Jump to content

MIUI 7.1.19

Acid
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, fipa napisał:

To kup pakiet internetowy i daj spokój. To telefon nie nawigacja.

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Zreszta to co pobiera nawigacja z apgs do polaczenia to sladowe ilosci. Nie raz uzywalem mapy google do nawigowania przez 2-4h i pakiet jak nie ruszony. Wiec przy takim zlapabiu tylko fixa to parodia.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

E, no Panowie @fipa i @Redmi2 udzielili iście fachowej porady i pomocy przedstawiając swój niezwykle ciekawy sposób rozumowania... A ja całe życie myślałem że jak w samochodzie jest klima to po to by działała i z niej korzystać a jak w telefonie mam GPS to po to żeby działał i żeby można było go używać... Czyli idąc Waszym tokiem myślenia jeżeli któraś aktualizacja przyniesie kolejne błędy i bugi i np będzie wywalac mi FC w dialerze i będzie się wysypywał zanim zdąże wybrac numer to można liczyć na pomoc w stylu "dzwon przez Skype" albo "do rozmów kup drugi telefon a z xiaomi korzystaj z pozostałych funkcji (działających)"?..

• Like 8

Zaktualizowałem Mi4 do 7.1.20 kilka razy wysypało FC ustawień, tapet, itp. ale już jest spokój.

GPS jak wcześniej pierwszego fixa łapał do minuty, tak teraz 5s, a pogoda nie jest zbyt dobra. Nie wiem czy miał na to wpływ ClockSync, gdzieś czytałem, że ma to niby pomóc i faktycznie różnica była szalonych 2s.

Co w ogóle stało się z ikoną Gmail? Średnio pasuje do reszty, wszystkie są "płaskie" i mają żywsze kolory, a teraz Gmail jakieś cienie i stonowany kolor. Pewnie za chwilę się przyzwyczaję, ale pierwsze spojrzenie to był szok ;)

• Like 1

Witam ponownie walczę z tym znikajacym zasięgiem zmieniałem chyba wszystkie możliwe opcje które mogły by mieć wpływ na zasieg i dalej nic w między czasie ściągnąłem najnowsza aktualizacje tylko mam jeszcze pytanie jak z aktualizować rozumiem że z twrp wchodzę w plik zip robię instal potem odpalam telefon i jest po sprawie tylko pytanie czy wszystkie aplikacje i dane do logowania zostaja

@kris78: Wszystko zostaje, o ile sam ręcznie nie zrobisz jakiegoś "wipe". Zrób sobie tylko na wszelki wypadek kopię całego systemu w TWRP, gdyby się okazało, że oprócz problemów z zasięgiem dojdą inne błędy, łatwiej będzie cofnąć wersję.

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Oj sorki pomylilem pocket mode z smart cover :-) hehe. Ale tak czy tak jak wylaczysz pocket mode jesli z czujnikiem jest wszystko ok, to mimo jego zasloniecia powinno sie dac odblokowac tel normalnie, z zalaczonym pocket mode wyswietli sie komunikat.

Powinno, ale sie nie da :-) jak widac, nie tylko u mnie :-) probowalem kalibrowac czujnik, dzis wieczorem pojdr biegac, to dam znac czy pomoglo :-) podobnie w kwestii wygaszania ekranu przy rozmowie, bo tez mam problem, zeby sie zaswiecil jak skoncze gadac i chce zakonczyc rozmowe (telefon nie reaguje na ustawienie, zeby sie nie wygaszal ekran w czasie rozmowy, nadal sie wygasza). Mozna konczyc rozmowe przyciskiem power, ale chyba nie o takie rozwoazanie chodzi, nie jest to wygodne, juz mi sie zdarzylo rozlaczyc przez to...

