Acid

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

Pytanko. Wskoczylem na chwile na lineageOS. Jak teraz bezpoecznie wrocic do MIUI na Mi5?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, Jawosz napisał:

Pytanko. Wskoczylem na chwile na lineageOS. Jak teraz bezpoecznie wrocic do MIUI na Mi5?

Jak wskoczyłeś, tak wyskocz.

• Like 4

26 minut temu, Jawosz napisał:

Jak jesteś z tych, co zakładają po 2 prezerwatywy na raz "dla pewności", to zrób to na czysto (MiFlash → TWRP → instalacja EU). Z kopii (jeśli masz) przywracaj tylko to, co konieczne. Im mniej tym "bezpieczniej". No, ale to taka skrajna strategia. Możesz spróbować na skróty i też może być OK.

Ale twrp mam.

Wiec moze wystarczy wyczyscic? Data cashe i system? Kopii nke mam

Jak wskoczyłeś, tak wyskocz.

Czyli sciagnac najnowsze miui 8 pl i wgrac przez twrp?

6 minut temu, Jawosz napisał:

Ale twrp mam.

Wiec moze wystarczy wyczyscic? Data cashe i system? Kopii nke mam :(

Nie rób wipe system – to nic nie daje, a może zaszkodzić.

Spróbuj najlżejszy wariant: Factory Reset (= wipe user data, ≠ format data partition) + wipe cache i wtedy zainstaluj MIUI. Przy pomyślnych wiatrach – będzie OK. W razie problemów, zainstaluj jeszcze raz ten sam system (już bez wipów) – magiczna sztuczka, które nie wiadomo dlaczego, ale czasem pomaga.

Edited by latet

@siesiu ale za chwilę lub dwie zaraz ktoś napisze że działa  Ale skoro to jedyny problem jaki masz z miui tzn że system jest idealny  

Prawie...idealny Bardzo sobie chwalę tą wersję zresztą

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Pogoda dalej nie działa - powszechnie wiadomo. 

Pytanie, czy jest jakiś sposób aby podmienić pogodę z MIUI na inną(np. yahoo) tak aby wyświetlało temperaturę tam gdzie wyświetla ją stockowa appka tj. w centrum powiadomień?

7 minut temu, Blom napisał:

Pytanie, czy jest jakiś sposób aby podmienić pogodę z MIUI na inną(np. yahoo) tak aby wyświetlało temperaturę tam gdzie wyświetla ją stockowa appka tj. w centrum powiadomień?

Moduł MIUI 8 Tweaks autorstwa harteca do Xposed (moduł jest w sklepie play). Jest tam opcja zmiany stockowej apki na M8 Weather ze sklepu play. No i robi podmiankę w powiadomieniach.

Edited by Krauza

1 godzinę temu, Blom napisał:

Jak nie działa jak działa?

Sorki za zawracnie d... Ale czy lineage mam wskoczyc bezposrednio na 7.1.19 czy posrednio przez wersje Android 6.0 6.11.10, ktora wskazuja przy pierwszej instalacji 8 na mi5?

Sorki za zawracnie d... Ale czy lineage mam wskoczyc bezposrednio na 7.1.19 czy posrednio przez wersje Android 6.0 6.11.10, ktora wskazuja przy pierwszej instalacji 8 na mi5?

Wskocz na backup TWRP który pewnie zrobiłeś decydując sie na zabawy romami.

Z Tab2

1 godzinę temu, Numb napisał:

Jak nie działa jak działa?

A no nie działa. Pokazuje nieaktualne dane i się sama nie aktualizuje. 

Wskocz na backup TWRP który pewnie zrobiłeś decydując sie na zabawy romami.

Z Tab2

Najlepiej miflash. Będziesz miał pewność że jest to czysta instalka. Resztę badziewia se dograsz sam.

