Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mariopablo napisał:

Czy używał już ktoś Miuipro? Jeśli tak, to czy warto to instalować?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Przeportowany MIUIpro ma Androida 7 (jest portowany z Redmi 5A), normalny aktualny ROM MIUIpro dla Redmi 4A to wciąż Android 6, oparty na aktualnej wersji China Developer (nie wiem czy już ma język polski, kolega z forum przygotywywał polskie tłumaczenie, nie wiem czy weszło już do buildu EDIT: jeszcze nie). Oba oczywiście mają MIUI9. Jest też na stronie dewelopera wersja Stable Global 9.2.6 (czyli z androidem 7) zawierająca wszystkie języki.

Ciężko powiedzieć czego oczekujesz. Zrób kopię obecnego systemu i zainstaluj tamten to się przekonasz. Ma dużo dodatków, ciekawe motywy. Mi się nie podoba, ale wielu osobom tak. Jeden lubi jak mu cyganie grają a drugi jak mu buty śmierdzą. To wciąż MIUI i wygląda i działa jak MIUI. 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś mi się w oczy na forum rzuciła informacja, że na MIUI9 nie ma już komunikatu o pozostałym czasie do końca naładowania baterii, gdy ładowarka jest podłączona. Albo ta informacja jest już niekatualna, albo ja mam jakąś "specjalną" wersję MIUI9, ponieważ u mnie pojawia się ikona "kółka" z procentami naładowania na dole ekranu blokady i informacją tekstową ile pozostało jeszcze czasu do pełnego naładowania baterii.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czas ładowania. Telefon podłączyłem do ładowarki przy 13 % baterii. Ładowanie do 100 % trwało (patrząc na zegarek) 2 godz. 39 minut. Kiedy miałem MIU8 z reguły ładowanie trwało te parę minut krócej, ale wiadomo na czas ładowania ma wpływ wiele czynników, więc przyjmijmy, że czas ładowania jest w normie ;). Tym bardziej dziwi kilka założonych tematów na forum zagranicznym Xiaomi w którym użytkownicy skarżą się na długi czas ładowania telefonu po zainstalowaniu MIUI9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy u Was też jest problem z aktualizacją systemowych aplikacji ?. W tej chwili nowe aktualizacje są u mnie dostępne dla aplikacji "internet", "muzyka" i "pobieranie". Od kilku dni próbuje je zaktualizować i nic. Pojawia się dla każdej z aplikacji informacja, że "wstrzymano" i po paru minutach komunikat w pasku powiadomień, że "aktualizacja nie powiodła się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ohara napisał:

Właśnie przed chwilą zaktualizowałem nie miałem problemu.

No i to właśnie jest cała kwintesencja MIUI ;). Nie wiem może problem leży po stronie MIUI9 (nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych po aktualizacji). Kiedy miałem jeszcze MIUI8 to te aplikacje systemowe się aktualizowały. Chociaż oczywiście może to być tylko czysty zbieg okoliczności. W każdym razie ani z przeglądarki internetowej, ani z odtwarzacza muzyki od Xiaomi nie korzystam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem. Winowajcą okazała się aplikacja do blokowania reklam, która widocznie uznała jako "szkodliwe" aplikacje systemowe ;). Trochę to dziwne jest, bo wcześniej już była zainstalowana na telefonie i aktualizacje odbywały się normalnie.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Xiaomi nasz Redmi 4A dostanie aktualizację MIUI 9.5 do końca marca (oczywiście terminy mogą się opóźnić), ale jest to zaskakujące, że dostaniemy aktualizację już w pierwszej turze. http://www.telepolis.pl/wiadomosci/30-smartfonow-xiaomi-dostanie-miui-9-5,2,3,41773.html

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest dostępny MIUI 9.5 tylko na razie w wersji "nocnej" czyli dla wybranych osób: http://c.mi.com/thread-863018-1-0.html Była informacja, że wersja stabilna powinna być do końca marca wydana, ale już zdążyłem się przyzwyczaić, że Xiaomi ma chyba inny kalendarz i pewnie się doczekamy tej wersji w połowie kwietnia ;). To samo przecież było z wersją MIUI 9.2. Z drugiej strony wolę, żeby to dłużej trwało i w tym czasie wychwycili wszystkie potencjalne błędy, co chyba jednak w przypadku MIUI jest niemożliwe ;).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie opóźnienie bo podobno po aktualizacji niektórzy mają bootloop`a. Mam nadzieję, że dopracują to co spieprzyli w 9.2, chociaż pewnie dodadzą nowe bugi.

Jeden bug podobno polega na tym, że nie można zmienić motywów, tak ktoś napisał na ichnim forum. Mam nadzieję, że to żart.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mi4u napisał:

Jeden bug podobno polega na tym, że nie można zmienić motywów, tak ktoś napisał na ichnim forum. Mam nadzieję, że to żart.

To nie jest bug :). W jednym z portali internetowych (niestety nie pamiętam już w którym) pisało, że w wersji MIUI 9.5 została usunięta możliwość wyboru alternatywnych motywów. Jest to podyktowane ponoć jakąś dyrektywą unii europejskiej (chyba ochrona praw autorskich). Możliwe, że dotyczy to tylko wersji global MIUI.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 17:43, electro69 napisał:

To nie jest bug :). W jednym z portali internetowych (niestety nie pamiętam już w którym) pisało, że w wersji MIUI 9.5 została usunięta możliwość wyboru alternatywnych motywów. Jest to podyktowane ponoć jakąś dyrektywą unii europejskiej (chyba ochrona praw autorskich). Możliwe, że dotyczy to tylko wersji global MIUI.

