Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

18 minut temu, fatis napisał:

Nie ma reguły z tym chromem. Może działać przez godzinę aż tu nagle znika. Ciekawe że na obu mi4c tak mam. Kumpel ma ten sam Rom ale 3/32 i u niego ok

Dodam że na betach czy camaro jest to samo

Zgadza się na 7.1.20 Beta też przy pierwszym otwarciu chrome się wysypał, myślałem że to może wina wersji chroma ale jednak nie, sprawdziłem kilka i to samo. Jak wcześniej wspomniałem taki problem to nie problem można korzystać z innej przeglądarki, motyla noga ;) 

Pewnie ze można z innej jednak teraz jak już wszystko masz posynchronizowane, hasełka zapamiętane to tak trochę pod górke. Ja osobiście lubię tą stockowa od miui. Tylko podpowiadanie stron jest zrypane. 

• Like 1

Na Redmi Note LTE nie można zainstalować

xiaomi.eu_multi_HMNoteLTE_7.1.20_v8-4.4.zip

Wyskakuje błąd 7 i pisze, że nie można wypakować "system" do "/system".

Czyżby za mała partycja systemowa, podobnie jak ma to w Redmi Note MTK.

Jakieś pomysły?

często podczas rozmowy ekran sie nie wybudza bardzo proszę o info co sprawdzić, robilem kalibracje czujnika sprawdzalem oszczędzanie energii w dialerze, dzieje sie tak jak prowadze długą rozmowe kilkanaście minut, jak odbiorca zakonczy rozmowę to ekran sie wybudzi ale jak zapomni to musze power blokada pasek... itp z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jakieś pomysły?

Aktualizuj twrp.

Wysłane z mojego Mi-4c

Po kliknięciu np na linka w jakiejś aplikacji przy otwarciu danej strony chrome się zamyka, ale ponowne otwarcie chrome i tej samej strony już jest ok. Na niektórych stronach takie objawy, zazwyczaj na takich gdzie jest sporo wodotrysków. Ale jak pisałem tylko na MIUI bo w RR-N-v5.8.0 bez problemu.

Mam to samo na Mi4

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Mi4C, 6.12.22 również zamyka losowo Chrome. Nie zawsze, ale na niektórych stronach się wiesza i wyrzuca FC. 

Oczywiście xiaomi.eu, bo na china wszystko działa!

• Like 1

26 minut temu, galakty napisał:

Mi4C, 6.12.22 również zamyka losowo Chrome. Nie zawsze, ale na niektórych stronach się wiesza i wyrzuca FC. 

Oczywiście xiaomi.eu, bo na china wszystko działa!

Nie potwierdzam. Na tym co ostatnio miałem china dev też Chrome się wysypał na kilku stronach. Teraz jest RR i działa bez problemu ;) 

• Like 1

Przed chwilą, slimdick napisał:

Nie potwierdzam. Na tym co ostatnio miałem china dev też Chrome się wysypał na kilku stronach. Teraz jest RR i działa bez problemu ;) 

A może to ochrona rodziecielska te FC Chrome? :D 

• Like 2

Przed chwilą, galakty napisał:

A może to ochrona rodziecielska te FC Chrome? :D 

Nie sądzę bo akurat na takich stronach się nie wysypał :D 

@galakty np. na takiej mi się wysypał https://dbrand.com/, po ponownym otwarciu Chrome już ta strona się załadowała bez problemu.

A u mnie na tym systemie powstał taki problem że jak klikam na pasek wyszukiwania od Google i powinny mi się uruchomić karty Google to uruchamia się wyszukiwanie. Macie pomysł jak przywrócić to do poprzedniego stanu? Korzystam z Nova Launcher

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Panowie dziś zauważyłem, że mam mega zużycie przez system Android. Od 35-40%, co skutkuje większym zużyciem baterii, na 6.12.15 miałem od 20-23% można jakoś sprawdzić, bądź coś zrobić, aby zbić to użycie ;)?

Pozdrawiam

Screenshot_2017-01-30-12-38-54-442_com.miui.securitycenter.png

23 minuty temu, 24naha napisał:

Panowie dziś zauważyłem, że mam mega zużycie przez system Android. Od 35-40%, co skutkuje większym zużyciem baterii, na 6.12.15 miałem od 20-23% można jakoś sprawdzić, bądź coś zrobić, aby zbić to użycie ;)?

