Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Nie wiem czy kupując ten telefon nie wiedziałeś, że jakość nagrywania dźwięku "delikatnie" mówiąc nie jest jego najmocniejszą stroną ?. Na przyszłość polecam przez zakupem jakiegokolwiek telefonu poświęcić trochę czasu na przeczytanie paru recenzji, testów, poczytaniu forum internetowego danego modelu. Problem z dźwiękiem był właśnie niejednokrotnie wymieniany jako wada tego telefonu.

Pytanie do osób które już mają wgrany global stable MIUI9, czy bateria u was dłużej się ładuje ? (znalazłem w internecie parę postów na forum zagranicznym, że ludzie się właśnie skarżą na to) i drugie pytanie kiedy będzie dostępna ta aktualizacja OTA dla naszego regionu ?. Mija już kolejny dzień i cisza ... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tego wcześniej bo kupiłem go zanim pojawily sie jeszcze opinie. To jest wina sprzetu czy oprogramowania? A bateria mi tez sie dłużej ładuje, jak siedzę na telefonie z ładowarką to juz w ogóle ładuje tak wolno ze procent stoi w miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MultiROM, u mnie problemu nie ma - jest akceptowalnie.
Co do nagrywania - nie wiem czy na MultiROMie nie jest nawet bardziej żenująco niż było na Globalu Beta. Na dobry dźwięk nie ma żadnych tutaj szans. Będę kombinować różnymi sposobami ale nie wiem czy to coś da.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o przypadku mojego ROMu. Wydaje mi się że jeszcze na globalach starszych, np. 8.2, problemu nie było. Ale mogę się mylić, bo globala nie sprawdzałem nigdy, poza okazjonalnym sprawdzaniem 8.5.7.0. Trzeba by było po prostu bardziej tutaj pokombinować, moim zdaniem to nie problem hardware tylko softu właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś sie uda naprawic ten problem bo na xiaomi nie ma co liczyć, może nawet i znaja problem ale nie beda sie odzywać jeśli to wina sprzetu bo przecież co za problem dla nich to naprawić jeśli to soft

Edytowane przez Fajama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wanarek napisał:

Oczywiście obie wersje poza dodanymi funkcjami lub optymalizacją zbudowane są na wersji GLOBAL STABLE, więc tu również nie działa funkcja szybkiej odpowiedzi i te wszystkie inne rzeczy, które powinny, a nie trafiły do stabilnego wydania.

Jakie wszystkie inne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2018 o 22:20, ZielonyBuszmen napisał:

Jakie wszystkie inne rzeczy?

  • nie działa funkcja szybkiej odpowiedzi z powiadomień w komunikatorach, nie ma rozbudowanych powiadomień w programach
  • bateria ładuje się dużo dłużej (prawie 3 godziny do pełnego naładowania)  nieprawda, sprawdziłem, sorry za wprawadzanie w błąd, test kilka postów niżej
  • nie ma nowych dzwonków i dźwięków, którymi wszyscy się tak podniecali na becie Globala
  • wersje niektórych aplikacji są starsze niż na dev (mimo automatycznego zaktualizowania po zainstalowaniu ROMU) - Galeria, Menadżer plików

może coś jeszcze, ale teraz nie pamiętam, bo już nie mam wersji stabilnej.

Dnia 26.02.2018 o 22:17, Fajama napisał:

Może komuś sie uda naprawic ten problem bo na xiaomi nie ma co liczyć, może nawet i znaja problem ale nie beda sie odzywać jeśli to wina sprzetu bo przecież co za problem dla nich to naprawić jeśli to soft

Ciekawe jak jest w Redmi 5A. Sprzętowo to jest zdaje się to samo. Ciekawe czy dalej wypuścili taki bubel z nowym numerkiem, czy może tak jest OK? Ale na razie chyba za wiele osób jeszcze nie ma tego telefonu...

Edytowane przez wanarek
poprawienie błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, electro69 napisał:

Pytanie do osób które już mają wgrany global stable MIUI9, czy bateria u was dłużej się ładuje ? (znalazłem w internecie parę postów na forum zagranicznym, że ludzie się właśnie skarżą na to) i drugie pytanie kiedy będzie dostępna ta aktualizacja OTA dla naszego regionu ?. Mija już kolejny dzień i cisza ... :).

