Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, mojfon napisał:

MIUI 9.5.6 ma jedna bardzo dobrą zaletę. Poprawili wytrzymałość baterii. Na zablokowanym ekranie nie spada w ogóle ani jeden procent. Włączony wyświetlacz mam już 4 godziny i jeszcze mam 43% baterii. Także jest dobrze. Pewnie jeszcze Ekran wytrzyma z 2 godziny. Także teraz ok. 6 godzin na włączonym ekranie. Brawo.

W jakim przedziale czasowym nie spada Ci nawet 1 % baterii ? :), bo ja wczoraj zaktualizowałem telefon do tej najnowszej wersji MIUI i przez noc w stanie czuwania (niecałe 9 godzin)  i przy wyłączonym wi-fi, gps i danych mobilnych spadło mi 2 % baterii czyli tyle co na poprzedniej wersji oprogramowania.

1 godzinę temu, mojfon napisał:

Zdarzyło mi się to dzisiaj w nocy jak włączyło mi się oszczędzanie baterii. Reset tel pomógł i zobaczę czy znowu to nastąpi.

Jak sprawdzić czy ten czujnik odległości cały czas pracuje ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mojfon napisał:

Wczoraj przez całą noc nie spadł mi ani jeden procent baterii. Ale za to dzisiaj przy stanie 23 %, rano miałem zaledwie 4 %! i wtedy już ciągle włączony czujnik i nie dało się zmienić jasności ekranu. Więc będę jeszcze testował czy taki błąd nie powoduje komunikat o oszczędzaniu baterii i nie włączeniu tego jak bateria ma już mało procent. Chyba, że to sprawa mapy google, ale wydaje mi się, że ją wyłączyłem czyszcząc pamięć podręczną.

 

Zablokuj telefon i zobacz, czy czujnik świeci się. Mi się tak stało dzisiaj rano i nie znam przyczyny. Wcześniej było dobrze, więc ciekawe co spowodowało taki błąd. Po ponownym uruchomieniu tel jest wszystko OK.

Jeśli chodzi o to świecenie czujnika, to ten problem już był w poprzednich wersjach oprogramowania. Ten czujnik, który jest zamontowany w naszych telefonach jest produkowany przez dwie różne firmy. Z jednym z nich jest właśnie taki problem. U mnie na szczęście nie występuje to świecenie.

Co do baterii to najlepiej w stanie czuwania "trzymała" na wersji MIUI 8.5. Ja to ogólnie się cieszę, że (przynajmniej na razie) nie mam problemów po aktualizacji z "dużymi spadkami baterii". Czytając te forum indyjskie Xiaomi to tam praktycznie co 2-3 temat dotyczy problemów z szybkim rozładowywaniem się baterii.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update sam się pojawił i go wgrałem. Faktycznie jest coś na plus z baterią. Chodzi już 1 dzień i 12h a jeszcze 38 % baterii, a na dodatek z 5, 6h słuchałem dzisiaj radia zwykłego. Innych wad nie zauważyłem w porównaniu do poprzedniej wersji.

 

Edit: 2 dni 10h i 3 % baterii. Wifi i LTE ciągle włączone, więc trochę lepiej niż na poprzednim.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna informacja na temat modeli telefonów, które otrzymają MIUI10.  http://www.telepolis.pl/wiadomosci/miui-10-trafi-na-duza-grupe-smartfonow-xiaomi,2,3,42928.html Już nie wiem co o tym myśleć, ponieważ nie ma tam Redmi 4A :). O co tu chodzi ?. Czy to jest jakiś błąd ?, czy jakieś opóźnienie w aktualizacji dla naszego modelu ?. Nie chce mi się wierzyć, że nie dostaniemy tej aktualizacji, tym bardziej, że Redmi 5A ją dostanie, a przecież to identyczny model w trochę innej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od około 8 miesięcy kiedy mam ten telefon pierwszy raz coś mu "odwaliło" jeśli chodzi o system ;). Po naładowaniu telefonu zużycie baterii przez "system android" zaczęło systematycznie wzrastać. Do 89 % naładowania "system android" miał już 57 %. Zrobiłem wtedy zwykłe ponowne uruchomienie telefonu i na szczęście sytuacja wróciła do normy. Natomiast przy okazji tej "przygody" zauważyłem jedną ciekawą sprawę. Oczywiście dzisiaj rano znów nie dostałem powiadomienia z jednej aplikacji (inny telefon dostał) i zobaczyłem, że wszystkie aplikacje, które miały założoną "kłódkę" już jej nie mają. Stąd moje pytanie czy po każdym restarcie telefonu trzeba na nowo każdej z aplikacji zakładać tą "kłódkę" ?.

