Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

 

13 minut temu, kratek44 napisał:

Global Stable. To stabilna aktualizacja, więc jeśli też masz GS to powinieneś ją dzisiaj dostać.

Też tak macie, że po aktualizacji aplikacje trochę dłużej "myślą" przy uruchamianiu? Strasznie to wkurzające i brak w tym płynności.

Mam global stable (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie, to telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji) i jeszcze nie dostałem tej aktualizacji. Jeśli dostanę aktualizację to nie wiem czy ją instalować, skoro u ciebie pojawiły się takie problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Wam wyszukiwarka? 

 

Jakby ktoś chciał, to tę wyszukiwarkę można zmienić na "ustawienia", tak jak to było wcześniej. Wchodzimy w ustawienia > pasek powiadomień i statusu > Notification shade shortcut

Screenshot_2018-07-19-17-37-59-856_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do Global Stable 9.6.3. i nie mogę wyłączyć dźwięków powiadomień systemowych (na wszystkich poprzednich MIUI było cicho) - mam na myśli "plimp" np. przy podłączaniu kabla USB lub zmianie trybu połączenia z ładowania na przesył danych
W "Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Domyślny dźwięk powiadomień" mam BRAK, a nawet jak zmienię na dowolny, to i tak jest ten plimp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W beta też tej opcji nie ma, pewnie zapomnieli a przydałaby się możliwość wyłączenia,ja u siebie jeszcze zauważyłem że wiadomości e-mail same przychodzą mimo że aktualizację poczty mam wyłączoną tylko ręcznie mogę a jednak przychodzą.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, electro69 napisał:

Kilka osób z forum już korzysta z bety MIUI10, a nikt się jeszcze nie pochwalił (albo to przeoczyłem) jak wygląda czas działania baterii na pojedynczym ładowaniu ?. Czy rzeczywiście jest widoczna poprawa w stosunku do MIUI9 ?

Już pisałem o tym ;) Jeżeli chodzi o baterię to jest duża poprawa :D Mój telefon przy takim samym dniu użytkowania zawsze miał ledwo 15% teraz mam 35% więc jak dla mnie czuć różnicę  :) Więc jeżeli chodzi o baterię w miui 10 jest poprawa względem 9 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 11:11, kratek44 napisał:

Czy na MIUI10 jak chce się włączyć filmik z pamięci telefonu to trzeba zezwolić odtwarzaczowi (Mi Video) dostęp do połączeń telefonicznych? Bo na najnowszej wersji MIUI9 niestety tak dodali i to chore jest.

Tak samo chcą dostęp do połączeń :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gegosxd napisał:

Tak samo chcą dostęp do połączeń :( 

Przecież to jakiś ponury żart. Niedługo wejście do ustawień czy menadżera będzie potrzebowało dostępu do połączeń. O co Xiaomi chodzi z tymi dostępami? Co ma wspólnego pogoda czy odtwarzacz video z dostępem do połączeń telefonicznych? Strach teraz robić kolejne aktualizacje bo nie wiadomo co jeszcze zablokują. Nikt gdzieś na ich forum tego nie poruszał? Zero informacji po co to im?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z osób testujących MIUI10 Global, może napisać jak sprawuje się ta wersja nakładki ?. Coś cisza w tym temacie, a już przecież pojawiło się parę wersji beta (dzisiaj pojawiła się wersja o numerze 8.8.9).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam zainstalowane Miui 10 xiaomi.eu 8.8.3 Jest bardzo dobrą i sprawną nakładką. Bateria lepiej trzyma, wszystko sprawniej pracuje w porównaniu z global Stable 9. Mankamentem jest tylko brak czujnika kompasu i żyro w moim redmi 4a. Cofnęło mi także androida z ver. 7.2 na globalu Miui 9 do androida 6.0.1 (starszej niż kupiony ze smartfonem). Niestety aktualizacja pobrana przedwczoraj nie naprawiła kompasu i mapy nieba. Może ktoś coś poradzi?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej 1965 napisał:

 Niestety aktualizacja pobrana przedwczoraj nie naprawiła kompasu i mapy niebaemoji850.png. Może ktoś coś poradzi?
 

