Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie, czy po aktualizacji z miui 9 do 10 usuwają się wszystkie ustawione wcześniej ustawienia odnośnie blokowania dostępu do internetu aplikacjom?  Z pokazywaniem si e czasem pustego pulpitu bez ikon mam tak samo na ostatnim miui9.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 17:20, electro69 napisał:

I teraz zmiany a jest ich kilka jeśli chodzi o wizualne aspekty. Oczywiście napiszę te które zauważyłem (może jest tego więcej). Główna zmiana to ikona baterii. Teraz procenty baterii są w środku tej ikony baterii :).

Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne.

Po co psuć coś co było dobre...

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, And.N napisał:

Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne.

Po co psuć coś co było dobre...

Bo to jest Xiaomi ;). Już chyba trochę czasu masz ten telefon i jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego, że oni co aktualizację oprogramowania coś psują, "usprawniają" czyli psują, usuwają te funkcje, które akurat są przydatne i kompletnie nie wiadomo kto decyduje o tym, żeby to usuwać i na jakiej podstawie, choćby ostatnio tą informację o pozostałym czasie do końca ładowania. Komu to przeszkadzało ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu dniach z nową wersją oprogramowania 10.2.1.0 powiem, że jestem zadowolony z czasów działania telefonu na pojedynczym ładowaniu. W czuwaniu telefon w ciągu ok. 10-12 godzin bateria spada tylko 1-2 %. Poprzednio było to regularnie 3 %. Na włączonym ekranie też dobrze sobie radzi. Nie widzę jakiegoś szybszego rozładowywania baterii. Nie ma już na szczęście tego problemu, który mnie prześladował w poprzedniej aktualizacji MIUI 10 czyli bardzo szybkiego rozładowywania baterii przez "system android". Wydaje mi się też, że w końcu powiadomienia coraz lepiej działają z różnych aplikacji tzn. rzeczywiście "przychodzą", a nie tak jak było w poprzednich wersjach MIUI, że raz było, raz nie było itd. mimo, że cały czas były takie same ustawienia.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GooglePlay jest sporo uwag o problemach z GM po aktualizacji programu - i to nie tylko na Xiaomi, ale i na telefonach innych producentów, więc trudno powiedzieć, czy winne MIUI, czy Google.

Własnie zaktualizowałem GM do najnowszej wersji i sprawdzę jutro w drodze do pracy (nawet jak cos sie stanie, to nie zabłądzę :grin: )

 

EDIT 07.02.2019 godz. 19:40

Nie wiem, kto skopał, ale po aktualizacjui MIUI i GoogleMaps zmieniły sie uprawnienia programu - w ustawieniach > Bateria i wydajnośc > Wybierz aplikacje (oszczędzanie energii) GM było ustawione jako  "zamknij aplikację". Po prełączeniu na  Bez ograniczeń" jest OK, przedtem każde przełączenie na inna apke kończyło sie ponownym ładowaniem map, szukaniem fixa i wyznaczaniem trasy.
Nie twierdzę, że rozwiązałem problem, ale warto sprawdzić.  I - jak pisał kolega niżej - dłużej testować (dziś 30 minut w korku)

Edytowane przez jacekp1313
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.02.2019 o 10:28, mi4u napisał:

To w końcu są te gesty w miui10 czy ich nie ma? Screen z forum miui https://en.miui.com/thread-5690672-1-1.html

 012252boo2b69gjofts9bl.png.thumb.jpg

Nie ma żadnych tego typu gestów w oficjalnej globalnej wersji oprogramowania. To co on ma to jakaś zrootowana wersja systemu (jak oni to zrobili to nie powiem, bo to nie moja "bajka"). Jak chcesz mieć takie gesty w telefonie wystarczy zainstalować jedną z kilku tego typu aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Sam z takiej aplikacji korzystam od około roku i w tym czasie może kilka razy korzystałem z tych dotykowych przycisków pod ekranem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć w Redmi 4A opcje takie jak na przedstawionym screenie musisz wykonać kolejno:

1. Uzyskać uprawnienia roota

2. Zainstalować Solid Explorer i nadać mu uprawnienia roota.

3. Uruchomić Solid Explorer i wejść w lokalizacje System, następnie folder system i wyedytować plik build.prop w taki sposób, że znajdujesz linijkę qemu.hw.mainkeys=1 i zamieniasz cyfrę 1 na cyfrę 0 i zapisujesz, po czym uruchamiasz ponownie telefon

To wszystko, po ponownym uruchomieniu w menu masz dodatkową opcję. Sprawdziłem u siebie i mam takie coś jak na screenie.

