Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Oczywiście, że beta.

Właśnie tego antirollbacku się trochę cykam... mam nadzieję, że nie ma tego na Nougacie, bo byłoby dość... nieciekawie.

To jest tylko "feature" dodany przez Google dla Android 8.0 Oreo, tak że się nie obawiaj ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electro69 napisał:

@orjon

A jak tam sprawuje się główny aparat fotograficzny po aktualizacji ?. Jest ta funkcja AI "rozmazywanie drugiego planu", czy jednak nic z tego nie będzie i nie dostaniemy go.

Jeżeli chodzi o aparat jest taki jak wcześniej nie zauważyłem jakich kolwiek zmian ;) Nie ma tej funkcji "rozmywanie drugiego planu"  :? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Sprawuje się dobrze, zresztą @KarkowY potwierdzi ;-)

Przez OTA też idzie już. Na razie nie widzę niczego co by nie działało, wideo sprawdzę później.

A potwierdzam :D System jest stabilny, szybki (szybszy niż MIUI 9) a bateria trzyma procenty jak bezdomny zasiłku (załącznik) :lol:

Screenrecord: https://drive.google.com/file/d/1nMIx8-ikDUbO9wXiF3Sjqh3_25Bbajpz/view?usp=sharing :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jak ktoś chce, żeby takie gesty były w naszym telefonie, to polecam jedną z dostępnych aplikacji w sklepie GP: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gesture.control.phonex

Co prawda są to tylko gesty jakie są dostępne w iPhonie X (nie można ich zmienić), ale ta aplikacja ma tą zaletę, że w wersji bezpłatnej można całkowicie usunąć tą Ikonkę "poziomej kreski", która jest na dole ekranu. Korzystam z tej aplikacji już od kilku tygodni i działa bez problemu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze od siebie zapytam jak z tymi "nieszczęsnymi" powiadomieniami. Czy w końcu w MIUI10 powiadomienia z aplikacji działają jak należy, a nie tak, że przy tych samych ustawieniach (nic nie jest zmieniane) raz dostaje normalnie, raz dostaje powiadomienie tylko wtedy gdy włączę ekran, a i czasem zdarza się tak, że nic nie dostanę mimo, że na drugim telefonie innej firmy takie powiadomienie się pojawia. Oczywiście dla tych, którzy jeszcze nie czytali moich wcześniejszych postów na forum wszystkie ustawienia dotyczące powiadomień mam poustawiane prawidłowo ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Na tej wersji jest to jakoś dziwnie przetłumaczone jako "Aplikacje vault", ale da się to wyłączyć na tej wersji bety.

Po wyłączeniu są tylko te dwie co zawsze były tak? No to oby dodali to na Stable bo niepotrzebne jest to w ogóle. Polecicie jakąś dobrą aplikacje pogody i żeby można było ją dać na pulpit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Firenvis

O, dzisiaj telefon zaktualizował mi się do najnowszego MIUI 10. Zmiany w wyglądzie i powiadomieniach jak najbardziej na plus, ciekawi mnie jak będzie wyglądać praca na baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Firenvis napisał:

O, dzisiaj telefon zaktualizował mi się do najnowszego MIUI 10. Zmiany w wyglądzie i powiadomieniach jak najbardziej na plus, ciekawi mnie jak będzie wyglądać praca na baterii. 

Jeżeli chodzi o baterię ja zauważyłem różnicę w tych przeciągu 2 dni ;) Zawsze z rana odłączam fona więc mam 100% i jeżeli chodzi o to jak korzystam telefon to tak samo w sumie jak przed aktualizacją :D Wracając po całym dniu o 23 miałem jeszcze 40% a wcześniej ledwo 15% :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orjon napisał:

na wszystkich. ale jeśli masz stable to jej nie dostaniesz, bo to beta.

wyszło 9.6.3.0 dla redmi 4a, ktoś ją dostał?

W tym filmiku można zobaczyć listę zmian (poprawek) jakie zaszły w wersji MIUI 9.6.3.0. 

https://www.youtube.com/watch?v=WYJqJxCfhuw

Z tego co czytałem jest to wersja wysyłana "losowo" do niektórych użytkowników, więc pewnie będzie tak jak ostatnio, że wszyscy dostaną dopiero jakąś kolejną aktualizację tak jak to było poprzednio. Wtedy nie dostałem przez OTA 9.5.4.0 tylko dopiero wersję .9.5.6.0.

Edytowane przez electro69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2018-07-15-23-22-43-792_com.android.settings.thumb.png.5d7ef00141410a8a43355198883dcd38.pngScreenshot_2018-07-15-23-22-39-665_com.xiaomi.discover.thumb.png.f7f8f9fca74ff4dcba86895ec426baee.png

Wie może ktoś z was co mogę z tym zrobić? Dokładniej tak jak na zdjęciach w ustawieniach pokazuje że jest dostępna aktualizacja aplikacji a gdy się wejdzie w tą opcję pisze że nie ma żadnych do aktualizacji :?  Resetowałem aplikacje Ustawienia i nic to nie zmieniło ... Oczywiście mam wersje Miui 10 Global Beta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was pytało o ten tryb portretowy :D Właśnie znalazłem film na YouTube gdzie przedstawia jak to wykonać ;) 

Będzie do tego potrzebny Magisk i oczywiście ta wersja miui (8.7.12) :D Testują tą metodę i mogę powiedzieć na tą chwilę że interfejs przypomina mi aplikacje aparatu od iphone (Podoba mi się) ;)  I ten tryb o którym mowa jeszcze dokładnie go nie wypróbowałem tylko kila fotek zrobiłem kilku osobom i widzę że 1 tło jest bardziej ostrzejsze itp. :D 

Screenshot_2018-07-16-09-33-12-757_lockscreen.thumb.png.c1778287fc8904e31a96ad8a490b7c7e.pngScreenshot_2018-07-16-09-33-17-238_lockscreen.thumb.png.6b6058dbb786dcdb88c243ef755a45a6.pngScreenshot_2018-07-16-09-33-25-647_lockscreen.thumb.png.7d1228b4dd5afeef1c251e48c9619bd2.pngScreenshot_2018-07-16-09-33-32-450_lockscreen.thumb.png.ce5d21ea38fa1e58c68c69dc27d48a25.pngScreenshot_2018-07-16-09-33-40-960_lockscreen.thumb.png.878e4f898a1a0a2294ae433a2d904c3f.png

Oczywiście aplikacja działa nie przycina się itp. (Dodaje zdjęcia jak wygląda i nie ma obrazu bo zasłoniłem aparat ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...