Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, electro69 napisał:

.... Xiaomi chciało zrobić "dobrze" ;), ale że "piekło jest dobrymi chęciami wydrukowane" to nic z tego jak zwykle nie wyszło. Jako, że nie ma co na nich liczyć, że w końcu naprawią te działanie diody led z powiadomieniami (na MIUI8 dioda praktycznie nie działa z żadną aplikacją zainstalowaną w telefonie, na MIUI9 jest to samo) to mam rozumieć, że jedyna nadzieja jest w developerach, którzy tworzą poszczególne aplikacje w sklepie Google Play. Trzeba się zdać na ich "łaskę", że uda im się w swoich aplikacjach zaimplementować tą nową obsługę NotificationChannel. Jeśli tego nie zrobią to sobie mogę ustawiać na aplikacjach "kłódkę", dodawać do autostartu itd. i tak to nic nie pomoże. Czy dobrze to wszystko rozumiem ? :).

Na to by wychodziło z tymi powiadomieniami. Dziś wysłany do mnie meil o 7:00, dioda powiadomień zaświeciła się o godz. ok 10:00. Jakbym nie używał telefonu to nie wiem czy w ogóle by zaświeciła. Inna sprawa, na głównym ekranie od wczoraj mam pogodę bez zmian -13 st.C i opady śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, And.N napisał:

Inna sprawa, na głównym ekranie od wczoraj mam pogodę bez zmian -13 st.C i opady śniegu.

Ja zainstalowałem z Play Store apkkę Pogoda M8 (tej apki używają domyślnie np. MIUI PRO) Są widgety z zegarem jak w oryginalnym MIUI. Na razie działa i  się odświeża i nawet nie pokazuje głupot.

Problem jednak jest taki że niektóre aplikacje początkowo działają bez zastrzerzeń, a po jakimś czasie przestają działać np. powiadomienia mimo tych wszystkich autostartów, wyjątków w baterii i innych typowych dla MIUI i nowszych Androidów wynalazków. Po prostu nie można na tym polegać. Trzeba co jakiś czas samemu sprawdzić pocztę czy komunikator albo odświeżyć pogodę. Lipa.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza "przygoda" z powiadomieniami w MIUI :). Aplikacja Flashscore (jedna z dwóch z którą działa dioda powiadomień). Wczoraj bez problemów przychodziły powiadomienia dotyczące wyników meczów. Dzisiaj nawet zapomniałem, że mam jakiś mecz ustawiony i włączam ekran a tu nagle dostaję 5 powiadomień z aplikacji nt. meczu :). Aplikacja jest dodana do autostartu, wyłączone oszczędzanie, nałożona kłódka. Najprawdopodobniej wina leżała po stronie tego, że wczoraj wieczorem telefon był ponownie uruchamiany i aplikacji nie było w pamięci telefonu. W takim razie od czego jest funkcja "dodania do autostartu". Logika wskazuje, że jeśli nawet telefon jest ponownie uruchomiony, to właśnie wtedy aplikacja ta powinna być automatycznie uruchomiona w "tle".  Ale jak już wiele osób zdążyło się przekonać MIUI to jest "stan umysłu", który działa jak chce, jeśli w ogóle działa. Naprawdę jeśli coś się nie zmieni w końcu z tymi powiadomieniami to mimo tego, że Xiaomi oferuje bardzo dobry stosunek parametrów technicznych do ceny, to niestety ale już raczej nie kupię telefonu tej firmy. To całe wychwalane w internecie MIUI, "zabija" całą przyjemność korzystania z telefonu. Nie potrafię tego pojąć jak to jest, żeby tak podstawowa czynność jak powiadomienia w telefonie, nie działały poprawnie. Miałem telefony 3 różnych firm i na żadnym takich problemów nie było.

@wanarek

Chodzi o tą aplikację pogodową ?: https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8&hl=pl

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fajama napisał:

Widzę że sie nawet znasz więc może bedziesz wiedział czy sa jakieś szanse na uratowanie jakości nagrywajacego dźwięku? 

