Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Wczoraj stawiałem soft od nowa na mi5s. Miałem wgrane China stable i dzienne tapety były. Po wgraniu Xiaomi.eu nie ma. Może to jakieś ustawienie albo błąd softu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Już Ci pisałem w którymś poście i na PW że też tak mam że na dev china działają a na xiaomi.eu nie. Sprawdzałem na kilku wersjach xiaomi.eu i zgodnych w numeracji china dev i jest tak jak piszesz. 

Co do GPS'a na Mi5 to pierwszego fix'a łapał w niecałe 2 minuty. Kolejne to była kwestia 2-5 sekund.

W antutu wynik spadł z 124tyś (6.11.10) do 119tyś (7.1.19), ale nie czuję żadnej różnicy w wydajności w aplikacjach.

Kalibracja optycznej stabilizacji szału nie robi, wręcz praktycznie różnicy nie ma na mojej Mi5.

Większych błędów nie zauważyłem, ale będę jeszcze testować.

W kwestii nie działającego AdAway rozwiązaniem okazuje się być instalacja najnowszego .apk z forum XDA (ver. 3.2)

W moim wypadku, na Mi5 mogę powiedzieć że 7.1.19 działa dobrze, GPS najpóźniej fixa złapał po 58 sekundach, bateria jakby ciut szybciej schodziła, czasem FC aplikacji systemowych (galeria) i bardzo długo ładują się zdjęcia w pełnej rozdzielczości w galerii.

Ponadto wszystko w porządku.

Już Ci pisałem w którymś poście i na PW że też tak mam że na dev china działają a na xiaomi.eu nie. Sprawdzałem na kilku wersjach xiaomi.eu i zgodnych w numeracji china dev i jest tak jak piszesz. 

To wkleje jak dojade :-) ale watpie aby byla inna niz maja wszyscy bo z jakiej paki. :-)
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Czyli w sumie 3 wychodzi, że to może kwestia starej wersji aplikacji w xiaomi.eu, tak jak pisałem w poście wcześniej. Jak ktoś ma roota i nie działają mu tapety na lockscreenie to może spróbować podmienić wersję aplikacji na najnowszą.
https://cloud.tapatalk.com/s/58835c0be41cf/com.mfashiongallery.emag.apk
  • Like 1

49 minut temu, grzybiarz91 napisał:

Czyli w sumie 3 wychodzi, że to może kwestia starej wersji aplikacji w xiaomi.eu, tak jak pisałem w poście wcześniej. Jak ktoś ma roota i nie działają mu tapety na lockscreenie to może spróbować podmienić wersję aplikacji na najnowszą.
https://cloud.tapatalk.com/s/58835c0be41cf/com.mfashiongallery.emag.apk

Nie działały wcześniej, nie działają z najnowszą wersją.

Ale zobacz ze mam starsza i tez dziala.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

No wiem właśnie, więc dziwna sytuacja.
Zrobiłem sobie skrypt do recovery, który podmienił mi aplikacje na najnowszą wersję, po restarcie nadałem uprawnienia do pamięci i pobiera nowe tapety :) Nie ma jedynie ustawień co ile ma zmieniać, albo ich nie potrafię znaleźć.

Witam, mam taki problem na moim mi5, mianowicie dźwięk działa powiadomienia przychodza ale po jakims czasie samo z siebie przestaje działac, powiadomienia przychodza dalej tyle ze tylko wibracje, dzwiek w aplikacjach typu you tube działa ale na messenger juz nie, zaobserwowałem tez ze gdy to sie dzieje gdy wejde w ustawinia gslosnosci i dzwonków, wejde np w sms klikne na jakis to go nie slysze, tak jakby ten dzwięk cos blokowało, po restarcie wszytko wraca do normy. Co to moze być?  Po tej aktualizacji nic nie pomoglo, przywracalem ustawienia fabryczne.

Bug bt na mi note nadal jest. ( I już chyba tak zostanie ) po za tym aktu na razie oki zobaczymy co dalej. A wifi rzeczywiście jakby szybciej

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Z ciekawości zapodalem antutu i Virgo zdobyła 63400 punktów. Całkiem nieźle

I nadal jest problem w wolnym wifi, gdy jednocześnie podłączone są słuchawki bluetooth.

Co do błędu BT - może faktycznie to tyle prądu żre w porównaniu choćby do ekranu i sieci?

Aktualnie dostępna wersja tylko z głównego serwera 7.1.19 Dla Mi5?

Pozostałe niedostępne,czy może jakieś zmiany wprowadzono?

megadysk-brak

basketbuild-brak

Problem w Mi Note ze słuchawkami bt i WiFi to jest już odkąd pamiętam. Zastanawiam się czy to nie jest problem hardware. Bo jakby softu to by chyba to naprawili. Jak dla mnie to jest bardzo drażniący problem... 

