Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy RN4, testowaliście zewnętrzne aplikacje do aparatu? Jeśli jeszcze nie, to się zainteresujcie. Przed zakupem trafiłem na YouTube na liczne skargi na słabą jakość nagrywania ciemniejszych scen. Faktycznie, po pierwszych testach nagrywał tragicznie. Zgodnie z poradą z komentarzy, zainstalowałem sobie Aparat Google i po problemie. Oryginalna aplikacja aparatu rozmazuje obraz w ruchu, w Aparacie Google mogę machać telefonem na wszystkie strony, a obraz wciąż jest płynny. Tu i tu ustawione 1080p. Będę musiał sobie przetestować te dwie aplikacje, czy przypadkiem nie lepiej w ogóle zrezygnować ze standardowej aplikacji. o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, zamowilem sobie wlasnie Redmi 4 i rozgladam sie za etui i szklem do niego i ciezko znalezc do tego modelu na allegro :v a szukam oczywiscie jak najtaniej i na ten model.

Moje pytanie czy folie pasuja z jakis modeli na Redmi 4?  Znalazl juz moze ktos najlepsza obudowe? Zalezy mi zeby syf nie lecial pomiedzy obudowa a telefonem i zeby sie nie rysowal telefon. A pracuje na warsztacie gdzie sie duzo spawa i szlifuje, nie chce zalatwic telefonu :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SOOB3K napisał:

Siema, zamowilem sobie wlasnie Redmi 4 i rozgladam sie za etui i szklem do niego i ciezko znalezc do tego modelu na allegro :v a szukam oczywiscie jak najtaniej i na ten model.

Moje pytanie czy folie pasuja z jakis modeli na Redmi 4?  Znalazl juz moze ktos najlepsza obudowe? Zalezy mi zeby syf nie lecial pomiedzy obudowa a telefonem i zeby sie nie rysowal telefon. A pracuje na warsztacie gdzie sie duzo spawa i szlifuje, nie chce zalatwic telefonu :v

Dobre szkło jest tutaj http://allegro.pl/redmi-note-4-pro-szklo-hartowane-japan-asahi-i6658982391.html

Zamówiłem do RM4 używanego przez moją żonę i jest OK.

Nie znalazłem większych szkieł, a szukałem na pełny ekran tak, aby zakrywał 100% powierzchni.

Jeśli nie przeszkadza Ci, że z każdej strony będzie 2-3,5mm margines to jest OK.

Co do etui to osobiście używamy iPaky .. są świetne jak za tę cenę.

Edytowane przez Francis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, zamowilem sobie wlasnie Redmi 4 i rozgladam sie za etui i szklem do niego i ciezko znalezc do tego modelu na allegro :v a szukam oczywiscie jak najtaniej i na ten model.
Moje pytanie czy folie pasuja z jakis modeli na Redmi 4?  Znalazl juz moze ktos najlepsza obudowe? Zalezy mi zeby syf nie lecial pomiedzy obudowa a telefonem i zeby sie nie rysowal telefon. A pracuje na warsztacie gdzie sie duzo spawa i szlifuje, nie chce zalatwic telefonu :v

Nie w tym dziale piszesz :) to dział o redmi note 4 a nie redmi 4...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nawiązując do tematu co myślicie o czymś takim : http://allegro.pl/folia-3mk-arc-3d-tyl-boki-caly-xiaomi-redmi-note-4-i6673259640.html

Z doświadczenia wiem, że 3mk to jedna z lepszych firm

Jeszcze jest takie: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-4-3mk-FlexibleGlass/36660
Ten rodzaj ma kolega na swoim iPhonie i ostatnio wypadł mu z ręki i przypieprzył ekranem o kant stoliku (jakieś 1,2m wysokości), a w miejscu uderzenia była tylko biała kropka na szybce ochronnej

Edytowane przez misieck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba jeszcze nikt w łapkach tego nie miał  ale czy ktoś już robił zakusy do RN4x?
Interesuje mnie porównanie wersji RN4 (MTK) vs RN4x - wiadomo: procek, ale co oprócz niego? 
Być może, na porównania jeszcze za wcześnie... choć może ktoś z Was natrafił na jakąś anglojęzyczną recenzje czy porównanie. Ja oprócz specyfikacji, z których różnice nie wynikają, nic nie znalazłem. Chyba, że, poza zmianą procesora na inny, telefony się niczym nie różnią...
 