Mówiąc krótko - nie ma ;) A teraz wyjaśnienie - obecnie w IT wielu błędów się nie naprawia, mimo że wiadomo jak je odtworzyć i wiadomo, że denerwują użytkowników. Jest to spowodowane tym, że takich błędów po prostu nie opłaca się naprawiać. W firmach IT zawsze istnieje zjawisko niedoboru "mocy przerobowej" programistów. Zawsze jest więcej zadań niż zespół jest w stanie zrobić. Dlatego możemy często usłyszeć o tzw. "backlogach", gdzie gromadzone są zadania o mniejszym priorytecie, które odkładają się coraz dalej na liście, a szanse na ich wykonanie są coraz mniejsze. Product Owner (bądź szefostwo projektu) woli zlecić zespołowi programistycznemu zadania, które przyniosą bezpośredni zysk firmie (nowe funkcjonalności) lub zatrzymają ponoszenie strat (np. łatanie poważnych błędów). Niektóre błędy, mimo że wyglądają na "małą pierdołę", są w rzeczywistości molochami, których naprawa może zająć sporo czasu, lub może wymagać przebudowania znacznej ilości modułów. A refaktoryzacja fragmentów kodu leży na backlogu znacznie niżej niż te zapomniane błędy. Dlaczego więc uważam, że poprawa jakości nagrywania dźwięku jest trudna do wykonania? Otóż mam pewne podejrzenie. W smartfonach, szczególnie tych tanich (jakim jest Redmi 4A) producent chce oszczędzić na wszystkim, na czym się da. Niestety, na elementach typowo elektronicznych nie da się oszczędzać, gdyż gorszy "model" SoC jest po prostu wolniejszy, a to brzydko wygląda na papierze. To, czego na papierze nie ma, to wszystkie układy analogowe i analogowo-elektroniczne. Takimi układami mogą być różnego rodzaju przetworniki napięcia, a także, co nas interesuje, wszelkiego rodzaju układy obsługujące mikrofon. Zanim dźwięk odebrany przez mikrofon zostanie zamieniony cyfrowy, musi przejść przez np. ADC. Myślę, że xiaomi zaoszczędziło na tym układzie, przez co dźwięk jest jaki jest. Mamy dwa mikrofony, jeden główny, drugi odszumiający. Być może przy dużym obciążeniu telefonu (a dokładniej baterii) podczas nagrywania wideo, przetworniki mogą nie wyrabiać z narzuceniem odpowiedniego napięcia na analogowe układy mikrofonów, przez co te zaczynają zbierać dźwięk mniej dokładnie. Algorytm odszumiania prawdopodobnie ma ustawione wartości na sztywno, przez co przy gorszym wejściu działa po prostu zbyt rygorystycznie i odcina zbyt dużo na wyjściu. Widziałem (chociaż mogę się mylić, proszę o sprostowanie), że ludzie z XDA coś w tej materii kombinowali, jednakże czasami to trzeba robić niezłe magie, by obejść takie ograniczenia sprzętu. A takich magii programiści z xiaomi nie chcą robić, bo jak już pisałem, się nie opłaca.

 

7 godzin temu, electro69 napisał:

Xiaomi chciało zrobić "dobrze" ;), ale że "piekło jest dobrymi chęciami wydrukowane" to nic z tego jak zwykle nie wyszło

Coraz bardziej skłaniam się do tezy, że xiaomi ma po prostu burdel w kodzie. Stąd takie opóźnienia przy wydawaniu MIUI 9 na poszczególne telefony i regiony. Stąd tyle błędów, których nie ma kto poprawiać, bo programiści muszą siedzieć w bagnie i łatać wszystko "na trytytki" zamiast zajmować się właściwą programerką.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

...A takich magii programiści z xiaomi nie chcą robić, bo jak już pisałem, się nie opłaca. ...

Wątpię czy ten argument jest rzeczywiście prawdziwy. Nie wiem jaki procent osób, które zakupiło ten model telefonu zrobiłoby to ponownie wiedząc, że nagrywane filmiki są bez dźwięku (bo tak można z czystym sumieniem powiedzieć), oraz to, że powiadomienia z różnych aplikacji "działają jak chcą" (najczęściej nie działają poprawnie). Nie przemawia też do mnie, że powodem jest tu oszczędność (tani model ?). Jest cała masa dużo tańszych telefonów gdzie w nagrywanym video jest normalny dźwięk, więc można. Nie trzeba też chyba dodawać, że przez tą wadę dyktafon jest właściwie bezużyteczny.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZielonyBuszmen napisał:

takich błędów po prostu nie opłaca się naprawiać

A co się opłaca? Wypuścić kompletnie niedorobiony soft i liczyć na to, że wraz z ilością odkrywanych błędów będzie rósł w użytkownikach poziom fanatyzmu dla marki? W jakimś % zapewne, ale większość po prostu przejdzie do konkurencji.

