4 i Mediateka taka duza różnica na niekorzyść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne zauważyliscie, ze bateria Note 4 rozładowuje się niesymetrycznie, tzn pierwsze 10-15% ucieka bardzo szybko i potem się to normalizuje. Pamiętam, ze podobny problem wystepowal w RN3Pro a gdzieś tu nawet była jakiś czas temu dyskusja na temat przyczyny takiego stanu rzeczy. Czy próbowaliscie po doładowaniu do 100% wyjąć kabel a następnie zrobić restart? U mnie to pomaga i taki restart po doładowaniu wydłuża czas pracy baterii. Ciekaw jestem czy macie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmigna napisał:

Zapewne zauważyliscie, ze bateria Note 4 rozładowuje się niesymetrycznie, tzn pierwsze 10-15% ucieka bardzo szybko i potem się to normalizuje. Pamiętam, ze podobny problem wystepowal w RN3Pro a gdzieś tu nawet była jakiś czas temu dyskusja na temat przyczyny takiego stanu rzeczy. Czy próbowaliscie po doładowaniu do 100% wyjąć kabel a następnie zrobić restart? U mnie to pomaga i taki restart po doładowaniu wydłuża czas pracy baterii. Ciekaw jestem czy macie tak samo?

U mnie nie występuje ten błąd, ani nie występował. Jedynie na Global Stable miałem błąd, że po ściemnieniu do minimum był czarny ekran. Na MIUI Polska nie występuje już ten błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że po restarcie po doładowaniu do 100% mam prawie 8 godzin SOT a bez restartu 6 godzin. Różnica zatem kolosalna. Analogiczny bug był w RN3 gdzie doładowanie do 100% uruchamiało jakiś proces w tle, który zjadał baterie. Widać w RN4 (przynajmniej xiaomi.eu) jest tak samo. Polecam żebyście sami spróbowali jak to wydłuży czas pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam xiaomi redmi note 4, odblokowalem bootloadera i go zrootowałem i wszystko było ok , az do dzisiaj, .....Zainstalowałem OFFICIAL TWRP APP ze sklepu play i chcialem zaktualizowac twrp do wersji 3.1.0. Pobrałem najnowsze twrp za pomoca wyzej wymienionej aplikacji i probowalem zainstalowac. Z tego co pamietam to wybralem za pierwszym razem opcje ''instal bot'' (czy jakos tak) , ale wyskoczyl komunikat ''instalation failed'', za drugim razem wybralem w tej aplikacji opcje '' instal recovery;''( czy jakos tak) i znowu ''instalation failed''. Ni z gruszki ni z pietruszki postanowilem wylaczyc telefon i wejsc w twrp ( vol + i power). Niestety po wyłaczeniu nic juz nie działalo. Mialem 40 % baterii. Teraz telefon mi wibruje przez ulamek sekundy co 10 sek. Nie mozna go włączyc, nie mozna wejsc w fastbot (vol- i power). Komputer nic nie widzi po podłaczeniu tel. Nie swieci dioda po podłaczeniu ładowarki. Rozebralem tel i odłączylem baterie i ponownie podłączylem , ale to nic nie dało. Czy uceglilem go ? Czy da sie jakos go właczyc? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mzetz250 napisał:

Witam, posiadam xiaomi redmi note 4, odblokowalem bootloadera i go zrootowałem i wszystko było ok , az do dzisiaj, .....Zainstalowałem OFFICIAL TWRP APP ze sklepu play i chcialem zaktualizowac twrp do wersji 3.1.0. Pobrałem najnowsze twrp za pomoca wyzej wymienionej aplikacji i probowalem zainstalowac. Z tego co pamietam to wybralem za pierwszym razem opcje ''instal bot'' (czy jakos tak) , ale wyskoczyl komunikat ''instalation failed'', za drugim razem wybralem w tej aplikacji opcje '' instal recovery;''( czy jakos tak) i znowu ''instalation failed''. Ni z gruszki ni z pietruszki postanowilem wylaczyc telefon i wejsc w twrp ( vol + i power). Niestety po wyłaczeniu nic juz nie działalo. Mialem 40 % baterii. Teraz telefon mi wibruje przez ulamek sekundy co 10 sek. Nie mozna go włączyc, nie mozna wejsc w fastbot (vol- i power). Komputer nic nie widzi po podłaczeniu tel. Nie swieci dioda po podłaczeniu ładowarki. Rozebralem tel i odłączylem baterie i ponownie podłączylem , ale to nic nie dało. Czy uceglilem go ? Czy da sie jakos go właczyc? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Próbowałeś vol- vol+ i power dłużej przytczymac?

Edytowane przez jmigna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebastiw napisał:

tutaj masz info o aktualnych wersjach global:

http://en.miui.com/download-309.html

Strona jak najbardziej aktualna, tylko dlaczego jakieś dwa tygodnie temu była tam aktualizacja do wersji jak ma wyżej kolega czyli 8.1.6.0, a po kilku dniach ponownie pojawiła się wersja poprzednia tj. 8.0.4.0, czyli powrócono do starszej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, akej napisał:

Strona jak najbardziej aktualna, tylko dlaczego jakieś dwa tygodnie temu była tam aktualizacja do wersji jak ma wyżej kolega czyli 8.1.6.0, a po kilku dniach ponownie pojawiła się wersja poprzednia tj. 8.0.4.0, czyli powrócono do starszej wersji ?

Niestety nie wiem, też byłem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wracam do Globala. Mam teraz MIUI PL ver. Rozwojowa i bardzo czesto mi sie zdarza,że odebranie mms-a jest mozliwe dopiero po restarcie telefonu. Czyli : przychodzi do mnie mms i mam komunikat ze nie mozna pobrac wiadomosci. Restartuje telefon wiadomosc pobieram normalnie. Po jakims czasie znowu to samo. Ktos miał podobny problem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMS pobiera się przez transfer danych, mi wszystko pięknie śmiga na 7.3.16

RN 4 na xiaomi.eu



Wiem ze przez transfer danych.Tez mam 7.3.16 i zdarza mi sie ze nie moge pobrac mmsa mimo ze mam pakiet danych i bardzo dobry zasieg.Dopiero po restarcie moge pobrac. A czy masz wibracje przy odblokowaniu ekranu za pomoca czytnika linii papilarnych? Wczesniej mialem a na 7.3.16 nie mam i nigdzie w opcjach nie mam mozliwosci wlaczenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Właśnie przyszedł do mnie RN4 z allegro. I sprzedający informuje, tu cytuję "Przeprowadzenie automatycznej aktualizacji systemu, spowoduje nadpisanie fabrycznej wersji oprogramowania, a więc: brak języka polskiego oraz brak aplikacji google." Wersja MIUI w telefonie 8.1.6.0(MBFMIDI) Global stabilny.

Teraz nie jestem pewien czy to czasem nie jest chiński "global". Przejmować się czy pakować kartę sim i się bawić? W najgorszym wypadku trzeba będzie wgrać na nowo MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie robił ktoś z was diagnostykę MIUI jak to tu pokazano https://miuipolska.pl/jak-wykonac-diagnostyke-miui/   Piszę ponieważ jak widzę test jest w języku polskim i zawiera 33 punkty kontrolne, ja natomiast po odpaleniu testu mam wersje angielską z 27 punktami kontrolnymi. Dlaczego nie jest w języku polskim, czyżby chodziło o wersję MIUI ?, Na filmie jest wersja MIUI 8.3 xiaomi.eu, natomiast ja posiadam MIUI Global 8.1 - chodzi o posiadaną wersję ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...