Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Mokry napisał:

Bo ustawiasz w ten sposób głośność multimediów. Klikasz 3 kropki pod ikoną wyciszania i pojawia się cały panel sterowania głośnością.

Ale nie ma tam kolumny odpowiedzialnej za głośność dzwonka i to jest żenujące. Po co mi ustawienia multimediów na pulpicie? Przecież je sobie dopasuje włączając muzykę czy film, a sterowanie główne powinno być dla dźwięków urządzenia, a nie filmów. Coś chyba im się pomyliło, ale już nawet nie ma się co dziwić, bo to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kratek44 napisał:

Ale nie ma tam kolumny odpowiedzialnej za głośność dzwonka i to jest żenujące. Po co mi ustawienia multimediów na pulpicie? Przecież je sobie dopasuje włączając muzykę czy film, a sterowanie główne powinno być dla dźwięków urządzenia, a nie filmów. Coś chyba im się pomyliło, ale już nawet nie ma się co dziwić, bo to norma.

Ale jak nie ma :). Przed chwilą patrzyłem i po wejściu w te "trzy kropki" są te trzy suwaki głośności i jednym z nich jest ten z "dzwonkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kratek44 napisał:

Faktycznie środkowy odpowiada za dźwięki. Teraz pytanie jak tą środkową kolumnę dać jako pierwszą do wyboru bez wchodzenia w te trzy kropki tylko zamiast multimediów była ta z dźwiękami jako pierwszy wybór?

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości :). Ja już trochę tych aktualizacji MIUI "przeżyłem" i powiem szczerze, że coraz mniej mam ochotę w przyszłości korzystać jeszcze z telefonów Xiaomi. To co wydawało się "błogosławieństwem" Xiaomi czyli bardzo długie wsparcie techniczne (oprogramowania) powoli staje się utrapieniem, ponieważ każda kolejna wersja MIUI czy aktualizacja oprogramowania, praktycznie nic nowego pożytecznego nie przynosi, a z reguły tylko albo coś "zepsują" , albo usuną jakąś przydatną funkcję, albo jakieś problemy z baterią itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 o 19:00, electro69 napisał:

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości :). Ja już trochę tych aktualizacji MIUI "przeżyłem" i powiem szczerze, że coraz mniej mam ochotę w przyszłości korzystać jeszcze z telefonów Xiaomi. To co wydawało się "błogosławieństwem" Xiaomi czyli bardzo długie wsparcie techniczne (oprogramowania) powoli staje się utrapieniem, ponieważ każda kolejna wersja MIUI czy aktualizacja oprogramowania, praktycznie nic nowego pożytecznego nie przynosi, a z reguły tylko albo coś "zepsują" , albo usuną jakąś przydatną funkcję, albo jakieś problemy z baterią itd.

To był mój pierwszy xiaomi, ale też zaczynam mieć powoli mieszane uczucia odnośnie zachwytu tą marką. Jedynie custom romy chyba ratują sytuację w naszym przypadku, ale też upierdliwe jest odblokowanie bootloadera. Za czasów świetności Windows Mobile żonglowałem romami na Universala i tornado, ale tam to w sumie było zdecydowanie prostsze, na androidzie jest trochę z tym zachodu, szczególnie jak się ma zablokowany bootloader. 

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę dni z MIUI10. Mam już tego dość. "System android" dalej sobie w najlepsze "pożera" baterię w telefonie. Po naładowaniu telefonu na wieczór do teraz przy znikomym czasie włączenia telefonu (dosłownie 2-3 minuty), "system android" ma 58,1 % :). Baterii ubyło już 9 %. Tak jak pisałem wcześniej wystarczy zostawić tylko włączony ekran i patrzeć jak słupek z zużyciem baterii przez "system android" systematycznie cały czas rośnie. Parodia jakaś. Dodam, że w nocy miałem jakieś tam wybudzenia telefonu przez system (5  pojedynczych "kreseczek" na wykresie w ciągu około 10 godzin czuwania) i np. 1,5 % zużycia baterii mam przez proces związany z chmurą Xiaomi, z której w ogóle nie korzystam (nigdy jej nie aktywowałem). To jest "kurcze" ;) żenada, żeby za każdym ładowaniem trzeba było ponownie uruchamiać telefon, lub w ciągu dnia wykonywać tą "operację", bo tylko to na jakiś czas pomaga i wtedy "system android" się "uspokaja". Podobną sytuację miałem już wcześniej na którejś z wersji MIUI9. Czekam na kolejną aktualizację oprogramowania, jak to nie pomoże to telefon chyba wyrzucę przez okno ;).

