Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wrzuciłem pierwszy oficjalny Globalny ROM przeznaczony dla Redmi 4A.

Jak na razie nie odnotowałem żadnych problemów.

W porównaniu do wersji xiaomi.eu jest kilka różnic przede wszystkie w UI - ale to zapewne wynika z charakterystyki kompilacji xiaomi.eu.

Telefon po około 24 godzinach pracy pokazuje 83% baterii (zaraz po flashu został naładowany do 100% i od tego momentu zrobiłem przywracanie pełnego backupu z Mi Cloud + aktualizacje praktycznie wszystkich aplikacji które były z ROMie), dodatkowo:

- dwie karty SIM 

- cały czas włączone Wifi

- cały czas włączony bluetooth (sparowany z MiBand 2)

- cały czas włączony GPS

- jasność ekranu ustawiona na auto

- Mi Fit dodany do wyjątków w zrządzaniu energią

- około dwóch godzin słuchania muzyki na głośniku telefonu oraz na słuchawkach (50/50)

- żadnych połączeń głosowych, jedynie kilka sms oraz chat na Wahtsapp

Wydaje mi się, że to całkiem znośny wynik bardzo zbliżony do xiaomi.eu (jak na razie).

 

Sam ROM domyślnie ma kilka śmieciowych aplikacji takich jak FB, Hangouts, Mi Remote, Paly Music i Videos etc.

Po instalacji telefon nie pokazał żadnych bugów. Google Play działa bez zarzutu.

 

Na chwilę obecną są dwie rzeczy, których brakuje mi z xiaomi.eu:

- "ustawialny" widżet zegara razem z pogodą w wersji gdzie z lewej strony jest zegar a z prawej pogoda kilkoma szczegółowymi informacjami o pogodzie (miasto, wiatr, etc.).

* Jeśli jesteście w stanie wskazać miejsce, skąd można pobrać i zainstalować ten widżet to dajcie proszę znać. To wg. mnie najlepszy widżet zegarka i pogody jaki kiedykolwiek widziałem.

- wygląd ikon - paczka z wersji xiomi.eu miała dużo więcej ikonek dla aplikacji innych niż domyślne systemowe co bardzo cieszyło moje oko :)

To na razie tyle.

 

Podzielcie się swoją opinią!

Pozdrawiam.

Screenshot_2017-01-20-08-37-31-618_com.android.settings.png

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redmi2 napisał:

To odrazu Ci odpisze, brak ikon i zegarow bo Acid je zmienia na swoje na xiaomi.eu

Zegarow nie wrzucisz. Ikony musialbys skopiowac z romu xiaomi.eu.

W globalu cala paczka google i nie mozna jej odinstalowac, bez root.

Brak rotacji w apce sms. Brak poprawek do wifi, aparatu itp od Acida.

Twrp gryzie sie z globalem, wiec moze byc problem z rootem i wgraniem dodatkow miuipolska gdzie jest blokada reklam i klawiatura google.

Kolejny minus to wersja stable, czyli update za dlugi czas :-) jak cos odkryjesz ze zle dziala lub nie dziala wcale to takze trzeba z tym zyc wiecznosc do nastepnego update.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

Byłbym chory gdybym nie spróbował :) Poza tym, na pewno przyda się jakiś "królik doświadczalny" :D

Możesz mi wyjaśnić kilka spraw z Twoje posta, żeby mógł je sprawdzić?

- rotacja sms: co to jest i jak działa?

- podasz proszę linka, w którym mogę poczytać o poprawkach aparatu i wifi? Z chęcią dowiem się czego dotyczą te poprawki.

Root mi niepotrzebny więc tą kwestię pomijam.

Wersja stable czy .eu - jeśli jest babol to zawsze musisz, żyć z nim do następnego update. Jeśli Acid wydaje Update'y szybciej i czesćiej niż oficjalny dostawca to naprawdę szczerze chylę czoła!

 

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Dzięki za info.

Postaram się wrzucać feedback odnośnie tego ROMu, jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie ;)

EDIT: od razu napiszę, że nie jestem żadnym Power Userem.

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim ;).

Jako, że nie miałem jeszcze fizycznej styczności z telefonami tej marki, chciałbym zadać Wam kilka pytań dotyczących tego modelu:

1. Czy ten global rom, to będzie to samo oprogramowanie, które będzie dostępne w Redmi 4A z oficjalnej dystrybucji od ABC Data (telefon ma się pojawić w Polsce pod koniec stycznia, na początku lutego) ?.

2. Czy jest dostępna w ustawieniach opcja "podwójnego stuknięcia" w ekran, aby go wybudzić. Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o wersję global stable.

