Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacje będą się pojawiać, aczkolwiek może być problem z ich wgraniem jeżeli będą to paczki "małe" (zawierające tylko to co zmieniono). TWRP bowiem nie wspiera OTA (nie wiem czy w 3.2.3-0 tego nie poprawili). Są inne TWRP (np. PitchBlack) w których można to aktywować - nie sprawdzałem jednak, czy rzeczywiście to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kratek44 napisał:

Co w spisie poprawek? Aktualizowałeś? Coś poprawione ,coś zepsute? :p

Tutaj masz opis zmian jakie nastąpiły w tej aktualizacji: http://en.miui.com/thread-3759948-1-1.html

Standardowo jak na razie nie widzę jakiś zmian na plus czy minus ;). Aktualizowałem telefon dopiero godzinę temu. Mam tylko nadzieję, że to już będzie ostatnia aktualizacja MIUI9 i następna już będzie do MIUI10 gdzieś pod koniec września ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No to bardzo dziwne. Xiaomi to się już chyba gubi całkowicie z tymi aktualizacjami. Chyba "co za dużo to nie zdrowo" ;). W każdym razie na forach zagranicznych jest dużo wpisów ludzi którzy dostali tą aktualizację, więc myślałem, że to jest coś zupełnie nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI10 w wersji global oficjalnie dostępne. Na razie aktualizacje pojawiają się dla telefonów z rynku indyjskiego, ale w "najbliższej przyszłości" ;), mają objąć także Europę. Zobaczymy jak długo trzeba będzie jeszcze poczekać. https://www.gsmmaniak.pl/892506/xiaomi-redmi-s2-miui-10-global/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, creed44 napisał:

Słyszał może ktoś coś nowego o tej "legendarnej" aktualizacji ? Oprócz newsa z postu wyżej 

W ten piątek została wydana kolejna już beta MIUI10 :). O wersji stabilnej "ani widu, ani słychu".

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, po roku, postanowiłem zrobić update z MIUI 8.6 na MIUI 9.6.4.0. I widzę masę plusów:

  • + Na plus jest normalny zegar na ekranie blokady. Nie ma żadnej 'opóźnionej' animacji minut, jest czytelniejszy (grubsza i większa czcionka)
  • + Przełączanie na ostatnią aplikację po dwukrotnym kliknięciu na przycisk 'menedżera aplikacji' jak najbardziej na plus. Dodatkowo po ustawieniu skrótu na przytrzymanie tegoż przycisku, by włączał się tryb podzielonego ekranu, usprawnia korzystanie. Wreszcie możliwe jest oglądanie konferencji i robienie notatek ;)
  • + Na wzmiankę zasługują nowe powiadomienia. Wreszcie da się przeczytać całą ich treść, nie są ucinane. Odpowiadanie z powiadomień w komunikatorach oszczędza masę czasu.
  • + Nowe animacje, rodem z iphona, sprawiają że system wydaje się bardziej responsywny (szczególnie ustawione na 0,5x).
  • + Zauważyłem znaczny wzrost prędkości uruchamiania niektórych aplikacji. Mowa o Feedly oraz Revolut - czas odpalania jest zauważalnie szybszy. Feedly zawsze stało na splash-screenie oraz na ładowaniu zawartości. Na nowym androidzie i MIUI sam splash-screen jest prawie niewidoczny, a ładowanie trwa około sekundy. Revolut miał taki problem, że po wpisaniu PINu wyświetlał się biały ekran, który potrafił trwać i trwać (denerwujące, gdy chcesz sprawdzić saldo w krótkiej kolejce do kasy). Teraz biały ekran znika szybko. Inne aplikacje uruchamiają się chyba tak samo (nie występuje żadna odczuwalna zmiana).
  • - Minusy? Migający czujnik odległości, gdy jest włączona automatyczna jasność. Wyłączenie automatycznej jasności rozwiązuje problem. Chociaż sam 'problem' nie jest na tyle duży, gdyż dioda ta jest słabo widoczna, w świetle dziennym jej nie widać wcale
  • Vault - To taki feed na widgety. Tylko że obsługuje tylko trzy widgety - wszystkie od xiaomi. Nieużywalne w obecnym stanie. Na szczęście da się go wyłączyć (z tego co wiem, w poprzednich wersjach MIUI 9 nie dało się nic z nim zrobić)
  • Bateria? Mam wgraną aktualizację dopiero od kilku dni, nic nie mogę powiedzieć :D Ale 'na oko' jest tak samo jak wcześniej.
  • Aparat? Tak jak powyżej z baterią
  • Nagrywanie dźwięku w filmikach? Nawet nie sprawdzałem, szczerze powiedziawszy nie nagrywam filmików