Tak jakby trochę dłużej, ale trudno stwierdzić autorytatywnie, bo w 9.2.6.0. zniknęła belka z informacją o czasie ładowanie.  Kilka innych rzeczy też schrzanili, w tym tak przydatne jak uruchamianie aparatu 2-krotnym Vol-, a stare błędy jak były, tak są nadal.  MIUI to jednak żenada: oferują cuda na kiju, a nie działają najbadzej podstawowe funkcje, i to w wersjach "stable".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kkmaciek napisał:

Tak jakby trochę dłużej, ale trudno stwierdzić autorytatywnie, bo w 9.2.6.0. zniknęła belka z informacją o czasie ładowanie.  

Właśnie wczoraj mierzyłem na wersji Global Dev (zwykłym zegarkiem, nie to co on tam pokazuje podczas ładowania) i od 10% baterii do 100% ładuje równo 2,5 godziny. Na Stable nigdy nie udało mi się sprawdzić, może ktoś się poświęci dla dobra nauki? :-D  Ludzie piszą o ponad 3 godzinach i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Redmi4A napisał:

To wychodzi na to, że lepiej zostać na MIUI 8 ostatniej wersji czy mimo wszystko watro przejść na MIUI 9 Stable?

W sumie to z rzeczy, które są warte uwagi na MIUI9 to jak dla mnie:

  • przechodzenie między dwoma ostatni otwartymi aplikacjami dwuklikiem (wbrew pozorom ciężko się potem od tego odzwyczaić)
  • i  te rozszerzone powiadomienia, których na razie nie ma w wersji stable (tylko dev), ale pewnie będą.
  • tryb cichy ma dużo ustawień.

A tego nie używam:

  • Dual Space i Dual Aps, czyli możliwość zainstalowania dwóch tych samych aplikacji, ale na każdej możesz używać innego konta.
  • Oprócz tego jest podzielony ekran (można używać dwóch aplikacji na raz) czego użyłem może z dwa razy i nie ma większego sensu przy ekranie Redmi 4A.
  • Lepsza i bardziej rozbudowana możliwość blokowania rozmów od niechcianych numerów, szczególnie przy dwóch kartach SIM (nie było okazji)

Jest podobno jakaś lepsza optymalizacja, której w sumie to nie zauważyłem (niby apki w tle są rzadziej zabijane, RAM lepiej wykorzystywany). Może i jest.

Sam sobie wybierz. Szału nie ma. 

A, no i jest nowy motyw. W którym nie wszystkie ikony są kwadratowe. Może się komus podoboać. 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Redmi4A napisał:

Dzięki za opinie. Bardzo mnie zniechęca ten długi czas ładowania baterii. 2,5 h to już długo, a ponad 3? I tak bateria starcza na półtora dnia, więc tym bardziej ładowanie po 3h jest uciążliwe.

A w sumie to nie zwróciłem na to uwagi, gdyby wszędzie o tym nie gadali. Na MIUI8 jest dużo szybciej niż te 2,5 godziny? Nie piszę o tym co tam się pokazuje na telefonie... :) To możliwe w ogóle z technicznego punktu widzenia. Nie znam się...

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tą informację z czasem pozostałym do pełnego naładowania trzeba traktować bardzo orientacyjnie. Przecież wystarczy, że podczas ładowania na chwilę sprawdzimy coś na telefonie i już ten czas się wydłuży itd. Nigdy nie ładowałem telefonu od 0 - 100 % z reguły jest to od ok. 15 % i czas ładowania wynosi około 2 godz. 25 minut. Albo coś "zepsuli" w aktualizacji do MIUI9, albo celowo programowo ograniczyli "moc" ładowarki ;) tzn. zamiast pobierać przez większość czasu ładowania prąd o mocy 1A, to teraz pobiera np. 0,85 A stąd te dłuższe czasy ładowania po aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, electro69 napisał:

@up

Tą informację z czasem pozostałym do pełnego naładowania trzeba traktować bardzo orientacyjnie. Przecież wystarczy, że podczas ładowania na chwilę sprawdzimy coś na telefonie i już ten czas się wydłuży itd. Nigdy nie ładowałem telefonu od 0 - 100 % z reguły jest to od ok. 15 % i czas ładowania wynosi około 2 godz. 25 minut. Albo coś "zepsuli" w aktualizacji do MIUI9, albo celowo programowo ograniczyli "moc" ładowarki ;) tzn. zamiast pobierać przez większość czasu ładowania prąd o mocy 1A, to teraz pobiera np. 0,85 A stąd te dłuższe czasy ładowania po aktualizacji oprogramowania.

Zmienili coś, nie znam się na tyle, żeby powiedzieć co dokładnie. Ale w jakiś sposób ładowanie na Stable sporo się wydłużyło. nieprawda, sprawdziłem, sorry za wprawadzanie w błąd, test kilka postów niżej

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wanarek napisał:

Obniżyli napięcie ładownia w Stable. Voltaż jest na poziomie 3,8 V zamiast 4,2 do 4,4 (jak na Dev). Co się przekłada ne te półgodziny do 45 minut więcej. 

