Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zrozumienia dla mnie:

1. Są 4 wersje Romów? Global,  xiaomi.eu, miui polska i te tak zwane smietniki? Dobrze rozumiem? 

2. Które Romy maja aktualizacje z poziomu telefonu? (global to już wiem) i jakie Romy maja ostatnie aktualizacje (jaki android i miui) 

3. Który waszym zdaniem jest najlepszy pod kątem poprawności działania systemu w tym te nagrywanie dzwieku video czy jakość rozmów telefonicznych? 

 

PS: przeczytałem gdzieś że miuipolska będzie miała zakaz od xiaomi tworzenia aktualizacji i jakichkolwiek zmian w systemie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Xiaomi.eu to inaczej miuipolska, to jedno i to samo. Oprócz tego jest rom chiński, global i syfmiui.

2. OTA ma global i china. Miuipolska trzeba aktualizować recznie przez twrp. Syfmiui nie ma aktualizacji.

Aktualnie najnowsza wersja xiaomi.eu dla 4a to 7.6.10 (wersja andka 6.0), globala stable 8.5.1.0, dev o ile wiem też 7.6.10, china nie sprawdzalem. Wszystko na pewno na andku 6.0.1, nie ma jeszcze nougata dla 4a (w custom romach można go już znaleźć)

3. Moim zdaniem xiaomi.eu.

 

PS. Gdzie ty coś takiego przeczytałeś? Nic takiego nie ma.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fajama napisał:

Dla zrozumienia dla mnie:

1. Są 4 wersje Romów? Global,  xiaomi.eu, miui polska i te tak zwane smietniki? Dobrze rozumiem? 

2. Które Romy maja aktualizacje z poziomu telefonu? (global to już wiem) i jakie Romy maja ostatnie aktualizacje (jaki android i miui) 

3. Który waszym zdaniem jest najlepszy pod kątem poprawności działania systemu w tym te nagrywanie dzwieku video czy jakość rozmów telefonicznych? 

 

PS: przeczytałem gdzieś że miuipolska będzie miała zakaz od xiaomi tworzenia aktualizacji i jakichkolwiek zmian w systemie? 

Generalnie jak masz globala, telefon działa i nie masz problemów to sobie zostaw. Ja wrzuciłem koleżance xiaomi.eu, bo szanuję robotę chłopaków z xiaomi.eu, natomiast nieprawdopodobnej różnicy między tym, a globalem nie ma. Więc po prostu chyba szkoda Twojego czasu na czytanie i zabawy w romy. No chyba, że lubisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi wydaje własne romy (global - stable i dev, china - stable i dev).

Rom xiaomi.eu to rom robiony przez społeczność, w Europie i zawierający europejskie języki oraz różne poprawki których w Globalu nie ma. Xiaomi uznaje ten rom za oficjalny (m.in. nie stracisz gwarancji wgrywając ten rom na telefon w oficjalnej dystrybucji), ale nie jest on robiony przez nich.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak czytam teraz to miuipolska.pl to to samo co xiaomi. A mówisz że między xiaomi(global) a miuipolska.pl różnicy nie ma a na miuipolska.pl jest napisane że są tam te właśnie poprawki? Hmm

Nie napisałem, że nie ma, tylko że nie ma dużych zmian, które spowodują, że telefon Ci przyspieszy 100% i wgl w środku specyfikacja zmieni się na najlepszą na świecie. ;P Oczywiście że są owe zmiany, ale nie odczujesz tego w taki sposób, w jaki myślisz. Chcesz - sam po prostu się przekonaj.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj zaktualizowałem do 8.5.7.0(MCCMIED)ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć bo dopiero "uczę"się xiaomi mam od wczoraj,odkupiłem od gościa co wziął go w Play.

W sumie też się zastanawiam czy wgrywać wersję EU czy zostać na global.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, szamian1994 napisał:

Beta MUUI9 8.1.18 wstrzymana z powodu błędów krytycznych. Standard

Może się nie znam :), ale to już jest powoli śmieszne i żałosne zarazem. Co oni tam robią, że już po raz kolejny są "problemy krytyczne". Co ten biedny Redmi 4A ma takiego w sobie, że sprawia tyle problemów :). Czy może ktoś z Was to jakoś logicznie wytłumaczyć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4 Pro MIUI9 dostało. Mi4 również. Redmi Note 5A, Mi Mix 2, Mi3, Redmi 5, Mi Note... wygląda na to, że tylko z nami się Xiaomi ociąga. Co moim zdaniem jest dziwne, bo jestem teraz na ostatnim devie 8.1.11 i jest on świetny - moim zdaniem technicznie nie ma żadnych przeszkód które uniemożliwiałyby udostępnienie finalnej wersji... http://en.miui.com/thread-1502126-1-1.html

No może jeszcze RN3Pro. Ale naprawdę sobie innych modeli już nie przypominam.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...