Jakieś potwierdzone info? Niech ich szlag, nie ma uja żebym zaktualizował z jednym jadnym motywem, przecież to oczy wypala, tylko ciemny motyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i podobno problemu z mikrofonem nie naprawili, to w sumie nic, ale nie naprawili nawet migającej diody od czujnika zbliżeniowego :lol: Nie chce mi się nawet tego czytać. Jak ktoś lubi niech przetestuje. Mnie się już znudziło testowanie romów za czasów Windows Mobile i ace2 jak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, po co siedzicie na tych niedorobionych stable, gdy ostatni dev chodzi przynajmniej u mnie jak złoto... Żadnych problemów z diodami, z mikrofonem, gpsem. Aż nawet bym powiedział że jest trochę za nudno, nie ma po co grzebać w telefonie.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na początku woła o zalogowanie się na konto miui,po wybraniu wifi nie mozna wpisać hasła bo nie rozwija się klawiatura a niestety muszę wpisać kod pin do karty zeby dane komórkowe działaly.Jeszcze raz wgrałem i jest dobrze, szkoda że nie ma codziennych tapet ekranu blokady.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista zmian, nowych funkcji i poprawek w MIUI 9.5: http://c.mi.com/thread-931271-1-0.html. U mnie jeszcze nie ma możliwości pobrania nowej wersji przez OTA.

ps.

tak przy okazji dodano w MIUI 9.5 nowy widget zegara :) http://c.mi.com/thread-927550-1-0.html ... mi akurat ten układ zegara bardzo się podoba. Chyba pierwszy raz taki układ zrobiło Sony, później Samsung to skopiował i dopiero teraz kopiuje Xiaomi ;). 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy zmienic region spoza UE. Nie wiem ile w tym prawdy. Jeszcze się wstrzymam z aktualizacją, niech ktoś przetestuje, tak samo jak z czujnikiem liteon`a czy dalej miga.

 

Zaryzykowałem uprzednio instalując dodatkowe motywy. Czujnik dalej miga, lekka zmiana wyglądu rozwijanego paska i zmieniony wygląd powiadomień. Motywów nie można zmienić. Może zmieniony panel sterowania, nic więcej na szybko nie zauważyłem. Zobaczymy jak z baterią, podobno lepiej trzyma niż na poprzednim

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czyli tak jak kiedyś pisałem informacja o braku możliwości zmiany motywów w MIUI 9.5 okazała się prawdziwa. Potwierdza to jeszcze choćby jeden z tematów na forum w którym  użytkownik pyta się dlaczego nie może tych motywów zmienić: http://c.mi.com/thread-935562-1-0.html

Co do baterii to trochę mnie to zaskakuje, że na tym forum jest dość sporo wpisów w którym ludzie skarżą się na szybkie spadki baterii w MIUI 9.2. Ja na szczęście takich problemów nigdy nie zauważyłem, natomiast muszę przyznać, że teraz minimalnie więcej telefon rozładowuje baterię, gdy jest w stanie czuwania niż miało to miejsce w MIUI 8.5. Zobaczymy czy rzeczywiście poprawili czasy działania baterii w MIUI 9.5. Jak na razie jeszcze nie mam możliwości pobrać tej wersji przez OTA.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, electro69 napisał:

@up

Czyli tak jak kiedyś pisałem informacja o braku możliwości zmiany motywów w MIUI 9.5 okazała się prawdziwa. Potwierdza to jeszcze choćby jeden z tematów na forum w którym  użytkownik pyta się dlaczego nie może tych motywów zmienić: http://c.mi.com/thread-935562-1-0.html

Co do baterii to trochę mnie to zaskakuje, że na tym forum jest dość sporo wpisów w którym ludzie skarżą się na szybkie spadki baterii w MIUI 9.2. Ja na szczęście takich problemów nigdy nie zauważyłem, natomiast muszę przyznać, że teraz minimalnie więcej telefon rozładowuje baterię, gdy jest w stanie czuwania niż miało to miejsce w MIUI 8.5. Zobaczymy czy rzeczywiście poprawili czasy działania baterii w MIUI 9.5. Jak na razie jeszcze nie mam możliwości pobrać tej wersji przez OTA.

Można już pobrać z oficjalnej strony Xiaomi:

http://en.miui.com/download-319.html

Jest też wersja fastboot, aczkolwiek nie zrobili jeszcze postu, że ta wersja jest już dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wiem o tym, że jest do pobrania, ale ja jestem jakby to powiedzieć typowym "kowalskim", który nie "bawi" się w wgrywanie samemu oprogramowania z plików, wgrywania custom romów, jakiś alternatywnych systemów itd. :) , więc poczekam "grzecznie" jak dostanę oficjalne informację,. że jest już aktualizacja OTA do pobrania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi4A napisał:

Mam od nowości ten czarny motyw ustawiony i teraz się od zmieni automatycznie na inny? Jaki teraz jest? @mi4u dodasz screena?

Nie, motyw się Tobie nie zmieni, ja mam czarny nexusa i nic nie zmieniło się. Dalej motywy po instalacji sprzed update`u mam, ale w ustawienia  > motywy. Ikonki motywy w narzędziach nie ma. Niestety motywów nie mogę zmienić, pokazuje error -99 i każe się zalogować na konto miui.

 

@up

 

Spokojnie nic nie musisz się bawić, poboierasz odpowiedni rom, wchodzisz w ustawienia aktualizacja >> ... i wybierasz wybierz paczkę aktualizacji i to wszystko.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...