3. Czy jest wbudowana dioda powiadomień ?.

4. Jak sprawuje się bateria w stanie czuwania ?. Czy nie ma jakiś nagłych spadków itp. 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za tak szybką odpowiedź. To na czym mi najbardziej zależało, czyli wybudzanie ekranu i dioda jest :). Jeśli jeszcze nie będzie to problemem, to spytam, czy wybudzanie ekranu stuknięciem działa sprawnie, czy nie trzeba czasem powtarzać czynności ?. Jaka jest ładowarka w zestawie ?. Domyślam się, że tak jak w innych modelach Xiaomi, ta o "mocy" 2A ?. Ile mniej więcej trwa ładowanie do "pełna" baterii ?. Ogólnie jeszcze spytam o jakość zdjęć, jak działa autofocus ?. W tej chwili mam Samsunga J5 (2015) i tam to jest jakaś porażka, zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudzanie działa sprawnie, ładowarka jest 1A, ładowanie trwa 3.5h, Jakość zdjęć jest jaka jest, czyli w dzień widać, AF działa ok. 

Kupujesz najtańszy budżetowiec jaki Xiaomi produkuje więc nie oczekuj cudów i nie licz na jakość zdjęć. Chcesz dobre zdjęcia - kup MI5S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja nie liczę, na żadne cuda, nie jestem oderwany od rzeczywistości :). Wiem co i za ile kupuje. Jeśli tylko jakość zdjęć, będzie choćby niewiele lepsza od tego mojego nieszczęsnego Samsunga, to już będzie dobrze :). Zdjęcia robione przez Redmi 4A, które można zobaczyć w internecie, według mnie wyglądają lepiej, niż te robione J5. Trochę lipa z tą ładowarką. W takim razie, czy ktoś z Was ładował może telefon tą ładowarką 2A ?. Chodzi mi o to, czy telefon "pozwala" ładować "mocniejszymi" ładowarkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będzie recenzja tego telefonu mojego autorstwa, więc możesz poczekać.

Ładowanie trwa wieku, porównując do Mi4s.

Asphalt 8 nie tnie, ale menu jest dość ociężałe. Nie, że laguje, ale wolno chodzi. Mimo to telefon jest dość żwawy.

Zdjęcia mogę wrzucić jutro po południu, niestety, z racji aury, wszystkie będą w pochmurnej scenerii.

Mam Xiaomi.eu, niespecjalnie mi się chce wrzucać Globala.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don_kamillo

Z chęcią przeczytam recenzję, tym bardziej, że nigdzie się nie spieszę z kupnem, ponieważ czekam na oficjalną polską dystrybucję. Ta "ociężałość" menu, może zostanie poprawiona w aktualizacji oprogramowania. Zresztą dla mnie to jeszcze jest "czarna magia", te wszystkie romy, xiaomi.eu, wersje global stable i dev :). Nie ogarniam tego :). Będę korzystać tylko z wersji global stable.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to bardzo dobrze, że będą robione w takiej pochmurnej aurze, wtedy przynajmniej najlepiej będzie można zobaczyć, czy ten aparat jest choć trochę lepszy, od tych umieszczonych w Samsungach serii J3 i J5, czy LG z serii K. Jakbyś jeszcze przy okazji, mógł zrobić zdjęcia w pomieszczeniu przy sztucznym oświetleniu. Pozdrawiam

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, XiaoRén napisał:

@electro69 Wątpię, żeby r4a wszedł do oficjalnej dystrybucji w PL.

Niewierny Tomasz z Ciebie jest ;). Redmi 4A i Redmi 4X (wersja z Snapdragonem 430) będą dostępne z oficjalnej dystrybucji ABC Data. Wersja 4A ma być dostępna już na przełomie stycznia i lutego. Chodzą słuchy, że ma kosztować 599 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.01.2017 o 17:51, don_kamillo napisał:

Asphalt 8 nie tnie, ale menu jest dość ociężałe. Nie, że laguje, ale wolno chodzi.

bez jaj, Asphalt 8 to mi śmigał na Lumii 630 a tam jest 512 MB ramu...

a codo baterii - po wielu latach z Lumiami stwierdzam ze w Redmi 4A bateria znika w oczach :( i to przy normalnym użytkowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, okobar napisał:

bez jaj, Asphalt 8 to mi śmigał na Lumii 630 a tam jest 512 MB ramu...

a codo baterii - po wielu latach z Lumiami stwierdzam ze w Redmi 4A bateria znika w oczach :( i to przy normalnym użytkowaniu....

A jaki masz system? 

Mi przy 3 godzinach SOT wytrzymuje prawie 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, okobar napisał:

a codo baterii - po wielu latach z Lumiami stwierdzam ze w Redmi 4A bateria znika w oczach :( i to przy normalnym użytkowaniu....

dziwne. ja zmieniłem Lumie 635 na Redmi 4A i z takim obciążeniem (pierwszy post) nigdy nie udało mi się na Nokii osiągnąć takiego wyniku (grubo ponad 48 działania na jednym ładowaniu).

Ani na Win 8.1, ani na Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, uazar napisał:

... i z takim obciążeniem (pierwszy post) nigdy nie udało mi się na Nokii osiągnąć takiego wyniku ...

mi też nie, natomiast obecnie na tym globalu co mam telefon nie wytrzymuje 24 godzin... mam włączone wifi, około godziny gierkowania i przeglądania stron, bluetoth non stop i oczywiście GPS, powiadomienia z 5 kont pocztowych włączone... ładowany w nocy, padł o 18 (czyli poza ładowarką od 5.30 rano do 18.15 - lumia 820 wytrzymała na 3 letniej baterii około 20 godzin - od 5 rano do około północy)

jedna karta sim - ale jasność ustawiona na sztywno, bo auto jakoś takie ciemne mi się wydawało....