I przecież nie mówimy tu tylko o usterkach być może rzeczywiście mocno zakorzenionych w sprzęcie, ale też o tak podstawowych sprawach jak np. niedziałający transfer MTP.  Który do którejś tam wersji MIUI funkcjonował jak należy, a potem przestał i zero reakcji na powszechnie znany problem. Zwykła zlewka i niechlujstwo, potwierdzające najgorsze stereotypy o chińskich producentach.

Edytowane przez kkmaciek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - od wczoraj mam MIUI 9 i żadnego z opisywanych w tym wątku problemów nie zauważyłem (pomijam diodę powiadomień, bo mam ustawione tylko ma SMS i nieodebrane połączenia). Zero kłopotów z ładowaniem/rozładowaniem, połączeniem z kompem czy świecącym czujnikiem zbliżeniowym.  Redmi 4a kupiony na wiosnę 2017 w PL, od początku tylko i wyłączanie Global Stable MIUI aktualizowane po kolei, bez roota.

Może niech każdy zgłaszający problem da krótki opis swojej wersji urządzenia - może w ten sposób wyłapiemy zależności, np świecenie u tych, którzy mieli wersję DEV, a dioda tam, gdzie było MIUI PL lub China

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekp1313 napisał:

Ciekawa sprawa - od wczoraj mam MIUI 9 i żadnego z opisywanych w tym wątku problemów nie zauważyłem (pomijam diodę powiadomień, bo mam ustawione tylko ma SMS i nieodebrane połączenia). Zero kłopotów z ładowaniem/rozładowaniem, połączeniem z kompem czy świecącym czujnikiem zbliżeniowym.  Redmi 4a kupiony na wiosnę 2017 w PL, od początku tylko i wyłączanie Global Stable MIUI aktualizowane po kolei, bez roota.

Dźwięk w filmikach również Cię zadowala ?, a może filmików nie potrzebujesz, nie korzystasz, ale nie znaczy, że problemu nie ma, podobnie jak z diodą powiadomień. Skoro w aplikacji Gmail w ustawieniach mam zaznaczone, że dioda ma powiadamiać o otrzymanej wiadomości to oczekiwałbym, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekp1313 napisał:

Ciekawa sprawa - od wczoraj mam MIUI 9 i żadnego z opisywanych w tym wątku problemów nie zauważyłem (pomijam diodę powiadomień, bo mam ustawione tylko ma SMS i nieodebrane połączenia). Zero kłopotów z ładowaniem/rozładowaniem, połączeniem z kompem czy świecącym czujnikiem zbliżeniowym.  Redmi 4a kupiony na wiosnę 2017 w PL, od początku tylko i wyłączanie Global Stable MIUI aktualizowane po kolei, bez roota.

Może niech każdy zgłaszający problem da krótki opis swojej wersji urządzenia - może w ten sposób wyłapiemy zależności, np świecenie u tych, którzy mieli wersję DEV, a dioda tam, gdzie było MIUI PL lub China

A co z jakoscia dźwięku w video? Też zadowolony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj globala przez twrp, nagrałem wideo - głośność jest tragiczna na oryginalnych ustawieniach, po wgraniu patcha który kiedyś odnalazłem: http://en.miui.com/thread-958694-1-1.html jest wg mnie sporo lepiej, zdecydowanie mniej jest tych szumów w tle - choć nie jest idealnie, ale jest już blisko celu który jest w innych telefonach od razu ;p taka magia MIUI, coś zawsze popierdzielą... 

niestety, nie nagrałem dwóch filmików z dokładnie tego samego fragmentu z patchem i bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam czujnik liteona i też mi świeci. Pogodę naprawiłem inną aplikacją podaną tutaj ( swoją drogą jest mega, dzięki ). Spieprzyli brak automatycznych zadań, nie wiem jeszcze jak z bluetooth, ale wątpię żeby coś poprawili w tym temacie. Bateria na bank szybciej spada, ale udaje się do tych 3 dni dobić. 

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mi4u napisał:

Też mam czujnik liteona i też mi świeci. Pogodę naprawiłem inną aplikacją podaną tutaj ( swoją drogą jest mega, dzięki ). Spieprzyli brak automatycznych zadań, nie wiem jeszcze jak z bluetooth, ale wątpię żeby coś poprawili w tym temacie. 

