Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

Pokaz o co biega? Mi miband i mi mouse powoduja pobieranie przez bt 1-2% na wykresie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak o co biega. Od listopada na mi note tak jest z tym że teraz coraz gorzej i jest wyczuwalne zeżeranie energii przez bt jak jest włączony. https://cloud.tapatalk.com/s/588752254549e/Screenshot_2017-01-24-14-08-01-225_com.miui.securitycenter.png?
Przy opcji z mibandem to leci bateria strasznie. Do września było wszystko oki. A w listopadzie przy którejś się posypało. Dodam że najlepiej mi bateria trzymała na którejś wrześniowej, ale już nie pamiętam numerka.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Fakttcznie totalna lipa. Probowales miflash w edl na china dev z flash_all i chwile posiedziec na china 1-2 dni zeby sprawdzic?

EEEE nie. Po prostu się wkurzę i zainstaluje wersje z września. Na razie to z aktu na aktu cierpliwie czekam z nadzieją ,że w końcu zrobią. Ale chyba tylko cofnięcie mi zostaje. A nie wiedzę sensu przechodzić na china, no chyba że mi się odwidzi ;)

Też by mi się MiFlash przydał, ale tak bardzo nie che mi się go robić :/

Też bateria jakoś dziwnie mi zaczęła lecieć. Może przed przesiadką na 7.0 zrobię.

Edited by don_kamillo

59 minut temu, Redmi2 napisał:

Ee zrob sobie pelniutka kopie w twrp i jedziesz na china przez miflash w edl. Posiedzisz z 1-2 dni jak bedzie to samo to przywracasz xiaomi.eu i juz :-) a przynajmniej bedziesz wiedzial co i jak.

@Redmi2 ten temat będzie ok? 

O ile dobrze pamiętam to Global dev i Chine dev nie blokują obecnie bootloader'a? Dobrze pamiętam?

Chyba musisz zrobić Factory Data w recovery. Lub ustawienia fabryczne. Bo to raczej nie jest normalne.

Tapatalk - Redmi Note 4 Prime

• Like 1

Dla Redmi note 4 ostatnia poprawka 7.1.19 jest niestabilna - w pewnym momencie ekran się zrobił cały czarny i pomógł dopiero restart telefonu. W tej chwili od czasu do czasu telefon się sam z siebie restartuje. Takich problemów nie było na żadnej z wcześniejszych wersji.

2 sztuki mi5 z tym samym featurem

jak na ekranie blokady przyciskam 2x szybko przycisk power to tapeta znika(a na drugim znika wszystko poza tym wskaźnikiem odblokowania)

wersja 7.1.20

tylko u mnie?

#edit

teraz coś poklikałem i na drugim jest to samo co na pierwszym, czyli zegary też się wyświetlają, tylko tapeta znika

Edited by moth

Aż taki problem to nie jest ale wolałbym żeby powiadomienie w postaci drugiego było zawsze tak wyświetlane. Jak na czystym andku

====
Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk.

Witam.

Po aktualizacji MI5S z Global stable 8.0.3.0 do MIUI Polska 7.1.20 mam problem z kalendarzem. Zasysa mi z kontaktów błędne daty urodzin (np urodziny z 2.04 pokazuje w dniu 27.01) W kontaktach jest OK. Miał ktoś taki problem. Może Macie jakiś pomysł jak to obejść.

Pozdrawiam

12 godzin temu, moth napisał:

2 sztuki mi5 z tym samym featurem

jak na ekranie blokady przyciskam 2x szybko przycisk power to tapeta znika(a na drugim znika wszystko poza tym wskaźnikiem odblokowania)

wersja 7.1.20

tylko u mnie?

#edit

teraz coś poklikałem i na drugim jest to samo co na pierwszym, czyli zegary też się wyświetlają, tylko tapeta znika

mam to samo

Witam.

Po aktualizacji MI5S z Global stable 8.0.3.0 do MIUI Polska 7.1.20 mam problem z kalendarzem. Zasysa mi z kontaktów błędne daty urodzin (np urodziny z 2.04 pokazuje w dniu 27.01) W kontaktach jest OK. Miał ktoś taki problem. Może Macie jakiś pomysł jak to obejść.

Pozdrawiam

Dzisiaj rano 2 wydarzenia urodziny osób które dziś och nie mają. Po raz pierwszy mi się coś takiego wydarzyło. Rom aktualny Xiaomi.eu 7.1.19.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ma ktos na Mi4 roziwazanie dotyczace GPS-a. Jest mi bardzo potrzebny, a tylko przy pomocy danych mobilnych moge zlokalizowac moje polozenie. Sam GPS bez wspomagania nie łapie nawt 1 FIXa

Ma ktos na Mi4 roziwazanie dotyczace GPS-a. Jest mi bardzo potrzebny, a tylko przy pomocy danych mobilnych moge zlokalizowac moje polozenie. Sam GPS bez wspomagania nie łapie nawt 1 FIXa

To kup pakiet internetowy i daj spokój. To telefon nie nawigacja.
  • Like 2

4 minuty temu, fipa napisał:

To kup pakiet internetowy i daj spokój. To telefon nie nawigacja.