Nie wiem czy działa to prawidłowo, testuję właśnie, bo nie widzę opcji konfiguracji gestu.

---

Ok już sprawdzone, działają gesty, lecz w menu nie wyświetlają się dema gestów. Ale to co poniżej to działa:

xiaomi-redmi-note-5-pro-and-mi-mix-recei

Edytowane przez marcin885
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas wstrzymywałem się z aktualizacją do MIUI10, ale około dwóch tygodni temu zrobiłem czystą instalację do wersji 10.2.1.0 i ogólnie jestem zadowolony. Przede wszystkim lepiej działają powiadomienia. Fix na jakość nagrania co prawda trzeba zrobić, ale oprócz zbyt małej czcionki stanu baterii to mankamentów nie dostrzegam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link będzie ważny 4 tygodnie:

https://ufile.io/3kc76

Z uprawnieniami roota trzeba uruchomić Solid Explorera i przekopiować obydwa pliki do lokalizacji /system/etc/ (zamienić stare na nowe), po czym trzeba uruchomić ponownie telefon. Jakość nagrania na dyktafonie i filmach wideo jest bdb i głośna, redukcja szumów jest wyłączona. Proszę nie sugerować się ścieżką na pliku graficznym dołączonym do plików, tam ktoś niepotrzebnie dodał reboot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko u mnie jest tak, że po ukrytej w tle automatycznej aktualizacji usług google zaczyna pożerać ostro baterię? Po odłączeniu od ładowarki miałem od razu 99 %, potem momentalnie uchodziły % z baterii mimo sporadycznego używania telefonu. Myślałem nawet, że bateria już pada po ostatnich przygodach na mrozie, ale po ręcznej aktualizacji kilku aplikacji googla + aplikacji typu bluemail itp. i restarcie telefonu okazało się, że bateria trzyma nagle idealnie. Sot wynosi co prawda tylko 1:37h (wcześniej różnie 3-4h w zależności od używania tel.), jednak poza tym, że przestałem korzystać z yt w przeglądarce na rzecz newpipe (polecam w końcu yt działa w tle bezsensu nie świecąc ekranem) nic więcej nie zmieniłem. Pół roku po kupnie wykręciłem 3 dni 6h na baterii a teraz w sumie widzę, że nie ma tragedii, rozmawiam długo przez tel, wifi ciągle włączone bez usypiania. Dziwny jest ten telefon. Ktoś ma podobne odczucia? (Miui ostatnia wersja 9). Screeny zrobione rok temu  i teraz.

Rok temu styczeń (chyba miui 8.5 jeszcze)   Screenshot_2018-01-20-12-24-59-673_com.miui.securitycenter.png   

 

z tego roku z 10 lutego gdy zauważyłem momentalne zużycie po odłączeniu od ładowarki Screenshot_2019-02-10-18-17-33-528_com_miui.securitycenter.thumb.png.97c176a60a2cf37d902d4c3c89e35b1a.png

aktualnie z dzisiaj (miui 9.6.5)  Screenshot_2019-02-27-17-04-31-120_com_miui.securitycenter.thumb.png.490cfe1832af24ea0a2f86933a66ae72.png    Screenshot_2019-02-27-19-12-25-057_com.miui.securitycenter.png     Screenshot_2019-02-27-19-12-29-344_com.miui.securitycenter.png    Screenshot_2019-02-27-19-12-20-713_com.miui.securitycenter.png    

         

