Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, nie zainstaluje się wtedy już jak sama się pobrała? Wydaje mi się, że wcześniej to odznaczałem. Dam znać później.

 

Edit:

 

Widzę, że teraz nie ma 3 kropek a wyskakuje info o aktualizacji dzisiaj w nocy lub teraz :/ tymczasowo ubiłem proces żeby mi nie pokazywało się info o aktualizacji.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kratek44 napisał:

To konieczne? Do ostatniej aktualizacji te papugi były jako ekran blokady a tapet zero, ale ta była. Gdzie są te opcje zmiany tapety do blokowania ekranu? nie widzę jej teraz.

Z tego co pamiętam przedtem była taka opcja, że można było ustawić oddzielną tapetę dla ekranu blokady, a oddzielną dla pulpitu i powiem szczerze, że przed chwilą chciałem to sprawdzić i rzeczywiście nie widzę takiej możliwości, żeby można było tak ustawić jak poprzednio.

Co do zmiany regionu to nie musi być on cały czas inny niż Polska. Na czas wyboru tapety czy motywu sobie zmieniasz, wybierasz np. konkretny motyw instalujesz go na telefonie i z powrotem wracasz do naszego regionu. Motyw jest już zapisany w telefonie więc nie zniknie ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam domyślny motyw cały czas, a nie ma opcji zmiany tapety ekranu blokady, więc co mi da pobranie jej na telefon jak nie da się zmienić obecnej?

Tej trzecie karty na lewo też nie da się usunąć dalej z pulpitu? Jest to niepotrzebne. Ktoś pisał, że da się wyłączyć na becie, ale czy na Stabilnej też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kratek44 napisał:

 

Tej trzecie karty na lewo też nie da się usunąć dalej z pulpitu? Jest to niepotrzebne. Ktoś pisał, że da się wyłączyć na becie, ale czy na Stabilnej też?

Vault zobacz w ustawieniach w ostatniej stabilnej 9.6 dało się to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kratek44 napisał:

... Dla mnie aktualizacja na plus. Jedynie brak zmiany tapety ekranu blokady jest dużym minusem. Noże przywrócą możliwość zmiany w następnej aktualizacji.

Przecież akurat to można po tej aktualizacji zmienić. Jest możliwość wybrania swojej tapety zarówno dla ekranu głównego jak i ekranu blokady.

Po cichu liczyłem na poprawę dźwięku w filmikach, ale tu niestety nic się nie zmieniło i video można traktować dalej, że jest bez fonii. Czy dla mnie aktualizacja na plus, na razie trudno powiedzieć. Najważniejsze jak dla mnie to praca na baterii. Na poprzednich wersjach oprogramowania osiągałem nawet do (tak bardziej oszczędnie używając telefonu) 5, 6 dni (średnio 3 dni i 5 godz. pracy ekranu) Obecnie fon w trakcie ładowania i może później dam znać czy się coś w tej kwestii zmieniło.

Co mi się nie spodobało po aktualizacji to zmiana dzwonka gdy ktoś do mnie dzwoni, oraz zmiana tapety. Same ikony oceniam również na minus, oraz zmianę wyłączenia danej aplikacji takzż na minus (poprzednio przesuwało się ją do góry by wyłączyć, teraz w bok: prawo/lewo).

Edit.

Tak po prawdzie nie widzę aby coś się zmieniło na lepsze, ale także jak na razie nie widzę bardzo wielkich minusów aktualizacji do MIUI10, Zaktualizowałem bo tak ogólnie się zaleca aby mieć nowszą wersję. Ogólnie, poprzednia wersja jak dla mnie była bardziej "przyjazna" (choćby wizualnie):smile:

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co zaktualizowali. Jak wygląda sprawa z baterią i ładowaniem? Na forum xiaomi czytam o długim czasie ładowania (6h) i szybkim drenażu baterii w porównaniu do poprzedniej wersji. O ile drenaż w zasadzie ciągle się tam przewija to z długim ładowaniem chyba jest pierwszy raz problem.

 

Czy doszły automatyczne akcje jak w miui 8 a które usunęli w 9? Jakieś nowości względem 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria działa podobnie jak w poprzedniej wersji softu, ładowanie też nie zwolniło.

Niestety, występuje znacznie poważniejszy problem niż kolory o których pisałem wcześniej. Nieprawidłowo działa czujnik zbliżeniowy. Ekran wyłącza się zbyt późno, przez co niemal zawsze przy odebraniu telefonu coś się włącza. Udało mi się już moim zwinnym uchem włączyć zegar, latarkę, oraz rozłączyć połączenie.  Próbowałem już różnych kombinacji, żeby czujnik zaczął działać poprawnie, bezskutecznie. To jest dramat. 