@santos Zgadzam się z Tobą. Kiedy to forum powstało można było bez żadnych obaw o głupkowate wypowiedzi opisać swój problem i inni użytkownicy pomogli Ci go rozwiązać. Gdzieś od 1,5 roku wchodzę tutaj z nudów. Zdecydowanie nie ma sensu zgłaszać problemów, bo większość tutaj to jacyś pseudo użytkownicy, którzy tylko biją posty, przy każdym opisanym problemie podają pseudo pomoc (co zazwyczaj równe jest totalnej głupocie) i tylko człowiek niepotrzebnie strzępi sobie tutaj język. Jedyna nadzieja leży po stronie użytkowników z najdłuższym stażem i co mają łeb na karku, jak np. Acid, latet czy ZduneX25.

• Like 8

@Redmi2 ja jeśli pomóc nie potrafię to noe odzywam się w ogóle. A że moja wiedza nie jest tak obszerna jak innych forumowiczów czy Twoja (nie ironizuję, mówię poważnie) to i nieczęsto można spotkać moją poradę czy rozwiązanie problemu, częściej już ewentualnie jakąś podpowiedź. 

Nie podbijamy własnych postów =P

Miałem na kompie v7.5.2.0.MXDCNDEv7-6.0 .Wrzuciłem przez TWRP (HUH jak dobrze że widzi go na pc bo nie mam nigdzie przejsciówki do pena ani pena na micro)

Poszło telefon wstał :D  Ale już łzy w oczach były :D Btw. Dzięki :)

Edited by BlackSkill
  • Like 1

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

Hehe to nauczka na przyszlosc nie robimy wipe system.
Kilka razy sprobuj zainstalowac z pliku zip spod twrp. Powinno pojsc za 2-3 razem.
A jak nie to pobierz sobie miflash(o ile nie masz). Tel wylacz albo spod twrp reboot to fastboot( taki rpbocik i mitu w nim grzebiacy na ekranie) pobierz fastboot rom china dev do mi4 i sflashuj zaznaczajac flash all i wybierajac plik flash_all bat. Potem wgraj rom xiaomi.eu na tel. Znowu przejdz do fastboot i zainstaluj twrp zanpomoca komend adb.
A spod twrp juz wiesz jak :-) tyle ze po instalacji dajesz reboot to system (bez zadnyh wipe).
Potem wracasz do twrp i wipe-advanced wipe i zaznaczasz:data, dalvik, cache i internal storage i reboot to system i juz.

Nie mam zamiaru nabijać postów ani nikogo się czepiać, zaznaczam to na początku a pytam z ciekawości. Kiedyś z potrzeby zaszyfrowałem swoje Redmi3 ( nie musicie wytykać jaki to badziew czy coś, wiem że są osoby które niezbyt cenią ten model) i wszystko prócz większym zużyciem baterii ( zapewne przez wciąż działające szyfrowanie na urządzeniu w locie) wszystko działało dobrze. 

Musiałem jednak wrócić do starszego ROMu i okazało się iż spod TWRP mimo że pytał o symbol ustawiony przy odszyfrowaniu nie szło nic zrobić więc wybrałem właśnie Wipe System. Miałem odbudowywanie struktury partycji czy jakoś tak i dłuuuuuugo to wszystko trwało ale udało mi się wgrać w końcu ROM bez problemów.

Pytanie więc jest takie z czym to się wiąże i czy skoro radzisz unikać tego jak duże ryzyko jest uceglenia telefonu?

Wiem że to nie miejsce na offtop ale skoro ten temat został poruszony...

Tak jak pisałem wcześniej ciągle mam ten sam problem nawet jak przeszedłem 7.1.20 jak mam ustawione w automacie to co chwila rozłacza i łączy na nowo z innym operatorem jedyne wyjście na tą chwilę to podłączyłem się ręcznie z jednym operatorem jest to rozwiązanie na chwilę ponieważ często podróżuje i nie chce mi się co chwile sprawdzać czy mam zasieg dodam że sprawa dotyczy tylko roamingu może wie ktoś co z tym fantem zrobić 

Edited by kris78

8 minut temu, JacekBB napisał:

Co  wychodzi lepiej i szybciej? Kopia wTWRP czy w chmurze xiaomi?

Rozumiem, że chodzi Ci o System i Apki? 

