Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

Racja. Teraz sprawdziłem. To w ramach przeprosin za wprowadzanie w błąd łapcie motyw gdzie tego nie ma na 100% (aktualnie używam)

PixelN

Edited by wojtasemaj

Witam mam pytanie odnośnie dziwnego okna które pojawiło się dziś na moim wyświetlaczu można je zmniejszyć lub zwiększyć ale nie mogę się go pozbyć, nie pomogło wipe ani od nowa zainstalowanie MIUI. Oto zrzuty ekranubc8e64d141a9798febe84697f2cf0c91.jpg52461f2fad12ca04d59bdead5054075b.jpg513c68b084dac648d2551e01ebd52b69.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, Bizkit81 napisał:

A ja tak z innej beczki... Czy można wyłaczyć wyszukiwarkę z paska powiadomień, albo czy można dodać taką opcje w następnej aktualizacji. Niby nie przeszkadza, ale dla mnie zbędna i razi w oczy przy rozwijaniu paska. Zamrożenie apki w Titanium tylko sprawia, że przestaje ona działać, ale nie znika.

Ewentualnie można wrzucić mod paska, root nie jest potrzebny tylko TWRP, wtedy korzystasz ze standardowych motywów i nie masz paska.

U mnie jest tak:

Pasek.png

Zainstalowałem przed chwilą MIUI Polska, i mam dwa pytania, po pierwsze przy instalacji wyskoczył mi błąd "E:unknown command [log]" lecz telefon się włączył i działa, czyli wszystko jest dobrze? A druga sprawa, to przechodziłem na to MIUI z wersji Global więc zdziwiło mnie, że w wersji EU nie ma usług Googla typu np. Mapy, tak ma być, czy coś się zepsuło?

8 minut temu, MrReus napisał:

przechodziłem na to MIUI z wersji Global więc zdziwiło mnie, że w wersji EU nie ma usług Googla typu np. Mapy, tak ma być, czy coś się zepsuło?

Właśnie to jest jedna z zalet "EU",  że nie ma tego balastu jako apki systemowe, tylko je sobie sam instalujesz ze Sklepu, jako normalne. Do tego ich ikonki są normalne, ładne, a nie to obrzydlistwo z Globala.

Zainstalowałem przed chwilą MIUI Polska, i mam dwa pytania, po pierwsze przy instalacji wyskoczył mi błąd "E:unknown command [log]" lecz telefon się włączył i działa, czyli wszystko jest dobrze? A druga sprawa, to przechodziłem na to MIUI z wersji Global więc zdziwiło mnie, że w wersji EU nie ma usług Googla typu np. Mapy, tak ma być, czy coś się zepsuło?

Na xiaomi.eu masz tylko sklep Google i usługi Google zainstalowane a resztę musisz doinstalować ze sklepu

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

23 minuty temu, MrReus napisał:

przy instalacji wyskoczył mi błąd "E:unknown command [log]" lecz telefon się włączył i działa, czyli wszystko jest dobrze?

Nie, nie dobrze, powinien się nie włączyć. Tak poważnie to wszystko ok, przyzwyczaj się do tego ;)

5 godzin temu, Afrodyta4 napisał:

@Acid zrobicie wygląd ikonki w stylu flat miui?

league of friends

16650354_586029974923787_1151768262_n.png

unnamed.png

Poszukaj na innych forach, albo zapytaj wujka Gugla, trochę ikonek jest (pierwszy wynik - ok. 3000 ikon, drugi wynik - prawie 1600), może akurat znajdziesz tą, której potrzebujesz.

Problem z kalendarzem i datami urodzin

24c71210a656561eb6bb0b9d5ff8e1dc.jpg a wpisana data urodzin to

95c8ffab07532f4df682058670255229.jpg

Problem powiela się również przy innych kontaktach.

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

@JusTQL mam to samo, nie jest to jakieś strasznie uciążliwe, ale mam nadzieję, że w piątek to poprawią. 

