Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, electro69 napisał:

@up

Wielka szkoda, bo akurat Redmi 4A by się jak najbardziej taka funkcja przydała ze względu na te beznadziejne drobniutkie ikonki (mniejszych to się chyba już nie dało "namalować"), które są niepodświetlane, praktycznie niewidoczne nawet w ciągu dnia (mam czarną wersję telefonu), a co dopiero w nocy :). Nie wiem co może stać na przeszkodzie, żeby tą funkcję udostępnili jako oczywiście dodatkową opcję. Ogólnie to "marzeniem" byłoby, aby dodali możliwość włączenia właśnie wirtualnych przycisków na ekranie, jak ma to miejsce choćby w Redmi 5.

Serio Ci to przeszkadza? xD 
Ja już lecę z przyzwyczajenia nawet nie patrze czy tam coś jest czy nie i przynajmniej nie kuje w oczy ani durne podświetlenie w nocy ani nie wybija się na czarnym tle 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest asystent dotyku :). Problem tylko w tym, że jest on mało praktyczny w codziennym korzystaniu z telefonu, ponieważ żeby wykonać "operację" np. "cofnij" to najpierw trzeba wywołać to "wirtualne kółko" a dopiero potem można przycisnąć właściwy "przycisk" :).

2 minuty temu, vvvzc napisał:

Serio Ci to przeszkadza? xD 
Ja już lecę z przyzwyczajenia nawet nie patrze czy tam coś jest czy nie i przynajmniej nie kuje w oczy ani durne podświetlenie w nocy ani nie wybija się na czarnym tle 

Wiem, że to jest kwestia przyzwyczajenia, tym bardziej, że moim poprzednim telefonem był Samsung (bez podświetlanych przycisków dotykowych), ale tam choćby same ikonki są o wiele większe ;), przez co jest to wszystko bardziej "czytelne".  Po za tym odnoszę takie wrażenie, że sam obszar dotykowy poszczególnego przycisku funkcyjnego jest mniejszy niż u Samsunga, przez co właśnie często w Xiaomi "chybiam" celu ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

Kolejna wersja global beta :) o numerze 8.2.8 http://c.mi.com/thread-767769-1-0.html ... telenoweli ciąg dalszy ...

No wg dzisiejszego tweeta pana z Xiaomi India, wersja 9 Global Stable ma być, cytuję: "za dzień lub dwa", cokolwiek to znaczy w Indiach ;-). Pan jest chyba ważny, to może coś tam wie...

BQKIA8Q.jpg

Edytowane przez wanarek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ohara @Kamil33 @electro69 @MasaMasen @Kokodzambo @Malpa73 @Redmi4A @Fajama @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 @vvvzc @wanarek @And.N

Chyba się doczekaliśmy, idzie jako nightly.

b60238b34848ffcd63d1b189be5ce838.jpg

 

tapnięte z Redmi 4a

Do wszystkich link: http://bigota.d.miui.com/V9.2.6.0.NCCMIEK/miui_HM4AGlobal_V9.2.6.0.NCCMIEK_3552ea4023_7.1.zip

Edytowane przez Orjon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie instalować wersję stable. Parę godzin już testuję i jakoś specjalnie się nie różni od Global Bety. Żadnych kwasków nie zauważyłem. Działa Magisk, działa Exposed. Reszta OK. Jak się pozamraża te niepotrzebne usługi/bloatware od Xiaomi co chodzą w tle, to nawet żwawy.

oUL1o0X.png1fxLzdQ.pngDtl28ux.pngVeYI5Iq.png

 

Instalowałem przez TWRP robiąc wipe standardowe, czyli cache, system, data i dalvik. Nie kombinowałem nic z żadną aktalizacją czy innymi "brudnymi" flashami. Na czysto :)

