Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

na pierwszy rzut oka rzuca się nowa ikona gmaila.

To raczej nie jest zmiana w miui tylko pewnie po aktualizacji samej apki ze sklepu google - ja nie mam Gmaila zainstalowanego domyślnie w miui.

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

6 minut temu, MasakRRa napisał:

Mam pytanie. Czy mogę bezpośrednio przeskoczyć na najnowszą wersja z 6.12.22?  (mi5) 

Możesz. Jeśli jest wymagana jakaś konkretna wersja "poprzedzająca", to najczęściej jest to zaznaczone. W przypadku normalnej aktualizacji możesz skakać z dowolnej (w obrębie tej samej bazy androida / wersji MIUI).

Edited by mars28

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Zmiana dla china, Chlopaki z xiaomi.eu porownuja wersje czy warto.

No wielkich zmian to nie zrobilo napewno bo nie mam w chanlogu co dodano w 7.1.20 a samo ota wynosilo po pare MB np dla mi4 to cale 3 :-)

Global jako ze to podrzedna sprawa zostaje 7.1.19 :-) hehe

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To chińczycy przynajmniej starają się utrzymywać Cię w przekonaniu o ich "trosce" o dobre romy skoro takie aktualki :D

• Thanks 1

43 minuty temu, mars28 napisał:

Możesz. Jeśli jest wymagana jakaś konkretna wersja "poprzedzająca", to najczęściej jest to zaznaczone. W przypadku normalnej aktualizacji możesz skakać z dowolnej (w obrębie tej samej bazy androida / wersji MIUI).

a aktualizować przez twrp czy przez aplikacje aktualizacje?

4 minuty temu, MasakRRa napisał:

a aktualizować przez twrp czy przez aplikacje aktualizacje?

Po co głupie pytania zadajesz?

TWRP

Przed chwilą, addone napisał:

TWRP

co głupie... nie śledzę cały czas forum... kiedyś aktualizowałem przez tą aplikacje i nie było problemów. Dopiero po przejściu na 7 już aplikacja nie działała poprawnie. Wiec tylko zapytałem, bo może poprawiło się przez tan czas. 

• Like 1

TWRP

Można przez aktualizacje normalnie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

28 minut temu, MasakRRa napisał:

co głupie... nie śledzę cały czas forum... kiedyś aktualizowałem przez tą aplikacje i nie było problemów. Dopiero po przejściu na 7 już aplikacja nie działała poprawnie. Wiec tylko zapytałem, bo może poprawiło się przez tan czas. 

Jeśli planujesz przed aktualizacją robić pełną kopię zapasową systemu (wysoce zalecane), to zrób później od razu aktualizację z TWRP. No chyba, że idziesz "na żywioł" :D

2 godziny temu, latet napisał:

@Acid - czy mógłbyś zdradzić trochę zza kulisów - czy i co się zmieniło w tym wydaniu w kwestii GPS na Mi5? Parę osób pisze, że teraz działa lepiej. Czy jest jakiś powód, konkretny zabieg, aby tak było, czy może to przypadek i nie ma się co cieszyć na razie?

Nie zmienialiśmy gps.conf w ogóle. 

• Like 1

gps.conf to tak jakby media_profiles... Możesz pogrzebać, ale główne dane siedzą gdzie indziej. Przecież praca GPS nie zależy od tego pliku.

• Like 1

Taka ciekawostka jeszcze Wiem że niektórzy tutaj nie lubią antutu ale.. na tym sofcie mój R4 Pro osiągnął najlepszy wynik w swojej niedługiej historii. Niby nic ale cieszy, a swoją drogą faktycznie fajnie płynnie chodzi telefonik.

7889ba5aa90f4cb54b2f77f0297b694a.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

W aplikacji Pobrane występuje nieprzetłumaczony przycisk Open, zamiast Otwórz. Przynajmniej u mnie tak jest na moim Mi4 :P Oprócz tego w Galerii nad zdjęciami jest informacja po angielsku: "Backed up photos and videos successfully".

Edited by AmyS

Przed chwilą, jeszcze na wersji 7.1.5, wykonałem w TWRP kopię partycji /system & /boot i po restarcie zresetowało mi ustawienia dźwięku (dźwięki dzwonków ustawiły się na "brak") i przywróciło domyślną kolejność przełączników na górnym pasku. Jeszcze tak nie miałem :).

Teraz wgrałem 7.1.19 i na razie wszystko działa.

u mnie po aktualizacji w Redmi 4 Pro przestał działać dotyk, po restarcie w TWRP teoretycznie wszystko działa ale przy starcie mam napis (Aplikacja KLO Bugreport przestała działać) i tu pytanie co z tym zrobić?