Jest sporo recenzji indyjskich, tam ten telefon jest już dostępny ok miesiąca, ich nie obowiązywał chiński nowy rok. Widać że w 4X przyłożyli się do aparatu bardziej, w slajdach widziałem że wrzucili tam imx258, czyli ten sam sensor co w mi4c. Pewnie optyka inna,ale zawsze cos

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 16:46, Rav napisał:

Użytkownicy RN4, testowaliście zewnętrzne aplikacje do aparatu? Jeśli jeszcze nie, to się zainteresujcie. Przed zakupem trafiłem na YouTube na liczne skargi na słabą jakość nagrywania ciemniejszych scen. Faktycznie, po pierwszych testach nagrywał tragicznie. Zgodnie z poradą z komentarzy, zainstalowałem sobie Aparat Google i po problemie. Oryginalna aplikacja aparatu rozmazuje obraz w ruchu, w Aparacie Google mogę machać telefonem na wszystkie strony, a obraz wciąż jest płynny. Tu i tu ustawione 1080p. Będę musiał sobie przetestować te dwie aplikacje, czy przypadkiem nie lepiej w ogóle zrezygnować ze standardowej aplikacji. o_O

Jaka to apka konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera Przez telefon mi jej nie wyszukiwało, ani przez przeglądarkę. Przez chwilę myślałem, że Google przestało ją udostępniać w sklepie, ale w końcu udało się znaleźć i jest zgodna z RN4. Nie trzeba instalować z innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie w sklepie Play wyświetla mi wersję 2.5.052 (2005148-30) z 11 czerwca 2015. :? Nowsze wersje są już tylko dla Nexusów. Szkoda, bo aplikacja fajna i jak wspomniałem, radzi sobie lepiej z nagrywaniem. Spodobał mi się też tryb rozmycia soczewkowego.
W Open Camera też nagrywanie działa lepiej. Mam nadzieję, że poprawią ten aparat w którejś aktualizacji MIUI.

W nowszej wersji w trybie kamery wywala błąd. Najlepiej wejść do sklepu przez przeglądarkę na komputerze, zalogować się na swoje konto Google i tam zlecić instalację na telefon.

Edytowane przez Rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wierzę jakoś mocno w teorie spiskowe (choć ich nie lekceważę ;-)), ale mam wątpliwości co do bezpieczeństwa w związku z korzystaniem z czytnika linii papilarnych.

Czy ktoś z korzystających potrafi je rozwiać (lub potwierdzić :-D)? Nikomu CBA czy inny CBŚ nie zrobiło wjazdu na chatę w celu obcięcia palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kemp napisał:

Może nie wierzę jakoś mocno w teorie spiskowe (choć ich nie lekceważę ;-)), ale mam wątpliwości co do bezpieczeństwa w związku z korzystaniem z czytnika linii papilarnych.

Czy ktoś z korzystających potrafi je rozwiać (lub potwierdzić :-D)? Nikomu CBA czy inny CBŚ nie zrobiło wjazdu na chatę w celu obcięcia palca?

Możliwe, to by wyjaśniło dlaczego mój sąsiad ma iPhona i nie ma 3 palców.

Przed chwilą, misieck napisał:

Możliwe, to by wyjaśniło dlaczego mój sąsiad ma iPhona i nie ma 3 palców.

A nie sory on pracował w tartaku...

Edytowane przez misieck
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariuszes @tpawel 

Takie cos sie pojawilo, ale to nawet preoderu nie mozna zrobic:

Xiaomi Redmi Note 4X Fingerprint 5.5-inch 4GB RAM 64GB Snapdragon 625 

US $259.99

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hellhammer napisał:

A co w tym takiego nadzwyczajnego?Goldi ma w ofercie 4X juz dluzszy czas, co prawda 3/32 ale u goldiego oficjalny rom pewniejszy niz syfmiui z banggood.

A po kwiatkach z redmi note 3 pro se z tak przerobionym romem ze brak mozliwosci zmiany lokalizacji nawet po miflashu w edl na global stable dev, nie naprawial problemu.

Trzeba bylo kombinowac z podmiana pliku do miflasha...

Masowo ludzie mieli problem z ich telefonami pod tym wzgledem. Takze ja dziekuje za ten sklep.

Ja dostalem z BG redmi 4a z jakims syfkiem, ale z odblokowanym BL wiec narzekac nie moge, bo odjelo mi to czesc zabawy przy instalowaniu romu. Natomiast wrzucilem linka tylko na pytanie o wersje... Wyglada na to ze nie bedzie juz wersji z 2GB ram tylko 3/32 i 4/64 ciekawe czy cos jeszcze popelnia. 

No i jak kolega wyzej zauwazyl wersja international sie pojawila gdzies, pytanie czy to nie pomylka/sciema. Jesli nie to bedzie znowu rn4x se/int/pro/nazwa kodowa. Czyli portfolio sztucznie pompowane kilkoma wersjami tego samego... gdzie w tym sens gdzie logika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie dostałem mojego Redmi Note 4 z - wersja MIUI 8.1.6.0 (MBFMIDI) MIUI Global 8.1/Stabilna - to pojawiło się po aktualizacji.

Niestety moja wiedza na temat tych ROM-ów MIUI jest żadna, moje pytanie czy ten ROM jest dobry lub zły?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...