Oczywiście nagrania video nadal są nieużywalne, przez katastrofalną jakość rejestrowanego dźwięku. Chyba się nie doczekamy już żadnej łatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie też problem z dźwiękiem? Wydaje mi się, że na każdej pozycji głośności dźwięk blokady / odblokowywania telefonu jest tak samo cichy. Dzwonek podczas dzwonienia również jest ciszej niż na poprzedniej wersji MIUI. Da się to jakoś zmienić czy to błąd tej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mi4u napisał:

Zobaczcie na to, https://en.miui.com/thread-4765228-1-1.html 

Po przeczytaniu tych tematów na forum miui i problemów na tym forum, nie aktualizuję do 10, czekam na kolejną poprawioną wersję. Jak oni to testują? Też to samo macie po aktualizacji?

:D Miałem właśnie o tym dzisiaj napisać na forum. Co za "cymbał", bo nie będę używał mocniejszych słów wymyślił aby tą funkcję usunąć ?. Co komu przeszkadzała ta funkcja ?. Wiadomo, że ten czas do końca ładowania nie był jakiś "super" dokładny, ale zawsze mniej więcej można było zobaczyć ile zostanie do końca ładowania czasu. To na prawdę była przydatna opcja. To już nie pierwszy raz jak "geniusze" z Xiaomi usuwają podczas nowej aktualizacji MIUI jakąś przydatną funkcję. Żenada jednym słowem. Mam jeszcze nadzieję, że się opamiętają i przywrócą tą opcję w następnej aktualizacji oprogramowania, jednak znając życie pewnie nic z tego nie będzie. Się wkurzyłem :).

4 godziny temu, kratek44 napisał:

Czy macie też problem z dźwiękiem? Wydaje mi się, że na każdej pozycji głośności dźwięk blokady / odblokowywania telefonu jest tak samo cichy. Dzwonek podczas dzwonienia również jest ciszej niż na poprzedniej wersji MIUI. Da się to jakoś zmienić czy to błąd tej aktualizacji?

Jak dla mnie to w tym telefonie dźwięk ogólnie jest słaby i cichy. To nie jest wina tylko tego, że głośnik znajduje się na "pleckach" telefonu i jest "tłumiony". Mam jeszcze Samsunga J5 (2015) który też ma głośnik z tyłu obudowy i zarówno pod względem jakości, a przede wszystkim głośności to "niebo a ziemia" w porównaniu do Redmi 4A.

Dnia 2.12.2018 o 19:28, mi4u napisał:

No to niezły fail z ich strony. A czy działają chociaż gesty jak z ios, którymi się tak chwalili? 

Już pisałem to wcześniej, że nie ma gestów. To jest tak "skomplikowana" funkcja :) i tak "obciążająca" nasz biedny telefon, że Xiaomi nie mogło tego zrobić i nie wprowadziło tej opcji ;).

W sklepie Google Play można wybrać z pośród kilku takich aplikacji, które działają bez problemu na naszym telefonie. Sam z takiej korzystam od około roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali, niech w takim razie wsadzą sobie tę aktualizację, ja dziękuję nic w zasadzie nowego nie wnieśli. Chyba czas na wgranie jakiegoś custom romu. 

 

 

A z jakiej aplikacji korzystasz? 

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mi4u napisał:

Śmiech na sali, niech w takim razie wsadzą sobie tę aktualizację, ja dziękuję nic w zasadzie nowego nie wnieśli. Chyba czas na wgranie jakiegoś custom romu. A z jakiej aplikacji korzystasz? 

Aplikacja to "X Bar Gesture Control OS12" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gesture.control.phonex. To są gesty takie jak w Iphonie (nie ma możliwości samemu sobie zmienić).

 

39 minut temu, kratek44 napisał:

Czas do końca ładowania jest pokazany w Panelu Sterowania przy zakładce Bateria.

To powtórzę co za "cymbał" na to wpadł. Zamiast od razu po podłączeniu ładowarki zobaczyć czas do końca ładowania, czy też w trakcie ładowania szybko uruchomić ekran by podgłądnąć postęp ładowania to mam teraz "grzebać" w ustawieniach, żeby to znaleźć. Brawo ułatwienie jak nic.

