Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Redmi4A napisał:

Nadal brak aktualizacji 9.5 dla Polski? Co oni tam śpią czy wycofali aktualizację? Już 2 tyg. opóźnienia.

U mnie to samo. Dzisiaj z 3 godziny temu sprawdzałem "ręcznie" aktualizację i nic. Ktoś sobie tam niezłe "jaja" robi, ale to w końcu przecież #XiaomiLepsze ;). Coraz bardziej też dochodzę do wniosku, że wycofali aktualizację do MIUI 9.5. Dość sporo skarg było na tą wersję na zagranicznym forum Xiaomi.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby pobrac 9.5.5.0 musialem ustawic region na hiszpanie. Generalnie to nic nie zmienia ta aktualizacja tylko jakieś poprawki w rozmowach dla paru krajów. Ktoś wie czy problem przy nagrywaniu filmów wideo z dzwiękiem występuje na global dev? Też nie wiem dlaczego wszyscy narzekają na te aktualizacje. Ja jestem z niej zadowolony, przynajmniej w końcu usprawnione są powiadomienia a bateria dalej trzyma mi bardzo długo jak na smarftony dzisiejszych czasów także nie ma na co narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wanted78 napisał:

Zeby pobrac 9.5.5.0 musialem ustawic region na hiszpanie. Generalnie to nic nie zmienia ta aktualizacja tylko jakieś poprawki w rozmowach dla paru krajów. Ktoś wie czy problem przy nagrywaniu filmów wideo z dzwiękiem występuje na global dev? Też nie wiem dlaczego wszyscy narzekają na te aktualizacje. Ja jestem z niej zadowolony, przynajmniej w końcu usprawnione są powiadomienia a bateria dalej trzyma mi bardzo długo jak na smarftony dzisiejszych czasów także nie ma na co narzekać. 

Co zostało "usprawnione w powiadomieniach" ?. Odnośnie samej aktualizacji to zmieniam region np. na Niemcy, ściąga mi plik z aktualizacją i wtedy zmieniam z powrotem na Polskę czy robię to dopiero po tym jak telefon wykona aktualizację ?.

6 minut temu, Redmi4A napisał:

Może dlatego nie dają tego dla Polski bo jaki w tym sens? Chociaż Niemcy dostali ta poprawkę...

Nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji przez OTA do wersji 9.5.4.0 :). Hiszpanie dostali, Niemcy dostali tylko jak zwykle Polacy nie dostali mimo, że przecież produkty Xiaomi są oficjalnie dostępne w Polsce. Nawet już Chińczycy traktują nas jak "drugą kategorię" ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, electro69 napisał:

Co zostało "usprawnione w powiadomieniach" ?. Odnośnie samej aktualizacji to zmieniam region np. na Niemcy, ściąga mi plik z aktualizacją i wtedy zmieniam z powrotem na Polskę czy robię to dopiero po tym jak telefon wykona aktualizację ?.

Nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji przez OTA do wersji 9.5.4.0 :). Hiszpanie dostali, Niemcy dostali tylko jak zwykle Polacy nie dostali mimo, że przecież produkty Xiaomi są oficjalnie dostępne w Polsce. Nawet już Chińczycy traktują nas jak "drugą kategorię" ;).

Chodziło mi o usprawnienie powiadomień pomiędzy update 9.2 a 9.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 10:49, wanted78 napisał:

Chodziło mi o usprawnienie powiadomień pomiędzy update 9.2 a 9.5

Mi też o to właśnie chodziło :). Mam teraz MIUI 9.2 więc właśnie chcę się od Ciebie dowiedzieć co zostało "usprawnione w powiadomieniach" po przejściu na wersję 9.5.4.0 ?. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, electro69 napisał:

Mi też o to właśnie chodziło :). Mam teraz MIUI 9.2 więc właśnie chcę się od Ciebie dowiedzieć co zostało "usprawnione w powiadomieniach" po przejściu na wersję 9.5.4.0 ?. :)