Druga kwestia dotyczy "działania" tych "słynnych" powiadomień w MIUI. Dwa proste przykłady. Po aktualizacji do MIUI10 aplikacja "TVN24" przez dwa dni działała dobrze tzn. przychodziły powiadomienia i nagle "bum" od kolejnych dwóch dni zero powiadomień, mimo, że nic nie zmieniałem w ustawieniach (wiem, że było parę nowych powiadomień, ponieważ dostałem jej na drugim telefonie, którym na szczęście nie jest Xiaomi). Aplikacja "Polsat Sport" przez aktualizacją do MIUI10 nie przychodziły powiadomienia, albo raz przyszły, raz nie, raz był dźwięk, raz nie było, raz dioda świeciła, raz nie :). Teraz nagle znów "ni stąd, ni zowąd", powiadomienia się ładnie pokazują, nawet dioda się świeci, co jest już nie lada osiągnięciem, bo praktycznie dioda powiadomień nie działa z żadną z aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Jedno co mnie trochę zastanawia to sytuacja w której powiadomienia z aplikacji "Polsat Sport" pojawiają się na Xiaomi, a na drugim telefonie nie, co jest trochę dziwne (na Samsungu zawsze regularnie powiadomienia z aplikacji się pojawiają, stąd też wiem o nich wtedy, kiedy "świetne" Xiaomi, nie ma zamiaru mi ich wyświetlić). Ktoś kiedyś pisał, że jak ma się np. dwa telefony "podpięte" do jednego konta gmail (sklep Google Play), to może występować sytuacja, że jeden telefon dostanie powiadomienie a drugi nie, tylko, że to trochę jest bez sensu, ponieważ co konto gmail ma do dostawania lub nie powiadomień na telefon od aplikacji firm trzecich.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna taka ciekawostka odnośnie powiadomień. Dostałem jedno z nich na telefon Samsunga z innej aplikacji niż wyżej wymienione, (schemat był ten sam na Xiaomi przez około dwa dni wszystkie powiadomienia z tej aplikacji przychodziły normalnie, później przestały) oczywiście na Xiaomi brak powiadomienia (była godzina 13:40). O godzinie 16:20 dostaje powiadomienie z aplikacji Polsatu Sport i od razu też dostaję z tej drugiej aplikacji. Ponad 2,5 godziny później :), Xiaomi sobie "przypomniało", że wypadałoby takie powiadomienie dostarczyć ;). To tak wygląda jakby coś tam się "odwiesiło" w systemie i przepuściło to powiadomienie. I tak wygląda właśnie u mnie działanie tych powiadomień. W większości mija się to z celem posiadanie takiego telefonu. Co mi po takim sprzęcie (oprogramowaniu), które ważne dla mnie powiadomienie, dostarcza (jeśli w ogóle dostarczy) ponad 2 godziny później. Kabaret.

1 godzinę temu, ZielonyBuszmen napisał:

@electeo69 - powiadomienia push zależą od konta na którym jesteś zalogowany na telefonie - mowa o koncie Google

Można to jakoś bardziej "łopatologicznie" wytłumaczyć ? :). Mam coś włączyć/wyłączyć w ustawieniach na koncie google ?. Tak jak pisałem obydwa telefony są na tym samym adresie email, ze względu na to, że mam kilka aplikacji kupionych po promocyjnej cenie. Przy nowym koncie email musiałbym za nie płacić teraz normalną cenę. Czy jest możliwe, że problem z powiadomieniami mógłby zostać rozwiązany, gdybym rzeczywiście dodał nowe konto email do telefonu Xiaomi ?.

ps.

Zużycie baterii przez "system android" ma już 63 % (telefon leży sobie na szafce, włączyłem teraz tylko raz ekran, żeby sprawdzić). Może do jutra będzie z 80 % :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Zużycie baterii przez "system android" ma już 63 % (telefon leży sobie na szafce, włączyłem teraz tylko raz ekran, żeby sprawdzić). Może do jutra będzie z 80 % :).