Co do jeszcze tego panelu sterowania to kolejna jakaś głupota. Przedtem wchodziłem w ustawienie baterii i później po każdorazowym wejściu w panel sterowania miałem od razu pokazane procentowe zużycie baterii przez zainstalowane w telefonie aplikacje . Teraz jest tak, że często zamiast tego po uruchomieniu panelu sterowania włącza się ten cały nowy panel sterowania i kiedy wchodzę tam w opcję baterii, oblicza mi jej zużycie pokazując co trzeba wyłączyć aby wydłużyć czas działania telefonu. Problem w tym, że w żaden sposób nie mogę wejść wtedy w te procentowe wykorzystanie baterii przez aplikacje. Żeby tego dokonać muszę wejść w "ustawienia" i "bateria" i tam co ciekawe są 2 takie same pozycje "zasilanie" (to jakiś błąd chyba) i dopiero wtedy mogę wybrać to co chcę od początku. Już się zamotałem troszkę z tych nerwów ;). Mam nadzieję ze rozumienie o co mi chodzi (dotyczy użytkowników MIUI10).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

...Problem w tym, że w żaden sposób nie mogę wejść wtedy w te procentowe wykorzystanie baterii przez aplikacje. Żeby tego dokonać muszę wejść w "ustawienia" i "bateria" i tam co ciekawe są 2 takie same pozycje "zasilanie" (to jakiś błąd chyba) i dopiero wtedy mogę wybrać to co chcę od początku. ...

Te dwie pozycje tak samo się nazywają, ale pokazują po kliknięciu co innego. (Oczywiście to gorsze rozwiązanie niż było poprzednio.)

"Pierwsze zasilanie" pokazuje ewentualne problemy z baterią i możliwość wyłączenia aplikacji i zarazem wydłużenia pracy na baterii.

"Druga zakładka zasilanie pokazuje od razu procentowe wykorzystanie baterii przez aplikację.

Co do samej pracy baterii, jej wydajności, czasu ładowania to nie zauważam jakichś różnic w porównaniu do MIUI9. Obecnie mam pracę na baterii 4 dni i 2 godz. , pozostało 26% (czyli ok. doba). Fakt, telefon mało używany, ekran 2 godz. i 17 minut. WiFi lub dane mobilne włączone cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :) ... na ten moment (to jest moje osobiste zdanie) sugeruję wstrzymać się z aktualizacją do MIUI10 kto tego nie zrobił i poczekać na nową aktualizację tej wersji nakładki. W sumie nie zauważyłem żadnej pozytywnej zmiany w samym działaniu urządzenia, chodzi mi tu głównie o ogólną szybkość działania. Jedynym plusem jest zmiana wizualna belki powiadomień chociaż denerwuje to "zlewanie" się powiadomień z aplikacji w jedną całość, mogliby je wyraźnie oddzielić tak jak to było choćby w wersji MIUI 9.6.

I to tyle pozytywów ... "dzięki" nowej wersji MIUI mam "przyjemność" borykać się z dużym zużyciem baterii przez "system android". Po wczorajszym naładowaniu baterii pod wieczór i ponownym uruchomieniu telefonu niby był spokój "system android miał ok. 23 % tyle co zwykle. Rano odpalam telefon, dosłownie 2-3 minuty coś tam sprawdzałem patrzę w zużycie baterii, a tam mój "kochany" system android ma już 45 % ;). Zostawiłem ekran włączony przez kolejne ok. 2 minuty patrząc jak zużycie baterii przez "system android" systematycznie rośnie "samo z siebie" do ok. 49 %. Później już nie wytrzymałem i uruchomiłem ponownie telefon. Najlepsze było jak po ponownym włączeniu telefonu na pulpicie nie było żadnych ikonek pusty ekran :). Musiałem chyba z trzy razy wyłączyć i włączyć ponownie ekran żeby "załapało". W tej chwili sytuacja jakby się uspokoiła i "system android" bardzo powoli spada ma teraz 42 % zużycia baterii i nie rośnie już tak szybko jak jest włączony ekran telefonu. Ciekawe jak długo to będzie trwało i czy za parę godzin nie okaże się, że znów się sytuacja powtarza.

Dodam jeszcze, że w czasie czuwania bateria zachowuje się normalnie, nie ma jakiś większych spadków, dzieje się tak tylko wtedy gdy jest włączony ekran i coś "robię" na telefonie. Znów pewnie standardowo coś "zepsuli" tworząc tą aktualizację. Zresztą wystarczy wejść na zagraniczne fora Xiaomi, a tam praktycznie co drugi, trzeci założony temat dotyczy drainu baterii po aktualizacji :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dwa dni temu i nie widzę większych róznic (poza wizualnymi i tym, że zginęły mi moje tematy).
Na plus ustawiane jasności od razu w rozwijalnym pasku i dwa typy trybu cichego pod klawiszem głosności.