@Afrodyta4 chcesz to sama zrób i jak masz roota, można bez problemu podmienić lub przesłać Acidowi i ładnie poprosić żeby dodał do ROMu przy następnej aktualizacji. 

@Lex Luthor nie trzeba od razu całego motywu, z rootem można pojedyncze podmieniać. 

@QBAQ: Trzeba sprawdzić jak nazywa się oryginalna ikona, zmienić nazwę nowej ikony na właściwą i podmienić w katalogu miui_mod_icons (system->media->theme->miui_mod_icons). Oczywiście root niezbędny. Później restart fona albo przeładowanie motywu lub samych ikon.

Edited by mars28

@JusTQL mam to samo, nie jest to jakieś strasznie uciążliwe, ale mam nadzieję, że w piątek to poprawią. 

Problem może i nie - przy datach członków rodziny, ale gdyby nie mój różowy to bym sąsiadce kupił butelkę wina.

Czy u Was tez przy synchronizacji w chmurze ciagle wyskakuje blad synchronizacji blokowanych numerow? Wszystko sie synchronizuje z chmura, oprocz tego... A wylaczyc sie tego nie da (nie ma mozliwosci wylaczenia synchronizacji blokowanych numerow).

Redmi 4 Pro

@Szyszonek Niestety, też tak mam. Popsuło się przy którejś aktualizacji. Ktoś o tym już pisał.

Pomaga wyczyszczenie danych aplikacji telefon. Minus jest taki, że usuwają się blokowane połączenia, a miałem konkretną czarną listę :/ 

• Like 2

16 minut temu, lindinho napisał:

Ktoś wie, kiedy kolejna aktualizacja OTA? Trzy tygodnie bez, jakiś struty człowiek chodzi.

Na celogeek i AFH najwcześniej pewnie w okolicach 22:00 :-)

Tak spytam was, fachowców. Czy wrzucenie xiaomi.eu stable 8.1.5 bądź zejscie z 6.12.29 na 6.9.15 mogło zablokować bootloader? Wczoraj wyskoczył mi pod fastboot device-info komunikat tempered - true i unlocked - false :shock: Wszystkie próby kończyły się bootloopem, wszedł w końcu 7.1.20 . Wcześniej nie sprawdzałem.

Edited by Lex Luthor

28 minut temu, lindinho napisał:

Ktoś wie, kiedy kolejna aktualizacja OTA? Trzy tygodnie bez, jakiś struty człowiek chodzi.

Chciałbym być taki jak Ty, że jedynym zmartwieniem jest brak OTA :( 

@Afrodyta4 na pewno jest jakiś poradnik gdzieś na forum, poszukaj.

Bezpieczne - jeśli jesteś ogarnięty, tak.

Traci gwarancję - jeśli jakąś masz, tak (chyba, że zrobisz unroot, to wtedy nie ma śladu po roocie).

@Afrodyta4 na pewno jest jakiś poradnik gdzieś na forum, poszukaj.
Bezpieczne - jeśli jesteś ogarnięty, tak.
Traci gwarancję - jeśli jakąś masz, tak (chyba, że zrobisz unroot, to wtedy nie ma śladu po roocie).

@RegimeOfTerror traci gwarancje? to jest bezpieczne? i jak to zrobić?

Root jest przez jedną aktualizację, po kolejnym update wyłącza root i jeśli chcesz to znów musisz rootować

Oni i tak nie patrzą na to. Ważne żeby było zainstalowane jakieś miui i tyle. Tylko nie zapomnij usunąć swoich danych

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Wy też tak macie, że gdy chcecie zablokować telefon i naciskacie przycisk power to ten ekran schodzi tak powoli zamiast od razu się zablokować? Wiem że się czepiam, ale wydaje mi się, że wcześniej tak nie miałem.

Edited by MrReus

Guest
This topic is now closed to further replies.