uazar

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

Recommended Posts

Ponawiam pytanie, czy po aktualizacji z miui 9 do 10 usuwają się wszystkie ustawione wcześniej ustawienia odnośnie blokowania dostępu do internetu aplikacjom?  Z pokazywaniem si e czasem pustego pulpitu bez ikon mam tak samo na ostatnim miui9.

Edited by mi4u

Tak to wygląda, tu może nie źle, ale na żywo to trzeba się przyjżeć ile to w końcu tych procent zostało ... jeszcze ja znowu wzrok nie ten co kiedyś to irytujące jest, przedtem od razu wiadomo było.

e99pci.png

Edited by ajaxx

Dnia 24.01.2019 o 17:20, electro69 napisał:

I teraz zmiany a jest ich kilka jeśli chodzi o wizualne aspekty. Oczywiście napiszę te które zauważyłem (może jest tego więcej). Główna zmiana to ikona baterii. Teraz procenty baterii są w środku tej ikony baterii :).

Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne.

Po co psuć coś co było dobre...

Edited by And.N

Heh to jest jakiś cel pewnie. Osobiście nienawidzę paska adresu na górze, więc były nakładki, żeby go na dól przenieść, ale wypuścili taką aktualizację, gdzie tej nakładki nie ma i musiałem się przyzwyczaić. 

5 godzin temu, And.N napisał:

Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne.

Po co psuć coś co było dobre...

Bo to jest Xiaomi ;). Już chyba trochę czasu masz ten telefon i jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego, że oni co aktualizację oprogramowania coś psują, "usprawniają" czyli psują, usuwają te funkcje, które akurat są przydatne i kompletnie nie wiadomo kto decyduje o tym, żeby to usuwać i na jakiej podstawie, choćby ostatnio tą informację o pozostałym czasie do końca ładowania. Komu to przeszkadzało ?

Edited by electro69

Po kilkunastu dniach z nową wersją oprogramowania 10.2.1.0 powiem, że jestem zadowolony z czasów działania telefonu na pojedynczym ładowaniu. W czuwaniu telefon w ciągu ok. 10-12 godzin bateria spada tylko 1-2 %. Poprzednio było to regularnie 3 %. Na włączonym ekranie też dobrze sobie radzi. Nie widzę jakiegoś szybszego rozładowywania baterii. Nie ma już na szczęście tego problemu, który mnie prześladował w poprzedniej aktualizacji MIUI 10 czyli bardzo szybkiego rozładowywania baterii przez "system android". Wydaje mi się też, że w końcu powiadomienia coraz lepiej działają z różnych aplikacji tzn. rzeczywiście "przychodzą", a nie tak jak było w poprzednich wersjach MIUI, że raz było, raz nie było itd. mimo, że cały czas były takie same ustawienia.

Edited by electro69

A czego nie ma w porównaniu do miui 9? Gesty w końcu dodali? Czas działania porównywalny z ostatnim miui 9?

Edited by mi4u

Wyczytałem, że w tej wersji występuje problem z google maps.  Wpiszcie sobie 10.2.1.0  google maps. Na redmi 4a też to występuje?

Na GooglePlay jest sporo uwag o problemach z GM po aktualizacji programu - i to nie tylko na Xiaomi, ale i na telefonach innych producentów, więc trudno powiedzieć, czy winne MIUI, czy Google.

Własnie zaktualizowałem GM do najnowszej wersji i sprawdzę jutro w drodze do pracy (nawet jak cos sie stanie, to nie zabłądzę :grin: )

EDIT 07.02.2019 godz. 19:40

Nie wiem, kto skopał, ale po aktualizacjui MIUI i GoogleMaps zmieniły sie uprawnienia programu - w ustawieniach > Bateria i wydajnośc > Wybierz aplikacje (oszczędzanie energii) GM było ustawione jako  "zamknij aplikację". Po prełączeniu na  Bez ograniczeń" jest OK, przedtem każde przełączenie na inna apke kończyło sie ponownym ładowaniem map, szukaniem fixa i wyznaczaniem trasy.
Nie twierdzę, że rozwiązałem problem, ale warto sprawdzić.  I - jak pisał kolega niżej - dłużej testować (dziś 30 minut w korku)

Edited by jacekp1313
Uzupełnienie

Z tego co czytałem to wywala apkę czasami, a nie za każdym razem. Trzeba więc częściej testować.