To jest bardzo dziwne i chyba nie zależy od aktualizacji. Ja tego nie mam. To pewnie jakieś błędy po aplikacjach czy coś. Tak bym obstawiał. Robiłeś ustawienia fabryczne i to było nadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja myślę, że jak najbardziej zależy od aktualizacji :). Ponowne problemy z tym "systemem android" pojawiły się właśnie po niej (dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż). To jest całe MIUI i ich aktualizacje, masz szczęście to wszystko jest w miarę OK, masz pecha to dzieją się takie rzeczy jak opisuje (zobacz sobie na indyjskie forum Xiaomi, co 2-3 temat to problem drainu baterii po aktualizacji i tak jest po każdej większej aktualizacji MIUI). Tak jak pisałem wcześniej już miałem podobny problem na MIUI9. Nie pamiętam niestety ile to już trwało i czy pomogła kolejna aktualizacja oprogramowania, czy po jakimś czasie samo przeszło więc raczej reset do ustawień fabrycznych może nie wiele pomóc, gdyż wtedy nie robiłem takiego resetu. Na razie jeszcze poczekam, za dużo "zabawy" z przywracaniem wszystkiego, instalowaniem od nowa itd. po resecie.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. u mnie na miui 9 powiadomienia przychodzą bez problemu. wifi ciągle włączone, zablokowałem dostęp do netu zbędnym aplikacjom w tym chmurze xiaomi. Jakim programem robić backup żeby potem nie trzeba było na nowo się bawić w ustawienia? Czy po aktualizacji zablokowane aplikacje z dostępem do neta mi wyczyści? To samo w ustawieniami oszczędzania baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy "przygody" z sporym zużycie baterii przez "system android". Przeczytajcie naprawdę ciekawie to wygląda. Krótka historia:

2 ładowania wcześniej zużycie baterii występowało, nie pomogło ponowne uruchomienie telefonu, ale o dziwo gdy telefon miał jeszcze około 40 % baterii uspokoiło się. Poczekałem jeszcze do ok. 20 % i naładowałem telefon (nie uruchamiałem go ponownie) i przez cały cykl życia baterii od 100 % do około 16 % (ponowne podpięcie do ładowarki) wszystko było w porządku. Zużycie baterii przez "system android" było w granicach 24 % czyli w normie. Telefon w stanie czuwania osiągnął ok. 6 dni i 16 godzin, a SOT wyniósł ok. 3 godz. 40 minut. Myślę sobie, że OK naprawiło się. Kolejny raz naładowałem do "pełna" telefon i co ? ... ano znów jak gdyby nigdy nic "system android" żre sobie moją baterię w najlepsze. Do "szału" mnie to doprowadza już.  Telefon w stanie czuwania mało traci z baterii (mniej nawet niż w MIUI 9), natomiast jak już jest włączony ekran, to "hulaj dusza, piekła nie ma" procenty zużycia baterii przez system android "rosną w oczach" no i oczywiście "dzięki" temu zauważalnie szybciej spadają procenty naładowania baterii.

Aktualnie telefon ma 86 % baterii: w stanie czuwania jest od 1 dnia i 4 godz., SOT to tylko 20 minut, a "system android" patrząc na wykres baterii ma już 46 % !.

Ktoś ma jakiś pomysł z czym to może być związane ?. Telefon przez cały czas jest użytkowany tak samo, nie instalowałem żadnych nowych aplikacji itd. Ten telefon, a raczej cudowny MIUI żyje sobie własnym życiem i coraz bardziej "motywuje" mnie do tego, aby zmienić telefon na inny i nie będzie to Xiaomi. 

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 20:02, Orjon napisał:

Problem jest na każdym telefonie, to problem MIUI a nie nasz.

