Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nosze się z zamiarem zmiany mojego RN2 na RN4. I teraz mam problemik mały, chodzi o procesor montowany w RN4. Znalazłem dwie aukcje na Alliexpres a w nich opis w tytule:
1. Xiaomi Redmi 4 Pro Prime 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone Snapdragon 625 Octa Core CPU 5.0" FHD 13MP Camera 4100mah MIUI8

2. Original Xiaomi Cell phone Red rice Redmi note 4 Prime 64G ROM MTK Helio X20 Deca Core 5.5 " 1080P MIUI 8 Fingerprint ID note4

I teraz jestem w kropce. Który z tych procesorów jest "lepszy". Snapdragon czy MTK Helio? Jak zaczynałem swoją przygodę z Xiaomi to gdzieś tutaj przeczytałem że jeden z naczelnych tłumaczy MIUI nie bardzo lubi się z MTK i nie będzie tłumaczył i przygotowywał paczek dla tego procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ricki napisał:

To nie o pamięć chodzi. Te telefony które wskazałeś to redmi 4 i redmi NOTE 4 a to zupełnie inne sprzęty

Kurcze, ale babola odwaliłem i to dwa razy. Przepraszam, zaaferowany wyborem niedokładnie sprawdzałem. Teraz się poprawię.

Czyli nie ma RN4 na Snapdragonie?

Edytowane przez Wiskoler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KucharSP napisał:

Nie RAM tylko ROM :)

To już od Ciebie zależy i od tego czy będziesz używał dwóch kart SIM. Jeżeli masz jeden numer to możesz dołożyć kartę pamięci, z drugiej strony jeżeli masz na doplacenie do 64 i potrzebne Ci tyle to możesz brać...

Wiem że to tylko od mojej zasobności mojego portfela zależy, zdecydowałem się na wersję z 64 GB ROM. Mam dwa numery i wiem że nie będzie wtedy miejsca na kartę pamięci, a trochę muzyki noszę że sobą. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary RN4 (mam) jest od frontu czarny, a na tył to i tak jakieś etui założysz. Nie tylko ze względu na obudowę, ale na obiektyw aparatu, bo bardzo płytko jest osadzony i narażony na zarysowanie.

Poza tym, ten szary tył jest bardzo gustowny :) 

Edytowane przez AMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie to się będziesz martwił.

Raczej na telefony,na które jest global ROM sprzedawcy go wrzucają,bo i po co mieliby kombinować. Global ma OTA. A jak będziesz miał kaprys to sobie odblokujesz bootloader, wrzucisz TWRP i miuipolska/xiaomi.eu

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jesteście zadowoleni z tego telefonu? Chodzi mi bardziej o wersję z MTK, ponieważ taką mam zamiar nabyć.
Telefon jest responsywny  w codziennym użytkowaniu, aplikacje w tle się wyłączają (nie gram w gry)?

Da radę na spokojnie słuchać muzyki ze spotify i przeglądać neta, bo na moim gracie te dwie czynności się nie lubią :P

I jak oceniacie aparat? Na jakieś zdjęcia w słoneczne dni wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat, bo czarny bardzo mi się podoba....

Każdy telefon wygaszony ma czarny ekran i tymi paluchami aż tak nikt się nie przejmuje. .. wytrzesz i tyle, albo gumaka pewnie i tak założysz. ..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegos juz czasu nosze sie z zakupem i mysle ze dojdzie on do skutku. Mam jednak obawy zwiazane z SoC MTK. Wyczytalem pare opinii na en.miui.com o przypadkach sporego grzania sie tego procesora, jak to wyglada u kolegow, posiadajacych ten telefon. Ciekaw jestem rowniez czy da sie jakos dobic do chociazby 6 godzin sot, na tym aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bebol napisał:

Witam serdecznie. Od jakiegos juz czasu nosze sie z zakupem i mysle ze dojdzie on do skutku. Mam jednak obawy zwiazane z SoC MTK. Wyczytalem pare opinii na en.miui.com o przypadkach sporego grzania sie tego procesora, jak to wyglada u kolegow, posiadajacych ten telefon. Ciekaw jestem rowniez czy da sie jakos dobic do chociazby 6 godzin sot, na tym aparacie.

