Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przeznaczony do napisania swojej opinii, wad i zalet Rn4 oraz do zadawania pytań.  

Obecnie czekam na mojego Rn4 i chciałbym się dowiedzieć jakie zdanie mają na jego temat użytkownicy. Podejrzewam że taki temat może pomóc przyszłym nowym właścicielom tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rmn4 od 2 tyg. Odblokoałem, zrootowałe i zainstalowałem global. Żadnych kłopotów z responsywnością. Może w wersji 2/16 - na 3/64 nie odnotowałem. Aparat z pewnością nie powala ale nie ma co narzekać zważywszy na cenę. Można powiedzieć że za te pieniądze jest naprawdę dobrze. Głośnik przeciętny ale już na słuchawkach jest b.dobrze. skaner palucha wg mnie w rmn3 działa lepiej ale też nie jest źle. Żadnych kłopotów z Bluetooth. Łączy się bez problemu nawet z kilkoma urządzeniami na raz. Ogólnie bardzo fajny fon.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zamiarem kupna xiaomi redmi note. W gre wchodzi xrn3 pro, xrn4 mtk 3gb badz xrn4 snap.

Ktory z nich jest najbardziej wydajny? na telefonie praktycznie nie gram, sluzy glownie jako sluchawka i przeglądarka. Wczoraj wyszedl note 4 ze snapdragon ale stosunkowo malo informacji jeazcze o nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

W dniu jutrzejszym powinien do mnie dotrzeć Redmi Note 4 (MTK) 3/64GB. 

Jest od Goldwaya więc pewnie tradycyjnie zablokowany bootloader i syfmiui.

Robiłem ostatnio Redmi Pro i pytanko do posiadaczy Note 4 czy ten model też robi się podobnie jak Pro czyli:

bootloader, twrp (cofface bo innego nie znalazłem), xiaomi.eu? no i zasadnicze pytanie jeśli uda mi się dojść do tego momentu to czy twrp widzi kartę sd czy też trzeba robić format data (jak musiałem to czynić w Redmi Pro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem ten telefon w Anglii: http://www.ebay.co.uk/itm/282259621208 Niestety okazalo sie ze  przyszedł do mnie na ROMie Miui 8.0.5.0.0 Global Stable MBECNDG. 

Chcialbym wgrac oficjalny stabilny dev eng. Mam kilka pytan:

1. Czy moge skorzystac z tego poradnika (bez odblokowania bootloadera) link

2. Znalazlem cos na zagranicznej stronie (oczywiscie 1 sposób) link

3. Czy tylko to w pelni poskutkuje (trzeba wgrac Chine dev a dopiero potem oficjalny angielski) link

4. Trzeba poprosic chinczykow o odblokowanie oraz wgrac fastboota i MIUI ROM, jednak jest ich wiele i nie do konca wiem ktory wybrac:

Redmi Note 4G Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 4G Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 4G Latest China Stable Version Fastboot File Download

Redmi Note 4G Latest Global Stable Version Fastboot File Download


Redmi Note 4 Latest China Developer Version Fastboot File Download 

Redmi Note 4 Latest China Stable Version Fastboot File Download

Redmi Note 4 MTK Latest Global Developer Version Fastboot File Download 

Redmi Note 4 MTK Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download 

Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

 

Dziekuje za pomoc! 

Edytowane przez Jorgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, ricki said:

Dziekuje Ricki, Twoja pomoc okazala sie niezbedna!

Nameczylem sie bez potrzeby (sciagniety zly soft, brakowalo plikow w folderze img). Po sciagnieciu  Redmi Note 4 MTK Latest Global Stable Version Fastboot File Download  i zastosowaniu poradnika od Rickiego wszystko hula. 

 

Pozdrawiam i w razie pytan PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@ricki Tak, jest obsługiwane. Tu, gdzie użytkuję kilka razy "wskoczył" mi zasięg 4G+. Mam w Play, ale w przeciągu miesiąca zamierzam zmienić sieć i zastanawiam się, która byłaby dla mnie najlepsza ( żeby jak najwięcej lte łapało ). Ma ktoś jakieś doświadczenia/porady?

Co do samego telefonu - kosmos w porównaniu z xperią e3. Cena - bardzo przystępna. Możliwości telefonu naprawdę spore. Bateria trzyma bez problemu 2 nawet 3 dni przy "normalnym" użytkowaniu (internet, rozmowy, smsy, messenger i cały czas włączony internet). Inaczej jest, gdy włączę Hearthstone'a. Ale i tak przy kilkunastu rozgrywkach telefon wytrzymuje cały dzień. W nocy od około 22 do 7 rano spada tylko 2% baterii. Gorzej było, gdy miałem syfmiui ( 13% ). Aparatu nie będę tutaj oceniał, gdyż nie jestem znawcą w tej kwestii. Nakręciłem chyba 2-3 filmy po 30 sek. Otrzymana jakość spełnia moje skromne oczekiwania :)

Mam go od chyba 3 tygodni, ale już wiem, że następny telefon będzie od Xiaomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie mieszkasz. Play ma jeszcze sporo lokalizacji gdzie ma agregacje lte1800 i lte2100, a mało który model potrafi to agregowac i wątpię żeby ten to potrafił. Najlepsze LTE-A w Play to agregacja lte1800 i lte2600,jest tego już sporo,ale jeszcze nie wszędzie. Możesz podejrzeć na mapa.btsearch.pl jakie masz u siebie pasma

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, 
od razu piszę, że jestem słaby "w te klocki", wiec proszę o wyrozumiałość, najbardziej zaawansowaną rzeczą jaką zrobiłem z telefonem było "zmiksowanie" muzyki w sony ericsson k550i - więc sami zrozumcie :)

zabieram się do zakupu tego telefonu http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-black-3-32gb-nowy-polska-i6693622513.html?no-rwd=1
i tu pojawia się moje pytanie, czy muszę coś robić z oprogramowaniem, bo dużo się naczytałem o telefonach xiaomi i teraz już sam zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja Ci nie poradzę bo na wszystkie swoje sprzęty od razu pakuję miuipolska (xiaomi.eu) a ten widzę że jest na globalu. Mam złe doświadczenia z globalem (nie z redmi note 4) ale to spowodowało iż temat tego softu omijam z daleka

Tapatalk by Oneplus2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ta Polska nakładka jest lepsza od globala, to prawda?

Wyczytałem też na jakiejś stronie, że trzeba dostać coś w stylu pozwolenia od xiaomi, bo inaczej można sobie zablokować telefon.

Jeśli można zainstalować Polską wersję to czy są jakieś specjalne punkty, gdzie można to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest lepsza :)
Na zdjęcie bootloadera trzeba dostać pozwolenie (wszystko jest opisane na forum) ew. Instalacja softu xiaomi.eu możliwa jest w micenter we Wrocławiu albo z pomocą tutoriali we własnym zakresie

Tapatalk by Oneplus2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuję zakup telefonu Xiaomi Redmi Note 4 Pro 3/32 z czarnym przodem i tyłem z procesorem MTK. Moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa oprogramowania? Będzie można na niego wgrać MIUI Polska ze zwykłego Note 4? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...