No pomogles kolego nie ma co :) Jakos wczesniej wszystko bylo ok, nie mówie tu o dokladnosci, ale samym zarysie na mapie  podczas biegu. 

40 minut temu, bartaso77 napisał:

No pomogles kolego nie ma co :) Jakos wczesniej wszystko bylo ok, nie mówie tu o dokladnosci, ale samym zarysie na mapie  podczas biegu. 

Przyzwyczaj się do tego typu porad, to coraz powszechniejsze tutaj. Jak coś nie działa, to po prostu nie korzystaj z tej funkcji :D A najpewniej to coś sobie namieszałeś w systemie, i dlatego Ci nie działa :D 

A tak na poważnie, to ktoś już tu chyba nawet próbował z podmianą pliku gps.conf z innych wersji i nie pomagało, więc najpewniejszym rozwiązaniem będzie powrót do tej wersji MIUI, na której GPS działał Ci poprawnie. Na przyszłość dobra rada - o ile nie zrobiłeś sobie pełnej kopii systemu w TWRP przed aktualizacją, to następnym razem rób kopię, to tylko dodatkowe kilka minut czasu, a naprawdę pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, jeśli okaże się, że aktualizacja wprowadziła jakiś upierdliwy błąd.

Edited by mars28
  • Like 3

Dnia 23.01.2017 o 15:38, Redmi2 napisał:

Nie prawda. To co piszesz ma sie nijak do tego o co pytal kolega wyzej.

To co mu sie pokazuje to ekran z blokady przy wlaczonej opcji "przypadkowe uzycie" w ustawienia-ekran blokady - zaawansowane(patrz screeny)

To sluzy do tego aby tel sie przypadkowo nie odblokowal np. w kieszeni lub nie wiem torebce kobiety. Jesli w jakikolwiek sposob jest zasloniety czujnik swiatla, wtedy wyswietli sie taki komunikat jesli nastapi przypadek proby odblokowania telefonu.

Jesli nam cos zaslania ten czujnik a sami chcemy odblokowac telefon takze ujzymy ten komunikat i albo usuniemy przeszkode na czujniku lub odblokujemy za pomoc kombinacji klawisz vol+ i wstecz na przycisku pod ekranem.

Jesli natomiast mamy ta opcje wylaczona " przypadkowe uzycie" to zasloniecie czujnika nie ogranicza odblokowania ekranu.

Nie wyswietli sie komunikat a ekran odblokujemy nawet zaslaniajac czujnik.

To ma sie nijak do dzialnia czujnika podczas rozmowy..

Nie do konca sie z Toba zgodze albo moze inaczej - wyjasnij mi czemu w moim telefonie sie dzieje taka smieszna sprawa. Nie wiem od czego jest to zalezne, ale przy wylaczonym pocket mode, gdy uzywam telefonu w czasie treningow w etui na ramie - nie moge go odblokowac, gdyz moje etui zaslania czujnik swiatla, generalnie cala gore ekranu. Nie wiem czemu sie tak dzieje, ale ekran wybudza sie na sekunde, po czym gasnie i znow trzeba go wybudzic. Nie idzie odblokowac telefonu. Dopiero odsloniecie gornej czesci telefonu (lekkie wysuniecie z etui) rozwiazuje problem. Dziwi mnie to, ale tak juz mam w tym telefonie od poczatki, problem nie wystepuje przy zaslonieciu czujnika reka itp., Redmi 4 Pro (dzialo sie tak i na miui.eu dev i na miui.eu stable). No i wykluczam mozliwosc posiadania wcisnietego przycisku blokady w etui...

Nie do konca sie z Toba zgodze albo moze inaczej - wyjasnij mi czemu w moim telefonie sie dzieje taka smieszna sprawa. Nie wiem od czego jest to zalezne, ale przy wylaczonym pocket mode, gdy uzywam telefonu w czasie treningow w etui na ramie - nie moge go odblokowac, gdyz moje etui zaslania czujnik swiatla, generalnie cala gore ekranu. Nie wiem czemu sie tak dzieje, ale ekran wybudza sie na sekunde, po czym gasnie i znow trzeba go wybudzic. Nie idzie odblokowac telefonu. Dopiero odsloniecie gornej czesci telefonu (lekkie wysuniecie z etui) rozwiazuje problem. Dziwi mnie to, ale tak juz mam w tym telefonie od poczatki, problem nie wystepuje przy zaslonieciu czujnika reka itp., Redmi 4 Pro (dzialo sie tak i na miui.eu dev i na miui.eu stable). No i wykluczam mozliwosc posiadania wcisnietego przycisku blokady w etui...