Pozdrawiam

Screenshot_2017-01-30-12-38-54-442_com.miui.securitycenter.png

Zainstaluj sobie wakelock detector i sprawdź co to powoduje, być może jakiś uruchomiony proces w tle:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=pl

Edited by Vergiliusz

W piątek zrobiłem instalację na nowo przez MiFlash'a i wróciłem do 7.1.12. Oprócz niektórych aplikacji nie przywróciłem nic, nawet kontakty zrobiłem na nowo. Efekt - GPS działa prawidłowo, a daty urodzin w Kalendarzu wyświetlane są w prawidłowych dniach. Oczywiście przed tym wszystkim zainstalowałem 7.1.20, aby sprawdzić, czy błędy zostaną naprawione. Niestety okazało się, że nic się nie zmieniło. Także moje problemy można zamknąć :P

49 minut temu, 24naha napisał:

Wstyd się przyznać, ale nie mam roota :-(

No to w takim razie ubij fb i messengera i zobacz czy to coś zmieni

25 minut temu, Vergiliusz napisał:

No to w takim razie ubij fb i messengera i zobacz czy to coś zmieni

Widzisz np teraz mam tak, fon od kilku h nie restartowany. 

Spróbuję tak jak mówisz jutro. Odepnę fona z ładowania rano i nie będę odpalał fb i MSN ( mam wyrzucone z autostartu ).

Zobaczymy jaki będzie efekt. Czy mogę do Ciebie via PM uderzyć ? :)

Screenshot_2017-01-30-20-05-35-017_com.miui.securitycenter.png

@24nahajasne, chyba że w między czasie ktoś rozwiąże Twój problem. Ja tak mam ze swoim redmi. Zauważyłem że jak odepnę ładowanie to na chwilę tak jak u Ciebie skacze mi ten proces do 35% czasem spada do 23% nie ma na to reguły 

Czy ktoś z Was po przesiadce z androida 6 na 7 w MI5 ma ogolne problemy ze stabilnością? kupiłem telefon, wgralem aktualizacje miuipl (android 6) i telefonem byłem zachwycony! po zainstalowaniu nowszego androida zauwazylem, ze telefon stracil na stabilnosci, moze kompatyblnosci z aplikacjami. dla przykładu, przegladajac zdjecia na oficjalnej aplikacji facebookowej telefon zawiesza się na około 15s (co chwile praktycznie) po czym wyswietla się komunikat, ze proces system przestal odpowiadac... korzystajac ze starego androida nie musialem przynajmniej raz na kilka godzin restartowac telefonu, ponieważ wszystko bylo okej, tutaj niestety jest przeciwnie. dodam, ze dodatkowo ograniczylem ilosc aplikacji do minimum (jest ich mniej niz na starszej werjsi andoida). czy ktos doswiadczyl te same problemy co ja? jesli jednak tylko ja mam takie problemy co moge zrobic by powrocic do "normalnosci"? :)

pozdrawiam 

Czy ktoś z Was po przesiadce z androida 6 na 7 w MI5 ma ogolne problemy ze stabilnością? kupiłem telefon, wgralem aktualizacje miuipl (android 6) i telefonem byłem zachwycony! po zainstalowaniu nowszego androida zauwazylem, ze telefon stracil na stabilnosci, moze kompatyblnosci z aplikacjami. dla przykładu, przegladajac zdjecia na oficjalnej aplikacji facebookowej telefon zawiesza się na około 15s (co chwile praktycznie) po czym wyswietla się komunikat, ze proces system przestal odpowiadac... korzystajac ze starego androida nie musialem przynajmniej raz na kilka godzin restartowac telefonu, ponieważ wszystko bylo okej, tutaj niestety jest przeciwnie. dodam, ze dodatkowo ograniczylem ilosc aplikacji do minimum (jest ich mniej niz na starszej werjsi andoida). czy ktos doswiadczyl te same problemy co ja? jesli jednak tylko ja mam takie problemy co moge zrobic by powrocic do "normalnosci"?
pozdrawiam 

Wygraj jeszcze raz ROM. Nic takiego się nie dzieje na .20

14 godzin temu, Redmi2 napisał:

Dnia 29.01.2017 o 23:16, fred napisał:

Jakieś pomysły?