Ja KLO Bugreport wywaliłem bo zauważyłem że jak się odpali to żre baterię szybciutko . Po wywalenie system i tak chodzi normalnie

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Automatyczny backup nie działa

java.lang.RuntimeException: Unable to start service [email protected] with Intent { act=com.miui.backup.service.BRService.CMD_BACKUP cmp=com.miui.backup/.service.BRService (has extras) }: java.lang.NullPointerException: Attempt to read from field 'java.lang.Object android.util.Pair.first' on a null object reference

at android.app.ActivityThread.handleServiceArgs(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.access$2300(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)

at android.os.Looper.loop(Looper.java)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to read from field 'java.lang.Object android.util.Pair.first' on a null object reference

at com.miui.backup.Customization.getFeatureName(Customization.java)

at com.miui.backup.Utils.getFeatureName(Utils.java)

at com.miui.backup.Utils.generateBakFileName(Utils.java)

at com.miui.backup.service.BRService.backupPackages(BRService.java)

at com.miui.backup.service.BRService.onStartCommand(BRService.java)

... 9 more

Tapatalk - Xiaomi Redmi Note 4 Prime

Redmi Note 3 pro ,  myślę że poprawili działanie Bluetooth. 

Na wcześniejszej wersji miałem problem ze smart watch-em teraz ok. 

19 minut temu, marmar230 napisał:

Redmi Note 3 pro ,  myślę że poprawili działanie Bluetooth. 

Na wcześniejszej wersji miałem problem ze smart watch-em teraz ok. 

Nie naprawili... Jak było do d*py ze słuchawkami bt tak dalej jest.

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

Custom nie custom, to miui china/global nie wydaje romu bo sa bledy, wiec u@Acid nie wydaje, bo niby z czego.
Sam mam rn2 i jakos zyje. Nie placze bo nie ma update. Na redmi 2 sam miale pol roku ten sam rom, a teraz juz od xiaomi.eu nie wychodza i tez jakos da sie zyc :-)
Zreszta duzo takie tel redmi2 i redmi note 2 nie uzyskuja. Nie maja nawet dual app czy second spacw itp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Redmi note 2 ma second space

Screenshot_2017-01-20-19-41-15-972_com.miui.securitycore.png

15 minut temu, Uri0550 napisał:

Nie naprawili... Jak było do d*py ze słuchawkami bt tak dalej jest.

Hmm...  U  mnie były problemy juz na etapie parowania a teraz stabilnie (na Cogito Classic) 

Redmi note 2 ma second space
Screenshot_2017-01-20-19-41-15-972_com.miui.securitycore.png

Jest taka opcja ale nie mam pomysłu jak ją wykorzystać

Sent from my Mi-4c

4 minuty temu, slimdick napisał:

Jest taka opcja ale nie mam pomysłu jak ją wykorzystać emoji6.png

Sent from my Mi-4c

No chyba że tak . Ja nigdy nie używałem tego.

Gdy chce zainstalować  7.1.19 (MIUI8) na moim redmi note 3 pro który aktualnie ma  V8.1.1.0.MHOMIDI wyskakuje mi że próbuje zainstalować starszą wersje, to jest normalne czy robię coś źle ?

Pobierając ostatnią wersję MIUI (7.1.19), czekałem sporo czasu na jej ściągnięcie. Na koniec okazało się że pobrany został plik do wersji 7.1.12, którą mam od tygodnia zainstalowaną. Czy jest jakiś problem z serwerem aktualizacji czy to problem z moim Redmi 3.

11 minut temu, Dandek napisał:

Gdy chce zainstalować  7.1.19 (MIUI8) na moim redmi note 3 pro który aktualnie ma  V8.1.1.0.MHOMIDI wyskakuje mi że próbuje zainstalować starszą wersje, to jest normalne czy robię coś źle ?

Tak to jest normalne bo twój rom nie zna takiej wersji (jest z serii global, starszej i o nowszych z kanału dev nic nie wie)

9 minut temu, puder napisał:

Pobierając ostatnią wersję MIUI (7.1.19), czekałem sporo czasu na jej ściągnięcie. Na koniec okazało się że pobrany został plik do wersji 7.1.12, którą mam od tygodnia zainstalowaną. Czy jest jakiś problem z serwerem aktualizacji czy to problem z moim Redmi 3.

Nie nie ma problemu, tylko trzeba samemu ściągnąć najnowszy rom. Te romy OTA mają tylko czasami. Jak uruchamiasz znajdowanie aktualizacji z poziomu updatera to tak się może dziać. 

też to wywaliłem tylko pytanie czemu coś takiego mi wyskoczyło, czyżby błąd w miui 7.1.19 

Ja to wywaliłem dużo wcześniej. Nie pamiętam na której aktu.

A w ogóle jak aktu na mi note. Bt poprawiony czy kicha ??

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.