Taa, albo mrygający czujnik, albo automatyczna jasność. Wyłączenie tej drugiej pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem,  na samym początku sprawdziłem. Jak przechodziłem z 8.2 global stable na 8.5  to wtedy pierwszy raz zauważyłem, że się świeci sporadycznie, szczególnie jak odpala się radio. Wcześniej go nie wiedziałem.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 18:02, electro69 napisał:

Dziękuję za sprawdzenie. Mam nadzieje, że jeszcze zobaczysz czy w tej aplikacja "moja gazetka" jest to samo :). I mamy idealne przykłady jak "wspaniale" działa to MIUI.

Odnośnie diody w tej apce programu telewizyjnego, to z ciekawości sprawdziłem to na zupełnie innym telefonie znajomej (Samsung) z Nougatem i też nie działa (jest tylko dźwięk).
Więc to nie wina MIUI tylko apki albo Androida 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wanarek napisał:

Odnośnie diody w tej apce programu telewizyjnego, to z ciekawości sprawdziłem to na zupełnie innym telefonie znajomej (Samsung) z Nougatem i też nie działa (jest tylko dźwięk).
Więc to nie wina MIUI tylko apki albo Androida 7. 

Wygląda na to, że może wina tkwić w aplikacji. Ale co do tego, że MIUI nie jest w jakiejś części temu winne, to bym nie był taki pewny. Po prostu chce mnie już "szlag trafić" z tymi powiadomieniami. Pisałem już wcześniej, że w aplikacji Polsat Sport działa dioda powiadomień. No to już muszę zaktualizować wpis, ponieważ nie dość, że dioda nie działa, to jeszcze z aplikacji przestały przychodzić powiadomienia ! :). Oczywiście nic w międzyczasie nie zmieniałem w ustawieniach aplikacji i ustawieniach telefonu. To jest po prostu PORAŻKA. Dlaczego wiem, że powiadomienia nie działają, ano stąd, że na moim drugim telefonie od wczoraj przyszło z niej kilka powiadomień . Jedyne co na razie zrobiłem to wyczyściłem wszystkie dane aplikacji ustawiłem je na nowo i zobaczymy czy zadziała.

Wracając jeszcze do tego świecącego na czerwono czujnika zbliżeniowego, to znalazłem możliwe rozwiązanie problemu (post nr 3) http://c.mi.com/thread-821804-1-1.html

ps.

Nasz telefon do najgłośniejszych niestety nie należy (jeśli chodzi o głośnik z tyłu obudowy). Spotkałem się z tematem na forum zagranicznym w którym kilka osób pisze, że dźwięk się jeszcze "ściszył" po aktualizacji do MIUI9. Zauważyliście to ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, electro69 napisał:

Ale co do tego, że MIUI nie jest w jakiejś części temu winne, to bym nie był taki pewny. Po prostu chce mnie już "szlag trafić" z tymi powiadomieniami.

Odblokuj bootlader, zainstaluj jakiś custom ROM (np. AOSP Extended), będziesz miał normalnego Androida Nougat na telefonie XIAOMI. Jak coś nie będzie działać, to przynajmniej będziesz wiedział, że to nie MIUI. Polecam takie rozwiązanie - po co się ciągle wkurzać. Żaden czujnik nie świeci, a powiadomienia działają tam gdzie mają działać.

MdlJ4sU.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, electro69 napisał:

Nasz telefon do najgłośniejszych niestety nie należy (jeśli chodzi o głośnik z tyłu obudowy). Spotkałem się z tematem na forum zagranicznym w którym kilka osób pisze, że dźwięk się jeszcze "ściszył" po aktualizacji do MIUI9. Zauważyliście to ?

Również odnoszę takie wrażenie.

Inna kwestia, wydaje mi się, że w wersji MIUI8 była możliwość odinstalowania niektórych aplikacji, które były "fabrycznie" w telefonie. Obecnie albo źle szukam, albo można odinstalować tylko te, które samemu się zainstalowało. Tak pytam w kontekście tej apki Pogoda, która jest na głównym ekranie. Jak się jej pozbyć z tego miejsca, albo i całkowicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, And.N napisał:

Również odnoszę takie wrażenie.

Inna kwestia, wydaje mi się, że w wersji MIUI8 była możliwość odinstalowania niektórych aplikacji, które były "fabrycznie" w telefonie. Obecnie albo źle szukam, albo można odinstalować tylko te, które samemu się zainstalowało. Tak pytam w kontekście tej apki Pogoda, która jest na głównym ekranie. Jak się jej pozbyć z tego miejsca, albo i całkowicie ?