Pytanie jeszcze do @Orjon:)

Ty już korzystasz z MIUI10 powiedz mi czy jest poprawa w stosunku do otrzymywanych powiadomień ?. Gdzieś już czytałem, że aplikacje w MIUI10 nie są już tak agresywnie "ubijane" i wszystkie powiadomienia w końcu normalnie "przychodzą". 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dotychczasowego doświadczenia mogę to potwierdzić, wszystkie aplikacje u mnie (z wyjątkiem dziwnych humorów BlueMaila, który po przywroceniu z Titanium ma dzwonek powiadomień, powiadomienie jakieś jest, ale go nie widać) - jeśli nie domyślnie, to po dodaniu do autostartu - działają normalnie, jeśli chodzi o powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MiuiPro, więc pogody nie sprawdzę, jest zastąpiona przez inną aplikację. Nagrywanie wideo w moim odczuciu zostało poprawione. Dodatków w aparacie... Hm, może ten "inteligentny" tryb portretowy... Ale poza tym chyba nie, musiałbym zbadać temat. Zaraz wgram jeszcze China z 5a, chcę ogarnąć jedna rzecz i przy okazji to też sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orjon napisał:

 Dodatków w aparacie... Hm, może ten "inteligentny" tryb portretowy... 

Czyli jednak dodali ten nowy tryb portretowy, który wspiera "sztuczna inteligencja". Teraz tylko jeśli możesz potwierdzić, czy ten tryb rzeczywiście rozmazuje tło zdjęcia ?, nawet mimo tego, że telefon nie posiada drugiego aparatu fotograficznego, który za tą funkcję normalnie odpowiada.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wprowadzić drobna korektę - jest niby "inteligentne" (może to wina mojego tłumaczenia, mógłbym się tu pomylić w tłumaczeniu MiuiPro) rozpoznawanie twarzy, to co było już wcześniej (wiek i płeć). Inteligentnego trybu portretowego my nie mamy.

@kratek44 @electro69 jednak przesadziłem z tą poprawką wideo ;p gdzie tam... nagrywane na połowie głośności laptopa + połowie głośności YT https://www.youtube.com/watch?v=MzsfFpOqAtQ

EOT, zapedzamy się w MiuiPro w wątku o Globalu ;-)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Szkoda, że jednak tego trybu nie będzie (gdzieś już czytałem właśnie, że Redmi 4A go nie dostanie). Nie wiem czy to wynika z tego, że nasz telefon ma po prostu za słaby procesor. Jakaś nadzieja jeszcze pozostaje :) w końcu jeszcze nie ma oficjalnej global bety dla naszego telefonu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam odpowiedzi na moje pytanie, może się więcej nie udzielaj tak. 

Nie liczę na linki tylko na prostą odpowiedź, jak ja chodziłem do szkoły to był tylko język ruski. 

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow, tak szybko nam dali MIUI10? Byłem przekonany, że będzie gdzieś koło grudnia, albo znowu przeciągnie się na początek następnego roku. A tu proszę, już jest. Na razie się wstrzymam z pobraniem. Jak zainstalujesz to daj znać jak się sprawuje i czy coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orjon napisał:

Pogoda wymaga dostępu do połączeń telefonicznych, info o lokalizacji i dostępu do pamięci wewnętrznej.

To żenada bo po co nagle tej aplikacji uprawnienia do połączeń i lokalizacji?

15 minut temu, Orjon napisał:

Jaka trzecia karta?

Ta dodana po przesunięciu w lewo ze skrótami notatkami i wydarzeń z kalendarza.

 

I motywów nadal brak?

Edytowane przez kratek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to to jest. Można to wyłączyć w ustawieniach.

Motywy sprawdzę za chwilę, robię backup w TWRP :)

Motywów brak.

Recovery http://bigota.d.miui.com/8.7.12/miui_HM4AGlobal_8.7.12_c00b630dbd_7.1.zip

Fastboot http://bigota.d.miui.com/8.7.12/rolex_global_images_8.7.12_20180712.0000.00_7.1_global_7436c2fae3.tgz

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jest oczywiście wersja MIUI 10 BETA ? ;) W takie cuda nie wierzę, że to już jest wersja stabilna.

Apropo aktualizacji to Xiaomi zaczyna wprowadzać blokadę możliwości przejścia na starszą wersję oprogramowania. Ci którzy to próbują zrobić "uceglają" swój telefon. https://www.gsmmaniak.pl/865620/xiaomi-blokada-rollback-protection/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...