Jump to content

MIUI 7.1.19

Recommended Posts

DFG_2017-01-18-08-50-47.png

MIUI 7.1.19

• Włączona obsługa pasma 40 MHz dla sieci Wi-Fi 2,4 GHz (jeśli AP ustawi takie pasmo) / Qualcomm
  • Poprawki FC Google dla 7.0
  • Bez aktualizacji dla Redmi Note 2 i Redmi Note 3 MTK
  • W zawiązku z Nowym Rokiem następna aktualizacja MIUI odbędzie się 10 lutego

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Mi5 Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/Mi4c/MiNote/MiNotePro i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Sty 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

• Like 1
  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Straszne. Co dopiero powiedzą uzytkownicy Samsunga gdzie na 7.0 czekali pół roku. Tam to dopiero były masowe protesty, a ludzie palili na rynku swoje S7 z braku aktualizacji. Ba niektóre Note 7 same s

Ja tu tylko wpadłem powiedzieć, że od teraz, każdy post, atakujący, obrażający, prowokując, czy w jakikolwiek inny sposób łamiący regulamin, będzie nagradzany odpowiednimi nagrodami specjalnymi! Do wy

Jezu jak wy jęczycie nad tymi aktualizacjami. To jest custom tu nigdzie nie ma na papierze, że będą was aktualizować co tydzień. Kupiliście telefon Xiaomi, a nie karnet na aktualizacje. Ja się dz

Posted Images

3 minuty temu, redminote2 napisał:

I znowu bez aktualizacji dla Redmi note 2. To już trzeci tydzień.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Straszne. Co dopiero powiedzą uzytkownicy Samsunga gdzie na 7.0 czekali pół roku. Tam to dopiero były masowe protesty, a ludzie palili na rynku swoje S7 z braku aktualizacji. Ba niektóre Note 7 same się paliły z braku aktualizacji.

• Like 41

Bez przesady można to przeżyć. Ja mając Mi3 już jestem świadomy, że to są ostatnie aktualizacje. Do następnego androida już raczej nie będzie a muszę przyznać że telefon chodzi jak brzytwa i 90% opisywanych tu problemów mnie nie dotyczy.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

• Like 3
Straszne. Co dopiero powiedzą uzytkownicy Samsunga gdzie na 7.0 czekali pół roku. Tam to dopiero były masowe protesty, a ludzie palili na rynku swoje S7 z braku aktualizacji. Ba niektóre Note 7 same się paliły z braku aktualizacji.

Co ty porownujesz MIUI gdzie standardem są cotygodniowe aktualizacje do innych producentów?
Cytat

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu

(...)
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Przed chwilą, JusTQL napisał:

Te 40MHz to zmiana na prędkość czy stabilność czy jak?

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

Prędkość. Większa szerokość pasma pozwala na osiągnięcie ponad 100 mbps dla 2,4 GHz sieci. Zabieg kosmetyczny bo nie jest powiedziane, że po instalacji ot tak zobaczysz szybsze Wi-Fi. To AP musi dostosować się i zaoferować sieć na takim paśmie. Poza tym jak masz MI5 to powinieneś uzywać sieci 5 GHz co w praktyce oznacza, że posiadacze nowych telefonów nie mają korzyści z tego fixa. Co innego Redmi 3 gdzie Xiaomi nie dało 5 GHz sieci. 

Swoją drogą, to niezłe tam mają balety, skoro świętowanie im tyle zajmuje. Chyba z ciekawości zgłębię tę ich kulturę :) 

Przed chwilą, Sephriot napisał:

Mimo że w pierwszym poście nie ma wzmianki o braku aktualizacji dla mi4c, to jej nie ma? Czy nie widzę nigdzie zima? 

Mi4c, podobnie jak Mi4s, mają przygotowywaną aktualizację do androida 7, więc nie będzie już aktualizacji w androidzie 5.1.

Jezu jak wy jęczycie nad tymi aktualizacjami. To jest custom tu nigdzie nie ma na papierze, że będą was aktualizować co tydzień. Kupiliście telefon Xiaomi, a nie karnet na aktualizacje.

Ja się dziwię, że ludzie z takimi bólami, nie siedzą  na globalu...

• Like 10

Wie ktoś co się może dzieje z moim rn4?  Pobieram zipa i instajule przez aplikację "aktualizacje" Telefon restartuje się jak zawsze przy aktualizacjj ale jak wchodzę żeby zobaczyć wersję miui to jest z zeszłego tygodnia

12 minut temu, lockerek napisał:

Zainstaluj przez TWRP

A jak chce włączyć twrp przez kombinacje klawiszy to wchodzi w download mode i przez aplikację do aktualizacji tak samo. Tylko na pc jak wywołań komendą to wchodzi w twrp. Da się coś z tym zrobić? 

GPS wrócił.

Mam za to inny ciekawy kejs. Mam zasięg LTE, ktoś do mnie dzwoni, dzwonek zaczyna dzwonić, potem pół sekundy przerwy (wtedy zrzuca na 3G) i dzwonek dalej sobie dzwoni. Zjawisko w 100% powtarzalne. Przełączenie na preferowane 3G załatwia sprawę. Ktoś może potwierdzić ?

Testujcie Panowie :D ja lecę na 6.12.15  ( idealnie działa mi zasięg, generalnie cały sprzęt ) ale już bym coś namieszał :D

Widziałem coś o programie do nagrywania pulpitu itd ( info od miui takie dostałem ). Czy on się zainstaluje wraz z tą aktualizacją ? 

Pozdrawiam.

GPS wrócił.
Mam za to inny ciekawy kejs. Mam zasięg LTE, ktoś do mnie dzwoni, dzwonek zaczyna dzwonić, potem pół sekundy przerwy (wtedy zrzuca na 3G) i dzwonek dalej sobie dzwoni. Zjawisko w 100% powtarzalne. Przełączenie na preferowane 3G załatwia sprawę. Ktoś może potwierdzić ?

Żona dzwoniła. Zasięg 4G ale dzwonek normalnie dzwoni.

GPS wrócił.
24 minuty temu, wojtasemaj napisał:

@zielonyBB, właśnie sprawdziłem i u mnie jest w porządku.

Odnośnie mojego wcześniejszego postu - po wipach powiadomienie normalnie odtwarza dźwięk.

@zielonyBB, może też trzaśnij wipa jakiegoś :-D

Wip trzaśnięty ale niestety to samo. Dzwonek dzwoni ale z krótką pauzą na przełączenie na 3G. No nic, jakoś to rozchodzę, przynajmniej mogę z czystym sumieniem stwierdzić że coś nie działa :)

4 minuty temu, JacekBB napisał:

GPS wrócił.

@Acid - czy mógłbyś zdradzić trochę zza kulisów - czy i co się zmieniło w tym wydaniu w kwestii GPS na Mi5? Parę osób pisze, że teraz działa lepiej. Czy jest jakiś powód, konkretny zabieg, aby tak było, czy może to przypadek i nie ma się co cieszyć na razie?

• Acid locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...