Jaki ostatni rom masz, do tej pory kolejne updejty piatkowe dzialaly? Zmieniales ostatnio cos w systemie, jakies modyfikacje? Zmieniales twrp? Sprawdzales sumy kontrolne pliku? Plik na tel czy karcie sd? Probowales kilka razy, probowales po wipe, probowales przeinstalowac twrp?.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Instalowałem z xiaomi.eu_multi_HMNoteLTE_V8.1.1.0.KHICNDI_v8-4.4.zip, kilkakrotnie. Potem przywróciłem xiaomi.eu_multi_HMNoteLTE_6.9.22_v8-4.4.zip (ostatni dostępny) działał poprawnie, a aktualizacja też z błędem.

Mam najnowsze twrp 3.0.2.0. Próbowałem na starszych i to samo.

Plik poprawny (suma zgadza się). Zresztą instalator pisze, że plik zip poprawny.

Po próbie aktualizacji partycja /system jest zawsze pusta. Katalog system w najnowszej aktualizacji jest o 50 MB większa. Może partycja jest za mała. Jak sprawdzić wielkość tej partycji?

Mi dziś gps nie chciał złapać fixa musiałem zrobić restart i pomogło więc czasem jeszcze coś mu odwala. Czemu w galerii nie ma opcji drukuj? Jest możliwość dodania obsługi w rękawiczkach? Na mi5

Od trzech może czterech wersji mam problem z GPS na Mi Note. W ciągu minuty potrafi 3 razy stracić i złapać fix.

Ostatnio sporo korzystam z nawigacji w iPhonie więc mi to nie przeszkadza, ale jednak muszę coś z tym zrobić.

Nagrałem nawet film.

Tydzień temu zrobiłem mi flash all.

Problemu z fixem nie ma, tylko to resetowanie się.

Żeby było śmieszniej to kiedy przełączę z wysokiej dokładności na tylko urządzenie to problemu nie ma fixa oczywiście też łapie i nawiguje.

No.... Z tym GPS to słabo jest na 7.0 / 7.1.19/20 a to podstawowa funkcja naszego Mi5.

Niektórzy piszą że działa ale widzimy i wałkujemy od tamtego roku .... kaszana jest i tyle :(

Edited by JacekBB

No.... Z tym GPS to słabo jest na 7.0 / 7.1.19/20 a to podstawowa funkcja naszego Mi5.
Niektórzy piszą że działa ale widzimy i wałkujemy od tamtego roku .... kaszana jest i tyle

Do mnie to? Podkreślam że chodzi o Mi Note a nie Mi5, przynajmniej w moim przypadku.

na mi4c 6.12.22 od kilku dni jest dziwny problem z synchronizacja, chodzi mi o to, że praktycznie ciągle mam tą ikonkę od synchronizacji czy to SMS czy jak np w tej chwili historie połączeń. Nie byłoby to tak wkurzają gdyby nie to że jest już ona praktycznie pół dnia jak nie dłużej. Po jakimś czasie znika ale trwa to kilka godzin. Piszę tu bo tamten temat jest zamknięty. Co do waszych FC. Chrome. U mnie Ff od czasu do czasu potrafi się sam wykrzaczyć i jest tak odkąd mam ten telefon ale jakoś mi to nie przeszkadza chociaż czasem wkurza

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

witam

mam prośbę poradźcie jak zrobić żeby filmy lub zdjęcia na mi4 można za pomocą kabla usb wgrać do kompa

po podłączeniu mi4 , komputer  widzi urządzenie ale nie otwiera galerii i innych aplikacji, komunikat zero elementów

dzięki za pomoc

6 godzin temu, uremytoy napisał:

na mi4c 6.12.22 od kilku dni jest dziwny problem z synchronizacja, chodzi mi o to, że praktycznie ciągle mam tą ikonkę od synchronizacji czy to SMS czy jak np w tej chwili historie połączeń. Nie byłoby to tak wkurzają gdyby nie to że jest już ona praktycznie pół dnia jak nie dłużej. Po jakimś czasie znika ale trwa to kilka godzin. Piszę tu bo tamten temat jest zamknięty. Co do waszych FC. Chrome. U mnie Ff od czasu do czasu potrafi się sam wykrzaczyć i jest tak odkąd mam ten telefon ale jakoś mi to nie przeszkadza chociaż czasem wkurza

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Sprawdź, czy nie ma problemu z synchronizacją blokowanych połączeń. U mnie też tak było.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.