Nie, fabrycznych w większości się nie dało odinstalować. Widget pogody przeciągnij do kosza na górze. Apkę wsadź sobie do jakiegoś katalogu razem z innymi nieużywanymi.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapomniałem, że tak można. Tylko razem z tą pogodą zginął też duży zegar z godziną i datą, a jest teraz malutki na pasku u góry ekranu. Trzeba by pewnie spróbować jakiś inny Motyw aby zegar był duży w widocznym miejscu.

Co do tych fabrycznych to owszem w większości nie można było odinstalować ale wydaje mi się, ze takie jak np. Notatnik, Kalendarz, Pogoda, to była taka możliwość. Głowy teraz nie dam, mogę się tu mylić.

Edit.

OK, jednak rzeczywiście nie można było wcześniej odinstalować tych aplikacji. Są tam tylko jakieś wyjątki możliwe do odinstalowania np. Facebook, w niektórych można odinstalować tylko aktualizacje w innych nic. Także raczej się nic pod tym względem nie zmieniło.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, And.N napisał:

Jak się jej pozbyć z tego miejsca, albo i całkowicie ?

Możesz całkowicie pozbyć się apki podłączając telefon do komputera w trybie debugowania, poprzez wykonanie polecenia w konsoli

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.weather2

Oczywiście potrzebujesz pakietu adb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, And.N napisał:

Dzięki, zapomniałem, że tak można. Tylko razem z tą pogodą zginął też duży zegar z godziną i datą, a jest teraz malutki na pasku u góry ekranu. Trzeba by pewnie spróbować jakiś inny Motyw aby zegar był duży w widocznym miejscu.

Poważnie? Przecież masz widget samego zegara w widgetach. Przytrzymaj palec dłużej na pustym miejscu pulpitu, wejdź w widgety i sobie przeciągnij co tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fajama napisał:

A co z jakoscia dźwięku w video? Też zadowolony? 

Nie nagrywam filmików, więc nie wiem. Na wgrywanych do telefonu z kompa jest OK. Ale posty o kiepskim dźwięku widziałem już dużo wcześniej na tym forum, więc raczej nie jest to wina aktualizacji. Na przykład post z 28 czerwca 2017 w wątku "Redmi 4a - pytania ogólne - wątek zbiorczy"

Poza tym: " Może niech każdy zgłaszający problem da krótki opis swojej wersji urządzenia - może w ten sposób wyłapiemy zależności, np świecenie u tych, którzy mieli wersję DEV, a dioda tam, gdzie było MIUI PL lub China "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wanarek napisał:

Poważnie? Przecież masz widget samego zegara w widgetach. Przytrzymaj palec dłużej na pustym miejscu pulpitu, wejdź w widgety i sobie przeciągnij co tam chcesz.

Dzięki, zrobione:-) Jest tam sporo pustego miejsca więc zegar może być:-)

 

20 minut temu, jacekp1313 napisał:

Nie nagrywam filmików, więc nie wiem. Na wgrywanych do telefonu z kompa jest OK. Ale posty o kiepskim dźwięku widziałem już dużo wcześniej na tym forum, więc raczej nie jest to wina aktualizacji. Na przykład post z 28 czerwca 2017 w wątku "Redmi 4a - pytania ogólne - wątek zbiorczy"

Właśnie, polecam nagrać na próbę jakiś filmik z źródłem dźwięku oddalonym o 2, 3 metry. Nikt tu chyba nie pisał, że z tym nagrywanym dźwiękiem zrobiło się tak po aktualizacji. Jest tak od samego początku na tym smartfonie. Było tylko oczekiwanie, że może po tej ostatniej aktualizacji się coś poprawi w tym względzie.

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@And.N a proszę bardzo, tak wygląda nagranie u mnie (po zrobieniu patcha na dźwięk - w procesie montażu jedynie skasowałem wideo bo po co mam upubliczniać mój pokój ;p) - powiedzmy że jest tak mniej więcej 1,5 - 2 metry. Trzaski słychać, bo specjalnie się oddalałem od laptopa ;p Nagrywane domyślną apką na auto.

https://soundcloud.com/user-396121967/xiaomi-redmi-4a-dzwiek-po-patchu-z-odleglosci-ok-2m-9260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem powiadomienia ponieważ wcześniej nie zwróciłem na to nawet uwagi. Z pushbulleta dioda działa, natomoiast z bluemail`a nie :x Wcześniej  działało, jedynie co do blue mail`a nie jestem pewien, ale raczej działała.