Ja widzę nadawców - mam MIUI global 10.1.1.0 stable
Kontakty mam na kartach - prywatnej i słuzbowej. Gdy wyłączam słuzbową (na weekend), wówczas wyświetla mi numery z kontaktów z pracy, ale z prywatnej karty wciąz mam imiona
 

4 godziny temu, electro69 napisał:

jak już jest włączony ekran, to "hulaj dusza, piekła nie ma" procenty zużycia baterii przez system android "rosną w oczach"

MOże sprawa poziomu jasności - wyłącz automat i ustawiaj ręcznie i porównaj z obecnym zuzyciem

Edytowane przez jacekp1313
Porządkowanie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekp1313 napisał:

MOże sprawa poziomu jasności - wyłącz automat i ustawiaj ręcznie i porównaj z obecnym zuzyciem

To na 100 % nie ma nic wspólnego z poziomem jasności :). Jak już poruszyliśmy automatyczną jasność. To jest kolejna niedoróbka w tym telefonie, która nie została naprawiona tak samo jak ten dźwięk w nagrywaniu wideo. Nie wiem czy u Was też tak jest, gdy jestem w całkowicie ciemnym pokoju (nie świeci się żadna lampka), to suwak z automatycznego poziomu jasności jest zawsze na mnie więcej 10 %. Miałem MIUI8, 9 i teraz 10 i zawsze jest to samo. Nie da się zejść niżej. Ten poziom jasności jest przynajmniej dla mnie za jasny i razi w oczy, dlatego muszę włączać "tryb czytania (ochrony wzroku)". Tylko nie piszcie, że można regulować jasność ręcznie ;). Automatyczna jasność ekranu jest podstawą w normalnych użytkowaniu telefonu i już mam dość takich "męczarni" z ręcznym jej regulowaniem (wiem o czym piszę, bo mój starty Samsung J5 (2015) takiej automatycznej regulacji nie miał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2018 o 21:39, electro69 napisał:

...Jak już poruszyliśmy automatyczną jasność. To jest kolejna niedoróbka w tym telefonie, która nie została naprawiona tak samo jak ten dźwięk w nagrywaniu wideo. Nie wiem czy u Was też tak jest, gdy jestem w całkowicie ciemnym pokoju (nie świeci się żadna lampka), to suwak z automatycznego poziomu jasności jest zawsze na mnie więcej 10 %. ...

Akurat na tą automatyczną jasność nie narzekam. Mogę potwierdzić, że u mnie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu ten suwak też (na to wygląda) jest na ok. 10%. Tylko jak nim zjadę na całkowite minimum to nawet w całkowitej ciemnicy jest dla mnie ekran zbyt ciemny. Także tu pretensji nie mam :) Jedyna wada (jak dla mnie) to ten dźwięk w nagranym video, z czym się już pogodziłem i nie używam funkcji nagrywania filmików. Bateria spokojnie wystarcza mi na 3 dni używania telefonu (nie zauważyłem jakiejś zmiany pod tym względem pomiędzy MIUI 9 czy najnowszym MIUI 10 ).

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz już piszę o tym dużym zużyciu baterii przez system android :). Tak jak pisałem znów ten problem się pojawił. Sytuacja się o tyle pogorszyła, że ostatnio przez niecałe 10 minut coś tam sprawdzałem na telefonie (nic wymagającego zwykłe "chodzenie po menu telefonu) i nie dość, że bateria "spadała" zauważalnie szybciej to jeszcze telefon zaczął się dziwnie nagrzewać. Sprawdziłem temperaturę baterii i była 36 stopni. Może cały czas procesor, gdy ekran jest włączony pracuje na "pełnych obrotach" i stąd do zużycie ? i nagrzewanie się baterii. Od razu uruchomiłem telefon ponownie i od 1,5 dnia jest spokój, wszystko wróciło do normy. Zobaczymy na jak długo.

I teraz żeby nie było, że mam jakiegoś "fioła", albo "zwidy" na tym punkcie ;) znalazłem temat na forum indyjskim Xiaomi, gdzie jakiś gość zgłasza identyczny problem co mój (parę innych osób też to potwierdza) https://in.c.mi.com/thread-1702355-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mój 4A jest zbrickowany, niemniej kiedy wgrywałem ostatnio Stable na czysto (właśnie MIUI 10, po aktualizacji z 9.5.4.0) to nie miałem aż takich problemów z baterią... Ale teraz już specjalnie tego telefonu nie używam, więc nie jestem w stanie nic pomóc w tej kwestii.