 

Tak jak już wspominałem, wyświetla mi się update do wersji 9.6.5.0. (Dziwne, że przy aktualizacji z 8.6 nie została wgrana najnowsza wersja, mimo że była dostępna). Jednak doszły mnie słuchy, że ta wersja czyni jakiś drenaż baterii, co jest mi nie w smak.

No i ostatnia kwestia - kiedy MIUI 10?  :grin:

Edytowane przez ZielonyBuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja vault? Aż z ciekawości odnazałem, wyłączyłem i w końcu nie ma tego zbędnego ekranu. Drenaż w 9.6.5 nie jest gorszy niż wcześniej. Mam nawet wrażenie, że ostatnio się bateria unormowała jakby i mniej ją drenuje. Jednak jak było w miui 8 to raczej już nie będzie. Czekam na miui 10, ale już mnie parę rzeczy irytuje. Nie pokazuje z jaką wifi jest połączony po jednym ściągnięciu belki, problem z motywami, używam tylko ciemnych. Brakuje mi natomiast automatycznych zadań rodem z miu 8, mogłem sobie ustawiać co ma mi się włączać i wyłączać o której godzinie. Bardzo przydatna funkcja.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 00:04, ZielonyBuszmen napisał:

Tak jak już wspominałem, wyświetla mi się update do wersji 9.6.5.0. (Dziwne, że przy aktualizacji z 8.6 nie została wgrana najnowsza wersja, mimo że była dostępna). Jednak doszły mnie słuchy, że ta wersja czyni jakiś drenaż baterii, co jest mi nie w smak.

No i ostatnia kwestia - kiedy MIUI 10? 

Korzystam z wersji MIUI 9.6.5.0 od paru tygodni i nie mam żadnych drenaży baterii. Zresztą jak poczyta się te chyba indyjskie forum Xiaomi, to tam po każdej aktualizacji do nowej wersji MIUI pojawia się kilka tematów dotyczących drenażu baterii ;). Na szczęście mnie te problemy omijają, więc nie wiem od czego to zależy, że jedni je mają, a drudzy nie.

Co do MIUI 10 to ktoś pisał, że ma się pojawić w połowie listopada http://c.mi.com/thread-1592047-1-0.html. Problem w tym, że to samo pisano miesiąc wcześniej :) i dalej MIUI 10 nie ma. To się już powoli robi denerwujące, to ciągłe przesuwanie terminu. Mam chociaż nadzieję, że do końca roku się wyrobią.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MIUI 10 Global Stable już dostępny. http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.NCCMIFI/miui_HM4AGlobal_V10.1.1.0.NCCMIFI_bf43214d8e_7.1.zip

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Na razie update idzie randomowo, ale myślę że ręczna aktualizacja pójdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orjon napisał:

MIUI 10 Global Stable już dostępny. http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.NCCMIFI/miui_HM4AGlobal_V10.1.1.0.NCCMIFI_bf43214d8e_7.1.zip

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Na razie update idzie randomowo, ale myślę że ręczna aktualizacja pójdzie....

Sprawdzałem dzisiaj kilka razy "ręcznie " czy pojawi się możliwość aktualizacji do MIUI10 i nic z tego :). Na forum indyjskim parę osób pisało, że to jest na razie taka wersja "testowa", którą dostaje niewielka grupa osób. Po około tygodniu jeśli wszystko będzie w porządku zaczną dostawać ją wszyscy użytkownicy. Ile w tym prawdy, to ciężko powiedzieć.

ps.