I to jest Skandal. Nie wiem ale to całe MIUI zaczyna mnie coraz bardziej irytować :). Nie dość, że telefon pozwala ładować tylko ładowarką o "mocy" 1A, to teraz jeszcze bardziej się ten czas wydłuży. Czy oni tam panują nad tym co robią ;). Co z tego, że to "sławne" MIUI ma tak długie wsparcie jak co nowa wersja to nowe problemy, a często nawet te stare nie są naprawione. Nie trzeba długo szukać Mi6 dostał aktualizację do androida Oreo, która ponoć też sprawia sporo problemów: https://www.gsmmaniak.pl/814802/xiaomi-6-oreo-aktualizacja-v9-2-3-0-ocamiek/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wanarek napisał:

Obniżyli napięcie ładownia w Stable. Voltaż jest na poziomie 3,8 V zamiast 4,2 do 4,4 (jak na Dev). Co się przekłada ne te półgodziny do 45 minut więcej. 

:D:D co Ty gadasz? Ladowarka daje napiecie 5V i mieli by obniżyć przyjete napięcie oprogramowaniem? Musieli by zmienić rezystory nam :P nie wiem co masz na myśli ale wydaje mi sie ze mierzyles napiecie baterii...  Przypominam że około 3.68V to jest 1proc na wskazniku naladowania baterii. 

Edytowane przez Fajama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Fajama napisał:

:D:D co Ty gadasz? Ladowarka daje napiecie 5V i mieli by obniżyć przyjete napięcie oprogramowaniem? Musieli by zmienić rezystory nam :P nie wiem co masz na myśli ale wydaje mi sie ze mierzyles napiecie baterii...  Przypominam że około 3.68V to jest 1proc na wskazniku naladowania baterii. 

Nie znam się. Mierzyłem napięcie ładowania apikacją. Dokładnie Ampere z Play Store. Jest różnica w tym co pokazuje na obu systemach. Nie mam pojęcia dlaczego. Nie wnikam. Na jednym ładuje się krócej na drugim dłużej. 

10 minut temu, electro69 napisał:

I to jest Skandal. Nie wiem ale to całe MIUI zaczyna mnie coraz bardziej irytować :). Nie dość, że telefon pozwala ładować tylko ładowarką o "mocy" 1A, to teraz jeszcze bardziej się ten czas wydłuży. Czy oni tam panują nad tym co robią ;). Co z tego, że to "sławne" MIUI ma tak długie wsparcie jak co nowa wersja to nowe problemy, a często nawet te stare nie są naprawione. Nie trzeba długo szukać Mi6 dostał aktualizację do androida Oreo, która ponoć też sprawia sporo problemów: https://www.gsmmaniak.pl/814802/xiaomi-6-oreo-aktualizacja-v9-2-3-0-ocamiek/ 

Ale co się dziwisz. Przecież to jest korporacja na wzór zachodni, która teraz większość sił i środków przeznacza na ekspansję na inne rynki a nie na dopracowywanie swoich produktów. 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fajama napisał:

@up

Wiec po co piszesz że Obniżyli napięcie Xd 3.68to jest 1proc. Im wiecej napiecia na baterii tym większy procent widzisz na wyswieylaczu. Tak na chłopski rozum bez wnikania w szczegóły 

Poprawiłem się, że się nie znam. Zaraz to zmienię :) Więc o co chodzi z tymi wskazaniami apki. Pokazuje 3,8 V na Stable a na Dev 4,2 V. Oczywiście tak po 10 minutach spokojnego ładowania sprawdzałem. Wytłumacz komuś kto się nie zna. Nie brać tego co pokazuje apka pod uwagę czy jak? Dlaczego na Dev ładuje się krócej?

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś widział na wyswietlaczu 1proc baterii a potem wyjął baterie i zmierzył różnice potencjałów to byś miał okolo 3.7V. Wiec idąc tym tropem 4.2V na baterii bedzie znaczyło że telefon jest bardziej naładowany. Zwyczajnie na dev miałeś bardziej naladowany telefon :P

Co do szybszego ładowania to wplywa wiele rzeczy. Poczytaj o ladowaniu akumulatorów. Zmierz sobie czas ładowania dev i stable na wyłączonym telefonie i pewnie wyjdzie podobnie. 