Telefon m od kilku dni (wersja 3/32), co do MTK przy dłuższym używaniu telefon trochę się grzeje, ale nie aż tak żeby parzył (poza tym w każdej chwili możesz sprawdzić sobie temperaturę baterii) ale na pewno jest wydajniejszy niż wersja ze snapem, co do SOT-u wszystko zależy od tego jak bardzo masz podświetlony ekran, ja mam na połowę z  automatyczną regulacją, wiadomo jak masz na max to będzie pobierał więcej energii, przy dość częstym używaniu telefonu pełne ładowanie średnio starcza na 1,5-2 dni (w moim przypadku), myślę że spokojnie da się dobić do 6h.

 

Dnia 13.02.2017 o 19:07, macierz napisał:

Ogólnie jesteście zadowoleni z tego telefonu? Chodzi mi bardziej o wersję z MTK, ponieważ taką mam zamiar nabyć.
Telefon jest responsywny  w codziennym użytkowaniu, aplikacje w tle się wyłączają (nie gram w gry)?

Da radę na spokojnie słuchać muzyki ze spotify i przeglądać neta, bo na moim gracie te dwie czynności się nie lubią :P

I jak oceniacie aparat? Na jakieś zdjęcia w słoneczne dni wystarczy?

Co do jednoczesnego korzystania ze spotify i internetu nie mam pojęcia, jeszcze nie sprawdziłem, natomiast aparat jest przewidziany tylko do robienia zdjęć przy dobrym oświetleniu, w nocy albo w ciemności musi być robione z lampą, ale jednak jak na taką cenę aparat bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, krainawilka napisał:

Czy w tym telefonie jest opcja przewijania ekranów w nieskończoność? Mam 6 ekranów i za każdym razem muszę się cofać...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

niestety w żadnym telefonie xiaomi nie ma funkcji zapętlania, może z czasem dodadzą z aktualizacją

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam wersję MTK 3/32 black - prezentuje się obłędnie, na globalu 8.0.4.0 stable (całkowicie spolszczony, nie stwarza żadnych problemów) poszukuję informacji w temacie porównania tego romu z MiuiPolska, (gdzieś obiło mi się o uszy że mniej drenuje baterię) czy jest sens przechodzenia z globala na "rodzimy" soft ;-), jeżeli macie jakieś spostrzeżenia będę wdzieczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba jeszcze nikt w łapkach tego nie miał ;) ale czy ktoś już robił zakusy do RN4x?

Interesuje mnie porównanie wersji RN4 (MTK) vs RN4x - wiadomo: procek, ale co oprócz niego? 

Być może, na porównania jeszcze za wcześnie... choć może ktoś z Was natrafił na jakąś anglojęzyczną recenzje czy porównanie. Ja oprócz specyfikacji, z których różnice nie wynikają, nic nie znalazłem. Chyba, że, poza zmianą procesora na inny, telefony się niczym nie różnią...

 

Edytowane przez kemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kemp napisał:

Na forum chyba jeszcze nikt w łapkach tego nie miał ;) ale czy ktoś już robił zakusy do RN4x?

Interesuje mnie porównanie wersji RN4 (MTK) vs RN4x - wiadomo: procek, ale co oprócz niego? 

Być może, na porównania jeszcze za wcześnie... choć może ktoś z Was natrafił na jakąś anglojęzyczną recenzje czy porównanie. Ja oprócz specyfikacji, z których różnice nie wynikają, nic nie znalazłem. Chyba, że, poza zmianą procesora na inny, telefony się niczym nie różnią...

 

Mam 2 argumenty przeciw RN4x. 1 wyższa cena, 2 słabszy procesor w porównaniu do MTK, poza tym różnica jest żadna, no chyba że można uznać turkusowy i różowy kolor obudowy

2 godziny temu, zupens napisał:

Witam, posiadam wersję MTK 3/32 black - prezentuje się obłędnie, na globalu 8.0.4.0 stable (całkowicie spolszczony, nie stwarza żadnych problemów) poszukuję informacji w temacie porównania tego romu z MiuiPolska, (gdzieś obiło mi się o uszy że mniej drenuje baterię) czy jest sens przechodzenia z globala na "rodzimy" soft ;-), jeżeli macie jakieś spostrzeżenia będę wdzieczny. Pozdrawiam

Też się przymierzam do wgrania softu MiuiPolska, tak jak piszesz ponoć dłużej trzyma bateria i ma jeszcze więcej funkcji personalizacji, też jest nakladka od xiaomi.eu ale nie wiem czym się różni od MiuiPolska.

Edytowane przez misieck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misieck:

U Chińczyka cena jest identyczna, zobaczymy co zrobią tzw. polscy dystrybutorzy.

Co do procka, to może słabszy od MTKa, ale oszczędniejszy dla baterii i dający nadzieję na Nougata dla androidożerców (nie dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...