Patrząc na zrzuty ekranu z nowym MIUI10 zdziwiła mnie jedna informacja, dlaczego po aktualizacji wersja poprawek bezpieczeństwa dalej ma datę lipcową ?. Minęło już sporo czasu od lipca w dodatku jest nowa wersja MIUI, a oni nie dają nowym poprawek bezpieczeństwa dziwne to jest, tym bardziej, że raczej z tego co pamiętam, to Xiaomi przy każdej nowej wersji oprogramowania, zawsze dodawało też nową wersję poprawek bezpieczeństwa.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie wstrzymuję, cholera wie co zepsuli, dodatkowo ten fail z reklamami. Czekam aż inni przetestują. :D

Edit: czujnika nie naprawili, nie wiem czy  śmiać się czy płakać, ale żeby takiej pierdoły nie potrafili ogarnąć to niezbyt dobrze wróży. Już pomijam fakt, że się przyzwyczaiłem do tego migania, ale zastanawiające jest to, że tyle czasu się z tym nie uporali i pewnie nie uporają.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kratek44 napisał:

Czyli nikt nie aktualizuje i się nie dowiemy co i jak? :p

Dzisiaj rano ręcznie wymusiłem aktualizację. Chociaż za pierwszym razem się to nie udało, dopiero za drugą próbą. Oczywiście od razu zaktualizowałem. Sam proces aktualizacji pochłonął 10 % baterii (więcej niż normalnie). W przypadku wcześniejszych aktualizacji MIUI nigdy tyle nie było (telefon miał 100% baterii). A teraz do rzeczy. Napiszę co na szybko zauważyłem. Ogólnie nowy panel powiadomień mi się podoba, ale jest jedno małe "ale". Powiadomienia są teraz pokazywane jakby to napisać w "całości". Nie są rozdzielone jak miało to miejsce w MIUI 9.6 przez są trochę mało czytelne. Małe ikonki aplikacji, które znajdują się na górze pulpitu gdy przyjdzie powiadomienie teraz w większości mają kolor biały choć co ciekawe nie dotyczy się to wszystkich aplikacji, które mam zainstalowane, przez co jak dla mnie znów jest to trochę mało czytelne. Nie wiem jak to się stało, ale po aktualizacji prawie wszystkie aplikacje miały wyłączone w ustawieniach systemowych dźwiękowe powiadomienia. Musiałem wszystko włączać. Powiadomienia z aplikacji dalej chyba działają jak chcą. Raz przyjdzie samo, raz po włączeniu ekranu się dopiero pojawi. Nie wiem też czy wcześniej tak było, ale po otrzymaniu powiadomienia nie otworzyłem go z poziomu ekranu blokady. Po zsunięciu belki powiadomień te powiadomienia są widoczne (nie sprawdziłem ich), natomiast po ponownym włączeniu ekranu na ekranie blokady już ich nie ma, na pulpicie dalej są. Czy tak było wcześniej ? :) Ikony aplikacji systemowych, które znajdują się na pulpicie są większe od tych ikon aplikacji, które sami sobie zainstalowaliśmy (używam motywu fabrycznego). Czy da się to zmienić, żeby wszystkie miały tą samą wielkość ?.

Może system troszkę szybciej pracuje, ale pewnie to jest taki efekt placebo, jak po każdej aktualizacji MIUI ;). Co do baterii to wiadomo na razie nic nie mogę powiedzieć, natomiast "system android" ma już 35 % (normalnie jest w granicach 23 %). Może to kwestia tej kilkuminutowej aktualizacji. Mam nadzieję tylko, że znów nie zaczną się właśnie problemy z dużym zużyciem baterii przez "system android", z którym kilkukrotnie już się "męczyłem".

I tak na koniec taka moja refleksja :). Nie kupię już żadnego telefonu,  który będzie miał gorszy procesor niż Snapdragon 636 lub jego odpowiednik z innej firmy :) i będzie musiał mieć minimum 3 GB pamięci. Po "obcowaniu" z Samsungiem J5 (2015) i teraz Xiaomi 4A już wiem co to znaczy jak ktoś pisze, że 2 GB to jest absolutne minimum, żeby telefon jakoś tam działał. Wcześniej jak ktoś tak pisał to nie wierzyłem, teraz sam na własnej skórze się przekonałem, że jednak trzeba wydać więcej kasy, żeby zaoszczędzić sporo nerwów :).

ps.