Pozdrawiam

Aa sorki haha :D no generalnie to na miui 9 i starszych wersjach jezeli rozwijasz ten panel co jest na górze to np ppwiadomienia z messengera wygladaly tak ze jak ktoś ci napisał pare wiadomości i tak widziałeś tylko tą jedną a na miui 9.5 można te wiadomości rozwijać i czytać wszystkie bez wyświetlania. Można również odpisać na szybko z tego panelu powiadomień. Tak wytłumaczyłem ci to po swojemu jak chcesz dokładnie zobaczyc jak to wyglada to wygoogluj miui 9.5 notifications.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do tego MIUI (wersja 9.2) jeśli chodzi o powiadomienia z aplikacji. Kolejny już przykład, który "pobił" wszystkie dotychczasowe. Chodzi konkretnie o aplikację "O!strzegator" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator. Nie przychodzą od niej powiadomienia na ekranie blokady, a bez takich powiadomień ta aplikacja traci sens, bo nie będę np. co godzinę ;) sprawdzał w aplikacji, czy nie pojawił się nowy komunikat ostrzegawczy. Zrobiłem wszystko co chyba było możliwe tzn. włączyłem autostart, założyłem kłódkę na aplikację, dałem oszczędzanie baterii na bez ograniczeń, włączyłem wszystkie ustawienia w powiadomieniach systemu i aplikacji i dalej NIC :). To jest naprawdę fenomen. Do tego jeszcze jeśli chodzi o inne aplikacje to "standardowo" często jest tak, że raz przyjdzie powiadomienie na wyłączonych ekranie, raz przyjdzie dopiero jak włączę ekran, a i zdarza się tak, że powiadomienie w ogóle się nie pokaże. Skąd to wiem ... ponieważ na drugim telefonie innej firmy NIGDY nie miałem żadnego problemu z powiadomieniami, ZAWSZE mi przychodzą z każdej zainstalowanej aplikacji i to bez konieczności włączania lub wyłączania kilku opcji w telefonie o których np. typowy "kowalski" nawet nie ma pojęcia ;).

ps. właśnie dostałem powiadomienie z aplikacji "O!strzegator" tylko, że powiadomienie pojawiło się na drugim telefonie, a na Xiaomi oczywiście CISZA, brak jakiegokolwiek powiadomienia :). Jedna wielka PORAŻKA.

EDIT.

Odinstalowałem tą aplikację (O!strzegator) i jeszcze raz ją od nowa zainstalowałem i o dziwo powiadomienia jak na razie się pojawiają (były już 3) i do tego nawet dioda powiadomień działa :), a to jest już rzadkie zjawisko wśród moich zainstalowanych na telefonie aplikacji.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, electro69 napisał:

Nie mam już siły do tego MIUI (wersja 9.2) jeśli chodzi o powiadomienia z aplikacji. Kolejny już przykład, który "pobił" wszystkie dotychczasowe. Chodzi konkretnie o aplikację "O!strzegator" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator. Nie przychodzą od niej powiadomienia na ekranie blokady, a bez takich powiadomień ta aplikacja traci sens, bo nie będę np. co godzinę ;) sprawdzał w aplikacji, czy nie pojawił się nowy komunikat ostrzegawczy. Zrobiłem wszystko co chyba było możliwe tzn. włączyłem autostart, założyłem kłódkę na aplikację, dałem oszczędzanie baterii na bez ograniczeń, włączyłem wszystkie ustawienia w powiadomieniach systemu i aplikacji i dalej NIC :). To jest naprawdę fenomen. Do tego jeszcze jeśli chodzi o inne aplikacje to "standardowo" często jest tak, że raz przyjdzie powiadomienie na wyłączonych ekranie, raz przyjdzie dopiero jak włączę ekran, a i zdarza się tak, że powiadomienie w ogóle się nie pokaże. Skąd to wiem ... ponieważ na drugim telefonie innej firmy NIGDY nie miałem żadnego problemu z powiadomieniami, ZAWSZE mi przychodzą z każdej zainstalowanej aplikacji i to bez konieczności włączania lub wyłączania kilku opcji w telefonie o których np. typowy "kowalski" nawet nie ma pojęcia ;).

ps. właśnie dostałem powiadomienie z aplikacji "O!strzegator" tylko, że powiadomienie pojawiło się na drugim telefonie, a na Xiaomi oczywiście CISZA, brak jakiegokolwiek powiadomienia :). Jedna wielka PORAŻKA.

EDIT.

Odinstalowałem tą aplikację (O!strzegator) i jeszcze raz ją od nowa zainstalowałem i o dziwo powiadomienia jak na razie się pojawiają (były już 3) i do tego nawet dioda powiadomień działa :), a to jest już rzadkie zjawisko wśród moich zainstalowanych na telefonie aplikacji.

Sprobuj przytrzymać na powiadomieniu kilka sekundi sobie je dostosować pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam po raz kolejny :) ... czy ktoś z Was dostał MIUI 9.5.4.0 poprzez aktualizację OTA ?. Teraz sprawdzałem i dalej nic. Mógłbym co prawda zrobić tą aktualizację oprogramowania zmieniając ten region na inny kraj, ale skoro już minął ponad miesiąc od oficjalnego wydania tej aktualizacji i dalej nie jest ona dla Nas dostępna, to czy możliwe, że jednak została wycofana  (wstrzymana) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mi4u napisał:

@electro69

Z ciekawości od wczoraj testuje ten program O!strzegator na miui  9.5.5.0 i ostrzeżenia się pojawiają, nawet nie ustawiałem specjalnie nic  w oszczędzaniu energii dla tej aplikacji.