Ja wolę TWRP, jak Ci się system spieprzy powiedzmy przy aktualizacji albo nie będzie Ci odpowiadać to przywracasz backup poprzedniego i już. Możesz mieć backup na telefonie, pendrive, kompie w razie czego. Zapewne i tak przy każdej aktualizacji wchodzisz do TWRP.

Z kopii w chmurze nie przywrocisz (chyba) systemu ino ustawienia. 

9 godzin temu, Rdzeniuch napisał:

Witam. Mam problem z Motywami i MiFit. Aplikacja nie widzi internetu z WIFI a z sieci już tak. Poza tym nie mam zakładki "Fonts". 

Też nie mam zakładki Fonts ale..możesz wgrać sobie czcionkę dowolną tak jak się to robi w przypadku motywu z rozszerzeniem *.mtz, telefon potwierdzi że motyw ( czcionka została zastosowana) chociaż żadnych zmian nie będziesz widział. Przechodzisz wówczas do USTAWIENIA --> WYŚWIETLACZ i tutaj masz krój czcionki, wchodzisz w to i masz widoczne dograne czcionki.

Ja tak zrobiłem i u mnie to działa.

Witam. Na tym romie mam problem z telefonem taki, że po ustawieniu automatycznie wyłączania i włączania telefon rano w ogóle się nie włącza. Mało tego gdy wymuszę ręcznie włączenie to traci zasięg i ikony od włączania WiFi i danych komórkowych w panelu sterowania są nieaktywne. Do tego problemu dochodzi jeszcze taki, że często telefon, mimo ustawienia w opcjach wygaszania ekranu po 30 - sekundach, wcale się nie wygasza. Po zrobieniu dzisiaj wipe cache dane komórkowe normalnie się włączają i ekran również normalnie się wygasza. . Nie wiem co jest grane, ale wcześniej takich problemów nie miałem. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Ma ktoś problem po tej aktualizacji z szybkością wifi,miałem wczesniej 40-50 Mbps a teraz 3-4 Mbps.Na laptopie dalej bezprzewodowe wifi około 50 Mbps a na Kate na którym było podobnie teraz mam te 3-4 Mbps,jakieś porady?,wipe robiłem i nie pomogło

@Redmi2

przecież ADB ma swoje komendy i w TWRP możesz odpalić ADB SIDELOAD i nim powrzucać pliki itd. Nie musisz mieś systemu. Przez ADB sideload możesz np wejść w pliki systemowe bez roota i podmienić. Sam z tego korzystałem jak ubiłem HTC któregoś a on nie miał USB OTG a wtedy jeszcze nie działało MTP w TWRP. 

@mgreta36  komendy do ADB są np tutaj https://developer.android.com/studio/command-line/adb.html

Jak np macie system bez gappsów i bez menedzera plików to jak zainstalujecie coś ?  A no przez ADB jakiegoś aptoida i po sprawie.

Niestety nie zawsze było tak kolorowo jak teraz, że wszystko było podane na tacy.  Kiedyś odblokowanie bootloadera i root w desire Z to było pół godziny klepania komend właśnie przez ADB co by wszystkie pliki wrzucić. Później wymyślili roota co się przez .zip wrzuca z TWRP. Zresztą TWRP kiedyś nie było tylko CWM, później philz i później TWRP

@Redmi2 co do GPSa na MI5 to sory, ale ja dużo korzystam i czas fixa jest istotny. Szczególnie jak wbijesz adres, dojedziesz do celu jakieś 10km dalej a on go dalej nie złapie. I to nie testerem, a tomtomem czy automapą czy IGO. Czasami jak chwycił to chodził a czasami miał to gdzieś. 
Na lineage odpalam i jest. Tak jak to było kiedyś na andku 6 z tym, że tu mam 7.1.1

Edited by witek_77

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Normalmy rom od xiaomi.eu na andku 4.4.4, update z piatku 7.1.20 dla redmi 2 811. Polecam na slabszy redmi 2 czyli 1GB.