Miałem też takie problemy. Było to bardzo denerwujące. Pomogła kalibracja tego czujnika zbliżeniowego w diagnostyce urządzenia.

• Like 1

15 godzin temu, jacpol napisał:

Dla Redmi note 4 ostatnia poprawka 7.1.19 jest niestabilna - w pewnym momencie ekran się zrobił cały czarny i pomógł dopiero restart telefonu. W tej chwili od czasu do czasu telefon się sam z siebie restartuje. Takich problemów nie było na żadnej z wcześniejszych wersji.

Na rn3 pro Kate też się restartował szegolnie przy kopiowanie z karty sd lub na odwrót po 7.1.19

4 minuty temu, Mariusz Kowalski napisał:

Miałem też takie problemy. Było to bardzo denerwujące. Pomogła kalibracja tego czujnika zbliżeniowego w diagnostyce urządzenia.

Zgadzam się, ta kalibracja proximity sensora pomaga na wiele dolegliwości. Na tym wydaniu romu np w trakcie lub po zakończeniu rozmowy w dwóch telefonach (Redmi 3 i 3s) odpalały się notatki z przypadkowymi wpisami. Podobny objaw zaobserwowałem już dawno temu na starszym romie w Redmi 2. Kalibracja czujnika zbliżeniowego likwiduje ten problem ( ale ni cholery nie wiem jaki związek mają notatki z czujnikiem zbliżeniowym, nawet ikona jest schowana w katalogu na innym ekranie).

11 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Moglbys napisac cos wiecej o tej kalibracji? Sciezka dostepu i metodyka kalibracji. Niestety nigdy takich rzeczy nie robilem, a rzeczywiscie jest to denerwujace...

10 minut temu, Szyszonek napisał:

Moglbys napisac cos wiecej o tej kalibracji? Sciezka dostepu i metodyka kalibracji. Niestety nigdy takich rzeczy nie robilem, a rzeczywiscie jest to denerwujace...

Tu masz ale na przykładzie Redmi 3, u ciebie może się minimalnie różnić. Po wejściu w Proximity sensor zbliżasz i oddalasz rękę nad czujnikiem, potem klikasz kalibracja i powinno się wyświetlić succes.

• Like 1

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Tp wylacz pocket mode i zobaz ze jest tak jak mowie.
Ja mam wylaczona ta opcje bo nie mam case z klapka lub okienkiem na ekranie.
To co napisalem jest prawda i dokladnie jest tak jak napisalem.

Tp wylacz pocket mode i zobaz ze jest tak jak mowie.
Ja mam wylaczona ta opcje bo nie mam case z klapka lub okienkiem na ekranie.
To co napisalem jest prawda i dokladnie jest tak jak napisalem.

Mam wylaczony pocket mode :-)

Jak nie masz wgraj samouczek tam możesz wejść w diagnostykę urządzenia. Jak będziesz w diagnostyce odpal czujnik zbliżeniowy i postępuj zgodnie ze wskazówkami które będą wyświetlać się na ekranie. Czyli zasłanianie odsłanianie czujnika i tyle.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

3 minuty temu, FromWP napisał:

Tu masz ale na przykładzie Redmi 3, u ciebie może się minimalnie różnić. Po wejściu w Proximity sensor zbliżasz i oddalasz rękę nad czujnikiem, potem klikasz kalibracja i powinno się wyświetlić succes.

Dzieki, zaraz sie bede tym bawil :-)

witam gadam sobie przez telefon a jestem gaduła to min 20 min chce wyłączyć rozmowe a tu czarno kombinuje z nie usypiaj i innymi rzeczami ale juz szału dostaje

Witam mam wersję  6.12.29 na mi5s ponieważ temat jest już zamknięty to nie mogę tam pisać ale może ktoś miał podobny problem chodzi o to że właśnie jestem zagranicą i mam mały problem co chwile telefon gubi na chwilę zasieg jak byłem w Polsce wszystko pięknie działało czy ma na to wpływ roaming a może problem tkwi że karta sim jest w slot 2

10 minut temu, ppmuzyk napisał:

a tu czarno kombinuje z nie usypiaj i innymi rzeczami ale juz szału dostaje

Spróbuj kalibracji tego czujnika zbliżeniogo, nie wiem czy pomoże, na pewno nie zaszkodzi. Masz o tym kilka wpisów wyżej.

2 minuty temu, kris78 napisał:

Witam mam wersję  6.12.29 na mi5s ponieważ temat jest już zamknięty to nie mogę tam pisać ale może ktoś miał podobny problem chodzi o to że właśnie jestem zagranicą i mam mały problem co chwile telefon gubi na chwilę zasieg jak byłem w Polsce wszystko pięknie działało czy ma na to wpływ roaming a może problem tkwi że karta sim jest w slot 2

Nie napisałeś w jakiej super sieci masz sim?

Guest
This topic is now closed to further replies.