 

wysłane z RN5 via Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam i widzę, że u Was też bateria dziwnie się zachowuje? Moja żona ma Redmi 4a parę dni temu zrobiły jej się 3 aktualizacje z czego z Miui 9 na 10 i od tej pory bateria zaczęła jej szybko schodzić. Co dziwne wszystkie aplikacje ma wyłączone tylko messenger, fb jej chodzą czyli wszystko tak jak przed aktualizacją. Po niej bateria zaczęła świrować. Bardzo szybko schodzi. Czy też macie taki problem po nowej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damcio82

Tak jak już pisałem wielokrotnie u mnie po aktualizacji występuje problem dużego drainu baterii przez "system android". Gdy telefon jest w stanie "czuwania", nie ma tego problemu, rzekłbym nawet, że jest lepiej, niż jak było zainstalowane MIUI9, natomiast jak tylko jest włączony ekran, nic nie muszę wtedy na telefonie wykonywać, od razu zaczyna być widoczny szybszy spadek procentów baterii niż normalnie. Czasem pomaga ponowne uruchomienie telefonu i wtedy jest na jakiś czas spokój ,wszystko wtedy wraca do normy.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, kratek44 napisał:

Aktualizowaliście już tę nową wersję MIUI 10? Jakie zastrzeżenia, poprawki na plus? Z góry dzięki za opinię.

Wczoraj w nocy "wymusiłem" ręcznie aktualizację przez OTA i o dziwo pojawiła się. Szybko, z reguły trzeba było dłużej czekać aż pojawi się dla naszego regionu. 

I teraz zmiany a jest ich kilka jeśli chodzi o wizualne aspekty. Oczywiście napiszę te które zauważyłem (może jest tego więcej). Główna zmiana to ikona baterii. Teraz procenty baterii są w środku tej ikony baterii :). Mam sieć Virgin, ale korzystam z roamingu na stałe t-mobile i jak jest włączony, to pojawia się ikonka "R w kółeczku". Jeśli ktoś korzysta z VPN w telefonie, to też pojawia się ikonka "VPN". Naprawiono błąd w tłumaczeniu, gdzie w ustawieniach telefonu było dwa razy opcja "bateria", teraz jest "bateria" i "użycie baterii". Zmiany są też kiedy włączymy ostatnio otwierane aplikacje. Na górze jest opcja "podziel ekran" i informacja ile jeszcze zostało wolnej pamięci Ram, poniżej są jeszcze 4 nowe skróty do włączenia "skanowania bezpieczeństwa" "sprzątacza" i coś tam jeszcze nie pamiętam ;) w każdym razie związane z czyszczeniem "śmieci" w telefonie. Jak na razie nie ma problemu z dużym zużyciem baterii przez "system android" o którym już wielokrotnie pisałem. Bateria spisuje się dobrze. Nie ma dziwnych spadków naładowania baterii podczas "czuwania" telefonu, a kiedy jesy używany też procenty według mnie "spadają" normalnie. Jedyny minus jaki zauważyłem, ale czy on ma związek z nową wersją oprogramowania to nie wiem, ale telefon kilka razy po wyjściu z jakiejś aplikacji się "zmulił" tzn. była tylko tapeta bez jakichkolwiek ikonek na pulpicie. Trzeba sobie wtedy poczekać ok. 2-3 sekund zanim "załapie". Trochę dziwne bo wolnej pamięci ram maił wtedy ok. 667 mb. Podejrzewam, że to jednak urok tego, że telefon ma tylko 2 GB pamięci Ram.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kompletnie nie ogarniam systemów itp, nie interesuje mnie to, i wczoraj właśnie wyskoczyła jakaś akutalizacja systemu i zaakceptowałem. Nestety to chyba ta o ktorej piszesz, bo zmieniło mi się logo baterii, to jakaś katastrofa, muszę się wpatrywać jak w dziurke u igły, żeby zobaczyć ile tej baterii zostało do końca, nie to co przedtem.. Mam teraz MIUI Global 10.2.1. Zdecydowanie MULI, dziś dwie takie zwiechy które w ciągu ostatniego roku jak mam ten Redmi 4A nigdy do tej pory nie miały miejsca. Proszę Was o podpowiedzi:

1. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji?
2. Jak wejść w USTAWIENIA SMS, dziś rano zauważyłem, ze nie mogę wysłać sms, wyczytałem, ze trzeba wprowadzić numer centrum sms, ale gdzi na Boga znajdę te ustawienia bo szukałem w google, wertowałem ustawienia i nie mogę tego znaleźć w telefonie .... nie wiem czy to ma związek z aktualizacją wczorajszą, czy też z tym, że wczoraj wieczorem AKTYWOWAŁEM nową kartę z SIM z Virgin bo notorycznie mialem lub mam taki problem, że ktoś dzwoni i mówi mu, że jestem nie dostępny, oczywiście zasięg mam, po 10 sekundach od momentu jak ktoś przerwie połączenie sms informujący ze ktos dzwonił a byłem niedostepny .... prosze Was gdzie są te ustawienia wiadomości i sms center :/

Edytowane przez ajaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajaxx

Sam się tego z ciekawości naszukałem w telefonie jak o tym napisałeś, ale znalazłem to centrum sms :).

Podam Ci krok po kroku jak trafić: "ustawienia" -  "aplikacje systemowe" -  "sms"  -  dajesz na sam dół i wciskasz "dodatkowe ustawienia" i na samym dole masz "numer centrum sms" :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, stasznie Ci dziękuje. Ja mało co grzebie w ustawieniach, po prostu korzystam z telefonu ... w porównaniu do starych telefonów jak 3310, 6310i czy 6300 w tych smatfonach mało co jest intuicyjne tylko pochowane tak jak tu, sam pewnie siedzi w tym nie to co ja, a się ogrzebałeś. Dziekuje Ci,

 

a powiedz mi da się cofnąć do starszej wersji?

 

Swoją droga jak szukałem tego centrum sms w ustawieniach to zauważyłem że jak jest skrzynka odbiorcza i teraz z tą nową aktualizacją klikam żeby usunąć sms to nie ma USUŃ tylko DELETE, FORWARD, COPY ... coś pokićkane jest z tłumaczeniem, w starszej wersji tego nie było. Tu w SMS to nie problem, ale jakby kiedy przyszło co ustawić GŁĘBIEJ w systemie i wyszły by mi nie przetłumaczone kwiatki to słabo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

9 minut temu, ajaxx napisał:

a powiedz mi da się cofnąć do starszej wersji?

Swoją droga jak szukałem tego centrum sms w ustawieniach to zauważyłem że jak jest skrzynka odbiorcza i teraz z tą nową aktualizacją klikam żeby usunąć sms to nie ma USUŃ tylko DELETE, FORWARD, COPY ... coś pokićkane jest z tłumaczeniem, w starszej wersji tego nie było. Tu w SMS to nie problem, ale jakby kiedy przyszło co ustawić GŁĘBIEJ w systemie i wyszły by mi nie przetłumaczone kwiatki to słabo ...

Dobre z tymi sms rzeczywiście nie jest to przetłumaczone. Do tego trzeba się już niestety przyzwyczaić jeśli chodzi o Xiaomi, co z tego, że wypuszczają dużo aktualizacji oprogramowania jak za każdym razem jest to samo, że coś naprawią, to znów coś innego zepsują z reguły więcej zepsują niż naprawią :).

Jeśli chodzi o powrót do starszej wersji oprogramowania to niestety tutaj Ci nie pomogę, ponieważ to nie moja "bajka" ;). Nigdy tego nie robiłem bo zawsze się bałem, że coś popsuję ;).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać się wrócić. Ściągacie starszą paczkę i potem aktualizator > Wybierz paczke aktualizacji. Będzie reset do ustawień fabrycznych.
Jeśli nie ma takich ustawień to kilka razy dotknąć loga MIUI10 w aktualizatorze.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ajaxx napisał:

logo baterii, to jakaś katastrofa

Dokładnie, trzeba patrzeć przez lupę - procenty wstawili w prostokąt po pasku... Trzeba będzie przejść na graficzny (mniej dokładny, ale przynajmniej coś widać). I nie przywrócono szacunkowego czasu do pełnego naładowania

2 godziny temu, ajaxx napisał:

trzeba wprowadzić numer centrum sms

To chyba od zmiany operatora, bo u mnie SMS działają,

 

3 godziny temu, electro69 napisał:

coś tam jeszcze nie pamiętam

Konkretnie:
górny wiesz to podział ekranu i ilość RAM
dolny wiersz: sprzątacz, skanowanie bezpieczeństwa, dokładne czyszczenie oraz zarządzanie aplikacjami.
Poniżej bez zmian, czyli ostatnio uzywane aplikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...