18 godzin temu, electro69 napisał:

Co za "cymbał", bo nie będę używał mocniejszych słów wymyślił aby tą funkcję usunąć ?. Co komu przeszkadzała ta funkcja ?. Wiadomo, że ten czas do końca ładowania nie był jakiś "super" dokładny, ale zawsze mniej więcej można było zobaczyć ile zostanie do końca

Na szczęście zostały procenty:  http://chomikuj.pl/dorjacp/Galeria/Screenshot_2018-12-05-12-51-29-268_lockscreen,6607521201.png
 

 

Edytowane przez jacekp1313
poprawa linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego telefon ma takie ciche dźwięki... problem w tym, iż klawisz VOL + i  - pokazuje na Pulpicie grafikę, że dodaje głośność dźwięku, ale co z tego jak tak naprawdę to nie zmienia poziomu dźwięku wcale. Zmienia się głośność tylko w Ustawienia - Dźwięki po tym faktycznie działa głośno. Zmienili grafikę, ale kurde co z tego jak nie zmienia to głośności tylko trzeba wchodzić w ustawienia i je zmieniać tylko tam. ŻENADA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kratek44 napisał:

Już wiem dlaczego telefon ma takie ciche dźwięki... problem w tym, iż klawisz VOL + i  - pokazuje na Pulpicie grafikę, że dodaje głośność dźwięku, ale co z tego jak tak naprawdę to nie zmienia poziomu dźwięku wcale. Zmienia się głośność tylko w Ustawienia - Dźwięki po tym faktycznie działa głośno. Zmienili grafikę, ale kurde co z tego jak nie zmienia to głośności tylko trzeba wchodzić w ustawienia i je zmieniać tylko tam. ŻENADA!

Nie potwierdzam tej informacji. Klawisz VOL +/- działa, tak jak poprzednio. Jego zmiany wpływają na suwak ten w ustawieniach dźwięku, jak i oczywiście na sam poziom dźwięku.

Co do informacji o rzekomym znacznie dłuższym czasie ładowania... przyczyną może być kiepskiej jakości kabelek. Można mieć oryginalną ładowarkę, a inny kabel i już czas ładowania może (nie musi) się znacznie wydłużyć (nawet do 5 godz. czy 6 godz.). Wydaje się nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Piszę oczywiście z praktyki, bo sam tego doświadczyłem.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, And.N napisał:

Nie potwierdzam tej informacji. Klawisz VOL +/- działa, tak jak poprzednio. Jego zmiany wpływają na suwak ten w ustawieniach dźwięku, jak i oczywiście na sam poziom dźwięku.

Więc u mnie ewidentnie jest błąd. Jak to naprawić? Każdy ma inne błędy po aktualizacji i weź tu być mądry. U mnie np. system android zabiera po 17 do 24 procent, a inni mają z tym problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to naprawić... Klikasz na ikonkę Muzyka, odtwarzasz jakąś tam piosenkę w mp3 i naprawdę klawisz VOL u Ciebie nie działa?

Co do systemu Android to u mnie też nie przekracza 20 kilku procent (bynajmniej nigdy nie zauważyłem, aby było znacząco więcej). Pewnie zależy od ilości aplikacji, może niektóre działają w tle. Trzeba by tam się dokładniej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, And.N napisał:

Nie wiem jak to naprawić... Klikasz na ikonkę Muzyka, odtwarzasz jakąś tam piosenkę w mp3 i naprawdę klawisz VOL u Ciebie nie działa? 

Chodzi mi o dźwięki dzwonka jak ktoś dzwoni czy dźwięk blokady ekranu. Daj z Pulpitu VOL - prawie do końca i niech ktoś zadzwoni do Cb i słychać cicho? Albo daj na full i niech zadzwoni i słychać na maks? Tylko z pulpitu klawiszami zmień, a nie w Ustawieniach. U mnie to nie zmienia dźwięku połączeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, nie wnikałem, aż tak w te ustawienia, ale nie wydaje mi się, aby się coś zmieniło po aktualizacji. Przycisk VOL, z tego co widzę, działa również na suwak głośności dzwonka (ten w Ustawieniach). Jedynie chyba głośność Alarmu zmienia się tylko w Ustawieniach. Tak w ogóle mam te trzy suwaki na max w Ustawieniach, a przycisku VOL używam tylko do zgłaśniania/ściszania poziomu dźwięku multimediów i nie widzę tu potrzeby aby coś zmieniać. Tak mi po prostu odpowiada. Głośność dzwonka używam zawsze na max. lub ewentualnie wyciszam całkiem telefon jak mam taką potrzebę. Pośrednich wartości/poziomów  głośności dzwonka nie używam. Ale tu nie będę się sprzeczał bo może faktycznie i coś uległo zmianie (mi w każdym razie to nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...