Rok temu maj (Miui 9.4?)           Screenshot_2018-05-10-23-22-47-535_com.miui.securitycenter.png    Screenshot_2018-05-10-23-22-53-797_com.miui.securitycenter.png  Screenshot_2018-05-10-23-22-21-924_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

ogólnie wykresy są zbliżone do siebie. Bardziej skłaniałbym się ku tezie, że cały czas włączone wifi jest przyczyną szybkiego spadku baterii. Sporo aplikacji korzysta z połączenia internetowego i czasem są to nawet malutkie paczki danych, ale jednak połączenie musi być zestawione. Wykres jak dla mnie jest zbyt mało szczegółowy, w sensie zbyt mało informacji się na nim znajduje aby można coś wywnioskować. Gdyby było coś na wzór managera zdań (tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów) można by ocenić co tak obciąża procesor. Temat rozwojowy, bo sam chcę dociec co i w jakim stopniu obciąża procesor. Nie szukałem jeszcze aplikacji która mogłaby mi wskazać użycie procesora wraz z konkretną aplikację, ale być może coś takiego istnieje. Gdybym coś ciekawego ustalił to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powróciłem do pierwotnej wersji, 8.5, miałem już dosyć problemów z powiadomieniami, diodą,bateria, wieszaniem się telefonu. Powiem tak nie warto aktualizować do nowszych wersji.
W tej chwili telefon działa bardzo dobrze. Otrzymuje wszystkie powiadomienia, nic go nie muli.
To moje osobiste zdanie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I to by było na tyle wsparcia ... Redmi 4A nie dostanie aktualizacji do MIUI11 https://www.gsmmaniak.pl/986536/xiaomi-redmi-koniec-wparcia-miui-11/

Ciekawe  ile jeszcze dostanie aktualizacji MIUI10 obstawiam, że jeszcze z 1 będzie i na tym koniec.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mi4u napisał:

Jak mają za każdym razem coś psuć to niech sobie te aktualizacje wsadzą. Trzeba kupić po 2 latach będzie inny telefon, nie wiem tylko czy xiaomi. Myślałem nad redmi 6 ale on nie ma snapdragona, więc nie wiem czy warto.

Tu się z Tobą w zupełności zgodzę :).  W tej chwili ostatnia dostępna aktualizacja jeśli chodzi o baterię (a na tym mi najbardziej zależy) sprawuje się bez zarzutu i aż się "boję" jak sobie pomyślę, że wypuszczą tą ostatnią aktualizację i jak zwykle coś zepsują choćby właśnie z czasem działania na baterii i telefon już tak zostanie na tej "wadliwej" aktualizacji do końca swojego żywota. Tak "pół żartem, pół serio" to kompletnie mnie to nie zdziwi jak tą ostatnią aktualizacją popsują działanie telefonu, aby "zachęcić" ludzi do kupna nowego modelu.

Niestety ale jeśli chcemy kupić telefon w najlepszym stosunku "cen/jakość" to raczej Xiaomi jest jedynym sensownym wyborem. Docelowo chcę kupić Redmi Note 7 poczekam jeszcze z 3-4 miesiące jak cena spadnie. Jeśli coś nie tak będzie z finansami to wybiorę Redmi 7, ewentualnie Redmi Note 5 chociaż akurat ten model jeśli chodzi o wygląd nie jest moim faworytem. Podobają mi się te gradientowe różne kolory na obudowie i ten notch w kształcie łezki jak dla mnie fajnie wygląda i jest lepsze zagospodarowanie ekranu niż w Note 5.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariusz.ur napisał:

@electro69 nie licz, że za parę miesięcy spadnie cena Redmi Note 7 z oficjalnej dystrybucji. 900zł za 4/64 to i tak mało.

Spokojnie spadnie :) jak każdego innego telefonu. Ten model nie jest żadnym wyjątkiem. Teraz jest oczywiście w pełni uzasadniony wielki "boom" na ten telefon więc sklepy ceny na razie nie obniżą tym bardziej, że dostępność jest na chwilę obecną mocno ograniczona. Po miesiącu, dwóch kto będzie miał kupić ten telefon to go kupi, sytuacja się unormuje, może pojawi się jakaś konkurencja dla tego telefonu od innych producentów lub inne podobne parametrami telefony spadną z ceny i Redmi Note 7 jak każdy inny telefon też pojawi się na promocji. Nie mówię tu , że po tych 3-4 miesiącach cena regularna spadnie z 899 na 799 zł, ale nie chce mi się wierzyć, że telefon w takiej cenie w konfiguracji 4/64 GB nie pojawi się w którymś ze sklepów na promocji kilkudniowej lub jednodniowej.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...