Aktualizacja na plus, więcej ramu wolnego (100MB, ale zawsze ) i w końcu naprawiony GPS. Co prawda musiałem zainstalować wszystko od nowa (miflash globala, potem 6.11.10 i na koniec 7.1.19) ale wszystko działa. Po aktualizacji z 7.1.5 GPS działał jeszcze gorzej, ale teraz jest dobrze.

nie wiem czemu, ale sklep play z tym miui wywala mi błąd. Nie mogę nic pobrać. Na starych wersjach było wsyztsko ok

redmi 4 pro

Edited by kyniu

Panowie czy do tego romu można bez problemu instalować "dodatki" z 6.12.1? Tam była starsza klawiatura Xperia (która bardziej mi się podoba od tej nowej) i na 6.12.1 działała mi blokada reklam. Dziś aktualizowalem do 7.1.12 i z tegoż wątku wrzuciłem dodatki i niedosc że klawiatura brzydka to blokada reklam nie działa =/. W tym momencie pobieram najnowszy rom czyli 7.1.19 z zamiarem wrzucenia go i dorzucenia dodatków z 6.12.1. Zagra to?

Edited by santos

No i d*pa. Wrzuciłem ten czyli 7.1.19 ale po starcie systemu okazuje się że dodatki już w nim są i na dodatek blokada reklam nadal nie dziala... Jak usunąć cały pakiet "dodatków" żeby wgrać starszy?

Edited by santos

Z ciekawości zapodalem antutu i Virgo zdobyła 63400 punktów. Całkiem nieźle
I nadal jest problem w wolnym wifi, gdy jednocześnie podłączone są słuchawki bluetooth.
Co do błędu BT - może faktycznie to tyle prądu żre w porównaniu choćby do ekranu i sieci?

Eee nie sądzę z tym bt. Po pierwsze od listopada jest źle. Jak wezmę mi4 żony i włączę bt to jest dobrze. Na szajsunga firmowym też. Więc coś skopali. Albo zrąbali bt i on tyle że energii.

Problem w Mi Note ze słuchawkami bt i WiFi to jest już odkąd pamiętam. Zastanawiam się czy to nie jest problem hardware. Bo jakby softu to by chyba to naprawili. Jak dla mnie to jest bardzo drażniący problem... 

U mnie od listopada jest Bug z bt. Wcześniej było oki. Wifi chodzi oki.

Ktoś coś z tą blokadą reklam? Jest jakiś sposób na to? Już klawiaturę jakoś przeboleję, może z czasem przywyknę do niej ale te reklamy przyprawiają mnie o wysypkę =/

Wiem, że na jednym z wcześniejszych ROM'ów ktoś miał problem, że po załadowaniu pliku hosts z dodatków, mimo to komuś nie blokowało reklam, mam teraz tak samo (jestem na ROM'ie 7.1.5), a nie mogę znaleźć tego wątku i nie wiem czy wiadomo czemu tak się dzieje? Dodam tylko, że usunąłem z zip dodatków wszystkie aplikacje i zostawiłem tylko plik hosts.

Właśnie też pamiętam jakąś dyskusje o tym pliczku hosts i jago aktualizacji czy coś takiego ale też nie mogę odnaleźć tego... 

Po reebocie pokazuje 2.15 a teraz znowu mam 1.59. 
Co jest?

@JacekBB potwierdzam. U mnie jest tak samo.

To przeskakiwać na 7.1.20 czy bez sensu? Znalazł ktoś changelog?

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

7.1.20 :shock:

1,36 GHz ?! 

Screenshot_2017-01-22-10-11-28-927_com.cpuid.cpu_z.png

W AntutuBenchmark na 6.11.10 miałem 125 tys. pkt, teraz 116 tys. i podaje, że 2 rdzenie CPU są zatrzymane i max taktowanie jest 1,36 GHz. Chińczycy chyba ostro świętują nowy rok ...

Screenshot_2017-01-22-10-35-45-348_com.antutu.ABenchMark.png

Edited by QBAQ
Dodatkowy test

Właśnie też pamiętam jakąś dyskusje o tym pliczku hosts i jago aktualizacji czy coś takiego ale też nie mogę odnaleźć tego... 

Ja miałem problem ze starym plikiem, z lipca. Ręcznie sam musiałem aktualizować. Po tym zabiegu, nie miałem już reklam.

Tutaj mój plik:

https://cloud.tapatalk.com/s/58847ae6bbb9e/hosts.zip

Plik trzeba ręcznie wrzucić, nie jest do flashowania.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Po reebocie pokazuje 2.15 a teraz znowu mam 1.59. 
Co jest?

@JacekBB potwierdzam. U mnie jest tak samo.

Tego nie można ocenić po jednym dniu - za tydzień ci napisze. Na pewno wydajność jest ok - wklejałem nawet zrzut z antutu.

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Po jednym dniu pewnie nie, ale po aktu do 7.1.12 miałam pozytywne zaskoczenie że przez noc zeszło mi tylko 1% baterii

wysłane z Redmi 4 Prime przez Tapatalk

1 minutę temu, JusTQL napisał:

Również, podpinam sie do pytania, nie wiem czy aktualizować do .20 czy zostać na obecnej chyba że tak ma być :)

nie wiem czemu, ale sklep play z tym miui wywala mi błąd. Nie mogę nic pobrać. Na starych wersjach było wsyztsko ok
redmi 4 pro

Spróbuj wyczyścić cache dla appki sklepu. Zainstalowałam 7.1.19 na R4pro i kłopotu z pobraniem nie zauważyłam.

wysłane z Redmi 4 Prime przez Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.