Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pq78 napisał:

Tryb Lite,  Harmonogram zadań,  teraz motywy i tapety. 

Kiedyś ten model robił emejzing wśród  budżetowców. Jak ktoś goni za aktualizacjami to z R4a zrobił się telefon bez wyraźnej różnicy na plus. 

Zgadzam się. To jest właśnie ten cały "emejzing" nakładki MIUI ;). Co nowe wydanie to jakaś funkcja zostaje usunięta. Który inny producent telefonów tak robi ?. Korzystałem z Samsungów i Huawei i z czymś takim się nie spotkałem na taką skalę. Skandal po prostu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni niby naprawili z baterią, przy włączonym wifi i lte dalej max 2 dni ciągnie. Przy 8.5 dawało radę do 3 dni dobić.

 

Edit: faktycznie przy zmianie regionu na indie i ponownym uruchomieniu ikonka motywy się pojawia. Jednak trzeba zalogować się na konto xiaomi żeby móc zmienić motyw.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mi4u napisał:

Nie wiem co oni niby naprawili z baterią, przy włączonym wifi i lte dalej max 2 dni ciągnie. Przy 8.5 dawało radę do 3 dni dobić.

Telefon chodzi nieco raźniej, Geekbench multicore wzrósł o jakieś 100 pkt., ale w porównaniu z 8.5. jestem co najmniej 1 godzinę SOT w plecy. I specjalnie mi się ta zamiana nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przed chwilą sprawdziłem ręcznie i dalej nie mam możliwości pobrania MIUI 9.5 przez OTA, a minęło już chyba z 3-4 dni od oficjalnego udostępnienia dla wszystkich. Nie wiem czy macie podobne odczucia, ale automatyczny czujnik światła, chyba nie za dobrze działa. Aktualnie włączyłem wyświetlacz telefonu w pokoju w którym jest całkowicie ciemno, a podświetlenie jest ewidentnie za mocne, po prostu razi w oczy. Strasznie to denerwuje. Sytuację trochę ratuje włączony filtr światła niebieskiego. Od razu napiszę, że nie mam zamiaru za każdym razem wieczorem bawić się w ręczne ustawianie podświetlenia ekranu :), tym bardziej, że jednym z głównych wyznaczników zakupu nowego telefonu był właśnie automatyczny czujnik światła (dość już namęczyłem się wcześniej z Samsungiem J5 2015, który takowego nie posiadał).

EDIT

Dzisiaj jeszcze przyjrzałem się bliżej jak reaguje ten czujnik światła. Sprawdzałem go w pokoju gdzie było jasno (słońce przez okno wpada centralnie do środka). Wygląda to tak jakby czujnik światła nie mógł zejść niżej niż około 10-15 % podświetlenia. Ogólnie czujnik działa ponieważ ekran zmienia podświetlenie, automatycznie też przesuwa się ten wskaźnik podświetlenia w belce powiadomień, ale tak jak pisałem wyżej nie może to podświetlenie zejść niżej niż 10-15 % nawet wtedy jak zakryłem palcem czujnik światła. Czy u was na automatycznym podświetleniu wskaźnik w nocy spada do "0" lub jest bardzo blisko tego "0" ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel9413 napisał:

Jeśli ktoś z was nie dostał jeszcze OTA do 9.5 to wystarczy zmienić region np na Stany Zjednoczone i sprawdzić aktualizacje 

Ja jeszcze nie mam aktualizacji przez OTA do wersji MIUI 9.5. Co daje zmiana regionu oprócz ewentualnie szybszej aktualizacji oprogramowania ?, ma to jakieś "konsekwencje" w późniejszych aktualizacjach itp., czy jakoś wpływa na działanie telefonu, jego aplikacji ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem użytkownikiem Redmi 4X z MIUI 9.5. Moja dziewczyna posiada Redmi 4A z systemem 8.5.7, chciałem jej włączyć funkcję automatycznego uruchamiania trybu cichego, jednak nie mogę go odnaleźć. Czy użytkownicy Redmi 4A z systemem MiUI 9.x posiadają już taką funkcję? Bo mam wątpliwości czy aktualizować system w ciemno.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał ktoś z Was już aktualizację do MIUI 9.5 przez OTA ? (mam telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji) ... nie wiem czy oni tam śpią czy co ;) mija już chyba z 10 dni od oficjalnego udostępnienia tej wersji oprogramowania i dalej nie mogę jej pobrać.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem ta nowa wersja oprogramowania 9.5.4.0 miała mniej zużywać baterię w stanie czuwania. Oczywiście potwierdzam, że na MIUI9 bateria krócej "trzyma". Miałem kilka telefonów różnych marek i za każdym razem pojawiała się ta sama sytuacja czyli telefon działał poprawnie (chodzi tu głównie o baterię) na tej wersji systemu, którą miał wgraną od początku i zawsze gdy przyszła duża aktualizacja systemu na nową wersję androida to po tej "operacji" bardzo często telefon albo nie działał tak dobrze jak przed aktualizacją, albo bateria szybciej się rozładowywała. To samo jest z Xiaomi. Mało tego jeszcze jest gorzej bo oni co nową wersję to usuwają przydatne funkcje jak "automatyczne zadania"  czy też tryb "uproszczony" dostępne w MIUI 8.5.