Wersję MIUI 9.5.5.0 sam sobie wgrałeś czy aktualizowałeś przez OTA ustawiając inny region ?. Jak się sprawuje ta wersja jeśli chodzi o czasy działania telefonu na baterii ? (są leszpe, gorsze niż na MIUI 9.2.6.0).

Co do aplikacji to mi też teraz działają powiadomienia ale nie do końca tak jak to powinno być :). Tzn. zdarza się, że nie dostanę powiadomienia dopóki nie włączę ekranu później już np. przez kolejne 3 godziny tak jakby się coś "odblokowało" i dostanę powiadomienie nawet jak ekran jest wyłączony i znów minie trochę godzin i tak jakby ta aplikacja znów została "uśpiona" i sytuacja się powtarza. Oczywiście tak jak pisałem wcześniej wszystko już ustawiłem tak, żeby nie była ta aplikacja "usypiana" ;). Nie idzie tego ogarnąć. Xiaomi i MIUI to jest istne "mistrzostwo" w negatywnych tego słowa znaczeniu jeśli chodzi o działanie powiadomień :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 17:35, electro69 napisał:

Wersję MIUI 9.5.5.0 sam sobie wgrałeś czy aktualizowałeś przez OTA ustawiając inny region ?. Jak się sprawuje ta wersja jeśli chodzi o czasy działania telefonu na baterii ? (są leszpe, gorsze niż na MIUI 9.2.6.0).

Co do aplikacji to mi też teraz działają powiadomienia ale nie do końca tak jak to powinno być :). Tzn. zdarza się, że nie dostanę powiadomienia dopóki nie włączę ekranu później już np. przez kolejne 3 godziny tak jakby się coś "odblokowało" i dostanę powiadomienie nawet jak ekran jest wyłączony i znów minie trochę godzin i tak jakby ta aplikacja znów została "uśpiona" i sytuacja się powtarza. Oczywiście tak jak pisałem wcześniej wszystko już ustawiłem tak, żeby nie była ta aplikacja "usypiana" ;). Nie idzie tego ogarnąć. Xiaomi i MIUI to jest istne "mistrzostwo" w negatywnych tego słowa znaczeniu jeśli chodzi o działanie powiadomień :).

Ręcznie wgrywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Global MIUI 9.5.4 ( po zmianie regionu na USA) i zaczął zauważalnie szybciej pożerac prąd - na 9.2.6 (i poprzednich) starczało na 2-2,5 doby, teraz 1,5-2. Zaraz cofnę sie do 9.2.6...

Pobrałem 9.2.6 i 9.5.5 ze strony http://en.miui.com/download-319.html , ale po wskazaniu ROM-u widzę komunikat "nie można upgradowac do nieoficjalnej wersji ROM. Po przełączeniu na Hiszpanie, mam aktulizacje do 9.5.5 - wg forum http://en.miui.com/thread-2639724-1-1.html poprawia pracę baterii. Dam znać za kila dni

 

Edytowane przez jacekp1313
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji MIUI 9.5.4.0 dalej nie ma dostępnej przez OTA :), ale może to i lepiej bo coraz więcej osób skarży się na gorsze czasy działania telefonu na baterii po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Dzisiaj pojawiła się informacja, że wraz z oficjalną prezentacją nowego flagowca Xiaomi Mi8 w dniu 31 maja, zostanie zaprezentowana także nowa wersja MIUI 10. Teoretycznie Redmi 4A jest zakwalifikowany do aktualizacji (co w sumie nigdzie nie zostało jeszcze oficjalnie przez Xiaomi potwierdzone), która rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia i pewnie znając życie nasz telefon znajdzie się w ostatnim etapie aktualizacji gdzieś pod koniec roku :). Natomiast z drugiej strony zdziwiła mnie trochę informacja, że MIUI 10 będzie oparte na androidzie Oreo. Więc w takim razie możliwe są chyba 2 opcje: albo dostaniemy MIUI 10 wraz z Oreo, albo nie dostaniemy NIC :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, MIUI 10 i Oreo? Nie ma takiej opcji, raczej nadal będzie Nougat. Za pięknie byłoby... ;)

MIUI 10 na pewno będzie. Jak tylko się pojawi (jako, że wydadzą wpierw China, to pewnie będzie MIUIPolska i MiuiPro miało pierwsze) to sprawdzę, co udało im się poprawić, a co spartolili :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja nie mam nawet aktualizacji OTA do MIUI 9.5.4.0 :). Według tego co czytałem to wersja 9.5.5.0 nie wnosi nic nowego oprócz jakiś drobnych poprawek chyba o ile się nie mylę dotyczących problemów z połączeniami w niektórych krajach.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, electro69 napisał:

@up

Ja nie mam nawet aktualizacji OTA do MIUI 9.5.4.0 :). Według tego co czytałem to wersja 9.5.5.0 nie wnosi nic nowego oprócz jakiś drobnych poprawek chyba o ile się nie mylę dotyczących problemów z połączeniami w niektórych krajach.