Musisz mieć roota (SuperSu albo Magisk) i jakiegoś normalnego menadżera plików obsługującego root np: MiXplorer czy coś podobnego.

Idź do : Root >Persist > Sensors
Usuń plik : sns.reg

Zrestartuj telefon.

(ewentualnie możesz zrobić to w TWRP korzystając z wbudowanego Menadżera Plików, montując wcześniej partycję "persist")

Edytowane przez Bazbo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź kogoś, kto rozpoznaje problem lub zna jego rozwiązanie.

Tydzień, dwa temu zainstalowałem sobie MIUI Global 9.6 - zgodnie z sugestią uaktualnienia.

Feler jest taki, że w ogóle nie mogę przełączyć do Drugiej przestrzeni, tzn. po wbiciu hasła następuje ciąg wyskakujących okienek z komunikatami błędów, anulowanie lub wysłanie zgłoszenia nic nie daje, muszę wyjść ponownym uruchomieniem.

Edytowane przez HRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania MIUI9 o numerze 9.6.4.0. https://c.mi.com/thread-1541327-1-0.html Ktoś może już dostał powiadomienie w telefonie, że jest dostępna do pobrania ?. Ponoć system szybciej "pracuje" na tej wersji ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZielonyBuszmen napisał:

Ciekawe, co znowu zostało zepsute i co dalej zostało niepoprawione ;)

:) Dużo w tym stwierdzeniu jest prawdy. Jak miałem telefon Samsunga, to tam aktualizacje oprogramowania były co pare miesięcy, dlatego z zazdrością wtedy patrzyłem na to jak Xiaomi ma fantastyczne i długie wsparcie, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania nawet dla najtańszych telefonów takich jak nasz Redmi 4A. Teraz mam trochę mieszane uczucia co do tych częstych aktualizacji. Z czego wynika taka częsta chęć Xiaomi do aktualizacji ? ;) ... zapewne z tego, że co nowe oprogramowanie to nowe problemy, nierozwiązane stare, których firma nie może lub nie chce już naprawić. Dochodzi do "śmiesznej" sytuacji, że system w telefonie i jego bateria nawet nie mają czasu, żeby się "uleżeć" po aktualizacji, bo już w zanadrzu czeka kolejna nowa aktualizacja :). Nie dziwi mnie już zatem dużo tematów na forum Xiaomi, dotyczących problemów z szybko rozładowującą się baterią po każdej nowej aktualizacji. W jednej aktualizacji naprawią czasy działania telefonu na pojedynczym ładowaniu baterii, by za około miesiąc, dwa przy kolejnej aktualizacji coś "sknocić". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś już z płynnością nie jest aż tak dobrze jak na początku. Dzisiaj już byłem zmuszony do zresetowania całego telefonu bo praktycznie nie dało się już korzystać. Ciężko zauważyć jakąkolwiek różnice w optymalizacji działaniu skoro MIUI dostarcza co aktualizacje tyle błędów do tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dźwięku w filmikach jak nie było, tak nadal nie ma, ŻENADA (trzeba przyłożyć ucho do telefonu, to cuś tam ledwo słychać).  Chyba udają, że tu nie ma żadnego problem, po co te aktualizacje ? Kompletnie nie rozumiem jak obok tak poważnej wady można przechodzić obojętnie.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, dziewczęta i chłopcy,  mam globala oryginalnego i chciałbym wgrać tą naprawiajacą dźwięk nagrywania paczkę. W skrócie bo poradniki to sobie już znajdę. Co po kolei w skrócie powinienem wykonać? (paczkę też sobie znajdę) 

 

Ps: podobno wylaczenie redukcji szumów cos daje. Spróbujcie nagrać siebie jak mówicie cały czas AAAAAAAAAAAAA to zobaczycie że po paru dosłownie sekundach zostaniecie sciszeni i od tej chwili zaczynają sie cyrki.. Czyli jak sie tego pozbęde to powinno coś pomóc, zbyt długo żyje z tym gównem a kasy nie mam żeby od tak zmienić telefon.. Komórkę xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...