Na koniec zadam jeszcze raz pytanie ;) czy ktoś z Was dostał aktualizację do wersji MIUI 9.5 przez OTA ? ... ja do tej pory jej nie mam mimo, że nawet dzisiaj sprawdzałem "ręcznie" aktualizację. Do tej pory telefon aktualizowałem dwa razy. Pierwszy raz do MIUI 8.5 telefon sam mnie poinformował, że jest dostępna, a do MIUI 9.2 wymusiłem ją "ręcznie", było to gdzieś 2 do 3 dni od oficjalnej aktualizacji. Teraz mija już ponad 10 dni i dalej nic ... co jest grane ? :). Może wycofali tą aktualizację ? :)

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem 8.5.7 i przy okazji sprawdziłem ota, automatycznie nie wyszukuje aktualizacji dopiero pobierz ręcznie wyszukano ale też nie wiem jaką wersję bo nie chcę aktualizować.

Sprawdziłem w menedżer plików i w download rom mam pobrany 8.5.7.0, dziwne.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2018 o 13:35, mi4u napisał:

Nie tylko u mnie jest gorzej, poczytaj forum xiaomi. tutaj ledwo na 2 dni mi wystarcza baterii. w 8.5.7 do 3 dni dało radę dobić.

Oj tam, nie jest tak źle w wersji MIUI Global 9.2.6.0 (nowszej wersji telefon mi nie znajduje):

Screenshot_2018-03-10-16-37-52-355_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-10-16-38-08-857_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już 9.5.5.0, ale poza fixem z rozmowami nic nie zmienia.

 

Jak telefon wyłączę i nie będę używał to mi i miesiąc wytrzyma, po to jest telefon, żeby z niego korzystać. Mi po przejściu na miui 9 zdecydowanie zaczęło szybciej zjadać baterię, nawet przy braku korzystania. 

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wanted78 napisał:

U mnie bateria lepiej trzyma na miui 9.5 niz 9.2. Jezeli chcecie update przez ota to zmieńcie region na niemcy pojawi się odrazu bo polska jest zawsze pomijana.

Czyli przez aktualizacją zmieniam region na Niemcy, ściągam aktualizację i jeszcze przez zainstalowaniem zmieniam region z powrotem na Polskę ?. Czy wersja MIUI ściągnięta z regionu Niemiec może mieć np. jakieś problemy w tłumaczeniu ? itp., czy nie ma to kompletnie żadnego znaczenia skąd pobieram tą aktualizację.

Co do tego, że Polska jest pomijana to się nie zgodzę, ponieważ np. ostatnią aktualizację MIUI 9.2 "wymusiłem" ręcznie przez OTA około 2-3 dni od oficjalnej jej udostępnienia na serwerach. Tylko teraz jest jakiś problem, bo już minęło dobre 10 dni jak nie więcej i dalej nic. Pewnie ją zablokowali :).

@mi4u

O co chodzi z tym fixem jeśli chodzi o rozmowy w wersji 9.5.5.0, co konkretnie było "nie tak" ?

Tak jeszcze mam pytanie do osób, które dłużej korzystają z telefonów Xiaomi ... aktualnie jest dostępna wersja MIUI 9.5.4.0. Ile jeszcze możemy spodziewać się aktualizacji MIUI w wersji 9 ?. Czy jest jakaś zasada w aktualizacjach np., że numerek 9.5 oznacza ostatnią aktualizację z serii 9 i trzeba będzie teraz czekać na MIUI 10 ? (sugeruję się tym, że w wersji MIUI 8 ostatnią była właśnie ta z oznaczeniem 8.5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja nie będzie mieć problemów z tłumaczeniem, jest to bez znaczenia.

Nie korzystam jakoś długo z Xiaomi, ale z tego co widzę to praktyką dotychczasową (a przynajmniej od MIUI 7) było kończenie aktualizacji na 7.5, 8.5, więc chyba teraz będzie podobnie.. choć nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orjon napisał:

Aktualizacja nie będzie mieć problemów z tłumaczeniem, jest to bez znaczenia.

Nie korzystam jakoś długo z Xiaomi, ale z tego co widzę to praktyką dotychczasową (a przynajmniej od MIUI 7) było kończenie aktualizacji na 7.5, 8.5, więc chyba teraz będzie podobnie.. choć nie musi.

Nigdy nie zmieniałem regionu i mam ostatnią aktualizację na Global z numerem 9.2.6.0.

Jakoś nie spieszno mi do następnych, choć jak się pojawią zawsze aktualizuję. Może coś w końcu poprawią z dźwiękiem w video, albo z wykrywaniem telefonu przez komputer. Żartuję oczywiście, nic takiego się nie spodziewam.

Już dawno pogodziłem się, że ten typ tak ma:-)

Edytowane przez And.N
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2018 o 14:20, electro69 napisał:

Ja jeszcze nie mam aktualizacji przez OTA do wersji MIUI 9.5. Co daje zmiana regionu oprócz ewentualnie szybszej aktualizacji oprogramowania ?, ma to jakieś "konsekwencje" w późniejszych aktualizacjach itp., czy jakoś wpływa na działanie telefonu, jego aplikacji ?

Nie ma konsekwencji. Zmieniasz region, aktualizujesz a potem spowrotem region na PL i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...