Aplikacja Flashcore (wyniki sportowe na żywo). Na Samsungu dostaję powiadomienie, na Xiaomi brak :). Po włączeniu ekranu powiadomienie się pojawia, bez dźwięku. Oczywiście wszystko mam ustawione, wszystkie opcje powiadomień, oszczędzania baterii i autostartu. Przyszło kolejne powiadomienie Samsung je dostał, Xiaomi nie i nawet po włączeniu ekranu nie pojawiło się :). To jakaś porażka z tymi powiadomieniami z aplikacji. Na MIUI 8 nie działały jak trzeba, na MIUI9 to samo teraz kolejna super wersja MIUI10 i widzę, że będzie to samo. Dramat

Do tego od czasu napisania tej wiadomości (kilku minut) "system android" ma już 39 % baterii i widać, że same % baterii szybciej uciekają, także chyba trzeba będzie robić ponowne uruchomienie telefonu (z reguły to pomagało). Kolejne kilka minut i już 42 % zużycia baterii :). Masakra jakaś. Jak tak dalej pójdzie to mi za niedługo się skala skończy i wybije ponad 100 % zużycia :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagraj jakiś filmik jak to wygląda. Czy motywy z miui 9 można włączyć? Domyślnie są jakieś czarne motywy? Jak wygląda sprawa z gestami? W aplikacji aparat podobno poznikały filtry. Czy Wam też pokazuje update 311MB zamiast ok 1GB jak było wcześniej? Jak z ramem? Ile zostaje wolnego jak masz wyłączone wszystkie zbędne aplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mi4u napisał:

Może nagraj jakiś filmik jak to wygląda. Czy motywy z miui 9 można włączyć? Domyślnie są jakieś czarne motywy? Jak wygląda sprawa z gestami? W aplikacji aparat podobno poznikały filtry. Czy Wam też pokazuje update 311MB zamiast ok 1GB jak było wcześniej? Jak z ramem? Ile zostaje wolnego jak masz wyłączone wszystkie zbędne aplikacje?

Są dwa fabryczne motywy. Chyba te co były w MIUI9 (ten sam zestaw ikon). W jednym z motywów zmieniła się tapeta (o ile się nie mylę). Jest chyba teraz taka jaka jest np. w MI8 Lite.

Nie ma gestów, ale możesz sobie bez problemu zainstalować aplikację do obsługi gestów ze sklepu Google Play. Sam z takiej korzystam już od około roku (nie używam w ogóle tych przycisków dotykowych). Filtry są dalej dostępne w aplikacji aparatu. Update MIUI10 miał te około 311 mb. Ram w tej chwili mam wolne 700 mb z tym, że w pamięci mam chyba z 11-12 aplikacji (są na nie nałożone "kłódki"), więc Ci nie powiem ile zostanie jak wszystko usunę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post na forum i od razu proszę o pomoc. Zainstalowałem sobie dzisiaj to MIUI 10. Ktoś wie jak można zmienić tło rozmów przychodzących/wychodzących? Wcześniej było ładne ciemno granatowe, obecnie jest w bardzo jasnych odcieniach różu, fioletu i szarości. Zmiana tapety jedynie minimalnie modyfikuje odcienie. Ktoś w Xiaomi zwariował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kajtkowy napisał:

Witam, mój pierwszy post na forum i od razu proszę o pomoc. Zainstalowałem sobie dzisiaj to MIUI 10. Ktoś wie jak można zmienić tło rozmów przychodzących/wychodzących? Wcześniej było ładne ciemno granatowe, obecnie jest w bardzo jasnych odcieniach różu, fioletu i szarości. Zmiana tapety jedynie minimalnie modyfikuje odcienie. Ktoś w Xiaomi zwariował? 

Ja jakoś nie jestem przewrażliwiony na temat kolorów ;). Mi to nie przeszkadza. Żeby to zmienić pewnie trzeba wgrać jakiś inny motyw. Jeśli masz założone konto Xiaomi, to w ustawieniach telefonu "motywy" możesz sobie jakiś motyw wybrać inny niż te standardowe, tylko ważne jest aby zmienić region w ustawieniach telefonu z polski na np. Szwajcarię lub USA (w Unii Europejskiej motywy są blokowane). Możesz też spróbować stworzyć swój własny motyw za pomocą tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mixapplications.miuithemecreator&hl=pl Na jakiej zasadzie to dokładnie działa i czy faktycznie można zmienić tą aplikacją tło rozmów, to Ci nie powiem, bo jeszcze tej aplikacji osobiście nie testowałem.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...