Edytowane przez Fajama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fajama napisał:

Jakbyś widział na wyswietlaczu 1proc baterii a potem wyjął baterie i zmierzył różnice potencjałów to byś miał okolo 3.7V. Wiec idąc tym tropem 4.2V na baterii bedzie znaczyło że telefon jest bardziej naładowany. Zwyczajnie na dev miałeś bardziej naladowany telefon :P

Co do szybszego ładowania to wplywa wiele rzeczy. Poczytaj o ladowaniu akumulatorów. Zmierz sobie czas ładowania dev i stable na wyłączonym telefonie i pewnie wyjdzie podobnie. 

Przy wyłączonych telefonach prawdopodobnie tak.

Zainstaluje dziś na te parę godzin wesję stable Globala i sprawdzę tak z ciekawości to ładowanie baterii.
Na wersji Dev ładowałem telefon całkowicie go nie używając. Tu zrobię podobnie i sprawdzę, czy faktycznie ładuje się dłużej. Będzie  jakaś jasność w temacie. Przynajmniej dla mnie :)Mam 20% baterii to długo nie potrwa jak będzie 10%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wyniki testu: 2 godziny 40 minut (podczas ładowania nie korzystałem z telefonu, poza jednorazowym sprawdzeniem pogody):

POCZĄTEK ŁADOWANIA:
EIok8im.png

KONIEC ŁADOWANIA:
S1TZl46.png


Nie ma żadnej różnicy między ładowaniem bateri w wersji Global Stable 9.2.6 a wersji Global Beta 8.2.1 i trwa ono około 2,5 godziny (plus/minus 10 minut) od 10% do 100% naładowania baterii. Co pokazuje po raz kolejny, że nie należy wierzyć w to co ludzie piszą na forach tylko wszystko samemu sprawdzać, a już na pewno nie przekazywać tego dalej, tak jak ja zrobiłem kilka postów wyżej :)

Standardowe ustawienia systemu tuż po instalacji, doinstalowany tylko Skype i Messenger Lite - żeby było tak samo jak w teście na wersji Global Dev.

Z90qEs1.png

Przy okazji: 

  • wskazania przypuszczalnego czasu ładowania na ekranie blokady można sobie zdecydowanie podarować - bzdury pokazuje
  • aplikacja Pogoda na domyślnych ustawieniach (nawet odświeżona ręcznie) również pokazuje bzdury jeśli chodzi o temperaturę.
    Google pokazuje prawidłowo.

EGdoeHr.pngZlun4S7.png

A teraz przywracam z TWRP mój poprzedni ROM i dziękuję za uwagę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Redmi4A napisał:

Da się do tej systemowej aplikacji Pogody ustawić tak, aby pobierała dane z Google pogoda?

Coś jest nie tak z tą apką. Np. teraz pokazuje -6 stopni. Na samym dole napisane jest, że danych dostarcza AccuWeather. Ale jak się w samej apce kliknie "więcej szczegółów" to otwiera się strona AccuWeather w przeglądarce i tam już pokazuje dobrą temperaturę czyli -9 stpni. WTF? 
Nie chyba się nie da zmienić na dane z Google. Przynajmniej nie normalnymi metodami. Może da się coś doinstalować, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się w końcu aktualizacja do MIUI9 (telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji). Dostępna oczywiście przez OTA. Sprawdźcie ręcznie w aplikacji aktualizator czy u Was też jest dostępna ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji pojawiła się ciekawa sytuacja. Zostało mi 89 % baterii. Zostawiłem telefon na około 1,5 godziny, włączam ekran a tu 91 % :). Fajnie bateria sama się "ładuje" ;). Mam nadzieję, że to była chwilowa przypadłość zaraz po aktualizacji. Oby się tylko później nie okazało, że tu mi dodało % baterii, a za chwilę będzie tak, że w ciągu paru minut spadnie z 5-10 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie mam akurat teraz dostępu do telefonu, ale tyle co pamiętam po aktualizacji to postaram się odpowiedzieć:

ad.1 WTF ? nie wiem o co chodzi ?. Miałem włączony ekran ale nic nie migało, ani nie świeciło. Jak to ma wyglądać (może jakiś filmik podeślesz).

ad.2 Nic takiego nie miałem.

ad.3 Z tego co czytałem kiedyś (ale nie jest to na 100 % pewne, może się coś zmieniło) to w wersji global stable nie można tego wyłączyć.

ad.4 Tutaj nie odpowiem.

ad.5 Na MIUI8 tą opcję można było włączyć i wyłączyć bez problemu, bo sam ją włączałem, czy na MIUI9 jest to już na stałe, to trzeba poszukać w ustawieniach (nie pamiętam gdzie to można było zmienić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...