 

na Lumii 630 podobne ustawienia i działanie - bateria wytrzymywała ok. 30 godzin.... (bateria ponad 2 letnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne. mój jest wykorzystywany w podobny sposób. jedyne co mam inaczej ustawione to jasnoś ekranu na auto. 

dodatkowo od 2 do 3 godzin słuchania muzyki na słuchawka, w ciągu dnia.

bateria trzyma grubo ponad 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, okobar napisał:

acha :P czyli jakby co mogę wgrywać wersję Miui Polska?

może ten Global mi drenuje? a może coś w tle wysysa....

zapewne kupiłeś już z odblokowanym BL (mi też się taki trafił). tu masz skrócony tut jak wrzucić .eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, okobar napisał:

mi też nie, natomiast obecnie na tym globalu co mam telefon nie wytrzymuje 24 godzin... mam włączone wifi, około godziny gierkowania i przeglądania stron, bluetoth non stop i oczywiście GPS, powiadomienia z 5 kont pocztowych włączone... ładowany w nocy, padł o 18 (czyli poza ładowarką od 5.30 rano do 18.15 - lumia 820 wytrzymała na 3 letniej baterii około 20 godzin - od 5 rano do około północy)

jedna karta sim - ale jasność ustawiona na sztywno, bo auto jakoś takie ciemne mi się wydawało....

 

na Lumii 630 podobne ustawienia i działanie - bateria wytrzymywała ok. 30 godzin.... (bateria ponad 2 letnia)

Nie masz tam jakiegos drenazu baterii ostrego, np facebookiem albo messengerem? Zerknij no na jakims wakelock detector, albo na zwyklym menu dotyczacym uzycia baterii.

To az dziwne co piszesz, moja dziewczyna ma ten telefon, i ona siedzi godzinami wrecz na fb/snapchacie i fakt laduje co wieczor ale z poziomu 20% do pelna wieczorem i na drugi dzien tak samo. Pilnuje jej baterii, z czystej ciekawosci jak energo oszczedne jest to redmi.

Przy twoim uzytkowaniu zeby telefon wytrzymal 13h to bardzo bardzo slabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 20/01/2017 at 9:12 AM, uazar said:

Postaram się wrzucać feedback odnośnie tego ROMu, jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie ;)

To ja jestem zainteresowany : )

Właśnie odebrałem z x-kom i jest na tym właśnie ROMie. Jak się używa? Jakieś bugi zauważyłeś? Zastanawiam się czy wrzucać xiaomi.eu/polska czy zostać na tym. Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak już się trochę zapoznasz z nowym nabytkiem :), to będę wdzięczny, jeśli się podzielisz Swoją opinią, na temat ogólnego działania telefonu. Standardowo interesuje mnie, jak się sprawuje bateria, aparat foto (może jakieś zdjęcia wrzucisz), jaka jest jakość muzyki na słuchawkach itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jasne, choć to raczej nieprędko nastąpi. Przesiadam się z WP8.1, więc na razie mam problem nawet z poruszaniem po menu :) wszystko nowe. No i staram się użytkować bardzo ostrożnie, bo jeśli jednak mi się nie spodoba, to będę chciał zwrócić do sklepu bez uszczerbku. W dodatku nie zamówiłem jeszcze żadnego pokrowca, więc muszę być podwójnie ostrożny. Ale będę pamiętał,żeby się podzielić wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, electro69 napisał:

@up

Jak już się trochę zapoznasz z nowym nabytkiem :), to będę wdzięczny, jeśli się podzielisz Swoją opinią, na temat ogólnego działania telefonu. Standardowo interesuje mnie, jak się sprawuje bateria, aparat foto (może jakieś zdjęcia wrzucisz), jaka jest jakość muzyki na słuchawkach itp.

 

Tutaj masz opis: https://miuipolska.pl/redmi-4a-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny update:

Przez niecałe 2 tygodnie testuję pod względem wydajności baterii rom xiaomi.eu. Najpierw wersję 7.2.16, a od momentu kiedy wyszła, wersję 7.2.24.

Na chwilę obecną jestem na 80% przekonany, że powrócę do oficjalnego globala bo przy takim użytkowaniu jak w pierwszym poście oficjalny global jest o grubo ponad 12 godzin wydajniejszy. (dla mnie bateria jest czynnikiem determinującym to jaki rom chcę używać).

Dam jeszcze xiaomi.eu jakiś tydzień ale nie chce mi się wierzyć, że coś się zmieni.

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, uazar said:

oficjalny global jest o grubo ponad 12 godzin wydajniejszy...

Dzięki za tę informację. Właśnie się zastanawiałem czy przeskoczyć z globala na .eu lub polska. Jeszcze się wstrzymam.

Z drugiej strony, chyba leci teraz update do global, więc kiedy wrócisz do tego romu, to może się okazać, że działa inaczej niż to zapamiętałeś  ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...