Link: Nowy patch wyłączający asystenta czy jak to tam się nazywa (to coś na lewym ekranie z dziwnymi ikonami i wyszukiwarką) - instalować przez TWRP.
Po zainstalowaniu można wyłączyć typa w preferencjach. (patcha wygrzebał @Orjon)

oRna5Ec.jpg

Edytowane przez wanarek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zdecydowanie bezpieczniej i najlepiej. Aczkolwiek w Redmi 3s przejście z global dev na stable odbywa się bez problemów przez aktualizację z pliku, oczywiście z zaproponowanym wipe. W 4A bywają problemy i to powazne bo grozi to utratą IMEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 15:23, Orjon napisał:

Mam global stable i pytanie, czy moge  pobrać ten plik i wgrać  go zwyczajnie przez Aktualizator systemowy? Pytam bo jesznie nie wyskakuje aktualizacja :/ i czy potem nie będzie zadnych problemow z aktualizacjami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Fajama napisał:

Mam global stable i pytanie, czy moge  pobrać ten plik i wgrać  go zwyczajnie przez Aktualizator systemowy? Pytam bo jesznie nie wyskakuje aktualizacja :/ i czy potem nie będzie zadnych problemow z aktualizacjami? 

Aktualizacja na razie wyskakuje losowo wybranym osobom. Problemu z aktualizacjami raczej nie będzie, bo to normalna oficjalna wersja. Powinna sie bez problemu zainstalować przez wybranie paczki aktualizacji w instalatorze. Jeśli nie, to trudno, musisz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wgraniu TWRP aktualizacja ota normalnie działa? Chwilowo siedzę na oryginalnym recovery i nie chciałbym wgrywać każdego updateu ręcznie.

Mi na Globalu beta działała, pod warunkiem że ściągnął się cały update (1gb) a nie 140mb... Bo wtedy nie zgadzały się testkeye w TWRP i nie szła instalacja, wywalalo error 7

 

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazuje się aktualizacja,beta miui.

Jak to jest że jedni dostają update na tel a inni nie,i nawet nie ma na oficjalnej stronie miui 9 stable.

Wyczytałem na oficjalnej stronie miui że aktualizacja dla wszystkich nastąpi po nowym roku chińskim a nowy rok trwa od 16 do 21 lutego.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie info na temat aktualizacji Global stable MIUI 9 androd 7.1

Jak ktoś jest w tej chwili na ROM-ie Global DEV z MIUI 9 to niech lepiej zostanie, bo wersja stabilna żadnych nowości oczywiście nie przynosi, stabilniejsza wg mnie również nie jest jakoś specjalnie. Po prostu nic szczególnego. No może poza tym, że aktualizacje będą rzadko. Jeśli jesteś na oficjalnym stabilnym ROM-ie z MIUI 8 to aktualizacja jest jak najbardziej wskazana.
Aktualizacje dla wszystkich będą najprawdopodobniej pod koniec lutego lub w marcu, czyli już po chińskim Nowym Roku. Na razie developerzy wysyłają aktualizacje losowo.

Czego w wersji stabilnej nie ma/co nie działa, a jest w Global DEV?:

  • nie działa funkcja szybkiej odpowiedzi z powiadomień
  • bateria ładuje się dużo dłużej (prawie 3 godziny do pełnego naładowania)  nieprawda, sprawdziłem, wyniki kilka postów dalej, przepraszam za wprowadzanie w błąd
  • nie ma nowych dzwonków
  • wersje niektórych aplikacji są starsze niż na dev (mimo automatycznego zaktualizowania po zainstalowaniu ROMU)
Edytowane przez wanarek
wprawadzenie poprawnych danych
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi4A napisał:

W SMS'ach również?

Tak. Nie zauważyłem tego początkowo, bo używam Textry zamiast systemowego programu, a tam odpowiedzi z powiadomień były zawsze, bo ma to programowo zrobione. A bateria czemu dłużej się ładuje, to nie mam pojęcia. Na globalu dev z MIUI 9 ładuje się normalnie.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...