Każdemu GPS działa inaczej widzę. Dziś w samochodzie dla testu włączyłam by sprawdzić jak działa na najnowszym romie dla mi5 czyli 7.1.20 i wynik chyba ok. Fixa lapal moze 7 sekund. :) Dodam, że zawsze mam ustawione na "tylko urządzenie". Czyli to chyba kwestia wbudowanej anteny a nie samego romu. :)

Screenshot_2017-01-28-17-32-06-215_com.chartcross.gpstestplus.png

Edited by mates21

29 minut temu, mates21 napisał:

Każdemu GPS działa inaczej widzę. Dziś w samochodzie dla testu włączyłam by sprawdzić jak działa na najnowszym romie dla mi5 czyli 7.1.20 i wynik chyba ok. Fixa lapal moze 7 sekund. :) Dodam, że zawsze mam ustawione na "tylko urządzenie". Czyli to chyba kwestia wbudowanej anteny a nie samego romu. :)

Screenshot_2017-01-28-17-32-06-215_com.chartcross.gpstestplus.png

U mnie także od kilku dni GPS działa bez większych problemów, a wcześniej było kiepsko... Szczerze, to już nie wiem w czym tkwi(ł) problem związany z GPS, bo w zasadzie żadnego panaceum nikt nie podał a sytuacja uległa poprawie. Przynajmniej u mnie.

5 minut temu, QBAQ napisał:

U mnie także od kilku dni GPS działa bez większych problemów, a wcześniej było kiepsko... Szczerze, to już nie wiem w czym tkwi(ł) problem związany z GPS, bo w zasadzie żadnego panaceum nikt nie podał a sytuacja uległa poprawie. Przynajmniej u mnie.

To znaczy? Zmieniłeś wbudowaną antenę?

13 godzin temu, slimdick napisał:

@siesiu ale za chwilę lub dwie zaraz ktoś napisze że działa ;) Ale skoro to jedyny problem jaki masz z miui tzn że system jest idealny :P 

Powiem Ci, że po zmianie z HTC, Samsungów, to ja nie wierzę, że Redmi za 650 z etui, kurierem i szkłem tak działa, ja się wręcz śmieję z tego telefonu :D znajomi, którzy kupili również, bo to nierealne, że tele na Androidzie tak fenomenalnie działa :D po zakupie zrobiłem aktualizację do bodaj 6.12.15 coś takiego i dopiero dziś aktualizuje, właśnie czekam na pobranie :D dam znać jak coś. 

Ogólnie Xiaomi i Miui - nierealna sprawa :D

Mozna instalować 7.1.19 na Mi5 przez TWRP 3.0.2-2 czy koniecznie musi byc najnowsza wersja?

Musi być 3.0.2-3, inaczej będzie cegła.

7 godzin temu, 24naha napisał:

Powiem Ci, że po zmianie z HTC, Samsungów, to ja nie wierzę, że Redmi za 650 z etui, kurierem i szkłem tak działa, ja się wręcz śmieję z tego telefonu :D znajomi, którzy kupili również, bo to nierealne, że tele na Androidzie tak fenomenalnie działa :D 

Co to za model Redmi za tą cenę?

U mnie na Mi4 GPS straszny lipton, wczoraj jeździłem po mieście i co chwilę miałem monit szukanie sygnału GPS i mapa kręciła się w kółko i sam nie wiedział jak mam jechać, a i Galeria jak ktoś wcześniej pisał wymaga info o lokalizacji bo jak nie to od razu zamyka. Siedziałem długo ma 6.9.22 i tam wszystko śmigało i bateria też lepiej trzymała.

3 godziny temu, max35 napisał:

Co to za model Redmi za tą cenę?

Redmi 3S 2/16 od Fosttech ( opisany w dziale sprzedawców na allegro )

Małe pytanie, gdyż aparatu nie testowałem, odmówiłem uprawnień Galerii ( zaspany, nie pamiętam o co pytali :D ) Teraz po kliknięciu w galerię pojawia się info " Galeria zamknięta. uprawnienia nie są wymagane ", ktoś wie co źle zrobiłem :( ? Następstwem tego jest to, że nie mogę po prostu do niej wejść, czy to z pozycji aparatu, czy galerii, jak również eksplorera

mirecki

Dziękuję za rozwiązanie problemu ! :) POZDRAWIAM

Edited by 24naha

Ja tu tylko wpadłem powiedzieć, że od teraz, każdy post, atakujący, obrażający, prowokując, czy w jakikolwiek inny sposób łamiący regulamin, będzie nagradzany odpowiednimi nagrodami specjalnymi! Do wyboru, blokada pisania, blokada logowania na 24h, a nagrodą główną będzie ban na.. hmm.. 3dni? Tydzień? Nie wiem... Ustalę z resztą administracji... Mam dość czytania kilka razy dziennie na PW, że "A Redmi2 to mnie obraża, a bana nie ma", "a Redmi2 to..." etc etc. 