Cofam, działa z bluemaila, musiałem ją tylko włączyć bo była wyłączona. Co ciekawe na blue mailu dioda świeci takk jak dla smsów.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orjon napisał:

@And.N a proszę bardzo, tak wygląda nagranie u mnie (po zrobieniu patcha na dźwięk - w procesie montażu jedynie skasowałem wideo bo po co mam upubliczniać mój pokój ;p) - powiedzmy że jest tak mniej więcej 1,5 - 2 metry. Trzaski słychać, bo specjalnie się oddalałem od laptopa ;p Nagrywane domyślną apką na auto.

https://soundcloud.com/user-396121967/xiaomi-redmi-4a-dzwiek-po-patchu-z-odleglosci-ok-2m-9260

Szału nie ma, ale już coś słychać. Miałem w kompie głos na max. i w głośniczkach też na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orjon napisał:

@And.N a proszę bardzo, tak wygląda nagranie u mnie (po zrobieniu patcha na dźwięk - w procesie montażu jedynie skasowałem wideo bo po co mam upubliczniać mój pokój ;p) - powiedzmy że jest tak mniej więcej 1,5 - 2 metry. Trzaski słychać, bo specjalnie się oddalałem od laptopa ;p Nagrywane domyślną apką na auto.

https://soundcloud.com/user-396121967/xiaomi-redmi-4a-dzwiek-po-patchu-z-odleglosci-ok-2m-9260

U mnie dźwięk z video brzmi bardzo podobnie na devie, tylko bez pacza i z wyłączoną redukcją szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BT dalej problem przy korzystaniu z wifi, transfer spada drastycznie  :/

 

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem i działa bez żadnych problemów asix 100mbit lan2usb, super sprawa.

Edytowane przez mi4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna sprawa związana niejako z powiadomieniami. Korzystam z społecznościowej aplikacji Tumblr i tam zawsze jak przychodzi jakaś wiadomość czy inny rodzaj powiadomienia to pojawia się miniaturka (avatar) osoby, która np. do mnie napisała wiadomość. Oczywiście MIUI jest takie "amazing", że nie może działać tak jak powinno wszędzie, tylko u mnie sprawa wygląda tak, że zamiast avatara osoby jest ikonka samej aplikacji :) i coś mi się zdaje, że to nie jest odosobniony przypadek ponieważ w temacie Redmi 4X jeden z użytkowników też poruszył ten problem, który dotyczył braku miniaturek zdjęć osób, które do niego dzwonią, a które sobie oczywiście ustawił. Oczywiście nikt nie był w stanie mu pomóc (nawet nikt mu nie odpisał). Rozumiem zatem, że dla fanatyków Xiaomi jest to kolejna "zaleta" tego systemu i tak ma być ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, electro69 napisał:

Rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna sprawa związana niejako z powiadomieniami. Korzystam z społecznościowej aplikacji Tumblr i tam zawsze jak przychodzi jakaś wiadomość czy inny rodzaj powiadomienia to pojawia się miniaturka (avatar) osoby, która np. do mnie napisała wiadomość. Oczywiście MIUI jest takie "amazing", że nie może działać tak jak powinno wszędzie, tylko u mnie sprawa wygląda tak, że zamiast avatara osoby jest ikonka samej aplikacji :) i coś mi się zdaje, że to nie jest odosobniony przypadek ponieważ w temacie Redmi 4X jeden z użytkowników też poruszył ten problem, który dotyczył braku miniaturek zdjęć osób, które do niego dzwonią, a które sobie oczywiście ustawił. Oczywiście nikt nie był w stanie mu pomóc (nawet nikt mu nie odpisał). Rozumiem zatem, że dla fanatyków Xiaomi jest to kolejna "zaleta" tego systemu i tak ma być ;).

Fajnie by było jakbyś ponarzekał na MIUI Global na angielskojęzycznym forum Globala http://en.miui.com/forum-131-1.html. Przecież nikt tego tu nie przeczyta, przynajmniej nikt, kto mógłby coś zmienić, a właścicieli tej strony mało obchodzi oprogramowanie Global, bo nie mają z nim nic wspólnego. A ty masz kolego potencjał. :-D

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...