Nie mozesz sobie po prostu zmienic tego regionu? Juz ci to ktos 10x raz tlumaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wanted78 napisał:

Nie mozesz sobie po prostu zmienic tego regionu? Juz ci to ktos 10x raz tlumaczy

Oczywiście, że mogę :). Napisałem to w celach czysto informacyjnych. W tej chwili nie wiem czy jest sens instalowania tej wersji, skoro przez ponad miesiąc nikt łaskawie w Xiaomi jej nie udostępnił dla naszego regionu. Nie wiem zatem czy zapomnieli o Nas, czy ta aktualizacja jest "zepsuta" i wstrzymali jej udostępnianie na serwerach nie licząc tych krajów w których już została na samym początku udostępniona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylaby zepsuta nie było by jej na stronie miui do pobrania ;) zrobiłem tak juz 3 updaty ze zmianą regionu np niemcy lub hiszpania z miui 8.5.7-9.2.6-9.5.4-9.5.5 i mój telefon i wszystkie funkcje mają się dobrze. Jedyne co odczułem przez te wszystkie updaty to spadek na wytrzymałości ale się tym nie przejmuje i tak ładuję raz dziennie czasem na dwa dni zależy jak użytkuję telefonu a używam go sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jesień zapowiedziano MIUI 10: https://www.androidcentral.com/these-are-xiaomi-phones-will-be-updated-miui-10

Więcej (i to po polsku): https://miuipolska.pl/miui-10-by-miui-polskaeu-co-nowego/

Cytat

...w kwestii graficznej, system został zmieniony w niewielkim stopniu. Największe zmiany dotknęły pasek powiadomień. Zdecydowanie na plus, choć można dyskutować nad proporcjami samych suwaków głośności do wielkości ekranu. Ponadto, poza kosmetycznymi zmianami czcionek,  czy niewielkim przebudowaniem niektórych aplikacji  nie należy spodziewać się rewolucji. [...]
Ważne jest natomiast to, co znajduje się za zasłonami. Mam tu na myśli sprawność systemu. A ta uległa znaczącej poprawie. Nakładka sprawia wrażenie lżejszej, mniej ociężałej i po prostu szybszej niż w MIUI 9....

 

Edytowane przez jacekp1313
poprawa linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pierwszego artykułu wynika, że wersja stabilna global MIUI10ma się pojawił we wrześniu. Tylko teraz tak znając jak to wyglądało przy aktualizacji do MIUI9 to pewnie ten termin się wydłuży o 1-2 miesiące, a po drugie Nasz Redmi 4A pewnie będzie w ostatniej turze aktualizacji (z reguły są chyba 3 takie tury) czyli ostatecznie dostaniemy tą aktualizację pod koniec roku ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aplikacja pogody wymaga dostępu do połączeń telefonicznych i multimediów, inaczej się nie uruchamia. xD (czyli już nigdy z niej nie skorzystam)
2. Nowe powiadomienia SMS są beznadziejnie brzydkie.
3. Nie da się już w ludzki sposób ustawiać skrótów w pasku do wi-fi, danych itd, trzeba przez opcje ustawiać je w kolejności (góra-dół) w opcjach. :o
4. Czujnik światła dalej się ciągle świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ZielonyBuszmen napisał:

Tylko ze oprócz tej zalety jest parę wad - chociażby to, że czujnik odległości non stop pracuje? A jak wygląda ta sytuacja w miui polska?

O co chodzi z tym czujnikiem odległości bo nie bardzo wiem. Mam to najnowsze uaktualnienie MIUI Global 9.5.6.0

Na plus trzeba dodać, oprócz najprawdopodobniej poprawionej wydajności baterii, to, że pojawił się wyłącznik GPS. Wcześniej go raczej nie było, chyba , że nie zauważyłem:-)

Screenshot_2018-06-17-10-17-12-837_com_miui_home.thumb.png.ad245df4f01b8bb3215b6a074d6e5e9c.png

Niestety, dźwięku w nagraniach video dalej nie poprawiono i u mnie na win 7 bez włączenia debugowania USB nie mam dostępu do wszystkich plików (np. na karcie SD). Działa natomiast tryb przesyłania zdjęć (wcześniej też u mnie to nie działało na win7) tylko, że widzi jedynie pamięć wewnętrzną telefonu. Także i tak to debugowanie muszę włączać.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...