@Redmi2 Nie ważne jaką głupotę ktoś palnie, odnoś się do niego z chociaż minimalnym szacunkiem, nie jesteś tutaj żadnym bożkiem, alfą i omegą, masz wiedzę, cieszy mnie to, ale nie traktuj 99% forum z góry, to nie Twoje podwórko. Wszyscy maja tutaj równe prawa. Popraw też swoją sygnaturkę, nieładnie wyglądają takie teksty. To nie bazar. Awatarek też zmień, bo jedzie to prowokacją w stronę @slimdick i skończcie się obaj przepychać, to nie przedszkole...

@Redmi2 Chcesz coś przedyskutować? Pisz na PW, to nie jest temat do tego. Posty usuwam, bo nic nie wnoszą, mój zostawiam, aby nikt czasem waszego błędu nie popełnił, taka motywacja.

• Like 17

7 minut temu, fatis napisał:

Czy już wiadomo może co powoduje samoczynne zamykanie się chrome?

Na xiaomi.eu i dev china się zamyka, na custom rom RR czy AICP nie więc...

45 minut temu, fatis napisał:

Czy już wiadomo może co powoduje samoczynne zamykanie się chrome?

Na rn2 i rn3 (kate) na żadnej aktualizacji miuipolska chrome u mnie samoczynnie się nie zamyka,a dużo przeglądam poprzez chrome,ciekawe

• Like 1

6 minut temu, Zenon napisał:

Na rn2 i rn3 (kate) na żadnej aktualizacji miuipolska chrome u mnie samoczynnie się nie zamyka,a dużo przeglądam poprzez chrome,ciekawe

Po kliknięciu np na linka w jakiejś aplikacji przy otwarciu danej strony chrome się zamyka, ale ponowne otwarcie chrome i tej samej strony już jest ok. Na niektórych stronach takie objawy, zazwyczaj na takich gdzie jest sporo wodotrysków. Ale jak pisałem tylko na MIUI bo w RR-N-v5.8.0 bez problemu.

2 minuty temu, slimdick napisał:

Po kliknięciu np na linka w jakiejś aplikacji przy otwarciu danej strony chrome się zamyka, ale ponowne otwarcie chrome i tej samej strony już jest ok. Na niektórych stronach takie objawy, zazwyczaj na takich gdzie jest sporo wodotrysków. Ale jak pisałem tylko na MIUI bo w RR-N-v5.8.0 bez problemu.

Przykro mi,lecz u mnie na w/w telefonach problem ten nie występuje

• Like 1

1 minutę temu, Zenon napisał:

Przykro mi,lecz u mnie na w/w telefonach problem ten nie występuje

Problem nie problem, jedynie zauważyłem takie zdarzenie, motyla noga :D 

No właśnie miałem dodać, że chrome też mi czasami ni z gruchy ni z pietruchy zamyka.

na 7.1.12 też zamykało, chrome, chyba wrócę do poprzedniej wersji z września przynajmniej tam mi wszystko bezbłędnie działało.

Edited by mirecki
  • Like 1

Zauważyłem natomiast ,że po ostatniej aktualizacji prędkość wi-fi na kate obniżyła sie do 3-4 Mbps a na rn2 dalej około 50-60 Mbps,ciekawe,ktoś może doradzić,w czym problem?

Nie ma reguły z tym chromem. Może działać przez godzinę aż tu nagle znika. Ciekawe że na obu mi4c tak mam. Kumpel ma ten sam Rom ale 3/32 i u niego ok

Dodam że na betach czy camaro jest to samo

Edited by fatis
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.