Dla Redmi 2 Pro będzie też chodził stabilnie?

ostatni jaki  mam wgrany na 4.4.4. to z xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4

warto wgrywać?

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_7.1.20_v8-4.4.zip

Edited by max35

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Tak zainstalujemy spod twrp :-P. Wiem o komendach adb, chodzilo mi o wgranie twrp przez komendy fastboot, a kolega@mgreta36 mnie poprawil, bo napisalwm adb, ale tak naprawde wszyscy wiedzieli o co chodzi.

Hehe racja, tak jest jak się na szybko czyta. Zrozumiałem, że mgreta36 potrzebuje te komendy :) Sorki.

Dnia 20.01.2017 o 10:13, Redmi2 napisał:

A moze beda i kolejne.
Dzis dostalem duze ota :-) 3.8MB do wersji 7.1.20 raczej duzych zmian nie wprowadzili w porownaniu do 7.1.19 :-)

Jakie zmiany są w ROM'ie  xiaomi.eu_multi_HM2XWC_7.1.20_v8-4.4    dla android 4.4.4?

wydanym dzisiaj?

Dnia 25.01.2017 o 10:37, Szyszonek napisał:

Nie do konca sie z Toba zgodze albo moze inaczej - wyjasnij mi czemu w moim telefonie sie dzieje taka smieszna sprawa. Nie wiem od czego jest to zalezne, ale przy wylaczonym pocket mode, gdy uzywam telefonu w czasie treningow w etui na ramie - nie moge go odblokowac, gdyz moje etui zaslania czujnik swiatla, generalnie cala gore ekranu. Nie wiem czemu sie tak dzieje, ale ekran wybudza sie na sekunde, po czym gasnie i znow trzeba go wybudzic. Nie idzie odblokowac telefonu. Dopiero odsloniecie gornej czesci telefonu (lekkie wysuniecie z etui) rozwiazuje problem. Dziwi mnie to, ale tak juz mam w tym telefonie od poczatki, problem nie wystepuje przy zaslonieciu czujnika reka itp., Redmi 4 Pro (dzialo sie tak i na miui.eu dev i na miui.eu stable). No i wykluczam mozliwosc posiadania wcisnietego przycisku blokady w etui...

Mam tak samo w Mi4c, jak próbuję odblokować telefon poprzez DT2W przy włączonym Pocket mode, ekran na chwilę się wybudza po czym gaśnie. I jak tu biegać, czy rowerem z uchwytem na telefon jeździć? Ostatnią wersją MIUI, gdzie to działało, jest 6.7.7. Pisałem o tym wielokrotnie, zgłosiłem bug na en.miui.com i ciągle d*pa. Wprowadzają od groma nowych funkcji, a nie ogarnęli jeszcze starych. Ale mogą się pochwalić cotygodniowymi aktualizacjami. WOW.

Dnia 25.01.2017 o 11:01, FromWP napisał:

Zgadzam się, ta kalibracja proximity sensora pomaga na wiele dolegliwości.

Na problem z Pocket mode nie pomaga :(

22 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie martw sie mialem ten sam problem na mi4, a problemem okazalo sie szklo, niby nie zachodzilo na czujnik ale jednak, zdjalem i jak reka odjal.

Hmm, zmieniałem wersję MIUI 6.7.7 (tutaj to działa) na nowsze (w tych już nie działa), a nie zmieniałem szkła. Może muszę kupić ORYGINALNĄ szybkę od Xiaomi? Buahahaha.

• Like 1

A gdzie ja napisałem, że wszystko mi nie działa?
Piszę, mam nadzieję, zrozumiale, ale jak ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to już nic na to nie poradzę: nie działa mi tandem Przypadkowe użycie (Pocket mode) z DT2W. I tyle, reszta jest ok.

Gdybym mógł, to dalej korzystałbym z wersji 6.7.7, ale tam z kolei nie działa aplikacja Dokumenty, bez której nie można np. załączać dowolnych plików do maila.

• Like 2

• Acid locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...